Xiaomi Mi Band 3 vs Mi Band 2: vyplatí se přejít na novou verzi?

Skoro přesně dva roky si museli majitelé náramků Xiaomi Mi Band 2 počkat na novou verzi. Nyní stojí před otázkou: vyplatí se přejít na novou verzi? Novinek přeci jen není tolik, jako mezi první a druhou generací, kde trojici LED nahradila obrazovka. Abychom jim usnadnili rozhodování, udělali podrobné porovnání Mi Band 3 vs Mi Band 2.

Design a provedení

Obě zařízení jsou vyrobena ze stejných materiálů – termoplastických elastomerů. Změny se dotkly kaučukového řemínku, který by měl lépe držet na ruce. Tímto způsobem výrobce řeší fakt, že náramek Mi Band 2 se mohl nechtěně rozepnout. Další změna se odehrála ve způsobu uchycení těla do náramku, aby nedocházelo k samovolnému vypadnutí.

Tělo Mi Bandu 3 je o 1,5 gramu těžší než tělo Mi Bandu 2 – nyní váží 8,5 gramů, na čemž se podílí jak větší akumulátor, tak i některé další novinky, ke kterým se dostaneme v dalších kapitolách. I s náramkem je letošní novinka těžší o tři gramy.

Mi Band 3 vs Mi Band 2

 • Jistější řemínek.
 • Změna uchycení těla do náramku.
 • Hmotnost těla 8,5 gramů vs 7 gramů.
 • Hmotnost i s náramkem 20 gramů vs 17 gramů
Nová generace má lepší řemínek a uchycení těla
Nová generace má lepší řemínek a uchycení těla

Displej

Největší změnou, kterou Mi Band 3 přináší, je dotekový displej. U Mi Bandu 2 byl displej pasivní – dotekové bylo pouze tlačítko pod ním. Měl by usnadnit ovládání, ale také nabídnout některé funkce, které s jedním tlačítkem nebylo možné realizovat. Náramek navíc bude oboustranně komunikovat s telefonem, takže z něj bude možné například odmítat nebo přijímat příchozí hovory.

Velmi výrazně se změnila velikost obrazovky – zatímco v případě Mi Bandu 2 byla úhlopříčka OLED displeje 0,42″ a rozlišení 72 x 40 obrazových bodů, letošní model přichází s PMOLED displejem velkým 0,78″ a rozlišením 128 x 80 obrazových bodů. Na obrazovku se tak najednou vejde více než 24 čínských znaků a má jemnost 193 ppi. To je nejvyšší jemnost, jakou v segmentu chytrých náramků najdete. Výsledkem jsou především hladší, pečlivěji vykreslená písmenka. Obrazovka Mi Bandu 3 by také měla disponovat vyšším jasem, což by mělo znamenat lepší čitelnost na přímém světle.

Mi Band 3 vs Mi Band 2

 • Dotekový vs pasivní displej.
 • 0,78″ vs 0,42″.
 • 128 x 80 obrazových bodů vs 72 x 40 obrazových bodů.
 • PMOLED vs OLED.
 • Vyšší jas.
 • Možnost přijmout/odmítnout hovor.
Mi Band 3 vs Mi Band 2 - větší a jemnější displej
Mi Band 3 vs Mi Band 2 – větší a jemnější displej

Odolnost proti prachu a vodě

Dalším faktorem, kde Xiaomi Mi Band 3 nabídne lepší parametry, je odolnost proti vodě. Dva roky starý Mi Band 2 se může chlubit certifikací IP67, což znamená, že je vodotěsný, prachotěsný a odolný vůči korozi, ale neměl by být používán k plavání, ani pobývat dlouho ve vodě. Certifikace garantuje vodotěsnost při ponoření do hloubky až jednoho metru po dobu do třiceti minut. Nový Mi Band 3 má také IP67, navíc slibuje voděodolnost 5 atmosfér, což znamená, že náramek zvládne ponor do hloubky až 50 metrů. Kromě toho, že se s ním můžete sprchovat, koupat nebo umývat nádobí, bez problémů přežije i plavání a potápění.

Mi Band 3 vs Mi Band 2

 • Ponor až 50 metrů vs až 1 metr.
 • Můžete s ním plavat vs neměli byste.
Mi Band 3 nabízí vyšší odolnost proti vodě
Mi Band 3 nabízí vyšší odolnost proti vodě

Akumulátor a výdrž

Jak jsme zmínili na začátku, tělo náramku je o něco větší a těžší, což je kromě obrazovky dané také použitím baterie s vyšší kapacitou. Zatímco lithium-polymerový akumulátor Mi Bandu 2 disponuje kapacitou 70 mAh, v případě Mi Bandu 3 je to 110 mAh, tedy o 57 % víc. Větší obrazovka s více body se ale podílí na vyšším odběru, takže se výrobcem deklarovaná výdrž výrazně nezvýšila – zatímco u předchozí generace uvádí, že na jedno nabití vydrží 20 dní, u Mi Band 3 mluví o “více než” dvaceti dnech.

Mi Band 3 vs Mi Band 2

 • Kapacita akumulátoru 110 vs 70 mAh.
 • Výdrž na jedno nabití “více než” 20 dní vs 20 dní.
Xiaomi Mi Band 3 má větší baterku
Xiaomi Mi Band 3 má větší baterku

Nabízené funkce

Oba náramky mají víceméně stejnou sadu funkcí, takže díky akcelerometru počítají kroky, sledují spánek a s optickým senzorem srdečního tepu umí měřit puls. Nová generace k poskytovaným údajům přidává předpověď počasí na následující tři dny. Mi Band 3 je také o něco nezávislejší. Zatímco předchozí generace musela být ve spojení s telefonem, aby mohla zobrazovat oznámení, Mi Band 3 má nezávislý “připomínkový čip”. V praxi to znamená, že nový náramek vám může připomínat události i v okamžiku, kdy není připojený k telefonu.

Ke komunikaci s telefonem a přenosu dat do aplikace Mi Fit používají Bluetooth. Zatímco starší verze podporovala Bluetooth 4.0, v případě novinky je to verze 4.2.

Mi Band 3 vs Mi Band 2

 • Předpověď počasí.
 • Bluetooth 4.2 vs 4.0.
 • Připomínky i bez připojení k telefonu.
Mi Band 3 nabízí například předpověď počasí
Mi Band 3 nabízí například předpověď počasí

Resumé

Ačkoli při zběžném pohledu vypadá Mi Band 3 jen jako mírná evoluce staršího modelu, výše uvedený výčet ukazuje, že nabízí poměrně dost novinek. Záleží především na vás, co považujete za priority. Pokud například chodíte plavat, je Mi Band 3 jasně lepší volbou. Větší a jemnější doteková obrazovka zvyšuje uživatelský komfort a posouvá náramek o krůček blíže k chytrým hodinkám. Další funkce patří spíše do kategorie užitečných upgradů.

Redmi Note 10 Pro
Uvažujete o výměně Mi Bandu 2 za Mi Band 3?

Zdroje: smartwatchspecifications.com, xiaomitoday.com, gearbest.com.

Témata MIUI se vrací do Evropy, už jsou v souladu s GDPR
Témata MIUI se vrací do Evropy, už jsou v souladu s GDPR

Mnozí uživatelé, kteří si rádi přizpůsobují prostředí svého telefonu, oplakali zmizení aplikace Témata, ke kterému došlo v únoru 2018. Xiaomi Číst dál...

Globální představení MIUI 12.5 a Xiaomi Mi 11 proběhne 8. února
Globální představení MIUI 12.5 a Xiaomi Mi 11 proběhne 8. února

O nové verzi grafické nadstavby MIUI 12.5 i vlajkové lodi v podobě telefonu Xiaomi Mi 11 jste už určitě slyšeli. Číst dál...

Telefony Redmi Note 7 brzy dostanou aktualizaci na Android 10
Telefony Redmi Note 7 brzy dostanou aktualizaci na Android 10

Telefony Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro již dostaly aktualizaci na MIUI 11, nicméně ta je zatím stále Číst dál...

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Novák
Novák
4 let před

Nejčastější označení voděodolnosti hodinek je Water resistant 5 ATM/ Voděodolné 50 metrů
je vhodné pro povrchové plavání. Ne k hloubkovému potápění.

ExtraCop
ExtraCop
4 let před

Měl jsem kdysi Mi Band 2 a nepřejít na Amazfit Bip, určitě bych o koupi Mi Band 3 uvažoval. Každopádně jednu drobnou nevýhodu oproti dvojce má – bude problém na to nalepit ochrannou fólii, díky tomu, že není plochý jako dvojka. Ale na druhou stranu, designově je fakt parádní 🙂

Dosta
Dosta
4 let před

Ví se, jestli k nemu budou kozene naramky jako k 2ce? Ten plast je humus..

ip
ip
4 let před

Hlavně aby bylo na trojce vidět na displeji i venku. U dvojky se mi po roce v podstatě vytratil jas na displeji (minimálně o 50% horší než byl v novém stavu).

Petr
Petr
4 let před

Jj, 5 ATM je 50m v laboratornich podminkach. Realne se uvadi pro tuto hodnotu povrchove plavani. Potapeni urcite ne. Kdyz vydrzi nejaky ten metr ponoru ok, ale kdyz ne reklamaci bych nevidel realne. To jen pro upresneni.

Aleš Filip
4 let před

Nechápu, proč tam zase nacpali OLED displej, na kterém na sluníčku není nic vidět. Měl jsem miband1, 2x miband2, u kterého po 2 letech odešel displej. Teď mám Amazfit Bip s LCD displejem, který zobrazuje stále, a čím více světla, tím lépe je čitelný. Já bych se už asi k miband nevrátil.
Ale jinak jsou MiBand jako fitness náramky asi to nejlepší, co se dá v této kategorii koupit. Až na ten displej jsem s ním byl spokojený

Lukáš
Lukáš
4 let před

Když jsem měl MI BAND 2 a zároveň i náramek od Fitbitu , byli rozdíly v krocích obrovské, někdy i 4000 kroků. Po čase jsem zjistil , že Fitbit je až moc citlivý a počítá bohužel pohyby rukou až moc a to i cestu na kole. Také jsem zjistil , že MI Band 2 nepočítá dost citlivě kroky, takové jemné pohyby nebo když člověk něco nosí.. Hledal jsem alternativu a našel. Je jím AMAZFIT COR, jeho citlivost je ideální! Nepočítá zbytečné pohyby rukou nebo na kole, počítá kroky i když rukou zrovna rukou nehýbete a držíte v něm třeba talíře 🙂 Je velmi přesný a spolehlivý.
Teď mám v ruce už i mi band 3 , mi band 2 a COR, jsem sám zvědavý hlavně na srovnání MI BAND 2 a 3.
První den byl rozdíl 473 kroků mezi mi band 3 a CORem , když to COR naměřil o těch 473 kroků více.

7
0
Napište nám svůj komentář!x