Poco F1 dostane aktualizaci na Android 9 Pie a za rok i na Android 10 Q

Xiaomi je všeobecně známo poměrně dlouhou dobou podpory svých starších zařízení (viz například 41 telefonů Xiaomi, které dostaly či dostanou aktualizaci na MIUI 10). Divize Pocophone, stojící za telefonem Poco F1, slibuje svým uživatelům ještě světlejší zítřky. Aktuální vlajková loď prý dostane aktualizaci nejen na Android 9 Pie, ale za rok i na Android 10 Q.

Informaci, že firma počítá s aktualizací Poco F1 na Android 10 Q, prozradil na sociální síti Twitter šéf Xiaomi Pocophone Global Jai Mani. Dokonce naznačil i termín, kterým je druhé pololetí příštího roku, přesněji bychom řekli jeho závěr. Tweet byl reakcí na dotaz uživatele, týkající se počtu hlavních aktualizací Androidu, které telefon obdrží.

Poco F1 dostane Android 9 P i Android 10 Q
Poco F1 dostane Android 9 P i Android 10 Q

Mani odpověděl, že společnost poskytne aktualizace „alespoň na Android P a Q“, což naznačuje možnost, že by telefon mohl dostat i následující verze operačního systému (tedy patrně Android 11 R).

Připomeňme, že Poco F1 byl představen koncem srpna tohoto roku a aktuálně se prodává (u nás mimochodem za cenu od 8590 Kč) s Androidem 8.1 Oreo. Do konce tohoto roku by však měl obdržet aktualizaci na Android 9 Pie.

Aktualizace na Android 10 Q není překvapením

Informaci o aktualizaci Poco F1 na Android 10 Q s velkým nadšením sdílela řada zahraničních médií. Přesto však není překvapivá – bývá zvykem, že výrobci podporují své telefony, zejména vlajkové lodě, alespoň dva roky a obvykle poskytují  nejméně dvě hlavní verze.

Xiaomi jde v tomto směru často nad rámec zavedených pravidel a vydává aktualizace i po mnohem delší dobu. Poco F1 bude v okamžiku představení Androidu Q na trhu necelý rok, takže by logicky update měl dostat.

V podstatě jediné, co je na této zprávě hodné senzace, je předstih, s jakým byl plán aktualizovat na Android 10 Q ze strany výrobce oznámen. Málokdy se stává, že by výrobce avizoval svůj záměr aktualizovat na verzi, kterou Google ještě ani nepředstavil.

Poco F1 je mistrem rychlosti
Poco F1 je mistrem rychlosti

Předpokládáme, že Google oznámí příští verzi svého operačního systému v březnu 2019. Poté bude následovat fáze beta testování, do které budou někteří výrobci zařazovat své vybrané telefony. Uvedení finální verze očekáváme na začátku srpna 2019. Teprve poté bude následovat vydávání aktualizací, včetně té pro Poco F1.

Společnost nedávno vydala aktualizaci, opravující problémy s upozorněními na stavovém řádku. V současnosti pracuje mimo jiné na podpoře natáčení videa v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. Uživatelé POCO Launcheru by v budoucnosti také měli dostat možnost přizpůsobit velikost mřížky a ikon domovské obrazovky. Počítá se také s přidáním tmavého grafického tématu.

Co říkáte na to, že Poco F1 dostane aktualizaci na Android 10 Q?

Poco X3 Pro

Zdroje: androidheadlines.com, twitter.com, gizmochina.com, gizchina.com, pokoleniesmart.pl, xda-developers.com, androidauthority.com.

Pocophone F1 bude umět natáčet zpomalená videa ve 4K a 60 fps

Když byl představen telefon Pocophone F1, sliboval výrobce mimo jiné i časté aktualizace. Několik měsíců po uvedení můžeme konstatovat, že Číst dál...

Xiaomi trollilo OnePlus kvůli vysoké ceně. Jak? Kalkulačkou!

V pondělí čínský výrobce OnePlus, skrývající se pod křídly společnosti Oppo, představil svůj nejnovější model OnePlus 6T. Xiaomi využilo příležitosti, Číst dál...

Na web unikla testovací verze ROM s Androidem 9 Pie pro Poco F1

„Nízkorozpočtová vlajková loď“ Xiaomi Poco F1 přišla na trh s nadstavbou MIUI 9.6, postavenou na Androidu 8.1 Oreo. Do konce Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x