Poco F1 dostane tento týden update na MIUI 10. Co přinese?

Telefon Poco F1 je v současnosti patrně nejlepší volbou, pokud chcete zařízení s nejvýkonnějším čipem Qualcomm Snapdragon 845 za nejnižší cenu (u nás se prodává od 8590 Kč). Podle posledních zpráv to vypadá, že tento mobil bude mít i velmi silnou podporu ze strany výrobce – včera jsme psali, že do konce roku dostane Android 9 Pie a počítá se i s aktualizaci na Android 10 Q. Dnes máme pro stávající i potenciální majitele tohoto telefonu další dobrou zprávu: tento týden začne Poco F1 dostávat update na MIUI 10.

Telefon Poco F1 se v současnosti prodává s MIUI 9.6, postavenou na Androidu 8.1 Oreo. Xiaomi je však známo relativně dlouhodobou podporou svých produktů, takže nepřekvapilo, když hned od začátku probíhalo beta testování MIUI 10 na tomto modelu. Po více než dvou měsících dospěli vývojáři k závěru, že je možné pustit do světa stabilní sestavení. Pojďme se podívat na hlavní novinky, které update na MIUI 10 přinese.

POCO Launcher

Asi největší odlišností Poco F1 od ostatních telefonů Xiaomi je POCO Launcher, který na nadstavbu MIUI roubuje o něco tradičnější prostředí. Od konce srpna je k dispozici v Obchodě Play, odkud ho lze nainstalovat i na zařízení jiných značek.

Součástí MIUI 10 bude nová verze POCO Launcheru, která patrně bude uvolněna také přes Obchod Play jako aktualizace. Největšími novinkami by měla být možnost změnit velikost mřížky a ikon či tmavé grafické téma, které ocení především majitelé telefonů s obrazovkou typu (S)AMOLED.

Součástí update na MIUI 10 bude i nový POCO Launcher
Součástí update na MIUI 10 bude i nový POCO Launcher

Nekompatibilita aplikací

Výrobce přiznal problémy s kompatibilitou s hrami Asphalt 8 a 9 a přislíbil jejich opravu. Za tímto účelem dokonce proběhlo setkání s autory her ze společnosti Gameloft, jehož cílem mělo být vyřešení této záležitosti.

Brzké vyřešení potíží s výřezem obrazovky by se měli dočkat také hráči PUBG. Dále pokračovaly práce na řešení známých potíží s platformou Android Auto. Všechny uvedené problémy byly hlášeny před dvěma týdny, a jak můžeme vidět, Xiaomi pracuje na jejich rychlém odstranění.

Widevine L1

Jedním z problémů, který byl zaznamenán takřka hned po vydání telefonu, je absence podpory Widevine L1. To znamená, že zařízení nemůže streamovat obsah v HD kvalitě z Netflixu, Amazon Videa a dalších služeb, používajících DRM ochranu Widevine.

Společnost Xiaomi uvedla, že spolupracuje se Googlem a Qualcommem na řešení problému a ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 uvede beta verzi aktualizace. Tradovalo se, že podporu Widevine L s největší pravděpodobností nebude možné aktivovat prostřednictvím OTA. Důvodem je, že telefony neobsahují tajný klíč jedinečný pro každé zařízení.

Jiný zdroj ale uváděl, že změny v operačním systému Android 9 Pie, který Poco F1 dostane do konce roku, umožňují povolit podporu Widevine L1 prostřednictvím OTA aktualizace, ale tuto zprávu nelze ověřit.

Problémy systému MIUI

Další problém, se kterým se uživatelé Poco F1 museli potýkat, byly chybějící ikony aplikací ve stavovém řádku. To je jedna z věcí, které by měla vyřešit právě nadcházející aktualizace na MIUI 10. V nastavení také přibude možnost zobrazovat stav baterie v procentech.

Servis XM.cz

Pracuje se také na funkcí, která dovolí neoptimalizovaným aplikacím používat režim zobrazení na celé obrazovce. V beta verzi MIUI 10 8.9.13 byla přidána podpora Asistenta Google, vyvolávaného hlasovým příkazem „OK Google“.

Někteří uživatelé si stěžovali, že Poco F1 má prodlevy při interpretaci dotyků, které se projevují například potížemi při rychlém psaní na virtuální klávesnici. Xiaomi uvedlo, že vývojáři analyzují a řeší problém. První zlepšení mělo přijít právě ve výše uvedené beta verzi.

Vylepšení fotoaparátu

Další zajímavou novinkou by mělo být vylepšení fotoaparátu. Vývojáři pracují na podpoře nahrávání videozáznamů v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. To je něco, co chybí i nedávno představeným telefonům Google Pixel 3 a Google Pixel 3 XL, přestože zařízení mají stejný procesor Qualcomm Snapdragon 845 a snímač Sony IMX363.

Update na MIUI 10

Update na MIUI 10 by měl být uvolněn v průběhu tohoto týdne. Samozřejmě můžeme předpokládat, že výrobce bude aktualizaci vydávat postupně v několika vlnách, takže ho nedostanou všichni najednou.

MIUI 10 byla uvedena v červnu a nabízí různé optimalizace systému pro zlepšení celkového uživatelského zážitku. Obsahuje funkce jako je ovládání gesty, portrétní režim s umělou inteligencí, zvuky a efekty inspirované přírodou a přepracovává velkou část uživatelského rozhraní systému. Více se můžete dočíst v našem článku Představení MIUI 10 – podívejte se na 6 nejzajímavějších novinek!

Málokdy můžeme vidět takovou otevřenost výrobců smartphonů směrem ke svým uživatelům, jakou nabízí Pocophone. Srovnání v tomto směru snese patrně jen Essential a OnePlus. I když MIUI 10 nemusí vyhovovat každému, je nutné uznat, že Xiaomi se snaží udělat vše pro zlepšení uživatelského zážitku.

Společnost Xiaomi vzala v potaz zpětnou vazbu od uživatelů beta verzí a z oficiálních fór, analyzovala problémy a spolupracovala s partnery, aby je mohla opravit. To je  rozhodně přístup hodný respektu a pochvaly.

Těšíte se na update na MIUI 10 pro Poco F1?

Zdroj: xda-developers.com.

Poco X5
Které telefony dostaly v 7. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly v 7. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu pondělí, a pokud máte právě špatnou náladu, protože musíte do práce nebo do školy, možná vám ji zlepšíme Číst dál...

MIUI 13: podívejte se na seznam dosud potvrzených novinek
MIUI 13: podívejte se na seznam dosud potvrzených novinek

Do této chvíle nebyl oznámen žádný oficiální termín, kdy bychom se měli dočkat nové verze grafické nadstavby MIUI 13. Je Číst dál...

Redmi Note 7 Pro představen: silný zástupce střední třídy

Ačkoli pátky bývají na našem blogu věnovány třem neznámým produktům Xiaomi, dnes uděláme výjimku. Čínský gigant totiž představil nový a Číst dál...

Samsung Galaxy Buds2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x