Vyzkoušejte Poco Launcher na svém telefonu! (nejen Xiaomi)

Jednou z novinek telefonu Poco F1, kterými se liší od telefonů Xiaomi, je Poco Launcher. Přichází s tradičním uživatelským rozhraním se seznamem aplikací a řadou příjemných vychytávek.

Dá se říci, že přináší to nejlepší z obou světů – tedy čistého Androidu a nadstavby MIUI. Chcete, okusit, jak vypadá prostředí Poco F1? Pak vyzkoušejte Poco Launcher, který si můžete stáhnout a nainstalovat!

Kde získat Poco Launcher?

Výrobce uvolnil aplikaci Poco Launcher do Obchodu Play v rámci předběžného testování (některé funkce tedy ještě nemusí být dostupné). Testovací program se však velmi rychle zaplnil a v tuto chvíli při pokusu o instalaci narazíte jen na hlášení, že „Program předběžného přístupu je momentálně plný. Další místa se mohou uvolnit později.“

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou komunikovány:

  • Všechny aplikace dostupné na jedno klepnutí
  • Tradiční seznam aplikací, vyvolávaný pohodlným a typickým pohybem nahoru
  • Filtrování aplikací v seznamu podle barvy ikony
  • Tematické třídění aplikací podle kategorií
  • Rychlý přechod v seznamu aplikací pomocí pruhu s písmeny
  • Podpora balíčků ikon („icon pack“)
  • Možnost skrývat ikony zvolených aplikací
  • Intuitivní ovládání
  • Rychlý a plynulý launcher

Kromě toho, že se testovací program rychle zaplnil, bylo zde ještě jedno omezení: launcher šlo instalovat pouze na zařízení značky Xiaomi s nadstavbou MIUI. Uživatelé jiných telefonů měli prostě smůlu.

Vyzkoušejte Poco Launcher

Předběžný přístup v Obchodě Play byl obsazen prakticky hned po vydání. Naštěstí nemusíte čekat, jestli se neuvolní nějaké místečko. Na serveru APKMirror se totiž objevil vypreparovaný instalační balíček. Odsud ho můžete stáhnout a nainstalovat na jakýkoli telefon, včetně těch bez MIUI. Dle deklarace by měl fungovat na Androidu 5.0 a vyšším, cílovým systémem je však Android 8.0 Oreo a novější.

Balíček je velký 15,5 MB a k jeho instalaci budete muset v nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů, respektive ze zdrojů třetích stran. My jsme Poco Launcher vyzkoušeli na telefonu OnePlus s Androidem 8.1 a můžeme konstatovat, že funguje opravdu pěkně. K dispozici jsou všechny deklarované funkce, včetně filtrování aplikací podle barvy ikon.

Ačkoli Poco Launcher neobsahuje tolik možností nastavení, jako Nova Launcher, jeho možnosti přizpůsobení budou pro většinu uživatelů dostatečné. Díky aktivnímu vývoji je pravděpodobné, že bychom se brzy mohli dočkat dalších funkcí. Rozhodně příjemným pozitivem je lokalizace do češtiny.

Vyzkoušíte Poco Launcher na svém telefonu?

Zdroje: xda-developers.com, gizchina.com, androidheadlines.com, xiaomitoday.com, androidpolice.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.