Xiaomi Mi A2 dostává stabilní Android 9 Pie. Zatím však jen v Indii

Telefonu Xiaomi Mi A2 se na našem blogu věnujeme poměrně často. Naposledy jsme minulý týden informovali o úniku beta verze s nejnovějším Androidem. Nyní to vypadá, že stabilní Android 9 Pie pro tento mobil doslova ťuká na dveře.

Dle dosavadních zpráv je stabilní Android 9 Pie pro Mi A2 uvolňován pro uživatele v Indii. Kromě tohoto modelu dostává update také další telefon z projektu Android One – Motorola One Power.

Podle snímku obrazovky deklaruje Xiaomi jako hlavní novinky:

  • Adaptivní řízení jasu a baterie.
  • Jednodušší způsob ovládání telefonu pomocí gest.
  • Doporučování aplikací a akcí s ohledem na kontext.
  • Bezpečnostní aktualizace k 1. listopadu 2018.
Xiaomi Mi A2 dostává stabilní Android 9 Pie
Xiaomi Mi A2 dostává stabilní Android 9 Pie

Akce aplikací jsou obzvlášť zajímavé, neboť tato funkce nabízí uživatelům předpovězené akce, ze kterých mohou vybírat v rámci Google Pixel Launcheru. Tyto akce mohou obsahovat například funkce „Sledovat videa na YouTube“ nebo „Přehrávat hudbu přes Spotify“.

Aktualizační balíček je velký 1067,7 MB – jeho velikost se v globální verzi samozřejmě může lišit.

Kdy dostane Mi A2 stabilní Android 9 Pie?

Zásadní otázka v tuto chvíli celkem pochopitelně zní: kdy dostane stabilní Android 9 Pie globální verze Xiaomi Mi A2? Sám výrobce neuvedl na toto téma žádné podrobnosti, nicméně s ohledem na dosavadní zkušenosti můžeme předpokládat, že se tak začne dít během následujících dnů, pravděpodobněji však týdnů.

Aktualizace je vydávána v několika vlnách, jejichž cílem je podchytit případné problémy na menším vzorku uživatelů. Pokud bude vydávání nové verze bez problémů, bude postupně uvolňováno pro stále větší skupinu.

Po vydání aktualizace pro Xiaomi Mi A2 očekáváme uvolnění Androidu 9 Pie pro modely Mi A2 Lite a následně i Mi A1. Jednou ze silných stránek telefonů řady Mi A měly být právě časté a rychlé aktualizace, což se čínský výrobce zjevně snaží dodržovat.

Dejte nám vědět v komentářích, až váš Mi A2 dostane update na stabilní Android 9 Pie!

Zdroje: gizmochina.com, xda-developers.com, reddit.com, gsmarena.com.

Na web utekla beta Androidu 9 Pie pro Xiaomi Mi A2

Modelová řada Xiaomi Mi A je součástí projektu Android One. Na rozdíl od jiných zařízení tohoto výrobce tedy přichází s Číst dál...

Uživatelé hlásí po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 je zatím posledním počinem čínského výrobce na poli telefonů s čistým operačním systémem Android, tedy bez nadstavby Číst dál...

Do Evropy se chystá 5 telefonů Xiaomi. Které to budou?

Přestože je Xiaomi v první řadě asijskou společností, v průběhu posledních několika let se prosadila i na zahraničních trzích a Číst dál...

Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x