Mi Band 7 Pro chce těžit z názvu. Nebude to náramek, ale chytré hodinky

O tom, jak tenká může být hranice mezi chytrým náramkem a hodinkami, svědčí připravovaná novinka, kterou Xiaomi představí příští týden. Xiaomi Mi Band 7 Pro či Smart Band 7 Pro má sice v názvu slovo „band“, jež v tomto kontextu znamená „náramek“, nicméně provedením a velikostí obrazovky půjde spíše o hodinky.

Mi Band 7 Pro chce těžit z názvu. Nebude to náramek, ale chytré hodinky
Mi Band 7 Pro chce těžit z názvu. Nebude to náramek, ale chytré hodinky

Xiaomi Mi Band 7 Pro se tak stane sourozencem skutečného náramku Mi Band 7, který si odbyl svou premiéru koncem května. V našich obchodech můžete pořídit verzi bez NFC – v tom českém stojí 1 221 Kč a ve slovenském přijde na 49 eur.

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Ačkoli dle názvu může Xiaomi Mi Band 7 Pro působit jako „profesionální varianta“ původního náramku, ve skutečnosti s ním nemá skoro nic společného. Liší se téměř ve všem, počínaje designem, přes velikost a tvar obrazovky, až po použité materiály. V mnoha směrech připomíná podobný produkt Redmi Smart Band Pro, proti kterému však má nabídnout kovové tělo.

O nové nositelnosti z dílny Xiaomi se ví relativně krátkou dobu – objevila se v kratičké video upoutávce, zveřejněné čínským výrobcem na sociální síti Weibo. Z dostupných informací plyne, že oficiální představení proběhne v pondělí 4. července ve 13:00 středoevropského letního času na akci, kde budou prezentovány také nové mobilní telefony řady Xiaomi 12S a další novinky.

Jak můžete vidět, publikované video neprozrazuje o připravovaném produktu skoro vůbec nic. Je to, že se bude jednat o hodinky s výrazně větší obdélníkovou obrazovkou a silikonovým řemínkem s klasickým zapínáním na sponu. Zajímavostí je, že se na těle hodinek nenachází žádné tlačítko ani korunka. Ovládání tedy bude podobné jako v případě základního Mi Bandu.

Co můžeme čekat?

Známý leaker Digital Chat Station se podělil o několik renderů, které vrhají na zařízení více světla. Obrázky odhalují, že Mi Band 7 Pro přijde přinejmenším ve dvou barevných variantách – první se zlatým rámečkem kolem displeje a bílým řemínkem, a druhé s bronzovým rámečkem kolem displeje a černým řemínkem.

Prémiový fitness tracker téměř jistě nabídne všechny funkce, které najdete v jeho cenově dostupnějším protějšku bez označení „Pro“, spolu s několika funkcemi navíc. V současné době však nejsou k dispozici žádné informace o tom, jaké funkce by měla verze Pro přinést.

Mezi nejvíce očekávané novinky patří nesporně podpora pozičních satelitních systémů, díky které bude možné měřit sportovní aktivity bez nutnosti nosit s sebou telefon. Mnozí zákazníci by jistě uvítali také možnost bezkontaktního placení prostřednictvím NFC.

Představení Mi Band 7 Pro

V tuto chvíli není vůbec zřejmé, zda se nové chytré hodinky Xiaomi Smart Band 7 Pro budou prodávat i na globálním trhu, nebo zdali mají být dostupné jen v Číně. Stejně tak není ani rámcově známa jejich cena – předpokládáme, že se bude pohybovat v přepočtu mezi 1200 a 1500 korunami.

Black Friday

Jak zaznělo výše: oficiální představení Mi Bandu 7 Pro a dalších produktů proběhne v pondělí 4. července ve 13:00 našeho času. Určitě na našem blogu XM.cz budeme informovat o všem zajímavém, co čínský výrobce představí.

Zaujal vás připravovaný Smart Band 7 Pro?

Zdroje: xda-developers.com, portaltele.com.ua, mundoxiaomi.com, androidauthority.com, androidheadlines.com, xiaomiui.net.

3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky pro děti, kalendář a teploměr
3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky pro děti, kalendář a teploměr

Máme tu druhý pátek roku 2020 a s ním i 119. pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém představujeme produkty značky Číst dál...

Rozdíly: Xiaomi 12 Pro vs. OnePlus 10 Pro aneb Souboj na špičce
Rozdíly: Xiaomi 12 Pro vs. OnePlus 10 Pro aneb Souboj na špičce

V úterý 15. března proběhne globální představení vlajkových lodí Xiaomi v segmentu mobilních telefonů - modelové řady Xiaomi 12. Na Číst dál...

Miliony uživatelů aplikace WhatsApp musí upgradovat svůj telefon
WhatsApp - náhled

Již za týden začne platit aktualizovaný seznam zařízení, na kterých bude možné provozovat populární textovací aplikaci WhatsApp. Důležitým datem, které Číst dál...

Black Friday

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Vojtěch
Vojtěch
5 měsíců před

Xiaomi Mi Band 7 Pro vypadá dobře.
Zajímá mne, jestli bude umět NFC platby, bude mít možnost instalovat aplikace jako u hodinek Xiaomi Watch S1 Active a Xiaomi Watch S1 a jaký bude řemínek, jestli 20mm nebo 22mm, Always On Display a další funkce, které mají Xiaomi nebo Amazfit chytré hodinky.

Ještě k Xiaomi Mi Band 7. Fitness náramek jsem viděl a měl jsem možnost vyzkoušet. Z mého pohledu zklamání. Zklamání z důvodu, že Xiaomi Mi Band 7 má pouze úpravy vzhledu, mám na mysli větší displej, nové uživatelské prostředí, nemá NFC, prý se zvýšil jas displeje, ale to je všechno.

Jsem rád, že jsem koupil chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active, protože jsem se rozhodoval mezi Xiaomi Mi Band 7 a Xiaomi Watch S1 Active.

Vojtěch

Mirek
Mirek
2 měsíců před

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, zda nevíte, kdy bude, Xiaomi Mi Band 7 Pro, v prodeji v ČR. Děkuji.

4
0
Napište nám svůj komentář!x