MIUI 13: Další uniklé snímky potvrzují některé novinky

Na novou verzi prostředí MIUI 13 čeká spousta fanoušků značky Xiaomi již nějaký ten pátek. Však zatím aktuální verze MIUI 12 byla světa představena před rokem a půl a o nástupci se mluvilo už téměř před rokem. Později, letos na jaře se podle náznaků všudypřítomných leakerů odhadovalo, že představení nové nadstavby musí dojít už v červnu. Ale ani to se nakonec nevyplnilo. Poslední spekulace a zákulisní drby hovoří o představení do konce letošního roku. Před pár hodinami však na sociálních sítích došlo k odhalení další várky uniklých snímků.

MIUI 13
MIUI 13 (zdroj: Gizchina)

MIUI 13: Co odhalují leaknuté screenshoty?

V první řadě je nutné říci, že snímky obrazovky odhalují primárně aktualizovaný vzhled nadstavby. Na první pohled tak můžeme vidět, že v MIUI 13 nalezneme nově navržené widgety či nové systémové ikony. Dává to smysl, neboť už jeden z dřívějších leaků nám odhalil přepracované Centrum ovládání. Výchozí pozice lišty pro vyhledávání se potom posouvá níže, kde je snadněji dosažitelná a údajně více využívaná. Na screenshotech můžeme vidět opět mírnou inspiraci systémy iOS 14 a iOS 15 – například právě v podobě nových a nápadně podobných widgetů nebo možnosti spravovat oznámení podle nastavených scénářů.

MIUI 13
MIUI 13 (zdroj: Gizchina)

Co nám screenshoty neřeknou

Bohužel, screenshoty nijak neodhalují jednotlivé nové funkce a featury. V tomto ohledu tedy musíme věřit leakerskému zákulisí. To ale přináší různé více či méně zajímavé zvěsti. Například, že funkce Virtuální RAM, která by měla umět navýšit kapacitu operační paměti díky dostatečně rychlému úložišti, by měla být dostupná na všech zařízeních, které aktualizaci na MIUI 13 obdrží.

Stále platí, že bychom se měli dočkat plynulejších animací, nových grafických témat, vylepšenou správu napájení nebo vylepšené nastavení soukromí. Také funkce Always On by se měla posunout a zlepšit tak čitelnost či umožnit nastavit zobrazovaná oznámení.

Zdroj, od kterého leaky pochází tvrdí, že jsou autentické. Nejedná se sice o oficiální informaci, ale dle mého osobního názoru si myslím, že je věrohodná. Nezapomínejme pak na fakt, že MIUI 13 by údajně mělo být představeno společně s novým vlajkovým modelem Xiaomi 12.

Zdroj: Gizchina

MIUI 13 přinese možnost zvětšit RAM až o 3 GB. U kterých telefonů?
MIUI 13 přinese možnost zvětšit RAM až o 3 GB. U kterých telefonů?

Koncem dubna tohoto roku se poprvé objevily informace o zajímavé novince, jež by se měla objevit v MIUI 13. Jedná Číst dál...

MIUI 13 přijde do konce roku. Na jaké novinky se můžete těšit?
MIUI 13 přijde do konce roku. Na jaké novinky se můžete těšit?

V poslední době se stále častěji objevují zvěsti o připravované nové verzi grafické nadstavby MIUI. Vývojáři Xiaomi již nějakou dobu Číst dál...

MIUI 13 v červnu nebude a seznam telefonů, jež ho dostanou, je nesmysl
MIUI 13 v červnu nebude a seznam telefonů, jež ho dostanou, je nesmysl

Na mnoha českých, slovenských i zahraničních webech se objevily informace o tom, že Xiaomi chystá uvedení nové verze své grafické Číst dál...

Poco F3

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu DAxAM Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x