MIUI 13: podívejte se na seznam dosud potvrzených novinek

Do této chvíle nebyl oznámen žádný oficiální termín, kdy bychom se měli dočkat nové verze grafické nadstavby MIUI 13. Je ale více než jisté, že se k němu blížíme – přeci jen MIUI 12 je s námi už skoro rok a půl a MIUI 12.5 bylo představeno 28. prosince loňského roku. MIUI 13 tedy dříve či později přijde a my vám přinášíme seznam dosud potvrzených novinek.

Aktualizace na MIUI 13 má přinést velké množství interních změn a optimalizací, které slibují zlepšení uživatelského zážitku. Chystají se také designové změny, jež by měly odlehčit kdysi poměrně těžkou grafickou nadstavbu.

MIUI 13: seznam novinek

Celá řada novinek byla odhalena díky beta verzím, ze kterých beta testeři ochotně sdíleli informace. Nejen díky tomu máme dnes celkem jasný obrázek o tom, co můžeme očekávat v nové generaci grafické nadstavby. Nelze popřít, že Xiaomi do celého projektu očividně vložilo mnoho úsilí.

MIUI 13 – stručný seznam novinek

 • Pokročilejší vylepšené zálohování
 • Možnost upravit typografii v rámci systému
 • Další informace o interním úložišti
 • Nové možnosti záznamu zvuku v nahrávání obrazovky
 • Přepracované systémové animace
 • Vylepšené tapety
 • Možnost vytváření rychlých poznámek přímo z domovské obrazovky
 • Přístup k nastavení svítilny
 • Pokročilejší a interaktivní widgety
 • Vylepšení umělé inteligence a fotoaparátu
 • Možnost přístupu k dokumentům pomocí klávesových zkratek
 • Možnost přidávání připomenutí důležitých oznámení a jejich správy

Potvrzené změny a vylepšení MIUI 13

Výše uvedený seznam novinek zní určitě velmi slibně. Stojí však za zmínku, že Xiaomi dosud nenabídlo téměř žádné oficiální informace o tom, co vlastně chystá. Proto nemůžeme mít jistotu, že se tato vylepšení nakonec dostanou do telefonů právě v MIUI 13.

MIUI 13 - seznam novinek
MIUI 13 – seznam novinek

Jak jsme však zmínili, beta verze MIUI 13 nám poskytla poměrně jasný pohled na některá vylepšení, která nadstavba přinese. Můžeme tedy s téměř úplnou jistotou konstatovat, že se jedná o potvrzené změny, které se v MIUI 13 určitě objeví.

 • Rozšíření virtuální paměti RAM – na mobilních telefonech s MIUI 13 bude možné virtuálně rozšířit operační paměť (RAM). Toto vylepšení umožní uživatelům využít část interního úložiště a přeměnit ho na virtuální paměť RAM. Změna má zajistit plynulejší a lépe optimalizovaný multitasking. Podrobnosti o této technologii najdete v našem článku Telefon Xiaomi Mi 9 dostane možnost rozšíření paměti RAM o 3 GB.
 • Gesture Turbo 2.0 – gesta a systémové animace byly mezi uživateli vždy předmětem diskusí. Xiaomi oznámilo, že pracuje na nových gestech. Ačkoli není známo o mnoho více, očekává se, že nabídne plynulejší zážitek.
 • Minimalistický redesign – nejnovější úniky naznačují, že vzhled MIUI 13 je velmi blízký minimalistickému designu Androidu 12. Jde tedy o další krok ve vzájemném přibližování nadstavby směrem designovému jazyku Google.
 • Widgety ve stylu iOS – je veřejným tajemstvím, že Xiaomi rádo opisuje od Applu. Na snímcích beta verze MIUI 13 jsou vidět interaktivní widgety, které jako by vypadly z oka své předloze z iOS. Z tohoto důvodu mají widgety jako Počasí nový design, který je založen na responzivním formátu a je integrován se zbytkem systému.

Co říkáte na očekávané novinky v MIUI 13?

Zdroj: xiaomiadictos.com.

MIUI 13 se dočkáme do konce roku 2021, slibuje ředitel Xiaomi
MIUI 13 se dočkáme do konce roku 2021, slibuje ředitel Xiaomi

Zakladatel a generální ředitel Xiaomi Lei Jun prozradil podrobnosti o připravované nové verzi grafické nadstavby. MIUI 13 se dle jeho Číst dál...

Nesmyslně nadměrná spotřeba baterie? Xiaomi jmenovalo důvody
Nadměrná spotřeba baterie - MIUI 12

Nadměrná spotřeba baterie v posledním roce trápí značnou část uživatelů telefonů Xiaomi. Společnost Xiaomi na svém komunitním fóru nyní zveřejnila Číst dál...

Které telefony Xiaomi, Redmi a Poco dostanou aktualizaci na MIUI 13?
Které telefony Xiaomi, Redmi a Poco dostanou aktualizaci na MIUI 13?

Ačkoli zatím neproběhlo oficiální oznámení, prakticky není pochyb o tom, že v Číně již probíhá vývoj nové verze grafické nadstavby Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Redmi Note 10

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x