MIUI 14 – tipy a triky: Mobil hlásí This device is locked. Co s tím?

V dnešním pokračování tipů a triků se zaměříme na situaci, která sice nebývá na denním pořádku, ale když nastane, může méně zkušené uživatele zmást. Po zapnutí telefonu se zobrazí černá obrazovka, na které je bílým písmem napsané This device is locked – tedy „Zařízení je uzamčeno“. Co s tím?

This device is locked
This device is locked

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 14. Tu časem obdržíte jako aktualizaci nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Proč se zobrazuje hláška This device is locked?

Základní informaci o tom, proč se zobrazuje hláška „This device is locked“, poskytuje pod ní uvedený text, který v překladu říká: „Toto zařízení je přiřazeno k existujícímu účtu Mi. Z bezpečnostních důvodů je třeba zadat heslo pro ověření zařízení.“

V praxi se jedná o ochranu před používáním telefonu neoprávněnou osobou. V minulost bylo totiž běžné, že zloději uváděli odcizené telefony do továrního nastavení a následně je prodávali, ať už přímo, nebo prostřednictvím bazarů a zastaváren.

Výrobci telefonů i Google na tuto situaci reagovali tak, že pokud není obnovení do továrního nastavení provedeno korektně, dožaduje se systém při dalším spuštění přihlašovacích údajů původního majitele. A právě to je situace, v níž se nachází telefon, který hlásí „This device is locked“.

Ke korektnímu obnovení do továrního nastavení je totiž nutné nejprve odebrat z telefonu účty Xiaomi a Google. K tomu je nutné znát příslušné přihlašovací údaje – bez jejich zadání účty odebrat nelze. Pokud provedete obnovení bez odebrání uvedených účtů, pak bude telefon požadovat ověření v podobě této obrazovky.

Jak postupovat při hlášce This device is locked?

Zásadní podmínkou, abyste se zbavili této hlášky, je znalost přihlašovacích údajů k účtu Xiaomi, pod kterým byl telefon původně přihlášen. Pokud jste takto telefon koupili, doporučujeme požádat prodávajícího, aby vám údaje předal nebo telefon osobně odemkl. Pokud k tomu nebude svolný, lze předpokládat, že vám prodal ukradený telefon, proto přihlašovací údaje nezná.

Jestliže se jedná o váš telefon, pak by s ověřením neměl být problém. Nejprve připojte telefon k bezdrátové síti, tj. klepněte na tlačítko Open Wi-Fi Settings, zvolte bezdrátovou síť a případně zadejte heslo potřebné pro přístup k ní a stiskněte tlačítko Connect. Po připojení se vraťte na předchozí obrazovku.

Následně klepněte na tlačítko Activate this device. Telefon vám ukáže část čísla účtu, se kterým byl spojen, a část telefonního čísla přiřazeného k tomuto účtu. Pokud je to váš účet Xiaomi, zadejte do pole Enter password své heslo a stiskněte tlačítko Activate. V případě správného zadání by se vás měl následně ujmout průvodce úvodním nastavením telefonu.

Pokud heslo ke svému účtu Xiaomi neznáte, můžete si ho obnovit přes oficiální stránku pro resetování hesla. K tomu budete potřebovat jiný telefon, tablet nebo počítač. Musíte však znát telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, se kterou byl váš účet spárován, případně jeho číslo. Po obnovení hesla zadejte toto heslo na uzamčeném telefonu.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

A co když informace o účtu Xiaomi neznáte?

Pokud přihlašovací údaje k účtu Xiaomi neznáte, pak můžete zkusit navštívit nějaký servis mobilních telefonů, kde vám zařízení odemknou. Připravte se však na to, že po vás mohou chtít doklad o tom, že jste skutečně majitelem daného zařízení – tj. například fakturu, dodací list, nebo alespoň krabičku.

Pokud jste telefon koupili v bazaru, zastavárně či přes internet, pak doporučujeme požádat o jeho odemknutí prodejce/prodávajícího. Jestliže vám z nějakého důvodu nebude schopen vyhovět, pak je důvodný předpoklad, že by telefon mohl být odcizený. V takovém případě doporučujeme jej vrátit a požadovat zpět své peníze, případně nahlásit celou věc na policii.

Určitě nedoporučujeme pokoušet se telefon odemknout alternativními cestami. Pokud původní majitel nahlásil telefon jako ukradený, může mít na základě IMEI zablokovaný přístup do sítí všech mobilních operátorů. Nebude na něm tedy fungovat volání, zprávy, ani internetové připojení – jinými slovy bude úplně k ničemu.

Další díly seriálu MIUI 14 – tipy a triky

 1. Jak zabránit ukončování aplikací?
 2. Servisní menu (CIT) a diagnostika telefonu
 3. Aktivní displej a možnosti jeho nastavení
 4. Jak na nahrávání telefonních hovorů?
 5. Jak na úpravy fotek v telefonu? – 1. díl
 6. Jak na úpravy fotek v telefonu? – 2. díl
 7. Mobil hlásí This device is locked. Co s tím?
 8. Co dělat, když telefon nejde zapnout?
 9. SMS zprávy a možnosti jejich nastavení
 10. Jak řešit problémy s bezkontaktním placením?
 11. Jak zálohovat a obnovit SMS zprávy?
 12. Jak bezdrátově přenést fotky z mobilu do PC?
 13. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 1. díl
 14. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 2. díl
 15. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 3. díl
 16. Aplikace Fotoaparát a její možnosti – 4. díl
 17. Nedostali jste aktualizaci? Zkuste změnit oblast!

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 14 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 28. března.

Narazili jste někdy na uvedenou hlášku?

MIUI 11 – tipy a triky: režim Nerušit a možnosti jeho nastavení
MIUI 11 – tipy a triky

Máme tu úterý, což na našem blogu znamená, že vám přinášíme již dvanáctou várku tipů a triků pro MIUI 11. Číst dál...

Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední lednové pondělí, což znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v právě uplynulém týdnu aktualizace Číst dál...

MIUI 13 – tipy a triky: Jak pořídit a sdílet snímek obrazovky?
MIUI 13 – tipy a triky

Na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco existují přinejmenším tři způsoby, jak pořídit snímek obrazovky - takzvaný „screenshot“. V tomto článku Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tube
Tube
2 měsíců před

Jen bych chtel napsat, ze neni treba odebirat ucty. Uplne staci, kdyz je telefon uveden do tovarniho nastaveni polozkou v menu telefonu. Tedy s plne odemcenym telefonem… Mam to vyzkouseno na mnoha znackach, jako Xiaomi, Huawei, Samsung, Lenovo…
Hlaska se zobrazi pouze, je-li tovarni nastaveni provadeno dvoj-troj hmatem pri startu telefonu

Last edited 2 měsíců před by Tube
LetadloXiaomi
LetadloXiaomi
2 měsíců před

Není po třeba navštivovat žádný servis. Můžete si to udělat sami. Stačí ve fastbootovém režimu zadat příkaz fastboot erase userdata.

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý den

nejsem si zcela jistý zda příkazy

fastboot -w
fastboot erase userdata

budou funkční i bez rootu a bez odemčeného bootloaderu.

Příjemný den

Mira
Mira
2 měsíců před

Zdravím, otázka mimo téma.
Při aktualizaci na miui 14 se mi u klávesnice, pod ní, objevila šipka na ukrytí klávesnice. Vytáčí mě, nejsem na to zvyklí. Nikde jsem nenašel, kde ji můžu vypnout. Děkuji za odpověď.

8
0
Napište nám svůj komentář!x