MIJIA Full-Effect Air Purifier: Nová čistička vzduchu má odstranit až 99% virů z ovzduší

O tom, že se Xiaomi chystá uvést na trh novou čističku vzduchu, nám již napovídaly příspěvky na sociálních sítích pomalu celý týden. Ale ve finále nebylo moc o čem psát, protože důvěryhodných informací bylo celkem málo, vše se zdálo dosti přehnané. Teď je ale všechno jinak a nakonec ty útržky informací zase tolik nepřeháněly. Xiaomi totiž novou čističku vzduchu MIJIA Full-Effect Air Purifier právě představilo. Samozřejmě se jedná o produkt, který perfektně zapadne do chytré domácnosti Xiaomi Home. Čistička pak mimo jiné slibuje opravdu dokonalé čištění vzduchu.

Čistička vzduchu MIJIA Full-Effect Air Purifier je opravdu výkonná mašinka

MIJIA Full-Effect Air Purifier, tedy nová čistička vzduchu, patřící do portfolia chytré domácnosti Xiaomi Home, je opravdu špičkovým zařízením. A to jak po stránce výkonu, tak i designu. Na první pohled se může zdát, že je design tuctový a nezajímavý, ale při pohledu z vrchu trochu originality přece jen najdeme. Připomíná tak trochu čtyřlístek. Ten je zde ale nejen kvůli vzhledu, ale zároveň zlepšuje funkčnost čističky. Ta je vybavena pěticí senzorů a stejnosměrným EBM ventilátorem, který jí umožňuje zpracovat až 12 500 litrů vzduchu za minutu.

MIJIA Full-Effect Air Purifier - čtyřlístek

Kromě toho disponuje nová čistička také sedmivrstvým systémem čištění. Načerpané vzduch zde tedy prochází přes primární filtr, odolný filtr, vysokoenergetické plazmové pole, uhlíkové pole, aldehydový filtr, UV modul a nakonec samočistící filtr. Díky silnému ventilátoru pak dokáže dokonale vyčistit 90m² za 17 minut. A když píši dokonale, tak myslím opravdu dokonale. Nebo tedy, tvrdí to výrobce. MIJIA Full-Effect Air Purifier má totiž umět odstranit až 99,99 % všech virů z ovzduší a až 99,05 % veškerého přítomného karcinogenního formaldehydu.

MIJIA Full-Effect Air Purifier - foto

A bude to dělat kravál?

Už z principu fungování čističky vzduchu musíte s jistou mírou hluku zkrátka počítat. Jsou zde prostě ventilátory, které vzduch nasávají a ty jednoduše hluk dělají. A v praxi to většinou bývá tak, že čím vyšší výkon, tím vyšší míra hluku. Zadání inženýrům ale obsahovalo bod o tom, aby se dalo během čištění vzduchu spát. A tak inženýři pracovali a pracovali, až finální čistička dosahuje hluku pouhých 30,7 dB (to je mezi čističkami záviděníhodná hodnota – vážně dost tichá).

MIJIA Full-Effect Air Purifier - foto 2

A abych nezapomněl, zmíním ještě jednu možná důležitou vlastnost. Na přední straně čističky bychom pak našli ještě displej, který zobrazuje všechny klíčové informace. Jasně, můžete ji kdykoli zobrazit v telefonu, skrze aplikaci, ale proč sem neumístit i displej, že?

Nakonec ještě zmíním, že dnes, 21. března 2023, uvedlo Xiaomi čističku MIJIA Full-Effect Air Purifier na domácí, čínský trh, a to za cenu 3 699 jüanů (asi 12 000 Kč). Zda se dostane i na světový či alespoň evropský trh není vůbec jasné. Stejně jako cena, za kterou by se zde případně čistička prodávala. Odhady jsou takové, že by cena nemusela přesáhnout 15 000 Kč, ale znáte to. Můžeme jen hádat.

Servis XM.cz

[zdroj 1, 2]

Black Shark 4 Pro přichází oficiálně do Česka a Slovenska
Xiaomi Black Shark 4 Pro - náhled

Je tomu už téměř rok, co se herní smartphone Xiaomi Black Shark 4 Pro ukázal poprvé světu. A nyní se Číst dál...

Xiaomi Mi 6 nečeká na MIUI 9. Režim rozdělené obrazovky dostane dřív!

Média i odborná veřejnost předpokládala, že očekávaný režim rozdělené obrazovky přijde spolu s MIUI 9, tedy v srpnu. Společnost Xiaomi Číst dál...

Xiaomi představilo dvě novinky MiJia: počítačovou myš a gamepad

Uplynulý rok byl z pohledu fanoušků Xiaomi a dceřiných značek plný novinek. Některé šly na trh přímo, pro jiné čínský Číst dál...

Poco X5

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x