MIUI Launcher přinese horizontální seznam nedávných aplikací [video]

Jedním ze specifických rysů grafické nadstavby MIUI je vlastní způsob zobrazování seznamu nedávných aplikací ve dvou sloupcích s vertikálním posunem. Tuto funkci má na starosti MIUI Launcher, jež podle všeho v dohledné době nabídne horizontální seznam nedávných aplikací, jež možná bude bližší uživatelům přecházejícím z jiných značek.

Úvodem si řekněme, že grafickou nadstavbu MIUI najdete prakticky na všech telefonech Xiaomi, Redmi a Poco, s výjimkou modelové řady Mi A s čistým Androidem. Kromě spousty (většinou) užitečných aplikací přináší také řadu vychytávek a nejrůznějších vylepšení. K dispozici je na všech mobilech, které aktuálně prodáváme v našem českém i slovenském e-shopu.

Nový MIUI Launcher

Seznam nedávných aplikací se dvěma sloupci a svislým posouváním přineslo MIUI 10 a od té doby se v podstatě, až na několik drobných vylepšení, zásadněji nezměnil. O to více překvapila zpráva, podle které některá z příštích verzí MIUI Launcheru nabídne i jiný způsob zobrazení.

Novinka je aktuálně dostupná pouze v testovací alfa verzi MIUI Launcheru s číslem 4.21.0.2425-10261728. Po ní by měla postoupit do beta verze, a pokud vše půjde podle plánů, může se nakonec objevit i ve stabilním sestavení, jež bude dostupné všem uživatelům. Aktuálně není jasné, zda tuto funkci dostane jen MIUI 12, nebo i uživatelé MIUI 11.

Dle seznamu posledních provedených změn (changelogu) přináší MIUI Launcher 4.21.0.2425-10261728 tyto novinky:

  • Přidána nová možnost seznamu nedávných aplikací s vodorovným posouváním
  • Opravena chyba, kdy některé modely hlásily nesprávné body
  • Upraveno Gaussovo schéma rozostření
  • Opravena chyba, kdy ikona složky při přetažení ikony zmizí
  • Optimalizován problém s uvolněním zamrznuté aplikace
  • Upraveny animace v seznamu úloh

Horizontální seznam nedávných aplikací

Jednoznačně největší novinkou je horizontální seznam nedávných aplikací. Funguje a vypadá podobně jako na telefonech Apple iPhone, Google Pixel, OnePlus a mnoha mobilech s Androidem jiných značek. Pochopitelně jsme vše museli vyzkoušet na vlastní kůži, takže jsme si na redakční Xiaomi Mi 9 s MIUI 12 stáhli a nainstalovali příslušnou alfa MIUI launcheru.

První velkou změnou je nová položka Arrange items in Recents, která se zobrazuje v Nastavení-Domovská obrazovka v sekci Nedávné. Po jejím otevření jsme dostali na výběr dvě možnosti: Verticaly (tj. klasický seznam nedávných aplikací), nebo Horizontally (nový horizontální seznam nedávných aplikací).

Pochopitelně jsme hned zkusili přepnout na novou možnost. Po klepnutí na tlačítko pro zobrazení nedávných aplikací se skutečně zobrazil seznam s kartami vedle sebe, mezi kterými lze přecházet vodorovným posouváním.

Potažením aplikace směrem dolů dojde k jejímu uzamknutí, tahem nahoru pak aplikaci ukončíte. Dlouhé podržení pak vyvolává klasickou nabídku se čtyřmi tlačítky: uzamknutí, rozdělení obrazovky, zobrazení v plovoucím okně a vstup do nastavení daného programu.

Detailní pohled na videích

Jedno video vydá za tisíce slov, takže jsme pro vás vše natočili, ať máte jasnější představu. Na prvním videu stručně ukážeme stávající provedení, tj. vertikální seznam nedávných aplikací.

Poco X3

Na následujícím videu se podíváme na to, jak změníte seznam posledních spuštěných aplikací z vertikálního na horizontální.

No a na závěr se samozřejmě musíme podívat na to, jak horizontální seznam nedávných aplikací vlastně vypadá a funguje. Ukážeme vám i ukončení či uzamknutí aplikace a jak vypadá nabídka po dlouhém stisknutí.

Jak se vám líbí horizontální seznam nedávných aplikací?

Zdroje: xda-developers.com, piunikaweb.com, gizmochina.com.

MIUI Launcher konečně umí tradiční seznam aplikací! Jak funguje?
MIUI Launcher konečně umí tradiční seznam aplikací! Jak funguje?

Jestli je něco, co se dá označovat za typický rys telefonů Xiaomi s grafickou nadstavbou MIUI, pak je to rozhodně Číst dál...

Xiaomi slibuje zlepšení podpory MIUI a více produktů pro globální trh
Xiaomi slibuje zlepšení podpory MIUI a více produktů pro globální trh

Před několika dny zveřejnila skupina uživatelů zařízení Xiaomi, Redmi a Poco otevřený dopis adresovaný vedení společnosti Xiaomi. Vyjadřuje v něm Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12.5 na obrázcích a videích (2. díl)
Představujeme novinky v MIUI 12.5 na obrázcích a videích

Minulý týden přinesl velkou vlnu aktualizací, díky kterým se nejnovější verze MIUI dočkala celá řada dosud opomíjených modelů. V tomto Číst dál...

Poco X3 Pro
Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
PlayDo
PlayDo
10 měsíců před

Dobrý den

Nainstaloval jsem si tento Launcher, šel jsem do nastavení, pak domovská obrazovka a Arrange items in recents se mi tam ukázalo, ale jen na pár setin a to myslím vážně. Mám Xiaomi Redmi Note 8T a prostě to nefunguje. Mohl by mi prosím někdo poradit.

Děkuji

bobasso
bobasso
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Dobrý den.
Dík za typ. Na RN7 Global s MIUI 12 funguje na výbornou. Zobrazení spuštěných aplikací v pásu, vedle sebe mi příjde přívětivějšícomment image

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x