Nahrávat hovory půjde i na telefonech Xiaomi s aplikacemi od Googlu

Přesně před měsícem jsme ve článku Nahrávání hovorů na telefonech Xiaomi nefunguje či chybí. Co s tím? řešili chybějící možnost nahrávat hovory. Tato funkce totiž není k dispozici na nových telefonech, kde výrobce nahradil některé své aplikace jejich alternativami od Googlu. Nyní se rýsuje řešení tohoto nedostatku.

Původně byla funkce nahrávání hovorů k dispozici na všech telefonech Xiaomi s nadstavbou MIUI a nefungovala na zařízeních s čistým Androidem. To se však změnilo a v posledních modelech tato funkce zcela chybí, což je určitě škoda.

Proč nejde nahrávat hovory?

Hlavním důvodem, proč není na nových modelech Xiaomi možné nahrávat hovory, jsou aplikace od Googlu, jimiž čínský výrobce ve firmwaru pro evropský region nahradil své programy Telefon, Kontakty a Zprávy. Aplikace pro hovory od Googlu nahrávání hovorů prostě nepodporuje a zákazníci tak přišli o oblíbenou funkcí.

Jako jeden z důvodů, proč aplikace Googlu touto funkcí nedisponuje, bylo údajné omezení ze strany Evropské unie. To má spočívat v tom, že aplikace pro realizaci telefonních hovorů nesmí obsahovat záznamník. Tuto skutečnost jsme se pokusili několikrát ověřit, leč nenašli jsme věrohodný zdroj, který by něco takového potvrzoval.

Xiaomi se k tomuto tématu oficiálně nijak nevyjádřilo. Pracovníci podpory však přinejmenším ve dvou případech zákazníkům potvrdili, že se nahrávání hovorů řeší. Nejvíce konkrétní byl následující slib: „Nahrávání hovorů však bude k dispozici počátkem roku 2020 s nejnovějším softwarem Xiaomi a aplikací Telefon Google.“

Bude možné nahrávat hovory?

Server XDA Developers přišel v úterý 14. ledna se zajímavou informací. Redaktor Mishaal Rahman totiž dekódoval a analyzoval aplikaci Telefon verze 43.0.289191107, kterou dostal jako aktualizaci pro svůj smartphone Pixel 4.

Ve zdrojovém kódu odhalil, že Google přidal inovované rozložení obrazovky, ikonu a další položky týkající se nahrávání hovorů. Nové řetězce také ukazují, že bude během hovoru má být v aplikaci Telefon k dispozici tlačítko pro zahájení nahrávání.

Kód naznačuje, že bude možné nahrávat hovory
Kód naznačuje, že bude možné nahrávat hovory

Nahrávání hovorů bylo dostupné ve starších verzích Androidu, avšak od verze 9 Pie tato funkce k dispozici není. Protože Google od Androidu 6 Marshmallow neposkytuje oficiální aplikační rozhraní (API) pro nahrávání hovorů, museli se uživatelé v tomto směru spoléhat na řešení od výrobců telefonů.

Kdy bude nahrávání k dispozici?

Přestože je v aplikaci kód, který naznačuje, že nahrávání hovorů je přinejmenším v plánu, ani zdaleka nelze predikovat, kdy bude tato funkce dostupná uživatelům. Může to být velmi brzy, ale také nikdy. Každopádně existence kódu se shoduje s nedávným tvrzením pracovníků podpory Xiaomi, což nás vede k přesvědčení, že tato funkce je opravdu na cestě.

Nyní je však zásadní otázka: je pravda, že v rámci Evropské unie nesmí být pohromadě aplikace pro hovory s nahráváním? Pokud by to tak skutečně bylo, patrně by to znamenalo, že by nahrávání muselo být omezené jen na země, kde tento zákaz neplatí. Jak jsme ale uvedli výše – toto tvrzení se nám nepovedlo věrohodně prokázat.

Roborock S5 Max

V každém případě však lze předpokládat, že pokud by Google uvolnil funkci nahrávání hovorů ve své aplikaci Telefon, mělo by být možné používat ji i na mobilech jiných značek. Situaci budeme nadále sledovat a o všem podstatném budeme informovat na našem blogu. Takže „zůstaňte naladěni“!

Využijete možnost nahrávat hovory?

Zdroje: xda-developers.com, androidauthority.com.

MIUI 11 – tipy a triky: jak zamezit ukončování aplikací systémem?
MIUI 11 – tipy a triky

V dnešním pokračování našeho seriálu s tipy a triky pro MIUI 11 se podíváme na to, jak zamezit ukončování aplikací Číst dál...

Které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12?
Které telefony nedostanou aktualizaci na MIUI 12?

Stejně, jako každý rok, následují po oznámení nové verze grafické nadstavby MIUI dotazy majitelů telefonů Xiaomi, zda právě jejich model Číst dál...

Nového MIUI 12 se dočkáme v prosinci, naznačují uniklé plány
Nového MIUI 12 se dočkáme v prosinci, naznačují uniklé plány

Vývojáři Xiaomi již pracují na nové verzi grafické nadstavby MIUI 12. Oficiální oznámení by mělo proběhnout v rámci několika dnů, Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.