Telefon Xiaomi Mi A3 dostane update na Android 10 až v únoru

Telefon Xiaomi Mi A3 je součástí projektu Android One. To v praxi znamená, že přichází se zcela čistým Androidem, díky čemuž by měl dostávat časté a rychlé systémové aktualizace. Skutečnost je však taková, že majitelé tohoto modelu stále nedočkavě vyhlížejí update na Android 10.

Xiaomi Mi A3 je velmi solidní telefon střední třídy. V našem e-shopu ho aktuálně nabízíme ve verzi se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti za sympatických 4490 Kč. Naše podrobná recenze ukázala, že k jeho přednostem patří především velmi solidní výdrž na jedno nabití, výborný fotoaparát a AMOLED obrazovka.

Xiaomi Mi A3 stále čeká, stále čeká

Xiaomi již vydalo Android 10 pro celou řadu svých telefonů – viz náš dnešní článek Android 10 je v Číně na více modelech telefonů Xiaomi než v Evropě. Dočkali se tak například majitelé vlajkových lodí Xiaomi Mi 9 a Mi 9T Pro. Poněkud překvapivě dostává Android 10 i o rok starší Xiaomi Mi A2.

Xiaomi Mi A3 stále čeká, stále čeká
Xiaomi Mi A3 stále čeká, stále čeká

Vedoucí indické divize a viceprezident pro globální vývoj Xiaomi Manu Kumar Jain v minulosti slíbil, že Mi A3 bude mezi prvními smartphony, které dostanou upgrade na Android 10, což se však rozhodně nestalo. Google přitom vydal Android 10 počátkem září loňského roku – tedy před více než čtyřmi měsíci.

Majitelé Xiaomi Mi A3 jsou touto situací (nutno dodat, že celkem právem) rozhořčeni. Řada z nich si tento model zvolila právě kvůli příslibu rychlých aktualizací. Jejich beznaděj do jisté míry ilustruje i petice za urychlené vydání aktualizace, kterou k dnešnímu dni podepsalo už 5400 uživatelů.

Xiaomi Mi A3 dostane Android 10 v únoru

Firma Xiaomi je známa tím, že nepublikuje informace o termínech uvolňování aktualizací a svých plánech v těchto směrech. Hradbu mlčení tak prolomil až indický uživatel, který na sociální síti Twitter vystupuje pod přezdívkou BalajiBhuvaneshwaran.

Na příspěvek, ve kterém se indická pobočka Xiaomi chlubí milionem prodaných zařízení během jediného dne, zareagoval otázkou, jak to vypadá s aktualizací telefonu Xiaomi Mi A3 na Android 10. Současně kriticky podotkl, že o rok starší Mi A2 již update dostává.

Telefon Xiaomi Mi A3 dostane update na Android 10 až v únoru
Telefon Xiaomi Mi A3 dostane update na Android 10 až v únoru

Indické zastoupení odpovědělo stručně a jasně: „Děkujeme za vaše nadšení a trpělivost. Jsme rádi, že vám můžeme oznámit dostupnost této aktualizace pro Mi A3 v polovině února.“ Termín pro Evropu se může lišit, nicméně nemělo by to být nikterak zásadní.

Co říkáte na to, že Xiaomi Mi A3 dostane Android 10 až v únoru?

Zdroje: 4pda.ru, fonearena.com, twitter.com.

Servis XM.cz
Představení Xiaomi Mi A3 se blíží. Bude to CC 9e s čistým Androidem!

V tuto chvílí takřka není pochyb o tom, že se blíží představení Xiaomi Mi A3. Na internetu už se dokonce Číst dál...

Xiaomi Mi A3 představen! Potěší čistým Androidem, zklame rozlišením

Ve středu 17. července byl ve Španělsku oficiálně představen dlouho očekávaný telefon s čistým Androidem - Xiaomi Mi A3. Jeho Číst dál...

Recenze Xiaomi Mi A3: skvělá výdrž, čistý Android a kontroverzní displej
Recenze Xiaomi Mi A3: skvělá výdrž a čistý Android

Xiaomi Mi A3 je jednoznačně jedním z nejočekávanějších telefonů tohoto roku. Nabízí totiž povedený vzhled současných telefonů Xiaomi bez grafické Číst dál...

Redmi 9

2 komentáře: „Telefon Xiaomi Mi A3 dostane update na Android 10 až v únoru

 • 14. 2. 2020 (11:57)
  Permalink

  Hmmm,se 6.gb ram jej nabizite. To bych bral hned. Honza

 • 14. 2. 2020 (15:40)
  Permalink

  Dobrý den,

  chybička se vloudila 🙂 Omlouvám se a jdu chybu opravit.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.