Náramek Xiaomi Mi Band 6 změří, zda během spánku dobře dýcháte

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 6 byl sice představen 29. března, nicméně na českém trhu bude dostupný nejdříve příští týden. Přesto již dostal aktualizaci, která přináší novou funkci: dokáže měřit a vyhodnocovat, jestli během spánku dobře dýcháte.

Mi Band 6 se již prodává na vybraných trzích – například v domovské Číně nebo v Indii. 30. března vyšla velká aktualizace aplikace Mi Fit. Nová verze 5.0 přinesla kromě podpory nového náramku také funkci sledování kvality dýchání během spánku. Ta je do Mi Bandu 6 instalována formou OTA aktualizace.

Jak dýcháte během spánku?

Náramky Xiaomi Mi Band umí měřit délku spánku, jakož i zaznamenávat jednotlivé spánkové fáze (mělký, hluboký a REM). Patrně největší novinkou Mi Bandu 6 je pak schopnost měřit úroveň okysličení krve – SpO2 (vizte Co je SpO2? A proč by vás tato hodnota měla zajímat?).

Xiaomi Mi Band 6 změří zda během spánku dobře dýcháte
Xiaomi Mi Band 6 změří zda během spánku dobře dýcháte

Hodnota úrovně okysličení krve odráží zdravotní stav uživatele. Za běžných okolností by se měla pohybovat nad 95 % – nižší hodnoty pak mohou znamenat (často i vážný) zdravotní problém. Náramek ji měří pomocí senzoru, umístěného na své spodní straně.

Sledování kvality dýchání během spánku funguje tak, že náramek v průběhu noci opakovaně změří a zaznamená úroveň okysličení krve. V aplikaci pak uvidíte, zda byla její hodnota v odpovídajících mezích, nebo jestli v nějaké fázi příliš neklesla.

K čemu je to dobré?

Špatné dýchání během spánku může degradovat jeho kvalitu – člověk se pak probouzí špatně odpočatý, unavený a mohou se objevovat bolesti hlavy. Jednou z nejčastějších poruch tohoto typu je spánková apnoe, při které může docházet k dočasným zástavám dechu během spánku. Právě to může odhalit měření SpO2.

Informace o schopnosti sledovat, zda během spánku dobře dýcháte, se objevuje i na oficiální stránce náramku Xiaomi Mi Band 6. Z toho lze celkem spolehlivě předpokládat, že tato funkce bude dostupná globálně, tedy i českým uživatelům.

Náramek Xiaomi Mi Band 6 změří, zda během spánku dobře dýcháte
Náramek Xiaomi Mi Band 6 změří, zda během spánku dobře dýcháte

Jeden z našich čtenářů minulý týden hlásil v komentářích pod článkem dostupnost měření SpO2 během spánku v aplikaci Zepp ve spojení s hodinkami Amazfit GTR 2. Funkce údajně přibyla jako testovací (beta), z čehož lze usuzovat, že by se časem mohla objevit i v dalších zařízeních s podporou měření úrovně okysličení krve.

Dýchání během spánku v aplikaci Zepp
Dýchání během spánku v aplikaci Zepp

Využijete možnost sledování kvality dýchání během spánku?

Zdroje: gizmochina.com.

Poco F3
3 (ne)známé produkty Xiaomi: retro sada, odsávačka mléka a čistička

I v roce 2019 budou pátky na našem blogu věnovány představování produktů z bohatého portfolia Xiaomi, tedy našemu seriálu 3 Číst dál...

Otestovali jsme Mi Band 6 s aplikací Xiaomi Wear. Jak vypadá a funguje?
Otestovali jsme Mi Band 6 s aplikací Xiaomi Wear. Jak vypadá a funguje?

K párování a nastavování náramků Xiaomi Mi Band byla odjakživa určena aplikace Mi Fit. S letošní verzí však přišla ještě Číst dál...

Xiaomi Amazfit Bip S: nová generace nejlevnějších chytrých hodinek
Xiaomi Amazfit Bip S: nová generace nejlevnějších chytrých hodinek

V americkém Las Vegas v těchto dnech probíhá 53. ročník veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Na této akci Číst dál...

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jiri Guziur
Jiri Guziur
1 rok před

Hurá, konečně. Už aby byl na skladě. Ještě kdyby se u Vás dalo platit přímo kryptem.

Michaela
Michaela
1 rok před

Dobrý den, nemáte někdo nějaké info, jak to bude s češtinou pro tento náramek?

4
0
Napište nám svůj komentář!x