Novinky

Nová bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4 mají výdrž až 30 hodin

V rámci velké nedělní prezentace představil čínský gigant také nová bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4. Novinka na pohled zaujme elegantním a stylovým vzhledem ve stylu Apple AirPods, aktivním potlačením okolního hluku či celkovou výdrží až 30 hodin.

Nová bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4 mají výdrž až 30 hodin
Nová bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4 mají výdrž až 30 hodin

Xiaomi Buds 4 se velmi pravděpodobně budou často plést se sluchátky Redmi Buds 4, která prodáváme v našem e-shopu za cenu 1 192 korun. Jedná se však o úplně jiný model, podstatně se odlišující nejen designem, ale i nabízenými funkcemi.

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4

Nová sluchátka jsou odvozená od modelu Xiaomi Buds 4 Pro, který byl uveden na trh v srpnu a dosud se prodává pouze v Číně. Navazují na loňský model Xiaomi Buds 3, proti kterému přinášejí několik zajímavých vylepšení.

Xiaomi Buds 4
Xiaomi Buds 4

Z hlediska konstrukce jsou nová sluchátka velmi podobné AirPodům od Applu. Mají takzvané „semi-in ear“ provedení, což znamená, že se nezasouvají do zvukovodu, ale v podstatě leží v jeho blízkosti. Díky tomu nepotřebuji silikonové nástavce různých velikostí. Rozměry jednoho sluchátka jsou 18,62 × 30,68 × 19,70 milimetrů a váží jen 4,4 gramů.

Nová bezdrátová sluchátka Xiaomi
Nová bezdrátová sluchátka Xiaomi

Na každém náušníku jsou výřezy pro mikrofon, díky čemuž lze sluchátka používat nejen k poslechu hudby a mluveného slova, ale také jako handsfree pro telefonní hovory. V tomto režimu poskytnou díky třem mikrofonům odstraňování okolního hluku. Nožičky náušníků mají dotykové plošky, přes které lze vyvolávat různé funkce a ovládat přehrávání hudby (pozastavení, spuštění přehrávání, přeskakování mezi skladbami).

Vlastnosti sluchátek Xiaomi Buds 4
Vlastnosti sluchátek Xiaomi Buds 4

Pokud jde o zvuk, Xiaomi Buds 4 jsou vybavena grafenovým duálním magnetickým dynamickým měničem. Nabízejí funkci inteligentního aktivního potlačení šumu, 360stupňový prostorový zvuk a transparentní režim. Zařízení přichází s certifikaci bezdrátového zvuku Hi-Res audio a LHDC 5.0.

Další funkce a vlastnosti nových sluchátek

Protože výrobce počítal s tím, že majitelé budou nosit tato sluchátka při nejrůznějších outdoorových aktivitách, opatřil je zvýšenou odolnosti proti vodě a prachu. Standard IP54 znamená schopnost odolat stříkající vodě ve všech směrech, takže se nemusíte obávat poškození potem či deštěm. K připojení k telefonu či jiným zdrojům zvuku mohou využívat nejnovější bezdrátový standard Bluetooth 5.3.

Přečtěte si také  Poco už nechce vyrábět jenom mobily. Chystá sluchátka i chytré hodinky
Černá a bílá varianta
Černá a bílá varianta

Sluchátka jsou dodávána spolu s nabíjecím pouzdrem ve tvaru oblázku s dvoubarevným designem, jehož horní část má lesklý povrch a spodní polovina působí matným dojmem. V každém sluchátku je baterie s kapacitou 30 mAh, jež zajišťuje výdrž až šest hodin na jedno nabití. Pouzdro se 480mAh akumulátorem pak prodlužuje celkovou výdrž na 30 hodin.

Součástí je nabíjecí pouzdro
Součástí je nabíjecí pouzdro

Nová bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4 jsou k dispozici ve třech barvách: šedé (Moon Shadow), bílé (Salt Lake White), nebo zelené (Field Green). Aktuálně se prodávají výhradně v Číně za cenu 699 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 2 290 Kč.

Tři barevné varianty
Tři barevné varianty

O možné dostupnosti na globálním ani českém trhu nejsou v tuto chvíli k dispozici žádné informace. V případě, že by se u nás prodávala, je nutné počítat s tím, že ceny budou o něco vyšší – k ceně v Číně budou muset obchodníci připočítat náklady na dopravu, daň z přidané hodnoty a svou marži.

Xiaomi Mi Band 7

Co říkáte na nová bezdrátová sluchátka Xiaomi?

Zdroje: gizmochina.com, new.c.mi.com, gagadget.com.

Samsung Galaxy Watch6

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x