Novinky

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi: rozlišení 4K a podpora Wi-Fi 6

Xiaomi má ve svém portfoliu širokou paletu bezpečnostních kamer – interiérových i outdoorových. Tento týden se nabídka rozšířila o další kousek – nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700 (produktové číslo MJSXJ21CM) má ambice být jedním z nejlepších modelů tohoto výrobce. Nabízí obraz v rozlišení 4K, funkce pokročilé umělé inteligence a podporu připojení přes Wi-Fi 6.

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi
Nová bezpečnostní kamera Xiaomi

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700

Z designového hlediska tato kamera nijak nepřekvapí, neboť využívá klasické řešení spočívající v kónické základně, na které je posazená otočná koule. Tělo kamery je vyrobené z plastu, pouze část s objektivem, která zajišťuje vertikální pohyb, má černou barvu.

Xiaomi Smart Camera C700
Xiaomi Smart Camera C700

Bezpečnostní kamera měří 82 × 81 × 130 milimetrů a váží 354 gramů. Je určená pro provoz v interiérových podmínkách při teplotách od -10 do 45 °C. Napájení je řešeno z běžné elektrické sítě, přičemž součástí balení je napájecí adaptér s výstupem 5 V a 2 A a kabel.

Bezpečnostní kamera Xiaomi
Bezpečnostní kamera Xiaomi

Horní část kamery je otočná (lze jí otáčet prostřednictvím aplikace) – v horizontálním směru (doleva/doprava) se dokáže otáčet o 360° a ve vertikálním směru (nahoru/dolů) má rozsah otáčení 110°. Díky tomu dokáže pokrýt i rozlehlejší oblasti a rozšiřuje tak zorné pole.

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi se umí otáčet v horizontálním i vertikálním směru
Nová bezpečnostní kamera Xiaomi se umí otáčet v horizontálním i vertikálním směru

Video v rozlišení 4K

Jedním z největších argumentů této kamery proti starším modelům je vysoké rozlišení, ve kterém natáčí. Pořizované video má totiž rozlišení 3 840 × 2 160 obrazových bodů (tj. 4K, respektive 8 Mpx), díky čemuž poskytuje mimořádně velké množství jemných detailů. Pozitivní roli v kvalitě obrazu hraje také pětiprvková optika.

Pětiprvková optika
Pětiprvková optika

Záznamy lze ukládat do (placeného) cloudu, nebo lokálně na paměťovou kartu formátu microSD s kapacitou až 256 GB. V případě ukládání na kartu je možné pořízené soubory zálohovat na diskové pole (NAS), čímž lze eliminovat riziko ztráty nahrávek například v případě odcizení kamery.

Ukládání do cloudu, na paměťovou kartu a na NAS
Ukládání do cloudu, na paměťovou kartu a na NAS

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700 se dále vyznačuje vysokou světelností, což v praxi znamená, že dokáže zachytit více světla a díky tomu dobře „vidí“ i za zhoršených světelných podmínek. Je tak vhodná i pro sledování hůře osvětlených prostor, jako jsou například sklepy, chodby či půdy.

Vysoká světelnost
Vysoká světelnost

Samozřejmě nechybí ani noční vidění. Pro tyto účely je kamera vybavena deseti infračervenými LED s vlnovou délkou 940nm, které produkují světlo, jež je pro lidský zrak neviditelné. Díky této výbavě dokáže jasně zobrazovat objekty na vzdálenost až deset metrů.

Deset infračervených LED
Deset infračervených LED

Další užitečnou funkcí je podpora HDR (High Dynamic Range; vysoký dynamický rozsah). Ta najde uplatnění ve složitých světelných podmínkách – například ve scénách s kombinací jasně osvětlených a tmavých míst či při natáčení v protisvětle. Díky tomu je kamera schopná zachytávat kvalitní a detailní obraz i v případě složitějších scén.

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi podporuje HDR
Nová bezpečnostní kamera Xiaomi podporuje HDR

Funkce umělé inteligence

Výrobce u této kamery hodně vyzdvihuje pokročilé funkce umělé inteligence. Ta má na starosti rozpoznávání objektů, osob a zvířat, tedy konkrétně umí sledovat například děti nebo domácí mazlíčky v místnosti a poskytovat uživatelům upozornění nebo záznamy jejich aktivit.

Redmi Note 13
Detekce dětí a domácích mazlíčků
Detekce dětí a domácích mazlíčků

Umělá inteligence se také uplatňuje při detekci a rozpoznávání osob podle obličeje. Algoritmus funguje lokálně, což v praxi znamená, že nedochází k odesílání žádných dat do cloudu. V aplikaci je možné označit obličeje členů rodiny či přátel a kamera pak dokáže rozlišovat mezi nimi a cizími lidmi.

Kamera má funkci rozpoznávání obličejů
Kamera má funkci rozpoznávání obličejů

K dispozici je také funkce sledování osoby během jejího pohybu v prostoru, kdy se kamera za touto osobou automaticky otáčí. Jakmile se osoba přestane pohybovat nebo opustí záběr kamery, kamera se automaticky vrátí do své původní pozice.

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi má funkci sledování pohybu osob
Nová bezpečnostní kamera Xiaomi má funkci sledování pohybu osob

Další funkce a vlastnosti kamery

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700 je vybavená mikrofonem a reproduktorem, takže přes ní lze oboustranně komunikovat. Osoby před kamerou mohou iniciovat hlasový hovor pomocí gesta „OK“, čímž dojde k zahájení hovoru na spárované mobilní zařízení. Díky mikrofonu se schopností potlačovat okolní šum by měl být hlas čistý a kvalitní.

Vyvolání hovoru gestem
Vyvolání hovoru gestem

Xiaomi Smart Camera C700 je vybavena nejnovější generací obrazového signálového procesoru (ISP) a vlajkovým AI čipem, který nabízí vysoký výpočetní výkon. Tento výkonný čip umožňuje efektivní místní AI dohled a rychlejší a přesnější rozpoznávání objektů.

Vlajkový AI čip
Vlajkový AI čip

Kameru lze připojit k internetu přes Wi-Fi v pásmu 2,4 i 5,0 GHz, přičemž podporuje standard Wi-Fi 6, který nabízí o 120 % vyšší přenosové rychlosti než starší Wi-Fi 4. Konkrétně umí využívat standardy 802.11 a/b/g/n/ac/ac. Podporuje také technologii OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access), která snižuje latenci a zajišťuje vyšší stabilitu připojení.

Podporuje rychlejší Wi-Fi 6
Podporuje rychlejší Wi-Fi 6

Obraz z kamery lze sledovat nejen v aplikaci na mobilním telefonu, ale i na tabletech, chytrých displejích či chytrých televizorech značky Xiaomi s podporou funkce obraz v obraze. Zařízení lze také ovládat hlasovými příkazy prostřednictvím asistenta XiaoAI.

Obraz lze sledovat na různých zařízeních
Obraz lze sledovat na různých zařízeních

Součástí balení je kromě samotné kamery Xiaomi Smart Camera C700 také napájecí adaptér a kabel. V krabičce dále najdete montážní sadu sestávající z podložky, hmoždinek a vrutů, díky které lze kameru připevnit na nábytek nebo ke stropu. Samozřejmě nechybí stručná uživatelská příručka.

Obsah balení
Obsah balení

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi – cena a dostupnost

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700 je aktuálně dostupná výhradně na domácím čínském trhu. Na crowdfundingovém webu YouPin a v oficiálním e-shopu Xiaomi ji lze zakoupit za cenu 349 čínských jüanů, což je v přepočtu aktuálním kursem přibližně 1 120 Kč.

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700 (produktové číslo MJSXJ21CM)
Nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700 (produktové číslo MJSXJ21CM)

Výrobce se zatím žádným způsobem nevyjádřil k tomu, zda míní tuto kameru nabízet i na dalších trzích. S ohledem na skutečnost, že Xiaomi nabízí na globálním trhu většinu svých kamer však předpokládáme, že by se tento model mohl časem prodávat v Česku.

Nová bezpečnostní kamera Xiaomi: rozlišení 4K a podpora Wi-Fi 6
Nová bezpečnostní kamera Xiaomi: rozlišení 4K a podpora Wi-Fi 6

Pokud by se nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700 dostala na český trh, pak bude nutné počítat s vyšší cenou. Prodejci by si totiž museli připočítat náklady na dopravu, daně a svou vlastní marži. Předpokládáme, že konečná cenovka by se pohybovala okolo 1 700 Kč.

Xiaomi Watch 2

Zaujala vás nová bezpečnostní kamera Xiaomi Smart Camera C700?

Zdroje: mi.com, xiaomiyoupin.com.

Řada telefonů Redmi Note 12

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x