Nové chytré hodinky Amazfit GTR Mini lákají na styl, výdrž a funkce
Portfolio chytrých hodinek Amazfit se tento týden rozrostlo o další zajímavý model. Novinka se jmenuje Amazfit GTR Mini a dle výrobce by měla nabídnout stylové provedení díky tělu z nerezové oceli, dlouhou výdrž na jedno nabití a podporu více než 120 typů sportovních aktivit, přičemž u těch venkovních lze zaznamenávat a měřit trasu pomocí pěti pozičních satelitních systémů.

Z designového hlediska jde o elegantní hodinky s kruhovým ciferníkem a tělem z nerezové oceli. Hodinky jsou tenké 9,25 milimetrů (v udávané tloušťce však není započítán senzor tepové frekvence) a i s náramkem váží jen 34,2 gramů (bez náramku 24,6 gramů). K dispozici budou ve třech barevných variantách: černé (midnight black), růžové (misty pink) a modré (ocean blue).

Displej: HD AMOLED
Hlavním vizuálním prvkem nových hodinek je pochopitelně dotyková obrazovka. Jak již zaznělo: má kruhový tvar, průměr 1,28″ a jedná se o AMOLED s rozlišením 416 × 416 obrazových bodů, z čehož plyne příjemná jemnost 326 ppi. Elegantně zpracované zakřivené temperované sklo je chráněno vrstvou proti ulpívání otisků prstů,
Výrobce slibuje, že „Díky jasnému a přehlednému displeji HD AMOLED snadno uvidíte své údaje za jakéhokoli osvětlení, ať už jste ranní ptáče, nebo noční sova.“ Vzhled obrazovky je možné přizpůsobit pomocí více než stovky ciferníků, přičemž jedenáct z nich zaujme animacemi a možností nahrání až tří vlastních fotografií.

Kromě obrazovky slouží k ovládání hodinek jedno mechanické tlačítko, umístěné na pravém boku. Součástí balení je také vyměnitelný silikonový řemínek s rychlým zapínáním. Je široký 20 milimetrů a jeho délku lze nastavit v rozmezí od 150 do 200 milimetrů.
Výdrž a další parametry Amazfit GTR Mini
Provoz hodinek zajišťuje baterie s kapacitou 280 mAh, která by měla stačit až na dva týdny „běžného používání“, respektive sedm dní v režimu náročnějšího používání. Se zapnutou GPS vydrží Amazfit GTR Mini fungovat až 25 hodin. Doplňování energie pak probíhá přes magnetickou nabíječku.

Hodinky podporují pět pozičních satelitních systémů, což by mělo znamenat vyšší rychlost nalezení polohy a její přesnější určování. Kromě amerického GPS umí komunikovat také s družicemi evropského systému Galileo, ruským GLONASSem, indickým QZSS a čínským Beidou.

Z další výbavy zmiňme senzor zrychlení, geomagnetický senzor (kompas), senzor okolního osvětlení (řídí jas obrazovky s ohledem na okolní světelné podmínky) či biometrický snímač BioTracker PPG, který je kromě tepové frekvence schopen měřit také úroveň okysličení krve (SpO2).

Sportovní funkce
Hodinky lze pochopitelně propojit s aplikací Zepp v mobilním telefonu, do které je následně možné přes Bluetooth 5.2 synchronizovat údaje o cvičeních a hodnotách naměřených v průběhu dne. Amazfit GTR Mini podporují 126 typů sportovních aktivit, nicméně řada sportů (např. lyžování, snowboarding či jízda na koloběžce) na seznamu bohužel stále chybí.

Hodinky umí automaticky detekovat sedm typů sportů: běh na běžeckém pásu, venkovní běh, eliptický trenažér, venkovní cyklistika, chůze v interiéru, veslařský trenažér a chůze. Pokud zjistí, že jste začali cvičit, nabídnou vám zahájení měření příslušné aktivity. V průběhu dne pak mohou sledovat tepovou frekvenci, úroveň okysličení krve a hladinu stresu.
Výrobce pochopitelně počítal s tím, že se uživatel během outdoorových aktivit může ocitnout v nepříznivých meteorologických podmínkách. Vybavil proto hodinky odolností proti vodě do 5 ATM, díky čemuž jim nečiní problém ani intenzivní déšť nebo sněžení. Podporují také měření plavání v bazénu nebo na otevřené vodě.

Další funkce Amazfit GTR Mini
Ve spojení s telefonem dokážou hodinky Amazfit GTR Mini nejen zobrazovat oznámení z vybraných aplikací a upozorňovat na ně vibracemi, ale také na ně odpovídat pomocí připravených odpovědí. Bohužel z nich však není možné telefonovat, protože nejsou vybavené mikrofonem ani reproduktorem.

Co naopak nechybí je funkce dálkového ovládání hudebního přehrávače v telefonu či možnost využít hodinky jako vzdálenou spoušť fotoaparátu mobilu. Ve specifikacích zcela chybí jakákoli zmínka o NFC, takže bohužel tolik oblíbené bezkontaktní placení tento model nenabídne.
Dobrou zprávou je operační systém Zepp OS 2.0, který je rychlý a energeticky úsporný, K jeho největším výhodám patří zejména možnost instalace dalších aplikací, díky čemuž je možné doplnit do hodinek užitečné funkce, které z výroby nemají.

Hodinky Amazfit GTR Mini se zatím v Česku neprodávají (předpokládáme ale, že se prodávat budou), takže neznáme jejich cenu. Na indickém Amazonu jsou k mání za 11 000 rupií, což je v přepočtu přibližně 3000 korun. Na našem trhu ale očekáváme výrazně vyšší cenovku.
Zaujaly vás nové chytré hodinky Amazfit GTR Mini?
Zdroje: amazfit.com.