Recenze

Podrobná recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro: větší náramek s GPS

Smart Band 7 Pro se svou cenou i provedením pohybuje na pomezí mezi chytrými hodinkami a náramkem. Možná i díky tomu se jednalo o jeden z nejočekávanějších produktů v segmentu nositelností. Převzal to nejlepší z obou světů? Jaké jsou jeho přednosti a kde má nedostatky? Nejen to vám prozradí naše podrobná recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro.

Recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro
Recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro

Hned v úvodu se podíváme na cenu, abyste měli představu, mezi jaká zařízení se Smart Band 7 Pro vlastně řadí. V našem českém e-shopu ho nabízíme v černé, nebo v barvě slonovinové kosti za cenu 1 989 Kč. Zákazníci slovenského online obchodu si na jeho koupi mohou připravit 81 eur.

Obsah recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro

Čím se liší Smart Band 7 Pro od Smart Bandu 7?

Název „Pro“ za názvem Smart Band 7 může evokovat, že se jedná o vylepšenou verzi levného a oblíbeného chytrého náramku. Ve skutečnosti jde přinejmenším po fyzické stránce o poměrně značně odlišný produkt, pohybující se na pomezí mezi chytrými náramky a hodinkami.

Naprosto jasný je rozdíl ve vzhledu. Zatímco poslední generace náramků Mi Band/Smart Band od sebe odliší jen zkušené oko, Smart Band 7 Pro je očividně jiný. Jeho nejmarkantnějším znakem je širší obrazovka, jež dostala obdélníkový tvar. Díky tomu se na ni vejde více zobrazovaných informací a poskytované údaje jsou čitelnější a přehlednější.

Základní Smart Band 7 (bez Pro)
Základní Smart Band 7 (bez Pro)

Z hlediska pohodlí je tělo Smart Bandu 7 Pro o více než polovinu těžší než Smart Band 7, ale stále váží jen něco málo přes 20 gramů. Není tedy vůbec těžký. Má také vylepšený mechanismus zapínání pásku, který se zapíná podobně jako řemínky hodinek.

Větší obrazovka má pochopitelně vyšší spotřebu, což výrobce kompenzoval vyšší kapacitou integrované baterie. Zatímco základní Mi Band sedmé generace pohání akumulátor s kapacitou 180 mAh, v případě verze Pro je kapacita baterie 235 mAh.

Navzdory tomuto vylepšení je výdrž baterie náramku Smart Band 7 Pro ve skutečnosti víceméně stejná. Nejvíce baterii vybíjí GPS, která během hodinové procházky v průběhu našeho testu vyčerpala 9,3 % kapacity. Na druhou stranu: Smart Band 7 GPS nemá, takže v případě, že chcete zaznamenat absolvovanou trasu, si budete muset vzít mobilní telefon.

Xiaomi Smart Band 8

Z hlediska funkcí se od sebe tyto produkty téměř neliší. Smart Band 7 Pro si fakticky zcela vypůjčuje softwarovou výbavu náramku Mi Band 7, od sledování srdečního tepu a průběžného měření kyslíku v krvi až po podporované sportovní aktivity. Model Pro obsahuje také pokročilé tréninkové metriky, které měly premiéru na náramku Smart Band 7.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro

Patří sem aerobní a anaerobní upozornění, údaje o tréninkové zátěži, době regenerace a výpočet VO2 max. Díky integrované GPS jsou však tyto funkce užitečnější a na verzi Pro dávají mnohem větší smysl. Z funkčního hlediska jde fakticky o Smart Band 7 s větším displejem a GPS.

Ani jedno zařízení nenabídne podporu instalace aplikací třetích stran, ani z něj nelze přijímat hovory nebo využívat hlasového asistenta. Obě zařízení jsou v první řadě fitness trackery, i když jedno z nich může na pohled vypadat o něco schopněji.

Náramek Smart Band 7 Pro je o něco dražší, což je dáno jeho větší velikostí a o něco delším seznamem funkcí. Na zahraničních trzích je cena vyšší asi o 64 %. V našem českém e-shopu stojí Smart Band 7 příjemných 1 239 Kč, zatímco za verzi Pro zaplatíte 60 % navíc – tedy konkrétně 1 989 Kč.

Recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro začíná rozbalováním

Náramek se prodává v kartónové krabičce černé barvy, v jejíž horní části se nachází otvor pro pověšení na prodejní stojan. Na přední straně je vyobrazen produkt, skrývající se uvnitř, samozřejmě nechybí název Xiaomi Smart Band 7 Pro a oranžové logo Xiaomi.

Náramek se prodává v kartónové krabičce černé barvy
Náramek se prodává v kartónové krabičce černé barvy

Na bocích krabičky jsou zdůrazněny některé vlastnosti, jako je více než 150 ciferníků, podpora měření tepu a okysličení krve, dlouhá výdrž na jedno nabití a schopnost odolávat vodě až do 5 ATM (do 0,5 metru). Na zadní straně jsou v několika jazycích informace o modelu, barvě, napájecím napětí či podporovaných operačních systémech.

Krabičku lze nejlépe otevřít z její horní části, odkud se následně vysune papírové lůžko. V něm se nachází jak samotný náramek s nasazeným řemínkem, který je zabalený v sáčku, tak i papírová uživatelská příručka (12 stránek je v češtině) a nabíječka s magnetickým konektorem (ovšem bez nabíjecího adaptéru).

Xiaomi Mi Band 7

Prohlídka náramku Smart Band 7 Pro

Jak naznačuje název, Smart Band 7 Pro vychází z chytrého náramku Smart Band 7, od kterého se však v mnoha směrech poměrně zásadně liší. Nejviditelnějším rozdílem je o polovinu větší obdélníková obrazovka, orámovaná decentním rámečkem s kovovým vzhledem (o kov se však ve skutečnosti nejedná), kvůli které rozměry těla narostly na 44,7 × 28,8 × 11 milimetrů.

O polovinu větší obdélníková obrazovka
O polovinu větší obdélníková obrazovka

Náramek existuje ve dvou barevných variantách – v barvě slonové kosti s rámečkem v růžovozlaté se hodí spíše pro dámy, černá verze s rámečkem ve stříbrné barvě bude sedět spíše pánům. Xiaomi nabídne také další barevné varianty řemínků – například olivově zelenou, oranžovou, růžovou, nebo modrou. Je jen otázkou času, kdy se na trhu objeví i levnější čínské alternativy.

Dvě barevné verze
Dvě barevné verze

Spodní část těla náramku je vyrobena z plastu a díky tomu váží (bez řemínku) pouhých 20,5 gramů, tedy přesně o 7 gramů víc než základní Smart Band 7. Při vážení s řemínkem, jež byl součástí balení, navážila naše kuchyňská váha hmotnost 31 gramů, což znamená, že při nošení na zápěstí náramek prakticky neucítíte.

Spodní strana náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro
Spodní strana náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro

Sklíčko obrazovky vystupuje nad okolní povrch a plynule přechází do hran. Předpokládáme, že právě zde bude největší mechanická slabina tohoto produktu. Výrobce uvádí, že jde o temperované sklo s ochranou proti ulpívání otisků prstů, nijak však nedeklaruje jeho značku ani tvrdost.

Obrazovka náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro
Obrazovka náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro

Řemínek je vyroben z termoplastického polyuretanu (TPU) a díky třinácti otvorům nabízí možnost nastavení v rozmezí 130 až 205 milimetrů. Zapíná se podobně, jako u klasických hodinek – spona je také plastová, konkrétně z polyoxymethylenu.

Řemínek je vyroben z termoplastického polyuretanu
Řemínek je vyroben z termoplastického polyuretanu

Volný konec řemínku zajišťuje jedna přezka. Smart Band 7 Pro používá vlastní způsob uchycení řemínku k tělu, takže ten, který dostal do vínku z výroby, lze nahradit pouze řemínky určenými pro tento konkrétní produkt. Musíme však kritizovat způsob upínání řemínku, který se nám ani přes velkou snahu nepovedlo od těla oddělit.

Způsob zapínání řemínku
Způsob zapínání řemínku

Z hlediska ovládání jde Smart Band 7 Pro ve stopách svého levnějšího sourozence. Na jeho stranách tedy nenajdeme žádná tlačítka – veškeré ovládání probíhá výhradně přes dotykovou obrazovku. Na spodní straně těla se nachází optický snímač pro měření tepové frekvence a okysličení krve a dva piny magnetického konektoru pro nabíjení.

Na hranách nejsou žádná tlačítka
Na hranách nejsou žádná tlačítka

Displej

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů Smart Band 7 Pro od základní verze Smart Band 7 je tvar obrazovky. Zatímco levnější náramek má obrazovku ve tvaru protáhlé pilulky, varianta s přívlastkem evokujícím profesionalitu sází na obdélníkový displej, kterým se svým vzhledem a provedením blíží chytrým hodinkám.

Obdélníkový displej
Obdélníkový displej

Obrazovka s úhlopříčkou 1,64″ nabízí rozlišení 280 × 456 obrazových bodů, díky čemuž poskytuje velmi pěknou jemnost 326 ppi. Dobrou zprávou je, že se jedná o AMOLED panel s maximálním jasem až 500 nitů, což by mělo být pro dobrou čitelnost i na jasném slunci zcela dostatečné.

Xiaomi 13T Pro
AMOLED s maximálním jasem až 500 nitů
AMOLED s maximálním jasem až 500 nitů

Pochválit musíme přítomnost senzoru okolního světla, který Smart Band 7 nemá. Úroveň jasu displeje tak lze svěřit automatice, která ji přizpůsobuje aktuálním světelným podmínkám. Náramek by tak za tmy neměl oslňovat, a naopak na přímém světle by měl být zobrazovaný obsah dobře viditelný. Během testu jsme v tomto směru nezaznamenali žádný problém, takže můžeme konstatovat, že automatické řízení jasu funguje na jedničku.

Obrazovka je proti Smart Bandu 7 o polovinu větší
Obrazovka je proti Smart Bandu 7 o polovinu větší

Výrobce se na oficiálních stránkách chlubí výsledky z interních laboratoří společnosti Xiaomi, podle kterých je „Viditelná plocha náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro přibližně o 84 % větší ve srovnání s náramkem Mi Smart Band 6 a o 50 % větší ve srovnání s náramkem Xiaomi Smart Band 7.“

Zvýšená odolnost

Náramek Smart Band 7 Pro není deklarovaný jako zařízení se zvýšenou odolností proti náročným podmínkám. Jediným udávaným parametrem je odolnost proti vodě do tlaku 5 ATM (do 0,5 metru) a lze předpokládat i dostatečnou prachotěsnost. Oficiální stupeň krytí IP proti vodě nebo prachu však výrobce neuvádí.

Smart Band 7 Pro se vody nebojí
Smart Band 7 Pro se vody nebojí

V uživatelské příručce se dočtete: „Je možné ho nosit do bazénu, při plavání u pobřeží nebo při jiných aktivitách v mělké vodě. Nelze ho však používat v horké sprše, sauně ani při přístrojovém potápění. Zabraňte také tomu, aby při vodních sportech dopadal přímo na náramek prudký proud vody. Vodotěsnost není trvalá a může se časem zhoršovat.“

POZOR!
Hodinky a náramky s certifikací vodotěsnosti 50M (5 ATM) jsou navrženy pro odolání povrchovému ponoření do vody. Zpravidla jsou vybaveny těsněním v korunce či tlačítcích. Hodinky s označením 50M jsou schopny udržet těsnost do hloubky 0,5 metru. Toto je obvykle dostačující pro běžné aktivity na hladině, jako je cachtání se v dětském bazénku, pomalé plavání ve stylu “prsa”, krátké sprchování nebo surfování. Nicméně je třeba si dávat pozor, aby hodinky nebyly ponořeny do hlubší vody, což se může stát. Během nošení hodinek s touto vodotěsností během plavání je důležité dbát na to, aby nedošlo k nadměrnému tlaku na hodinky, například vlivem vln nebo rychlým pohybem ruky, což vytváří větší tlak než je v hloubce do 50 centimetrů pod hladinou běžný. Pro aktivní plavání nebo podobné vodní aktivity jsou vhodné až hodinky s vodotěsností 100M a více. Tlak vody nevyzpytatelný. Naše servisní středisko se každý den potýká s tím, že zákazník hodinky či náramek s označením 50M (5 ATM) utopí právě už při povrchovém plavání. Upozorňujeme, že dle definice tohoto standardu je takové použití zkrátka nevhodné, přestože výrobce často ve svých marketingových materiálech uvádí opak. Tudíž za utopení zařízení označeného 50M při plavání či potápění není zodpovědný výrobce ani prodejce, ale sám uživatel.

Doporučujeme také vyhýbat se přílišnému mrazu – Xiaomi deklaruje jako provozní teploty od 0 °C do 45 °C. Při lehce nižších teplotách jsme sice nezaznamenali žádné problémy, ale přinejmenším určitě takové používání neprospívá baterii zařízení.

První zapnutí a spárování s telefonem

Zatímco v případě náramku Smart Band 7 mají novopečení majitelé výběr ze dvou aplikací – Zepp Life, nebo Mi Fitness – v případě verze Pro je situace jednodušší. Náramek lze spárovat pouze s aplikací Mi Fitness, čímž odpadá nutnost, respektive možnost výběru.

Náramek je nutné spárovat s aplikací Mi Fitness
Náramek je nutné spárovat s aplikací Mi Fitness

Pokud je náramek po rozbalení z krabičky vypnutý, je nutné ho krátce probudit připojením k nabíječce. Nemá totiž tlačítko, kterým by se dal zapnout. Po následném odpojení se zobrazí nabídka s volbou jazyka, přičemž kladně hodnotíme skutečnost, že nechybí čeština, slovenština však bohužel mezi podporovanými jazyky není.

Recenze Xiaomi Smart Band 7 ukázala, že mezi podporovanými jazyky nechybí čeština
Recenze Xiaomi Smart Band 7 ukázala, že mezi podporovanými jazyky nechybí čeština

Následně se na obrazovce náramku objeví QR kód, odkazující na stránku s odkazy pro stažení aplikace Mi Fitness, která je k dispozici zdarma pro telefony s operačními systémy Android a iOS. Kromě toho se na displeji ukazuje stav baterie a čas (většinou pochopitelně nesprávný). Potažením směrem vzhůru se dostanete do nabídky s informacemi o náramku, možností jeho restartu a resetu do továrního nastavení.

JBL: zvuk, který tě pohltí
QR kód pro stažení aplikace
QR kód pro stažení aplikace
The app was not found in the store. 🙁
‎Probíhá připojování k App Storu
‎Probíhá připojování k App Storu
Developer: Unknown
Price: Free

Pokud jste tuto aplikaci dosud nepoužívali, budete jí muset při prvním spuštění udělit přístupy k různým funkcím a informacím. Po odsouhlasení licenčních podmínek nabídne Mi Fitness synchronizaci dat. Tu rozhodně doporučujeme zapnout – v případě změny náramku či výměny mobilního telefonu tak nepřijdete o zaznamenané údaje.

Přidání zařízení je jednoduché – stačí v sekci Zařízení klepnout na tlačítko plus v pravém horním rohu a zvolit možnost Přidat zařízení. Aplikace se poté pokusí náramek vyhledat. Pokud se jí to podaří, zobrazí ho v seznamu dostupných zařízení. V opačném případě bude nutné klepnout na tlačítko Přidat model, zvolit Xiaomi Smart Band 7 Pro a počkat, zda ho aplikace najde.

Po potvrzení proběhne připojení, spárování a přidání účtu. Během tohoto procesu náramek zavibruje a na jeho obrazovce je nutné potvrdit požadavek na párování – to je užitečné zejména v případech, kdy se v blízkosti nalézá více aktivních nespárovaných zařízení. Následně by aplikace měla ohlásit úspěšné přidání zařízení a tímto okamžikem můžete začít náramek používat.

V aplikace se poté zobrazí průvodce, který vám vysvětlí některé základní principy, zejména ovládání gesty. V dalším kroku si pak budete moci zvolit, zda chcete být na náramku informováni o příchozích hovorech a jestli si přejete dostávat notifikace z aplikací v telefonu (případně z jakých).

Uživatelské rozhraní náramku

Základní uživatelské rozhraní náramku se opět co do principů liší od většiny prostředí, které známe například z hodinek značky Amazfit. Samo o sobě to není problém – na způsob ovládání se snadno zvyká, pouze pokud přecházíte z jiných hodinek či náramku se budete muset naučit, že některé věci jsou proste jinak. Pojďme si představit základní gesta:

 • Přejetí prstem z horní části obrazovky směrem dolů vyvolá přehled upozornění/notifikací.
 • Přejetím prstem z dolní části obrazovky směrem nahoru vstoupíte do seznamu aplikací.
 • Přejetí prstem na hlavní obrazovce směrem doleva přepíná mezi widgety, kterých může být maximálně jedenáct.
 • Přejetí prstem na hlavní obrazovce směrem doprava otevře řídicí panel.
 • V ostatních sekcích funguje tah prstem zleva doprava jako tlačítko Zpět.

Veškeré interakce s náramkem se provádějí výhradně pomocí klepnutí a přejetí prstem. Uživatelům zvyklým na chytré hodinky možná bude chybět fyzické tlačítko, kterým však tento produkt nedisponuje. I z tohoto důvodu v textu této recenze častěji používáme označení „náramek“.

Ciferníky

Ve výchozím stavu se na hlavní obrazovce hodinek zobrazuje ciferník, ukazující nejčastěji aktuální čas a případně i další údaje. Pokud by se vám vzhled výchozího ciferníku nelíbil, není problém vyměnit ho za jiný, jež bude více odpovídat vašemu stylu. Výrobce se chlubí podporou více než 150 ciferníků.

Xiaomi 13

V aplikaci Mi Fitness najdete rozsáhlý seznam ciferníků, přičemž v náramku Band 7 Pro lze mít najednou až 7 ciferníků. Pozor ale na skutečnost, že pět předinstalovaných ciferníků nelze odstranit ani vyměnit, takže ve skutečnosti budete mít k dispozici pozice pouze pro dva další ciferníky, což může být pro některé uživatele omezující.

Ciferníky lze měnit z aplikace Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Styly displeje náramku, kde jsou rozdělené do několika kategorií. Protože máme ve zvyku si informace uváděné výrobci ověřovat, přepočítali jsme dostupné ciferníky. Došli jsme k následujícímu zjištění: celkem 188 ciferníků je rozděleno do šesti kategorií, nejnovější ciferníky z jednotlivých kategorií jsou ještě navíc vypíchnuty v samostatné sekci Novinky.

 • V kategorii Mechanické se nachází 10 ciferníků.
 • V kategorii Formální se nachází 17 ciferníků.
 • V kategorii Fotografie se nachází 3 ciferníky.
 • V kategorii Aktivity se nachází 25 ciferníků.
 • V kategorii Multifunkční se nachází 31 ciferníků.
 • V kategorii Jednoduchost se nachází 102 ciferníků.

Widgety

Při posunu z hlavní obrazovky směrem doprava se dostanete k widgetům. Můžeme je popsat jako miniaplikace, zobrazující nějaké informace či vyvolávající funkce. Některé z widgetů po klepnutí zobrazují další podrobnosti.

To, které widgety a v jakém pořadí budou k dispozici, můžete ovlivnit v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Systém-Widgety. Nabídka čítá rovný tucet položek, nicméně hodinky jich mohou zobrazovat nanejvýš jedenáct, takže se jednoho widgetu budete muset vzdát.

K dispozici jsou následující widgety:

 • Statistiky – ukazuje počet kroků, spálených kalorií a stání v průběhu aktuálního dne.
 • Počasí – zobrazuje aktuální teplotu vzduchu, nejvyšší a nejnižší očekávanou teplotu a stručný slovní popis meteorologické situace.
 • Srdeční tep – po přepnutí na tento widget proběhne měření tepové frekvence a následně se zobrazí její hodnota.

 

 • Hladina kyslíku v krvi – tento widget ukazuje aktuální úroveň okysličení krve (SpO2).
 • Míra stresu – zobrazuje aktuální míru stresu na stupnici od 0 do 100.
 • Spánek – ukazuje délku posledního spánku v hodinách a minutách.
 • Dýchání – krátké dechové cvičení, během kterého se musíte nadechovat a vydechovat v rytmu udávaném náramkem.
 • Budík – zobrazuje čas nejbližšího nastaveného budíku.
 • Události – pokud máte povolenou funkci Události, zobrazí se na tomto místě nejbližší položky z kalendáře.
 • Amazon Alexa – widget hlasové asistentky Alexa od Amazonu bohužel není funkční. Zobrazuje jen hlášku, že služba není dostupná v zemi vytvoření uživatelského účtu.
 • Hudba – umožňuje vzdálené ovládání hudebního přehrávače ve spárovaném mobilním telefonu.

Na seznamu widgetů nás iritovala jedna maličkost: z posledního widgetu nelze pokračovat dál. Očekávali bychom, že se tímto způsobem dostaneme na úvodní obrazovku a pak opět na widgety v nastaveném pořadí. Leč opak je pravdou – z posledního widgetu je možné se dostat pouze na předchozí widget tahem opačným směrem.

Rychlé nastavení

Pokud se z úvodní obrazovky s ciferníkem posunete směrem doleva, dostanete se k centru rychlého nastavení. To sestává z následujících šesti ikonek:

 • Svítilna – zobrazí na obrazovce bílou barvu a vytáhne jas na maximum, díky čemuž může náramek posloužit jako provizorní svítilna.
 • Budík – otevře sekci s nastavenými budíky, které lze mazat, upravovat, případně přidávat další.
 • Režim Nerušit – přepne náramek do režimu Nerušit, ve kterém vás nebude obtěžovat vibracemi a rozsvěcením obrazovky. Bohužel ale současně s tím nezapne tento režim na spárovaném telefonu.
 • Zvednutím probudit – aktivuje, respektive deaktivuje režim, ve kterém se displej náramku automaticky rozsvítí při pohybu ruky, odpovídajícímu pohybu při snaze podívat se na hodinky.
 • Najít telefon – po potvrzení aktivuje na spárovaném telefonu hlasité vyzvánění, díky čemuž ho můžete snadno najít.
 • Nastavení – zkratka pro vstup do nastavení náramku.
Rychlé nastavení
Rychlé nastavení

Oznámení

Potažením shora dolů na úvodní obrazovce zobrazíte seznam oznámení přijatých z mobilního telefonu. Můžete si je prohlížet, respektive číst, přičemž na ně ovšem není možné žádným způsobem odpovídat. Oznámení jsou zobrazována bez diakritiky a dobrou zprávou je, že podporují některé často používané emoji.

To, které aplikace budou moci zobrazovat oznámení na náramku, můžete nastavit v Mi Fitness v sekci Zařízení-Oznámení a hovory-Oznámení aplikace. Podrobněji se možnostem notifikací ze spárovaného telefonu budeme věnovat v kapitole Oznámení z telefonu.

Seznam aplikací v náramku

Seznam aplikací vyvoláte z úvodní obrazovky tahem zdola nahoru. Lze ho uspořádat buď v režimu se dvěma řadami ikon aplikací bez textových popisků vedle sebe, nebo v režimu seznamu, který má větší ikony a obsahuje i textové popisky. Pořadí dvaadvaceti aplikací lze měnit v Mi Fitness v sekci Zařízení-Systém-Seřadit aplikace. Jednotlivým aplikacím se budeme nyní věnovat v samostatných kapitolách.

Přečtěte si také  Recenze Roidmi Smart Car Charger 3S: nabíječka do auta s FM rádiem

Cvičení

Z této sekce lze zahájit sportovní aktivitu, kterou bude náramek měřit a vyhodnocovat. Sledované parametry závisí na zvoleném typu sportu – u venkovních aktivit je například využíván záznam polohy, získávané prostřednictvím satelitních pozičních systémů.

Po otevření sekce se zobrazí nabídka obsahující osm typů posledních sportovních aktivit, k dalším se dostanete po klepnutí na tlačítko Více. Zde jsou pak aktivity rozdělené do devíti kategorií – jejich seznam najdete v kapitole Podporované sportovní aktivity.

Před zahájením aktivity je možné nastavit si nejrůznější cíle a výstrahy – náramek může například vibrovat při dosažení určité vzdálenosti, času či počtu spálených kalorií, případně vás dokáže upozorňovat na dosažení zóny tepové frekvence nebo překročení určité hranice tepu. U některých sportů, jako je chůze a běh, lze také aktivovat automatické pozastavení měření při zastavení, poněkud nepochopitelně však není tato možnost k dispozici při jízdě na kole.

Pro zahájení aktivity stačí klepnout na tlačítko Go (v případě venkovních aktivit je nutné počkat na nalezení signálu satelitů) a po odpočítání tří sekund můžete začít sportovat. Aktivitu lze pozastavit nebo zastavit posunem prstu po displeji zleva doprava, v případě ukončení je nutné tlačítko podržet po dobu tří sekund, aby bylo jisté, že nedošlo k náhodnému stisknutí.

Aktivity

V sekci Aktivity naleznete záznamy všech měřených sportovních výkonů. K dispozici jsou údaje o délce trvání, počtu spálených kalorií, průměrné tepové frekvenci (včetně grafu jejího vývoje v čase) a času stráveném v jednotlivých zónách tepové frekvence. Můžete tak prohlížet zjištěné hodnoty bez toho, abyste se museli dívat do mobilní aplikace.

Statistiky

Jedním z důvodů, proč si pořídit fitness náramek, může být snaha o aktivnější život. Band 7 Pro během dne počítá kroky, sleduje, kolikrát jste vstali a kolik kalorií jste spálili. V aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zdraví-Statistiky-nabídka pod třemi tečkami-Nastavit cíl si můžete definovat hodnoty, kterých se budete snažit dosahovat každý den.

První sledovanou hodnotou jsou kroky, které náramek měří pomocí integrovaného senzoru zrychlení a gyroskopu. To má jistá omezení – pokud se ruka nepohybuje obvyklým způsobem (např. používáte-li berle, nebo spočívá-li dlaň na madle kočárku či nákupního vozíku), krok se nezapočítá. Z posledních vědeckých studií plyne, že pokud denně ujdete alespoň sedm tisíc kroků, snížíte tím riziko předčasného úmrtí o 50 až 70 %.

Další sledovanou hodnotou jsou spálené kalorie. Hodinky odvozují kalorie podle počtu kroků, tepové frekvence a případně zvolené sportovní aktivity. Čím fyzicky namáhavější aktivitě se budete věnovat, tím více kalorií spálíte.

Třetím parametrem jsou stání, což je důležité zejména u osob se sedavým zaměstnáním. Přinejmenším jednou za hodinu byste měli vstát a projít se. Náramek tuto hodnotu měří tak, že pokud se v rámci jedné hodiny alespoň minutu pohybujete, započítá ji jako hodinu stání.

V této sekci můžete sledovat, jak plníte výše uvedené cíle v podobě půlkruhového grafu, ale také podrobněji ve sloupcových grafech, zobrazujících naměřené hodnoty v rámci jednotlivých hodin. U každé položky je pak uveden celkový počet v aktuálním dni.

Běh

Běh je jednou z funkcí, kterou na základním Smart Bandu 7 nenajdete. Tedy přesnější by bylo používat termín jogging či indiánský běh. V kostce jde o pravidelné střídání běhu a chůze, kdy hodinky fungují v roli trenéra, který vás upozorní na nutnost změny.

Na výběr je z několika možností – pro začátečníky, spalování tuku, trénink vytrvalosti či intervalový trénink. U každé možnosti jsou na výběr minimálně dvě varianty: pro začátečníky, pokročilé, případně ještě jedna. Po spuštění aktivity náramek ukazuje, co a jak dlouho právě máte dělat (jít, běžet, sprintovat) a aktuální tepovou frekvenci.

Po uplynutí dané fáze jemně zavibruje a na displeji zobrazí instrukci – například „Zrychlete“, nebo „Zpomalte“. Tímto způsobem postupně absolvujete několik fází rychlejší a pomalejší aktivity. Střídání rychlejších a pomalejších stádií je šetrnější ke kloubům, takže se hodí i pro starší lidi či osoby s nadváhou.

Srdeční tep

Díky optickému snímači na spodní straně těla náramek měří také srdeční tepovou frekvenci. Jak často ji má měřit v průběhu dne (a zda vůbec ji má průběžně měřit) je možné nastavit v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Sledování zdraví-Srdeční tep, kde si také můžete definovat upozornění na příliš vysokou, nebo naopak nízkou hodnotu.

Z hodinek můžete vyčíst nejen aktuální tep, ale také graf s jeho rozmezím v půlhodinových intervalech v průběhu celého dne. Snadno tak odlišíte okamžiky zvýšené fyzické zátěže od chvil odpočinku. K dispozici je dále údaj o klidové tepové frekvenci a času stráveném v jednotlivých zónách, kterých je celkem pět (lehká, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max).

Jak je naším zvykem, několikrát jsme během testu překontrolovali udávané hodnoty ručním měření tepové frekvence. S potěšením můžeme konstatovat, že náramek měří tep velmi přesně – zjištěná odchylka se pohybovala maximálně v řádu nízkých jednotek procent.

SpO2

Náramek umí měřit úroveň okysličení krve neboli krevní saturaci, známou pod zkratkou SpO2. Možnosti měření můžete nastavit v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Sledování zdraví-Hladina kyslíku v krvi. Zde je možné nejen aktivovat Celodenní sledování, ale také zapnout upozornění pro případ, kdy by hodnota klesla pod 90, 85, nebo 80 procent.

V aplikaci na náramku najdete údaj o poslední naměřené hodnotě a graf, zobrazující rozptyl naměřených hodnot v průběhu jednotlivých hodin. Je také možné si nechat hladinu okysličení krve změřit ručně – v takovém případě počítejte s tím, že měření trvá zhruba půl minuty.

Přesnost měření bohužel nedokážeme přesně posoudit, neboť nemáme k dispozici dostatečně přesné verifikační měřidlo. Většina naměřených hodnot se pohybovala v očekávaném rozmezí, tj. 95 až 99 procent, nicméně ojediněle nám náramek naměřil i 80 či 82 %. To by byl život ohrožující stav, čemuž realita rozhodně neodpovídala.

Spánek

Xiaomi Smart Band 7 Pro umí také sledovat a vyhodnocovat spánek. V Mi Fitness lze v sekci Zařízení-Sledování zdraví-Spánek aktivovat Rozšířené měření a takzvané Skóre dýchání. Neváhali jsme, a obě funkce jsme po dobu testování zapnuli.

Na náramku lze zjistit délku posledního spánku a čas od kdy do kdy jste spali. Dále jsou k dispozici údaje o průměrné tepové frekvenci a hladině okysličení krve během spánku, pokud máte tato měření aktivní. Co z displeje Smart Bandu 7 Pro nevyčtete, je délka a střídání spánkových fází – pro tyto údaje už se budete muset podívat do aplikace.

Dle dostupných informací by náramek měl bez problémů měřit i spánek v průběhu dne a takzvané šlofíky. Detekce usnutí a probuzení probíhá automaticky, není tedy nutné zadávat, kdy jste šli spát a kdy jste vstali. Přesnost sledování spánku hodnotíme jako velmi dobrou. Další informace na toto téma můžete načerpat ze článku Jak chytré hodinky a náramky měří spánek a proč nemohou být přesné?

Míra stresu

Náramek také umí vyhodnocovat míru stresu. K jejímu hodnocení využívá škálu od 0 do 100 a určuje ji na základě proměnlivosti rytmu tepové frekvence. Stres můžete měřit buď ručně, nebo automaticky v průběhu celého dne. V aplikaci Mi Fitness lze v sekci Zařízení-Sledování zdraví-Míra stresu nastavit nejen Celodenní měření, ale i Upozornění na odpočinek, kdy náramek zobrazí výzvu k dechovému cvičení, pokud hladina stresu vzroste na určitou dobu nad hodnotu 80.

Na náramku můžete zjistit aktuální míru stresu a prohlédnout si graf jeho vývoje v průběhu času. Nechybí ani informace o tom, kolik procent času jste strávili v jednotlivých zónách stresu (nízká, normální, vyšší, nebo vysoká). Pokud by vás zajímaly podrobnosti o tom, jak měření probíhá, najdete je ve článku Jak chytré hodinky a náramky měří stres a co z této hodnoty poznáte?

Posoudit přesnost měření této hodnoty je poměrně obtížné, neboť vnímání stresu je do jisté míry subjektivní. Máme ale pocit, že Smart Band 7 Pro hodnoty podhodnocuje – zatímco hodinky Xiaomi Mi Watch běžně měří ve všední dny nejvyšší hodnoty mezi 72 a 75 body, s náramkem jsme se nedostali nad 45. To je přeci jen dost velký rozdíl.

Dýchání

Pokud jste ve stresu, můžete vyzkoušet dechové cvičení. Stačí si nastavit dobu trvání od jedné do pěti minut a stisknout tlačítko Start. Animací na displeji a vibracemi budete následně prováděni nádechy a výdechy, což by v konečném výsledku mělo vést k vašemu uklidnění. Zda se to skutečně podařilo můžete zjistit z rozdílu mezi tepovou frekvencí na začátku a konci cvičení, který se na konci zobrazí.

Cyklus

Zejména uživatelkám jistě přijde vhod kalendář se zobrazením menstruačního cyklu. Různými barvami jsou v něm vyznačené plodné dny a dny menstruace. Nechybí ani údaj o aktuální fázi a termínech začátků nejbližší ovulace, nadcházející menstruace a plodných dní. Údaje nezbytné pro výpočty je možné nastavit v aplikaci Mi Fitness v sekci Zdraví-Cyklus.

Alexa

Podobně, jako Asistent Google, je Alexa hlasová asistentka od Amazonu. Bohužel v našich končinách není k dispozici, takže při pokusu o spuštění se nejprve krátce zobrazí hláška „Připojování“, která je následně vystřídána informací „Nedostupné – Amazon Alexa není dostupná v zemi, ve které byl váš účet vytvořen.“

Amazon Alexa
Amazon Alexa

Počasí

Jednou z oblíbených funkcí chytrých hodinek a náramků je zobrazování informací o počasí. V Xiaomi Smart Band 7 Pro pochopitelně nechybí – nastavit ji můžete v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Aplikace-Počasí. Můžete si nechat zobrazovat údaje pro aktuální polohu, nebo libovolné zadané město.

Škála poskytovaných informací je poměrně široká. V první řadě je to aktuální teplota vzduchu, včetně nejvyšší a nejnižší předpokládané teploty v průběhu dne, a stručný slovní popis současné situace. Na další obrazovce je předpověď počasí na další čtyři dny dopředu.

Dále jsou připraveny údaje o kvalitě vzduchu, rychlosti a směru větru, UV indexu a vlhkosti vzduchu. Závěrečná obrazovka ukazuje aktuální polohu slunce na obloze a časy jeho východu a západu. Poskytované údaje jsou tedy naprosto dostačující.

Události

Pokud v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Aplikace-Události aktivujete tuto možnost, bude vás náramek upozorňovat na akce naplánované v kalendáři v mobilním telefonu. Konkrétně se do něj budou synchronizovat událost a schůzky na následujících sedm dní.

Události
Události

Události lze v náramku pouze prohlížet – není možné je jakkoli upravovat ani mazat. U každé položky je uveden její název, datum, čas začátku a konce, případně i místo konání (pokud ho máte vyplněné). Na tyto události vás náramek bude se čtvrthodinovým předstihem upozorňovat vibracemi.

Hudba

Přímo z náramku lze ovládat hudební přehrávač ve spárovaném mobilním telefonu. Tedy konkrétně je možné pozastavovat a znovu spouštět přehrávání, přeskakovat mezi skladbami a nastavovat hlasitost. Náramek také zobrazuje základní informace o právě přehrávané skladbě, pokud jsou k dispozici.

Hudba
Hudba

Smart Band 7 Pro v této roli funguje pouze jako dálkový ovladač hudebního přehrávače. Sám o sobě neumí hudbu přehrávat, a to ani do bezdrátových sluchátek. Neexistuje totiž žádný způsob, jak do něj nahrát jakékoli soubory.

Fotoaparát

Náramek může také fungovat jako bezdrátová dálková spoušť fotoaparátu. V praxi to funguje tak, že stisknete tlačítko na obrazovce náramku a foťák ve vašem telefonu pořídí snímek. Nejprve je ale nutné tuto funkci nakonfigurovat, což můžete provést v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Aplikace-Fotoaparát. Výrobce přitom upozorňuje, že tato funkce je kompatibilní pouze s některými modely zařízení.

Po zapnutí stačí na mobilu spustit aplikaci Fotoaparát a umístit telefon na pozici, ze které chcete pořizovat fotku. Následně je nutné otevřít sekci Fotoaparát na náramku a potvrdit, že máte na mobilu otevřenou aplikaci. Po stisku tlačítka na displeji Smart Bandu dojde k pořízení snímku. Je nutné počítat s drobnou prodlevou cca půl sekundy.

Budík

Další funkcí náramku je buzení jemnými vibracemi. Pro mnohé spáče je to příjemnější forma než buzení zvukem, navíc je to nesporně příjemnější i pro případné další osoby sdílející ložnicí. V podstatě existují dva způsoby, jak se nechat budit náramkem.

První varianta spočívá v synchronizaci s budíkem v telefonu – v okamžiku, kdy zvoní nastavený budík v mobilu, náramek vibruje. Nutno podotknout, že tato funkce nemusí fungovat se všemi aplikacemi pro buzení. Povolit to můžete v Mi Fitness v sekci Zařízení-Aplikace-Budík aktivací volby Synchronizovat budíky z telefonu.

Druhou možností je nastavení budíku přímo na náramku. V takovém případě lze určit čas a dny, kdy si přejete být buzeni. Budík pak funguje zcela nezávisle na mobilu. Škoda jen, že chybí funkce chytrého buzení, která by aktivovala budík v mělké spánkové fázi.

Stopky

Stopky jsou již takřka tradiční součástí chytrých hodinek a náramků. I tentokrát přinášejí očekávané funkce, jako je měření s přesností na setinu sekundy, možnost pozastavení a opětovného spuštění a měření času v jednotlivých kolech. Je to jednoduchá, ale naprosto funkční aplikace.

Časovač

Součástí je také jednoduchá minutka, která po skončení odpočtu zavibruje. Můžete si zvolit časovač na 1 minuty/2 minuty/3 minuty/5 minut/10 minut/15 minut/30 minut/1 hodinu/2 hodiny, případně nastavit vlastní čas. Hodí se například při vaření, kdy nechcete rukama od potravin nastavovat minutku na displeji mobilního telefonu.

Svítilna

Tato funkce se vám bude hodit například při nočním hledání klíčů od domu. Pokud nemáte po ruce telefon, stačí otevřít tuto sekci a klepnout na ikonu baterky. Náramek zobrazí na celé obrazovce bílou barvu a zvýší její jas na maximum, díky čemuž displej poslouží jako nouzová svítilna. Nesvítí sice tak jasně, jako například LED blesk mobilního telefonu, ale v určitých situacích to i tak může pomoct.

Najít telefon

Praktická funkce, pokud hledáte telefon, který někam zapadl, nebo jste ho odložili a zapomněli kde. Po klepnutí na tlačítko na obrazovce náramku začne telefon vyzvánět, a to i v případě, kdy je v tichém režimu. Zásadní podmínkou k fungování však je, aby byl mobil v dosahu náramku, respektive aby bylo aktivní a funkční Bluetooth připojení.

Nápověda

Nápověda by se, celkem pochopitelně, četla na relativně malém displeji náramku obtížně. Výrobce to vymyslel šalamounsky – po otevření této sekce se zobrazí QR kód, který můžete nasnímat mobilním telefonem. Odkaz však vede na stránky v čínštině, které patrně budou většině uživatelů k ničemu.

Odkaz na nápovědu
Odkaz na nápovědu

Nastavení

V této sekci najdete prakticky vše, co potřebujete k nastavení náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro. Některé parametry lze nastavit v mobilní aplikaci Mi Fitness, část je však možné upravovat pouze na hodinkách. Nevnímáme to úplně kladně, neboť to působí trochu chaotickým dojmem.

Nastavování je díky větší obrazovce o něco pohodlnější než v případě Smart Bandu 7, kde kvůli malému displeji musely některé texty rolovat. Tentokrát musíme pochválit relativně lepší čitelnost a ve většině případů intuitivní strukturu nabídek. Podrobně se možnostem nastavení budeme věnovat v další kapitole.

Možnosti nastavení náramku Smart Band 7 Pro

Sekce Nastavení je pro lepší přehlednost rozdělena do devíti položek, jež se od sebe liší nejen popiskem, ale i různě barevnými ikonami. Některá nastavení lze provádět na náramku i v aplikaci Mi Fitness, část je ale možné nastavit jen na náramku.

V sekci Styly displeje náramku lze přepínat mezi ciferníky uloženými v zařízení. Další ciferníky je možné instalovat z aplikace Mi Fitness, konkrétně přes sekci Zařízení-Styly displeje náramku. Uživatelsky nahrané ciferníky lze přímo z náramku smazat, u pěti předinstalovaných to ale možné není.

Sekce Displej obsahuje nastavení týkající se obrazovky. Můžete zde v pěti úrovních nastavit její jas, nebo svěřit jeho řízení automatice, neboť Smart Band 7 Pro je vybaven snímačem okolního světla. V sekci Automatické uzamknutí lze určit, po jaké době se má zhasínat obrazovka. Na výběr je 5, 10, 20, nebo 30 sekund, či jedna, nebo pět minut. Kromě toho je zde možné vypínat a zapínat Aktivní displej a funkce Zvednutím probudit a Zakrytím uspat.

V sekci Vibrace je možné nastavit intenzitu vibrací, kterými náramek upozorňuje na dosažení cílů a další události, včetně notifikací z mobilního telefonu. Na výběr jsou dva stupně: Výchozí, nebo Silné. Nám naprosto postačovalo výchozí nastavení. Je nutné počítat s tím, že silnější vibrace budou mít negativní vliv na výdrž baterie.

Nastavení intenzity vibrací
Nastavení intenzity vibrací

Sekce Nerušit slouží k nastavení režimu DND, ve které vás náramek nebude rušit vibracemi a rozsvěcením displeje. Vybírat můžete mezi Inteligentní, Vlastní (v nastaveném časovém intervalu), případně je tu i možnost Celý den.

V sekci Automatická detekce lze zapnout automatické rozpoznávání cvičení. Dle popisku dokáže náramek upozornit na zahájení i ukončení běhu, chůze, skákání přes švihadlo, veslování a běhu na běžeckém páse. Nejsme si ale jisti, nakolik tato funkce skutečně funguje – ani při delších procházkách jsme nebyli upozorněni na možnost zahájení měření.

Automatická detekce cvičení
Automatická detekce cvičení

Sekce Rozložení aplikací umožňuje přepínání mezi dvěma způsoby zobrazení seznamu aplikaci v náramku. Na výběr je režim Ikony, kdy jsou ikony aplikací zobrazovány ve dvou sloupcích bez textových popisků, nebo Seznam, kdy jsou ikony po jedné pod sebou i s popisky.

Rozložení seznamu aplikací
Rozložení seznamu aplikací

V sekci PIN lze aktivovat zabezpečení náramku PINem. V takovém případě se náramek při sejmutí ze zápěstí automaticky uzamkne a k jeho odemknutí bude nutné zadat zvolený kód. Nevidíme ale k něčemu takovému důvod, když náramkem nelze platit.

Možnost nastavení PINu
Možnost nastavení PINu

Sekce Systém obsahuje tři položky. Možnost Restartovat provede restart náramku. Pokud chcete náramek na delší dobu odložit, určitě ho doporučujeme Vypnout. Konečně volba Resetovat uvede náramek do továrního nastavení. To však raději doporučujeme dělat přes aplikaci volbou Zrušení párování.

Nabídka Systém
Nabídka Systém

Poslední sekce O náramku zobrazuje informace o zařízení. Konkrétně se jedná o název, produktové číslo, MAC adresu Bluetooth adaptéru, verzi firmwaru a sériové číslo. Stejné informace můžete získat také v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-O zařízení.

Možnost instalace aplikací

Z hlediska softwarové stránky náramek Smart Band 7 Pro prakticky zcela (až na občasné změny názvu některých položek) kopíruje základní model Smart Band 7. To, bohužel, přináší přinejmenším jedno podstatné omezení spočívající v nemožnosti instalovat do zařízení další aplikace.

Sada dostupných aplikací je tak pevně daná výrobcem a neexistuje uživatelsky proveditelný způsob, jak některé z nich odebrat, nebo naopak přidat. Jedinou nadějí tak jsou softwarové aktualizace od výrobce, nicméně soudě z dosavadních zkušeností bychom ani v tomto případě na přidávání dalších aplikací příliš nespoléhali.

Oznámení z telefonu

Po spárování náramku je možné nechat si na jeho obrazovce zobrazovat oznámení z aplikací v mobilním telefonu. K tomu, aby to fungovalo, je nutné splnit několik podmínek. V první řadě je nezbytné zajistit, aby systém aplikaci neukončoval (vizte náš článek MIUI 13 – tipy a triky: Jak nastavit aplikaci, aby ji systém neukončil?) a aby měla přístup k oznámením.

Dále je nutné v nastavení Mi Fitness v sekci Zařízení-Oznámení aplikace zvolit, zda se oznámení mají do náramku posílat pouze když je telefon uzamknutý (aby vám například pořád nevibroval náramek, když aktuálně s někým chatujete) a jestli se má rozsvítit displej.

Nakonec se můžete rozhodnout, zdali chcete zobrazovat úplně všechna oznámení (v takovém případě aktivujte možnost Zrcadlit telefon), nebo jen z vámi zvolených aplikací, jež můžete následně vybrat pomocí přepínačů v sekci Vlastní oznámení.

Smart Band 7 Pro zobrazoval notifikace korektně a prakticky bez prodlevy. Nečinila mu problém čeština (diakritiku prostě vypouštěl) ani základní emotikony. Ocenili jsme větší obrazovku, díky které bylo čtení textů výrazně pohodlnější než v případě Smart Bandu 7. Musíme však upozornit, že náramek ukládá maximálně posledních deset notifikací – po překročení této hranice začne nejstarší mazat.

Kromě zobrazení na displeji umí náramek oznamovat různé události a notifikace také vibracemi. Pro tyto účely je vybaven vibračním motorkem a uživatel má možnost volby mezi dvěma úrovněmi vibrování – slabší a silnější. Kvůli absenci reproduktoru nepoužívá Smart Band 7 Pro k upozornění žádné zvuky.

Na oznámení nelze v žádném případě odpovídat, a to ani formou předem připravených odpovědí. To je docela škoda, protože některé hodinky Amazfit již tuto možnost nabízejí. V rámci textové komunikace vám tak náramek pomůže pouze se čtením, nikoli s reakcemi.

Přečtěte si také  Recenze Xiaomi Mi 10 Pro: ve všech směrech takřka dokonalý mobil

Telefonní hovory

Náramek vás také může upozorňovat na příchozí telefonní hovory. V takovém případě zobrazí na displeji jméno volajícího (pokud je v kontaktech) a tlačítko pro přijetí, nebo odmítnutí hovoru. Bohužel není k dispozici funkce ztišení vyzvánění. Potažením vzhůru lze vyvolat seznam předdefinovaných zpráv a odmítnout hovor současně s odesláním SMS.

Velmi pozitivně hodnotíme možnost odmítnout hovor se současným odesláním SMS volajícímu. Texty těchto zpráv lze definovat v aplikaci v Zařízení-Příchozí hovory-Odpovědět pomocí zprávy. Poté si jen z náramku zvolíte, kterou zprávu chcete odeslat.

Poměrně zásadní je, že na náramku nelze hovor přijmout, ani z něj iniciovat. Důvod je v tomto případě prostý: není vybaven mikrofonem ani reproduktorem a nemůže tak fungovat v roli hlasitého handsfree. Takovou funkci bychom v této kategorii produktů nejspíš ani nečekali.

Placení náramkem Xiaomi Smart Band 7 Pro

Jednou z velkých výhod náramku Smart Band 7 Pro proti základní verzi měla být přítomnost NFC, a tedy i možnost bezkontaktních plateb. Bohužel to však platí pouze v Číně – globální verze přichází na náš trh bez této výbavy. Z toho plyne pro mnohé zájemce smutný fakt, že tímto náramkem bohužel není možné bezkontaktně platit.

V Číně je náramkem možné platit, v Evropě bohužel nikoli
V Číně je náramkem možné platit, v Evropě bohužel nikoli

Always on Display

Mnohé zájemce jistě potěší funkce Always on Display (AoD), kdy displej náramku permanentně zobrazuje vybrané základní informace (zpravidla čas). To je možné díky AMOLED obrazovce, na které v takovém případě svítí jen určité body, zatímco černé body neodebírají žádnou energii.

Bohužel, stejně jako u Smart Bandu 7, není možné nastavit AoD v aplikaci Mi Fitness. Je to možné pouze na náramku, konkrétně v Nastavení v sekci Displej-Aktivní displej. Zde je možné určit, kdy se má AoD aktivovat – jestli po celý den, pouze v nastaveném časovém intervalu, nebo „inteligentně“.

Poměrně hodně nás překvapilo, že není možné vybírat si z více vzhledů aktivního displeje. K dispozici je pouze jeden jediný s vyobrazením ručičkových hodinek (bez čísel) a aktuálním stavem baterie. Tady vidíme opravdu velký prostor pro další zlepšování.

Zapnutí aktivního displeje mělo velmi zásadní vliv na výdrž náramku na jedno nabití. Zatímco s vypnutým AoD mu nečinilo problém dostat se na 10 až 12 dní, po jeho aktivaci (při zachování stejných nastavení) mizela baterie tempem 18 % za den. Výdrž tak klesla zhruba na polovinu – pět až šest dní.

Základní měření aktivit

Jak je u náramků Xiaomi zvykem, základní metrikou je počítání kroků v průběhu celého dne. Pro tyto účely je náramek vybaven senzorem zrychlení a gyroskopem. Chytré algoritmy pak na základě otřesů ruky vyhodnocují, zda se jednalo o krok, nebo o něco jiného.

Z údaje o počtu kroků pak Smart Band 7 Pro odvozuje další informace, jako je množství kalorií spálených chůzí a celková překonaná vzdálenost. Dalším sledovaným parametrem je počet stání v průběhu dne. K tomu, aby bylo stání započítáno, je nutné udělat určitý počet kroků.

Přesnost počítání kroků jsme několikrát ověřili ručním počítáním a můžeme konstatovat, že je velmi dobrá – od skutečnosti se liší maximálně v řádu nízkých jednotek procent. Z principu podstaty měření však plynou jisté možné komplikace – pokud se ruka s hodinkami nepohybuje způsobem obvyklým pro chůzi (např. pokud spočívá na madle kočárku či nákupního vozíku, nebo se uživatel pohybuje pomocí berlí), kroky se nezapočítají.

Měření srdečního tepu a SpO2 jsou na podobné úrovni jako u jiných fitness trackerů z posledního roku. To znamená, že ukazují přesnou reprezentaci pro sledování zdraví, ale v žádném případě nejsou na úrovni lékařských přístrojů. Shromáždění těchto údajů trvá náramku jen několik sekund, což je lepší než u některých konkurentů, kteří vyžadují čekání až minutu nebo více měření.

Měření sportovních aktivit

Dle oficiálních stránek podporuje Smart Band 7 Pro „více než 110 režimů cvičení“. To je nesporně vysoký počet, leč ve snaze o uvádění co možná nejvyššího čísla najdeme v seznamu i „sporty“, nad kterými musíme kroutit hlavou.

Více než 110 typů sportovních aktivit
Více než 110 typů sportovních aktivit

Pokud na náramku otevřete sekci Cvičení, zobrazí se nabídka čítající osm posledních použitých typů sportů. Zbývající více než stovka druhů cvičení je schovaná pod ikonou Více, kde jsou roztříděná do několika kategorií. Než se tedy dostanete k příslušnému typu sportu, budete muset přinejmenším čtyřikrát klepnout na displej.

Měření sportovních aktivit
Měření sportovních aktivit

Pro měření sportovní aktivity náramek využívá senzor zrychlení, gyroskop (těmi počítá absolvované kroky) a optický snímač (tím sleduje tepovou frekvenci). Pokud chcete zaznamenat a přesně změřit trasu, můžete se spolehnout na podporu satelitních pozičních systémů, jmenovitě čínského BeiDou, amerického GPS, ruského GLONASSu, evropského Galilea a japonského QZSS, kterým se budeme podrobněji věnovat v kapitole Poziční satelitní systémy.

Podporované sportovní aktivity

Pochopitelně jsme se nenechali uchlácholit tvrzením o „více než 110 režimech cvičení“ a pěkně jsme si všechny podporované typy sportovních aktivit přepočítali. Díky tomu se můžete podívat na kompletní seznam sportů, které Smart Band 7 Pro vlastně podporuje.

Vodní sporty (15 sportů):

 • Plavání v bazénu
 • Plachtění
 • Paddleboarding
 • Vodní pólo
 • Vodní sporty
 • Vodní lyžování
 • Jízda na kajaku
 • Rafting
 • Veslování
 • Motorový člun
 • Ploutvové plavání
 • Skoky do vody
 • Synchronizované plavání
 • Šnorchlování
 • Kitesurfing

Venkovní aktivity (12 sportů):

 • Chůze
 • Venkovní běh
 • Pěší turistika
 • Terénní běh
 • Jízda na kole
 • Pěší turistika (ano, opravdu podruhé)
 • Horolezectví
 • Skateboarding
 • Kolečkové brusle
 • Parkour
 • Čtyřkolky
 • Paragliding

Trénink (32 sportů):

 • Jóga
 • Běžecký pás
 • Jízda v hale
 • Volný styl
 • Eliptický trenažér
 • Veslování
 • Švihadlo
 • HIIT
 • Fitness schody
 • Běh do schodů
 • Stepper
 • Core trénink
 • Flexibilita
 • Pilates
 • Gymnastika
 • Strečink
 • Silový trénink
 • Kruhový trénink
 • Aerobik
 • Fitness
 • Wall ball
 • Jednoruční činky
 • Činky
 • Vzpírání
 • Mrtvý tah
 • Angličáky
 • Sedy lehy
 • Funkční trénink
 • Horní část těla
 • Dolní část těla
 • Břišní svalstvo
 • Záda

Tanec (8 sportů):

 • Tančení v parku
 • Břišní tance
 • Balet
 • Street dance
 • Zumba
 • Lidový tanec
 • Jazzový tanec
 • Latinskoamerické tance

Bojové sporty (11 sportů):

 • Box
 • Zápas
 • Bojová umění
 • Tchaj-ťi
 • Muay Thai
 • Judo
 • Taekwondo
 • Karate
 • Kickbox
 • Kendó
 • Sportovní šerm

Míčové sporty (19 sportů):

 • Tenis
 • Basketbal
 • Fotbal
 • Volejbal
 • Baseball
 • Softball
 • Americký fotbal
 • Hokej
 • Stolní tenis
 • Badminton
 • Kriket
 • Házená
 • Bowling
 • Squash
 • Kulečník
 • Košíček
 • Plážový fotbal
 • Plážový volejbal
 • Sepak takraw

Zimní sporty (9 sportů):

 • Bruslení
 • Curling
 • Ostatní zimní sporty
 • Sněžný skútr
 • Lední hokej
 • Boby
 • Sáňkování
 • Snowboarding
 • Lyžování

Rekreační sporty (8 sportů):

 • Lukostřelba
 • Šipky
 • Jízda na koni
 • Přetahování
 • Hula hoop
 • Pouštění draka
 • Rybaření
 • Létající talíř

Ostatní (3 sporty):

 • Jezdectví
 • Atletika
 • Automobilové sporty

Napočítali jsme tedy 117 typů podporovaných sportovních aktivit, byť u některých si dovolíme s označením za sport značně polemizovat. Bohužel chybí například jízda koloběžce, včetně elektrické, a některé typy sportů jsou pravděpodobně špatně přeložené (například hokej v míčových sportech versus lední hokej v zimních sportech).

Poziční satelitní systémy

Novinkou u náramku Band 7 Pro je podpora pozičních satelitních systémů. Náramek podporuje určování polohy pomocí amerického GPS, japonského QZSS, čínského BeiDou, evropského Galilea a ruského GLONASSu. Díky tomu dokáže zaznamenávat, měřit a vyhodnocovat absolvované trasy, aniž byste museli nosit telefon.

Podobně, jako u Xiaomi Mi Watch, jsme ale odhalili drobné podvádění spočívající ve využívání GPS v telefonu, pokud jsou k němu hodinky připojené, čímž dochází ke zbytečnému vyčerpávání baterie mobilu. Toto chování bohužel nelze nijak uživatelsky ovlivnit – pokud nechcete, aby hodinky aktivovaly polohové služby v mobilu, budete buď muset vypnout Bluetooth, nebo nechat telefon doma.

Nalezení polohy ve venkovním prostředí je i bez připojeného telefonu poměrně rychlé – zpravidla netrvalo déle než 5 až 10 sekund. Jakmile je poloha nalezena, nedochází k žádným výpadkům – funguje dobře i v parcích a lesích mezi stromy či ve městě uprostřed vysokých budov.

Přesnost měření hodnotíme jako dobrou – zaznamenaná trasa a její parametry odpovídaly realitě a odchylky byly jen minimální. Ve většině případů byla přesnost natolik dobrá, že ze záznamu bylo možné vyčíst i to, po které straně pozemní komunikace jsme se pohybovali.

Co náramek měří během venkovních aktivit?

Vyzkoušeli jsem Xiaomi Smart Band 7 Pro během několika procházek, které jsme měřili jako aktivitu chůze. Záměrně jsme na začátku aktivity vypnuli Bluetooth na telefonu, aby hodinky nevyužívaly jeho GPS. Paleta poskytnutých informací nám však připadala poměrně slabá.

Po skončení cvičení je v aplikaci Mi Fitness na prvním místě zobrazována mapa trasy, přičemž je možné přepínat mezi klasickým a satelitním zobrazením. Následuje údaj o překonané vzdálenosti, datu a času zahájení aktivity.

Níže jsou pak uveden údaje o čase, aktivních a celkových spálených kaloriích, tempu chůze, průměrné tepové frekvenci a celkovém počtu kroků. Následuje graf s vyobrazením vývoje tepové frekvence v průběhu času, průměrnou a maximální hodnotou.

Dále je k dispozici údaj o tom, kolik času jste strávili v jednotlivých zónách tepové frekvence (lehká, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max). Přehled uzavírají grafy s mezičasy po jednotlivých kilometrech, grafické zobrazení rytmu chůze v krocích za minutu a informace o průměrné délce kroku.

Bohužel, podobně jako u Smart Bandu 7, naprosto chyběly jakékoli údaje o výšce a překonaném převýšení. Tyto informace bychom u fitness náramku s podporou pozičních systémů považovali za samozřejmost. K dispozici nejsou ani informace o vývoji úrovně okysličení krve v průběhu cvičení. Ze spektra poskytovaných informací jsme tedy poměrně rozpačití, možná až zklamaní.

Co náramek měří během indoorových aktivit?

V případě indoorových aktivit je nabídka poskytovaných údajů ještě skromnější. Využili jsme náramek pro měření hodnot během cvičení jógy a jízdy na rotopedu, nicméně předpokládáme, že stejné informace dostanete i při dalších aktivitách realizovaných ve vnitřním prostředí.

V tomto případě pochopitelně chybí mapa se záznamem trasy a s tím související informace o vzdálenosti a dalších parametrech. Na první místě je údaj o počtu spálených aktivních kalorií, následují informace o datu a čase začátku cvičení.

Jako další je uvedena celková doba cvičení, celkový počet kalorií a průměrná hodnota tepové frekvence. Následuje graf, zobrazující vývoj tepu v průběhu času a rozdělení času do pěti zón tepové frekvence. A to je vše, přátelé! Nic víc se v případě indoorových aktivit bohužel nedozvíte.

Automatické měření aktivit

V nastavení náramku lze sice zapnout a vypnout automatickou detekci pohybových aktivit, kdy by měl Smart Band 7 Pro nabídnout zahájení měření v okamžiku, kdy provádíte nějaký sport (jmenovitě běh, chůzi, skákání přes švihadlo, veslování a běh na běžeckém páse). Smutnou skutečností však je, že ani během delší chůze nám náramek zahájení měření nenabídl.

Aplikace Mi Fitness

Aplikace Mi Fitness se původně jmenovala Xiaomi Wear a v Obchodě Play je k dispozici od května roku 2020. Je nabízena zdarma a lze ji instalovat na telefony s mobilními operačními systémy Android 6.0 a vyšším či iOS 10.0 nebo novějším.

The app was not found in the store. 🙁
‎Probíhá připojování k App Storu
‎Probíhá připojování k App Storu
Developer: Unknown
Price: Free

Názory na uživatelské rozhraní se pochopitelně mohou lišit. My jsme dlouhodobými uživateli, takže jsme si na filozofii Mi Fitness zvykli a prostředí nám připadá přehledné a z větší části logické. Zlepšilo se to zejména poté, co byla nastavení týkající se hodinek přesunuta do samostatné sekce Zařízení.

Aplikace sestává ze čtyř sekcí, mezi kterými lze přepínat tlačítky ve spodní části okna. Jako první se zobrazuje sekce Zdraví, poskytující údaje o naměřených hodnotách v podobě dlaždic. Sekce Cvičení umožňuje spuštění měření jedné ze čtyř aktivit.

V již zmiňované sekci Zařízení najdete všechna nastavení, týkající se náramku – ta si podrobněji probereme v samostatné kapitole. Poslední sekce Profil poskytuje možnost konfigurace uživatelského profilu, které si také ukážeme v samostatné kapitole.

Sekce Zdraví

Sekce Zdraví se zobrazuje po spuštění aplikace Mi Fitness jako primární. Skládá se z dlaždic, přičemž je možné si vybrat, které dlaždice chcete zobrazovat. Poněkud překvapivě však není možné jakkoli měnit jejich pořadí. První dvě dlaždice zabírají celou šířku obrazovky, všechny další jsou pak vždy po dvou na každém řádku.

Dlaždice Statistiky

První dlaždice Statistiky zobrazuje v podobě kruhové výseče, jak si vedete z hlediska plnění denních cílů. Konkrétně se jedná o spálené kalorie, ušlé kroky a počet stání. Níže je podrobnější přehled zobrazující, jak jste si vedli v půlhodinových intervalech.

Dlaždice Cvičení

Na úvodní obrazovce je stručný výpis poslední absolvované aktivity. Přes tlačítko Zobrazit vše si pak můžete prohlédnout seznam všech sportovních výkonů v týdenním, měsíčním a ročním přehledu, případně za celé období používání aplikace Mi Fitness.

Dlaždice Spánek

Jedním z údajů, který umí náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro sledovat, je spánek, a to i v průběhu dne, jak jsme měli možnost ověřit. Na úvodní obrazovce se ukazuje délka posledního spánku a slovní hodnocení jeho kvality.

Po otevření příslušné sekce se můžete podívat na to, jak se vám střídaly spánkové fáze a kolik času jste v nich strávili. Pokud máte aktivované měření SpO2 v průběhu spánku, ukáže vám aplikace i to, zda nemáte problém s dýcháním. Nechybí ani souhrnné přehledy po týdnech a měsících.

Dlaždice Srdeční tep

Smart Band 7 Pro umí měřit tepovou frekvenci v průběhu dne. Na této dlaždici pak zobrazuje poslední naměřenou hodnotu. Po otevření ukáže podrobnější graf s vývojem minimální a maximální tepové frekvence v půlhodinových intervalech.

Následuje souhrn, obsahující hodnoty klidového, maximálního, minimálního a průměrného tepu, a rozdělení do pěti tepových zón (lehká, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max). Sledované údaje lze zobrazit za den, týden a měsíc.

Dlaždice V pohybu

Náramek také umí měřit čas strávený pohybem udávaný v minutách. Nejde však o jakýkoli pohyb – k tomu, aby se započítal, je nutné splnit určité podmínky. Předně se musí jednat o aktivitu s mírnou či intenzivní zátěží. Dle popisku v podrobnostech by osoby ve věku 18 až 64 let měly provádět aktivity s mírnou zátěží alespoň 30 minut denně minimálně pětkrát týdně.

Hodinky zaznamenají minutu pohybu, pokud rytmus chůze překročí 100 kroků za minutu, nebo jestliže srdeční tep dosáhne a překročí 65 % hodnoty maximálního srdečního tepu. Chůze pomalým tempem se tedy většinou nezapočítá.

Také v tomto případě jsou k dispozici tři pohledy, zobrazující počet minut v pohybu. Denní ukazuje tento údaj v půlhodinových intervalech, týdenní a měsíční v denních intervalech, a navíc přidává i denní průměr v daném období.

Dlaždice Stání

Zejména, pokud máte sedavé zaměstnání, doporučujeme zaměřit se na počet stání v průběhu dne. Nestačí však pouze vstát – náramek započítá stání až po několika krocích. Dlaždice ukazuje počet stání v průběhu aktuálního dne.

Po otevření lze podrobněji zjistit, ve kterých hodinách jste se postavili, nicméně pokud například budete chodit od 14:58 do 15:02, budou vám započítány dvě hodiny stání. K dispozici jsou i týdenní a měsíční statistiky s grafy zobrazujícími počet stání v jednotlivých dnech.

Dlaždice Hladina kyslíku v krvi

Jestliže si aktivujete automatické měření úrovně okysličení krve, najdete na této dlaždici poslední naměřenou hodnotu. Po otevření je k dispozici graf se zobrazením rozptylu naměřených hodnot v půlhodinových intervalech, nejvyšší, nejnižší a průměrná hodnota. I v tomto případě je k dispozici týdenní a měsíční přehled.

Přesnost měření však nepovažujeme za úplně dobrou. Zatímco hodinky Xiaomi Mi Watch a Watch S1 nám měřily očekávané hodnoty mezi 95 a 99 %, Mi Smart Band 7 Pro nám naměřil i 76 %. což už by znamenalo vážný zdravotní problém.

Dlaždice Míra stresu

Dalším zajímavým parametrem, jež umí tento náramek sledovat, je hladina stresu v průběhu dne. Detekuje ji na základě změn tepové frekvence – podrobnosti o způsobu měření si můžete přečíst v našem článku Jak chytré hodinky a náramky měří stres a co z této hodnoty poznáte?

Dlaždice ukazuje aktuální míru stresu, po otevření se můžete podívat na vývoj rozptylu naměřených hodnot v půlhodinových intervalech, maximální, minimální a průměrnou hodnotu. K vidění jsou i týdenní a měsíční statistiky s grafickým vyjádřením po dnech.

Každopádně v porovnání s výsledky naměřenými hodinkami Xiaomi Mi Watch a Watch S1 jsou hodnoty udávané náramkem Xiaomi Smart Band 7 očividně nižší. Zatímco hodinky měřily hodnoty okolo 55 bodů, Smart Band 7 okolo 32 bodů, v případě verze Pro byla průměrná hodnota pouhých 21 bodů. Ani průběžně udávané hodnoty příliš neodpovídaly subjektivnímu pocitu.

Dlaždice PAI

Poněkud nás překvapilo, že ačkoli náramek Smart Band 7 Pro umí měřit hodnotu PAI (Personal Activity Intelligence), verze Pro tuto metriku neměří a tudíž ani nezobrazuje. Během více než měsíčního testování, během, kterého jsme absolvovali hned několik pohybových aktivit, zůstala tato dlaždice i podrobnosti prázdná.

Dlaždice Cyklus

Něžnější polovina lidstva se z této dlaždice dozví, v jaké fázi menstruačního cyklu se aktuálně nachází. Po otevření se může podívat na kalendář, ze kterého vyčte dny menstruace, ovulace a plodné dny. Kromě toho si lze nechávat zobrazovat upozornění na blížící se menstruaci a ovulaci.

Dlaždice bez obsahu

V nabídce je několik dlaždic, jež ve spojení s náramkem Xiaomi Smart Band 7 nezobrazují žádné údaje. Konkrétně se jedná o:

 • Váha – náramek pochopitelně neumí měřit hmotnost uživatele, proto tuto dlaždici využijete pouze v případě, kdy budete tyto údaje zadávat ručně, nebo si pořídíte kompatibilní váhu.
 • Energie – měřit energii na základě aktivity a odpočinku umí například hodinky Xiaomi Mi Watch. Náramek Smart Band 7 Pro bohužel nikoli.
 • VO2max – po celou dobu testování nám náramek ani jednou nezměřil hodnotu VO2max. Podle některých zdrojů ji měří jen při běhu, respektive v maximální fyzické zátěži.
 • Krevní tlak – v tomto směru je zajímavostí, že žádné hodinky Xiaomi neumí měřit krevní tlak. Neumí to ani náramek, takže v této sekci nic nenajdete.
 • Tréninková zátěž – ani tato dlaždice nám během bezmála měsíčního testování neposkytla žádné informace.

Sekce Cvičení

Sekce Cvičení nám dlouhodobě nedává smysl a myslíme si, že by v aplikaci Mi Fitness vůbec nemusela být. Umožňuje zahájení měření čtyř pohybových aktivit – venkovní běh, běžecký pás, chůze a jízda na kole – která lze spustit i z náramku. Po spuštění měření se spustí sledování a zobrazování hodnot i na displeji náramku.

Není nám ale jasné, proč by měl uživatel spouštět měření z aplikace, když ho může zahájit přímo z náramku, ani proč jsou k dispozici jen, a právě tyto čtyři druhy sportovních aktivit. Jedinou možnou výhodu vidíme v průběžném zobrazování naměřených hodnot (vzdálenost, čas, kalorie a tepová frekvence) na displeji telefonu, což se může hodit například při cyklistice.

Sekce Zařízení

Vše, co se týká náramku, se nastavuje v sekci Zařízení. Na prvním místě je zobrazen náhled Smart Bandu 7 Pro, včetně aktuálně zvoleného ciferníku a stav baterie. Tlačítkem Synchronizovat pak lze ručně vynutit synchronizaci náramku s aplikací.

Styly displeje náramku

Jak zaznělo výše, vzhled náramku si můžete personalizovat pomocí bezmála dvou stovek ciferníků. V sekci Na zařízení jsou zobrazené ciferníky uložené v pamětí náramku, pokud chcete nainstalovat nový, budete muset přejít do sekce Online, kde je v šesti kategoriích připraveno 188 ciferníků, jejichž podrobný přehled jsme přinesli v samostatné kapitole Ciferníky.

Samotný proces instalace ciferníku je velmi jednoduchý – stačí si vybrat ciferník, otevřít jeho kartu a klepnout na tlačítko Použít. Následně stačí vyčkat zhruba deset sekund (dle velikosti souboru) na stažení ciferníku a jeho přenesení do náramku.

Přečtěte si také  Recenze Xiaomi Mi Band 4: chytrý náramek zašel o další krůček dál

Oznámení aplikace

Náramek pochopitelně umí upozorňovat na notifikace z chytrého telefonu. V takovém případě však musí mít aplikace povolený přístup k oznámením a musí běžet na pozadí bez toho, aby ji systém ukončoval (v tomto směru vám může pomoci náš návod MIUI 13 – tipy a triky: Jak nastavit aplikaci, aby ji systém neukončil?).

V sekci Oznámení aplikace můžete nastavit vše potřebné, co se týká notifikací na náramek. Nejprve je nutné aktivovat první přepínač Oznámení aplikace, kterým povolíte odesílání oznámení. Dalšími dvěma přepínači si pak můžete zvolit, zda chcete Přijímat (oznámení), pouze pokud je telefon uzamknutý a případně jestli se má při přijatém oznámení Rozsvítit displej náramku.

Dále je nutné vybrat, ze kterých aplikací chcete dostávat oznámení. Zvolíte-li možnost Synchronizovat všechna oznámení, bude na hodinky odesíláno vše, co se objeví v oznámeních na mobilu. Druhou možností je volba Vlastní oznámení, kde si následně zvolíte jen ty aplikace, jejichž oznámení vám budou notifikována.

Příchozí hovory

Náramek může prostřednictvím vibrací upozorňovat na příchozí telefonické hovory. Protože však není vybaven mikrofonem a reproduktorem, nemůže fungovat v režimu hlasitého handsfree, tedy není z něj možné telefonovat.

V nastavení aplikace Mi Fitness můžete povolit upozornění na hovor. Pokud jí umožníte přístup ke kontaktům, bude se při příchozím hovoru zobrazovat jméno volajícího (pokud je v kontaktech) a tlačítko pro odmítnutí hovoru. Bohužel není k dispozici funkce ztišení vyzvánění. Potažením vzhůru lze vyvolat seznam předdefinovaných zpráv a odmítnout hovor současně s odesláním SMS.

Dalším přepínačem je možné deaktivovat upozornění z neznámých čísel, takže vám náramek bude avizovat pouze telefonáty od lidí, jež máte ve svém adresáři. V případě, že nebudete chtít oznamovat všechny hovory na náramku hned, je možné nastavit si prodlevu v rozmezí od 3 do 30 sekund.

Velmi kladně hodnotíme možnost odmítnout hovor přímo z náramku se současným odesláním SMS. Text zprávy, která bude odeslána, můžete vybírat z několika možnosti, jež je možné uživatelsky upravovat v sekci Rychlé odpovědi.

Oprávnění spuštění na pozadí

K tomu, aby aplikace Mi Fitness byla schopná komunikovat s náramkem a posílat na něj například oznámení, je naprosto nezbytné, aby neustále běžela na pozadí. Některé telefony však aplikace na pozadí ukončují, což ve výsledku vede k tomu, že například nefungují notifikace či upozornění na příchozí hovor.

V takovém případě je nutné provést několik nastavení, aby systém aplikaci Mi Fitness neukončoval. Vše potřebné najdete v sekci Oprávnění spuštění na pozadí, odkud budete nasměrováni do příslušných částí nastavení, případně na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco můžete využít náš návod MIUI 13 – tipy a triky: Jak nastavit aplikaci, aby ji systém neukončil?

Postupně je nutné vypnout spořič baterie (pokud ho používáte), povolit aplikaci běh na pozadí bez omezení, umožnit jí automatické spouštění při startu systému, a nakonec ji uzamknout v seznamu posledních spuštěných aplikací. Můžeme konstatovat, že po provedení všech nastavení nám systém aplikaci na telefonu Xiaomi 12 opravdu neukončoval.

Srdeční tep

Jak již opakovaně zaznělo, Xiaomi Smart Band 7 Pro umí měřit srdeční tep v průběhu celého dne. V této sekci můžete určit, jak často to má dělat – k dispozici je interval 1, 10, nebo 30 minut, případně automatické měření. Kromě toho je možné se nechat upozornit v případě, že tepová frekvence překročí nejvyšší a/nebo nejnižší uživatelem definovanou hodnotu.

Měření tepu můžeme označit jako poměrně spolehlivé, byť je jedním dechem nutné podotknout, že hodně záleží na správném utažení náramku. Tepová frekvence je měřena optickým snímačem na spodní straně těla náramku. Zásadním problémem tak může být tetování, kvůli kterému snímač „nevidí“ do kůže uživatele.

Spánek

Výše jste se mohli dočíst o tom, že náramek umí sledovat a vyhodnocovat spánek. V této sekci můžete aktivovat Rozšířené měření, jež díky častějšímu sledování tepu poskytne více dat a dokáže detekovat REM spánek. Dále lze zapnout Skóre dýchání, jež na základě úrovně okysličení krve vyhodnocuje kvalitu dýchání v průběhu spánku a vyhodnocuje ji na stupnici od 0 do 100.

Možnosti nastavení sledování spánku
Možnosti nastavení sledování spánku

Hladina kyslíku v krvi

Další funkcí tohoto chytrého náramku je možnost měření úrovně okysličení krve (SpO2; krevní saturace kyslíkem) v průběhu celého dne. Předchozí generace to uměla pouze na vyžádání. V této sekci tedy můžete aktivovat Celodenní sledování a případně i upozornění na příliš nízkou hodnotu (80 %/85 %/90 %). Nutno podotknout, že měření probíhá jen tehdy, pokud jste nějakou dobu v klidu.

Míra stresu

Také míru stresu lze měřit buď jednorázově, nebo monitorovat v průběhu celého dne. V této sekci je možné aktivovat Celodenní měření, kdy bude hladina stresu kontrolována jednou za pět minut. Můžete si také aktivovat Upozornění odpočinku, jež vás vyzve k dechovému cvičení, pokud míra stresu zůstává dlouhodobě nad hranicí 80 bodů.

Nastavení měření míry stresu
Nastavení měření míry stresu

Stání

Náramek také může počítat, kolikrát jste se za den postavili, respektive přesněji v kolika hodinových intervalech jste alespoň jednou stáli. Aby vás Smart Band 7 Pro nenutil vstávat například v noci, můžete si nastavit čas, od kolika do kolika hodin chcete zobrazovat Připomenutí postavit se. Kromě toho lze nastavit i hodiny určené odpočinku, kdy vyzýváni nebudete – tato možnost je dostupná pod položkou Nerušit.

Budík

Budíky fungují proti základní verzi náramku Band 7 poměrně odlišně. V aplikaci Mi Fitness můžete zapnout možnost Synchronizovat budíky v telefonu – v takovém případě Smart Band 7 Pro vibrovat v okamžiku, kdy zvoní výchozí systémový budík na mobilu.

Propojení budíku v telefonu s náramkem
Propojení budíku v telefonu s náramkem

Pokud si přejete být buzení pouze vibracemi, je nutné nastavit si budík na náramku. Kromě času lze definovat opakování ve zvolené dny v týdnu. Bohužel zcela chybí podpora chytrého buzení, které by spáče vzbudilo v mělké spánkové fázi.

Události

Téměř samozřejmostí je u dnešních nositelností možnosti propojení s kalendářem v telefonu. Smart Band 7 Pro vás tak může upozorňovat na naplánované schůzky, akce a události, přičemž umí spolupracovat i s Kalendářem Google.

Samotné nastavení je velmi prosté – stačí zapnout přepínač u funkce Události a povolit aplikaci Mi Fitness přístup ke kalendáři. Náramek si pak natáhne všechny položky naplánované na následujících sedm dní. Škoda jen omezených možností nastavení – líbilo by se nám například, kdybychom si mohli nastavit, s jakým předstihem si přejeme být upozorňováni.

Počasí

Jednou z oblíbených funkcí náramků a chytrých hodinek je zobrazování aktuálního počasí a předpovědi na následující dny. V této sekci můžete povolit Aktualizace počasí, což byste měli, pokud chcete zobrazovat aktuální informace.

Nechybí možnost sledovat počasí až na pěti různých místech, s jejichž zadáním vydatně pomáhá našeptávač. Mezi lokalitami lze na náramku přepínat tlačítkem zobrazovaným na začátku předpovědí. Nechybí ani možnost volby jednotek teploty, tedy v našem případě stupňů Celsia.

Fotoaparát

Náramek lze používat jako vzdálenou spoušť fotoaparátu v mobilním telefonu. Funguje to tak, že umístíte telefon se spuštěnou aplikací Fotoaparát na vybrané místo, postavíte se před objektiv, a nakonec stiskem tlačítka v aplikaci Fotoaparát na náramku pořídíte snímek.

Nastavení vzdálené spouště foťáku
Nastavení vzdálené spouště foťáku

Nejprve je ale nutné tuto funkci nakonfigurovat, což můžete provést v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Aplikace-Fotoaparát, kde stačí stisknout tlačítko Zapnout. Výrobce přitom upozorňuje, že tato funkce je kompatibilní pouze s některými modely zařízení.

Widgety

Jak jsme uvedli výše, při posunu z hlavní obrazovky směrem doprava se na náramku zobrazují widgety – jednoduché miniaplikace, poskytující nejrůznější informace. Může jich být maximálně jedenáct, přičemž jejich pořadí je zcela na vás.

V sekci Widgety můžete přidávat a odebírat dostupné položky a jejich přetahováním měnit pořadí, ve kterém budou zobrazovány. Celkem je k dispozici dvanáct widgetů, takže oželet budete muset maximálně jeden z nich.

Seřadit aplikace

Také pořadí aplikací, které se zobrazují při posunu z hlavní obrazovky směrem dolů, lze uživatelsky nastavit. Tentokrát je však nejde přidávat nebo odebírat – za všech okolností tak bude nabídka čítat dvaadvacet předinstalovaných aplikací.

Na rozdíl od Smart Bandu 7 chybí možnost přesunout aplikace, jež nepoužíváte či je používáte velmi zřídka, do sekce Málo využívané položky, aby se následně v náramku zobrazovaly v samostatné sekci Více.

Režim spánku

Jednou z možností, jak omezit šanci, že vás náramek v noci probudí svitem svého displeje nebo vibracemi, je takzvaný Režim spánku. V něm si můžete nadefinovat čas, ve kterém obvykle spíte, a po tuto dobu vypnutá funkce Zvednutím probit a veškeré vibrace.

Nastavit lze pouze čas od-do. Není zde možnost přidání dalších podmínek (například aby se vám i v této době dovolali vybraní lidé) ani odlišné nastavení pro všední a víkendové dny. Většině uživatelů ale tyto možnosti budou patrně stačit.

PIN

Náramek lze zabezpečit šestimístným PINem. V takovém případě bude požadovat jeho zadání pokaždé, když si ho sundáte z ruky. Subjektivně nevidíme pro tuto funkci velké využití, nicméně u verzí s NFC (což není tento případ) je PIN požadován jako způsob jejich zabezpečení.

Odemknutí telefonu

Náramek lze využívat k odemykání chytrého telefonu. V takovém případě není nutné zadávat PIN či přikládat otisk prstu – telefon se odemkne automaticky, pokud je Smart Band v jeho dosahu. V nastavení lze určit, na jakou vzdálenost má telefon náramek akceptovat (velmi blízko, blízko, nebo daleko).

Centrum nápovědy

Centrum nápovědy poskytuje sedm návodů pro řešení konkrétních problémů. Chválíme, že jsou postupy přeložené do češtiny, avšak myslíme si, že podrobnější uživatelská příručka v této formě by jistě nebyla na škodu a ocenili by ji nejen začínající uživatelé. V nabídce najdete tyto položky:

 • Zrychlení určení polohy pomocí GPS
 • Náramek nereaguje
 • Řešení problémů s oznámeními
 • Problém s připojením náramku
 • Počasí není aktualizováno
 • Funkce Zvednutím probudit
 • Chybějící oznámení

Aktualizace

Výrobce může pro náramek vydávat aktualizace, jejichž cílem je odstranění nahlášených chyb a případně poskytnutí nových funkcí. Na případnou dostupnost nové verze firmwaru vás aplikace Mi Fitness upozorní při svém spuštění. Zkontrolovat ji ale můžete i v sekci Aktualizace, kde se dozvíte, jakou máte současnou verzi a jaká je případně k dispozici.

Aktualizace
Aktualizace

O zařízení

Sekce O zařízení obsahuje základní informace o náramku, tj. konkrétně: číslo modelu, MAC adresu, verzi firmwaru a sériové číslo.

O zařízení
O zařízení

Zrušit párování

Pokud již náramek z nějakého důvodu nechcete používat s daným telefonem, doporučujeme provést jeho odpárování, které lze provést tlačítkem Zrušit párování. Po potvrzení záměru dojde k odpojení náramku od aplikace Mi Fitness a jeho následnému obnovení do továrního nastavení.

Sekce Profil

V poslední sekci jsou veškerá nastavení týkající se uživatelského profilu a propojení s dalšími aplikacemi. Protože jednotlivé položky nejsou dále strukturované, projdeme si je v podobě bodového seznamu.

 • Můj profil – základní informace o uživateli, jako je číslo účtu, pohlaví, datum narození, výška a maximální srdeční tep.
 • Připojené aplikace – možnost propojení Mi Fitness s dalšími fitness aplikacemi. Podporována je bohužel jen a pouze Strava.
 • Přenos ze Zepp Life – pokud jste v minulosti používali aplikaci Zepp Life (například s náramkem Mi Band; původně se jmenovala Mi Fit), můžete si v této sekci přenést naměřené údaje.
 • Zpětná vazba – možnost odeslání zpětné vazby vývojářům. Může se hodit například v případě objevení nějaké chyby nebo nedostatku.
 • Oprávnění zařízení – seznam aplikací, které mají oprávnění komunikovat s náramkem.
 • Nastavení – volba oblasti, nastavení synchronizace dat do cloudu (důrazně doporučujeme!), aktivace oznámení.
 • Oprávnění aplikace – jednoduchý přehled všech oprávnění, jež může aplikace Mi Fitness potřebovat ke své činnosti. Klepnutím můžete oprávnění udělit, nebo odebrat.
 • Verze – údaj o verzi aplikace Mi Fitness.
 • O aplikaci – další informace o aplikaci Mi Fitness, včetně smluvních podmínek a zásady ochrany osobních údajů.

Propojení s dalšími aplikacemi

Z hlediska propojení s dalšími sportovními a fitness aplikacemi je na tom Mi Fitness doslova bídně. Obzvláště tato skutečnost vyniká ve srovnání s aplikací Zepp, určenou k hodinkám značky Amazfit, kterou lze propojit s platformami WeChat, Google Fit, Strava, Relieve a adidas Running.

Sportovní výkony naměřené náramkem Smart Band 7 Pro lze synchronizovat pouze a jedině s aplikací Strava, jež je v bezplatné variantě poměrně značně omezená. A to je prostě málo! Mi Fitness omezuje uživatele dokonce i v exportu jednotlivých aktivit například ve formátu GPX. Jediný způsob, jak sdílet informace o aktivitě, je obrázek ve formátu JPG, což je dobré maximálně tak pro sociální sítě.

Situace v tomto směru je tedy, stejně jako u Smart Bandu 7, mírně řečeno tristní. Pokud se nechcete smířit s ukládáním veškerých záznamů výhradně do Mi Fitness, existuje naštěstí řešení, které je sice na začátku maličko kostrbaté, ale přinese kýžené výsledky v podobě přenosu aktivit na další platformy.

Stačí si založit účet na Stravě, synchronizovat data s ní a následně je přenášet na téměř jakoukoli jinou platformu pomocí služby Tapiriik. Podrobný návod najdete v našem článku Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit? v poslední kapitole „Jak přenést data ze Stravy do jiné platformy?“

Baterie a výdrž na jedno nabití

Náramek pohání integrovaný akumulátor s kapacitou 235 mAh, jenž by měl dle deklarace výrobce na jedno nabití vydržet až dvanáct dní běžného používání. Jak už to ale bývá, realita se od marketingových materiálů poněkud liší, byť v případě tohoto produktu nikoli zásadně.

Jako první jsme vyzkoušeli režim, kdy jsme měli zapnuté notifikace z telefonu, měření tepu každou minutu, průběžné měření SpO2 a povolené rozšířené měření spánku, ale s náramkem jsme nesportovali, takže jsme nevyužívali GPS. Měli jsme také vypnuté AoD. V tomto módu mizela baterie tempem průměrně jednoho procenta za tři hodiny a celková výdrž se pohybovala okolo deklarovaných dvanácti dní.

Výdrž až 12 dní na jedno nabití
Výdrž až 12 dní na jedno nabití

Poté jsme otestovali scénář, kdy jsme v průměru jednou za dva dny zhruba hodinku sportovali ve venkovním prostředí se zapnutou GPS. V tomto případě se výdrž na jedno nabití pohybovala okolo osmi až devíti dní na jedno nabití, což je stále velmi dobré.

Nakonec jsme vyzkoušeli, jak náramek ovlivňují dva největší „žrouti“ – tedy GPS a funkce Always on Display. Se zapnutou GPS mizela baterie rychlostí 9,3 % za hodinu, takže teoretická výdrž je bezmála jedenáct hodin. Po aktivací AoD se spotřeba baterie markantně zvýšila a náramek byl schopen vydržet jen mezi pěti až šesti dny.

Nabíjení náramku

K nabíjení náramku je určen relativně krátký kabel, dlouhý 50 centimetrů, který má na jednom konci konektor USB-A a na druhém konci dva kovové piny, kterými se připojuje k náramku. Kabel lze zapojit buď do USB portu počítače, notebooku, nebo nabíjecího adaptéru.

Nabíjecí kabel drží na spodní části těla náramku přiměřenou silou – tedy samovolně neodpadne, ale není těžké ho odepnout. Nabití zcela vybitého náramku nám trvalo 1 hodinu a 3 minuty, což je víceméně předpokládatelná rychlost.

Proč koupit Smart Band 7 Pro?

Jedna z nejčastějších otázek, na kterou narážíme, zní: je lepší pořídit si základní Smart Band 7, nebo investovat více než dvojnásobnou částku do varianty s přívlastkem Pro? Odpověď záleží na tom, co od takového zařízení očekáváte.

Závěry recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro
Závěry recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro

Pokud chcete sportovat venku bez nutnosti nosit s sebou mobilní telefon, pak určitě jděte do Smart Bandu 7 Pro, který disponuje podporou satelitních pozičních systémů. Nesporným bonusem je také větší displej, na který se vejde víc textu a je celkově lépe čitelnější.

Výdrž na jedno nabití je zhruba stejná – pochopitelně závisí i na tom, jak budete náramek používat. Z hlediska poskytovaných funkcí se obě verze prakticky v ničem neliší. V neprospěch verze Pro tak hovoří především vyšší cena.

Závěry recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro

Recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro prakticky ukazuje, jak tenká může být hranice mezi chytrým náramkem a chytrými hodinkami. Letos se opět o něco zúžila a když to hodně zjednodušíme, budeme konstatovat, že hodinky nabízejí navíc zpravidla jen možnost instalace aplikací a telefonní hovory v režimu handsfree.

Elegantní Smart Band 7 Pro
Elegantní Smart Band 7 Pro

V každém případě se jedná o výborně dílensky zpracovaný a provedený fitness tracker s přiměřeně velkým displejem a všemi funkcemi, které najdete na menším náramku Smart Band 7, spolu s několika vylepšeními, mezi kterými vévodí podpora satelitních pozičních systémů. Dalším podstatným kladem je širší a mírně ostřejší AMOLED displej, který ve srovnání se základními náramky od Xiaomi nabídne snadnější čitelnost.

S tímto náramkem získáte možnost nepřetržitého monitorování srdečního tepu i SpO2, sledování stresu a spánku a také měření sportovních více než 110 typů sportovních aktivit. Měření tepu je rychlé a nabízí spolehlivé údaje, pokud jej nepoužíváte k lékařským analýzám, zatímco sledování kondice je zhruba na stejné úrovni jako u jiných nositelných zařízení, která jsme viděli v právě končícím roce.

Závěry recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro
Závěry recenze Xiaomi Smart Band 7 Pro

Band 7 Pro vypadá a působí na zápěstí dobře. Snadno byste si ho mohli splést s prémiovějšími chytrými hodinkami a díky lehkým konstrukčním materiálům a příjemnému řemínku se pohodlně nosí. Slušelo by mu fyzické tlačítko nebo korunka, která by usnadnila pohyb v uživatelském rozhraní, když se vám nechce klepat na displej.

Podle našeho názoru je cena náramku v současné podobě poměrně vysoká a většina uživatelů si raději pořídí běžný náramek Xiaomi Band 7 nebo chytré hodinky v podobné cenové relaci. Můžeme s jistotou očekávat, že ceny v následujících měsících klesnou, což by z Bandu 7 Pro udělalo bestseller.

Band 7 Pro
Band 7 Pro

Technické parametry náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro

 • Název produktu: Xiaomi Smart Band 7 Pro
 • Typ produktu: chytrý náramek/hodinky
 • Rozměry těla: 44,7 × 28,8 × 11,0 milimetrů
 • Hmotnost těla: 20,5 gramů (bez řemínku)
 • Délka řemínku: 130 až 205 milimetrů
 • Materiál řemínku: termoplastický polyuretan (TPU)
 • Materiál přezky: polyoxymethylen (POM)
 • Displej: AMOLED, dotykový
 • Velikost displeje: 1,64″
 • Rozlišení displeje: 280 × 456 obrazových bodů, jemnost 326 ppi
 • Jas displeje: až 500 nitů
 • Automatické řízení úrovně jasu: ano, senzor okolního světla
 • Ochranné sklo displeje: 2,5D tvrzené sklo s povrchovou úpravou proti otiskům prstů
 • Senzor srdečního tepu: ano
 • Senzor hladiny kyslíku v krvi: ano
 • Senzor zrychlení: ano
 • Gyroskop: ano
 • Snímač okolního světla: ano
 • Kapacita baterie: 235 mAh
 • Výdrž baterie: až 12 dní běžného používání
 • Typ nabíječky: magnetická, se dvěma piny
 • Doba nabíjení: přibližně 60 minut
 • Zvýšená odolnost proti vodě: ano, 5 ATM (do 0,5 metru)
 • Bezdrátová komunikace: Bluetooth 5.2
 • Aplikace: Mi Fitness
 • Operační systém: Android 6.0 nebo vyšší, iOS 12 nebo vyšší
 • Obsah balení: 1× náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro s nasazeným řemínkem, 1× nabíjecí kabel, 1× uživatelská příručka

Cena a dostupnost

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 Pro byl představen počátkem července, nicméně poměrně dlouho ho bylo možné pořídit výhradně na čínském trhu. Teprve na podzim se byl uveden na evropský trh a na českém trhu se prodává od konce října.

Pochopitelně tento produkt nabízíme i v našich obchodech. V našem českém e-shopu ho prodáváme v černé, nebo v barvě slonovinové kosti za cenu 1 989 Kč. Zákazníci slovenského online obchodu si na jeho koupi mohou připravit 81 eur.

Xiaomi Smart Band 7 Pro

1989 Kč
7.7

Design a zpracování

9.0/10

Uživatelské rozhraní

7.5/10

Propojení s chytrým telefonem

8.0/10

Výdrž baterie

7.5/10

Cena

6.5/10

Klady

 • Skvělý AMOLED displej s funkcí AOD a automatickým řízením jasu
 • Dvoupásmová podpora pozičních satelitů
 • Lehká a solidně zpracovaná konstrukce
 • Slušná výdrž baterie
 • Široká paleta poskytovaných funkcí

Zápory

 • Prakticky nulová podpora dalších aplikací
 • Absence bezkontaktních plateb kvůli chybějícímu NFC
 • Chybí možnost telefonních hovorů
 • Nelze instalovat aplikace
Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

30 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
1 rok před

Dobrý den, velice pěkná recenze. Děkuji

Cena je dle mne až moc nahoře, v podstatě přímý konkurent ze stáje AmazFitu tedy starší model GTS2e je na tom podobně s funkcemi, kdybych vzal o 200 dražší GTS2 pak není co řešit ( u té GTS2 hlavně je navíc to telefonování).

Xiaomi má velké plus v cifernících, že většina je zdarma, ne jak u AmazFitu, kde je většina už za peníze (aspoň tedy ty z jejich store) .

Osobně bych rád viděl srovnání HR/SPO2 s nějakým etalonem (třeba Apple nebo Samsung)

Příjemný den

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,

Amazfit má většinu už pouze placených, ty free jsou defacto k ničemu. To stejné je u aplikací pro Zeppy, kde je malá část smysluplně použitelná.

HR – právě spousta modelů jak od Amazfitu mají problém s HR v klidovém stavu (rády ukazují třeba 77/57 a ve skutečnosti se jedná o číslo kolem 90 – zkoušel jsem ty svoje GTR3pro a někdy jsou tam fakt úlety – ukazoval v klidu 67 – když jsem to zkoušel s přístrojem – tlakoměrem s hodinkama současně tak se to lišilo o cca 15 – 20% – zase ale 5 měření v pohodě a 2 úplně mimo mísu).

Příjemný den

Hupo
Hupo
1 rok před

Dobrý deň, ako dostanem do aplikácie Mi Fitness pre Smart Band 7 Pro češtinu? Na hodinkách funguje, ale v aplikácii figuruje iba angličtina. Ďakujem.

Zuzana
Zuzana
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako nastaviť v hodinkách český alebo slovenský jazyk nakoľko som skúšala aj v mobilnej aplikácii a podobne ale stále všetko v Anj.
A tiež by som sa chcela opýtať či mi viete poradiť pri stále vyskakujucom upozornení že Žltá výstraha… Čo to znamená?
Vopred ďakujem,🙂

Harino70
Harino70
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Zaujímavé, ja mám aplikáciu v slovenčine a hodinky som si nastavil do čestiny, lebo slovenčina v ponuke nebola a ani hodinky ani telefon s tým problém nemajú. Aplikácia nabehla do slovenčiny hneď po inštalácii. Asi aktualizácia.

Petr
Petr
1 rok před

Kde v náramku vypnu GPS? Baterie vydrží cca 4 dny. Děkuji

Toky
Toky
1 rok před

Tomu hovorím recenze.
Parádička!

Toky
Toky
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Ja som Xiaomista uz od Mi4 a páči sa mi tnto ekosystém, no terajšia cenová politika sa posunula niekde inde 😀 Pred nedávnom som si kúpil Watch S Pro a bol som celkom sklamamný, takže hľadám riešenie no už sa začínam strácať. Vedeli by ste mi poradiť, ktoré hodinky/náramok má budúcnosť? Ja viem, že to záleží na veľa faktoroch, ale tá podpora zo strany výrobcu mi príde dosť slabá.
Ešte raz ďakujem za túto recenziu, idem si pozrieť ďalšie.
S pozdravom
Peťo

Dušan Váňa
Dušan Váňa
1 rok před

Dobrý den, náramek i aplikaci v mobilu používám několik dní, zatím jsem spokojen (cenu nehodnotím).
Je možné exportovat uložené trasy nebo výsledky aktivit do jiných fitness aplikací? Existuje Mi Fit i v desktop verzi na PC?

DanKm
DanKm
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,

dovolil bych se přeptat zde, kde už se něco podobného řešilo.
Měl jsem náramek Mi Band 4 s aplikací Zepp Life (dříve Mi Fit), kde jsem měl celou dobu jen registraci přes účet Google, nikoli Xiaomi (pokud to chápu správně). Včera jsem přešel na náramek Mi Band 7 Pro, takže nutná aplikace Mi Fitness a založil jsem si zde i nový Xiaomi účet. Chtěl jsem si samozřejmě přenést do Mi Fitness všechna stará data, ale přes funkci “Přenos ze Zepp Life” se mi přeneslo jen pár posledních dní. V Zepp Life je stále historie až od roku 2019.
Kdo by poradil jak mám správně postupovat, aby se mi teď vše přeneslo do Mi Fitness, prosím?
Děkuji předem!
P.S. Děkuji za tuto recenzi, je super podrobná a dost mi pomohla teď s hodně věcmi při startu s náramkem 7 Pro. 🙂

Last edited 1 rok před by DanKm
DanKm
DanKm
Odpovědět  Karel Kilián
9 měsíců před

Dobrý den opět po nějakém čase 🙂
Děkuji Vám za Vaše dobře míněné rady. Bohužel, k tomu problému přenosu, tak na obě adresy jsem napsal, ani přes urgenci absolutně žádná reakce.
Dovolím si zhodnotit ještě vlastní používání náramku MiBand 7 Pro od té doby:

i u mne ten stejný problém co tu popisovali jiní, tedy pokud nesynchronizuji s My Fitness ručně před půlnocí, přijdu o všechna data za ten den! Minutu po půlnoci už se synchronizuje velká nula, za předchozí den… Tak to je největší, za mne kritický problém základní funkce sledování, který použití náramku u mne degraduje.neustále nějaká žlutá a oranžová varování, která nejde nikde vypnoutabych jen nekritizoval, líbí se mi alespoň větší a lepší displej, vč. aut. regulace podsvětleníNěkolik let jsem používal MiBand 4 a byl jsem velký fanda – vše jednoduché, intuitivní a funkční. Bohužel za mne Mi Band 7 Pro je oproti tomu krok zpět a vedle, kvůli těm výše zmíněným problémům. Problémy jsem nahlásil i přes help v aplikaci, ani poté žádná odpověď. Za mne bohužel tento náramek nedoporučuji. Mi Band 4 byl jednoduchý a spolehlivý vč. aplikace, dělal a splňoval to co bych od takového fitness náramku očekával. U 7 Pro+My Fitness přesný opak, je to krok zpět a pro mne velké zklamání. Bohužel. I díky naprosto nefunkční podpoře, pokud máte nějaký problém.

Last edited 9 měsíců před by DanKm
DanKm
DanKm
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Tak ted nedávno přibyla do aplikace Mi Fitness nabídka přímo na hlavní stránce pro Transfer dat ze Zepp Life a přes ni se mi konečně po tolika měsících úspěšně povedlo přetáhnout celou historiii mých dat minulých. Je tam i popsaný návod, v jednom kroku vyberete Google účet na který jsem to v Zepp Life aplikaci měl a transfer proběhne. Asi konečně udělali pořádně a vydali opravu toho transferu. Třeba to někomu pomůže.
Pro úplnost, problém se stahováním dat pouze do půlnoci, ten stále trvá.

Last edited 7 měsíců před by DanKm
DanKm
DanKm
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Bohužel dnes se mi stalo že najednu odpadla u 7 Pro náramku ta černá krytka senzorů 🙁 – nechápu jak se mohla jen tak odlepit (?), když náramek má být vodotěsný??
Nevím jestli se to stalo více lidem, ale náramek budu zřejmě reklamovat – po pár měsících používání toto! Krytku bych sice mohl nějak přilepit, ale co vodotěsnost? Po pár měsících odmítám takto řešit. Mi Band 4 mi kdysi vydržel min. 2 roky! Pardon, ale 7 Pro se nepovedl, alespoň za mne. Bohužel vrátím a pořídím asi obyč. 7 verzi. Ta doufám Mi Fitness nepotřebuje tak nebude mít výše zméněné nedostatky?
Nebo dám bohužel šanci jiné značce.

Petra
Petra
1 měsíc před

Dobry vecer, synovi se smazala data z hodinek, zustala pouze v telefonu. Je možné opět dostat dosažené aktivity zpět do hodinek? Předem díky Petra

Antonín Staněk
Antonín Staněk
1 měsíc před

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je u všech venkovních aktivit u tohoto náramku GPS, nebo jen u vybraných, kolega říkal, že například u “kolečkových bruslí” se mu GPS záznam nepodařilo najít. Je to vada FW nebo v nastavení? Jinak děkuji za podrobnou recenzi. S pozdravem Antonín Staněk

30
0
Napište nám svůj komentář!x