Pračka se sušičkou Xiaomi má moderní design a barevný displej

Xiaomi uvedlo v uplynulých dnech na trh celou řadu zajímavých produktů. Patří mezi ně i nová pračka se sušičkou Xiaomi MIJIA Washing & Drying Machine (celý anglický název zní Xiaomi Mijia Drying and Washing All-in-One Machine Color Screen Smart), která hned na první pohled zaujme moderním, skoro až futuristickým vzhledem.

Pračka se sušičkou Xiaomi má moderní design a barevný displej
Pračka se sušičkou Xiaomi má moderní design a barevný displej

Celé zařízení měří 85 centimetrů na výšku, 59,8 centimetrů do šířky a je hluboké 68 centimetrů (včetně vypouklých dvířek) a váží citelných 71 kilogramů. Z hlediska designu zaujme kombinací černé barvy a imitace tmavě šedého broušeného hliníku, která působí velmi efektně.

Rozměry přístroje
Rozměry přístroje

Pračka se sušičkou Xiaomi

Pračka se sušičkou Xiaomi má kapacitu až na 10 kilogramů prádla. Jednou z největších a nejužitečnějších zajímavostí je parní sterilizace – pára s vysokou teplotou má silnou desinfekční sílu, která snadno ničí bakterie a choroboplodné zárodky, aniž by přitom poškodila samotné oblečení.

Hlavní vlastnosti pračky se sušičkou
Hlavní vlastnosti pračky se sušičkou

K rychlému vytvoření páry pro naplnění vnitřního zásobníku se ohřívá pouze malé množství vody. K dispozici je také nezávislé tlačítko parní sterilizace, které lze sladit s různými pracími programy. Dle deklarace výrobce zvládne tento systém odstranit až 99,99 % bakterií a virů (H1N1, vir chřipky kmene A) a 100 % roztočů.

Parní desinfekce
Parní desinfekce

Dalším tahákem tohoto spotřebiče je barevný dotykový OLED displej, napodobující design uživatelského rozhraní mobilních telefonů, který je přehledný a jednoduchý. Obrazovka je nakloněna pod úhlem 32°, takže se při ovládání nebudete muset ohýbat a namáhat tak záda.

Barevný dotykový OLED displej
Barevný dotykový OLED displej

Xiaomi MIJIA Washing & Drying Machine

Motor s přímým pohonem dokáže přesně regulovat otáčky. Díky inteligentním čipům a algoritmům nedochází při praní k poškození tkanin a významně je omezeno i jejich mačkání. Motor využívá princip pohonu založený na magnetické levitaci, díky čemuž se vnitřní válec plynule otáčí, snižuje se tření a hlučnost praní je pouhých 50 dB.

Princip pohonu založený na magnetické levitaci
Princip pohonu založený na magnetické levitaci

Xiaomi MIJIA Washing & Drying Machine se může stát plnohodnotným členem chytré domácnosti. Podporuje totiž hlasové ovládání přes asistenta XiaoAI, které lze použít k volbě režimů a nastavení času zahájení praní. Na dokončení praní může upozorňovat přes chytrý reproduktor hudbou nebo hlasem či notifikací na mobilní telefon.

Pračka se sušičkou Xiaomi jako součást chytré domácnosti
Pračka se sušičkou Xiaomi jako součást chytré domácnosti

Pračka se sušičkou Xiaomi je aktuálně dostupná pouze na čínském trhu. V internetových obchodech Jingdong a YouPin je nabízena za částku 2 399 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 8 560 Kč. O možné dostupnosti na dalších trzích, včetně našeho, nejsou v tuto chvíli bohužel žádné informace.

Pračka se sušičkou
Pračka se sušičkou

Jak se vám líbí pračka se sušičkou Xiaomi?

Zdroje: xiaomiyoupin.com, gizmochina.com, hi-tech.mail.ru, jd.com.

Xiaomi 12X 5G Dual SIM
Nová venkovní kamera Xiaomi odolá teplotám od -30 do +60 °C
Nová venkovní kamera Xiaomi odolá teplotám od -30 do +60 °C

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu chytrých bezpečnostních kamer pro vnitřní i venkovní použití. Aktuální novinkou je vylepšená venkovní Číst dál...

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 představí už příští týden

Stále rostoucí počet úniků informací a fotografií dával tušit, že čínský gigant připravuje uvedení čtvrté generace svého cenově nejdostupnějšího chytrého Číst dál...

Seznam 40 telefonů Xiaomi, které dostanou aktualizaci na MIUI 11

Před několika týdny Xiaomi oznámilo zahájení vývoje nové verze MIUI. Zatímco jsme přinesli seznam chystaných novinek, začaly se objevovat otázky, Číst dál...

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pína
Pína
2 měsíců před

Vypadá 👌👍 za ty peníze bych si vzal i 2

2
0
Napište nám svůj komentář!x