Které telefony dostaly ve 38. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Je tu poslední zářijové pondělí, což na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v právě uplynulém týdnu aktualizace MIUI či Androidu. Tentokrát to bylo dvanáct zařízení: jedno Poco, tři Redmi a osm Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12.5 (některé již rovnou verzi 13). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 38. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 38. týdnu, tj. od 19. do 25. září, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo update dvanáct zařízení: jedno Poco, tři Redmi a osm Xiaomi.

Telefony Poco

 • Poco F2 Pro (evropská verze) dostává od 19. září 2022 aktualizaci na V13.0.5.SJKEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

 • Redmi 9A/Redmi 9AT (evropská verze) dostává od 23. září 2022 aktualizaci na V12.5.6.RCDEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 11 5G (globální verze) dostává od 23. září 2022 aktualizaci na V13.0.3.SGBMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 11S (globální verze) dostává od 19. září 2022 aktualizaci na V13.0.6.SKEMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi 11 Lite 5G NE (evropská verze) dostává od 23. září 2022 aktualizaci na V13.0.10.SKOEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi 12 (evropská verze) dostává od 22. září 2022 aktualizaci na V13.0.20.SLCEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi 12 Pro (evropská verze) dostává od 22. září 2022 aktualizaci na V13.0.20.SLBEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi Mi 10 Pro (evropská verze) dostává od 19. září 2022 aktualizaci na V13.0.4.SJAEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi Mi 11 Lite 4G (evropská verze) dostává od 19. září 2022 aktualizaci na V13.0.6.SKQEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi Mi 11 Lite 5G (evropská verze) dostává od 22. září 2022 aktualizaci na V13.0.7.SKIEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi Mi Note 10/Xiaomi Mi Note 10 Pro/Xiaomi MI CC 9 Pro (globální verze) dostává od 21. září 2022 aktualizaci na V13.0.2.RFDMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.
 • Xiaomi Pad 5 (globální verze) dostává od 22. září 2022 aktualizaci na V13.1.1.SKXMIXM. Jde o MIUI 13.1 postavenou na Androidu 12.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 3. října. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Xiaomi Huami Amazfit GTR: nové chytré hodinky s nádechem luxusu
Xiaomi Huami Amazfit GTR: nové chytré hodinky s nádechem luxusu

Společnost Huami, spadající pod křídla Xiaomi, představila v úterý 16. července na tiskové konferenci nové modely chytrých hodinek, které by Číst dál...

MIUI 13 – tipy a triky: Tajné kódy pro vstup do skrytých nastavení
MIUI 13 – tipy a triky

K nastavování telefonu slouží sekce Nastavení, kterou najdete pod ikonou s ozubeným kolečkem. Existují ale sekce, do nichž se dostanete Číst dál...

Poco F3
Tipy na vánoční dárky: 5× Xiaomi produkty pro chytrou domácnost
Tipy na vánoční dárky: 5× Xiaomi produkty pro chytrou domácnost

Do Štědrého dne zbývá už jen necelých pět týdnů. Pokud si tedy nelibujete v přeplněných obchoďácích nebo ve stresu, zda Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Jan
2 měsíců před

Neví někdo v nastavení baterie performance mode fakt to zvýší výkon?

Jan
Jan
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Děkuji za odpověď

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Game mode zvýší výkon o dost

Martin
Martin
2 měsíců před

Dobrý den! Chci se zeptat, je nějaký rozdíl mezi telefony Xiaomi redmi note 11 a Xiaomi redmi note 11NFC? Chci si koupit Xiaomi redmi note 11 a ten NFC má,tak nevím. Zároveň se chci zeptat jestli Xiaomi redmi note 11 dostalo již aktualizaci na Android 12. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem a přáním pěkného dne Martin.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Velmi vám děkuji za odpověď a když už sem píšu tak se ještě zeptám na Xiaomi redmi 9. Slyšel jsem, že má ve třetím čtvrtletí letošního roku dostat MIUI 13,ale stále nic nejde. Mám Evropskou verzi a poslední aktualizace vyšla v dubnu na verzi 12.5.5.0. RJCEUXM a od té doby vůbec nic.Tak nevím jestli ještě něco dojde. Děkuji za odpověď. Martin

Lubo Glosz
Lubo Glosz
2 měsíců před

Dobrý den mam problem z NFC raz ide raz nie v obchide sa neda platit to od vtedy ako sa z gpay urobila penazenka .Po aktualizacii mi to nabehne zaplatim 3-4 x pride aktualizacia a konec naposledy sa mi ikony urobily elipsy po restarte sa narovnali a NFC nejde stale . Uz neviem co s tym Dakujem

Screenshot_2022-10-01-14-31-36-251_com.android.settings.jpg
Michal
Michal
2 měsíců před

A co Xiaomi mi 9 pro

14
0
Napište nám svůj komentář!x