Dodatečně všechno nejlepší, Androide! Snad na tvé narozeniny nezapomněli i další

To si takhle jedu vlakem, projíždím Twitter, abych zjistil co je při neděli nového ve světě a mezi všemi těmi volebními výsledky postřehnu nečekaný příspěvek od serveru Android Police, který gratuluje Androidu k narozeninám a říká, že chybělo málo a leckdo by zapomněl, že dnes slaví 14 let. No, tak já zapomněl. A možná nebudu sám.

Narozeniny a Google Kalendář si moc nerozumí

Článek zahraničního plátku, který mi páteční čtrnácté výročí operačního systému připomněl, se zabývá Google Kalendářem a jeho neschopností upozornit na narozeniny. Popravdě, celý tenhle problém jsem si až dosud moc neuvědomoval, ale dnes se ukázalo, že tu je, a že bych ho měl začít nějak řešit. Když to neřeší Google, tak musím sám.

O co že to ale jde? Pokud si ukládáte kontakty do Google účtu, respektive do Google Kontaktů, máte možnost ke kontaktu uvést nespočet možných údajů, přičemž jedním z nich je datum narození. Google Kalendář pak tuto informaci dokáže zobrazit ve speciální sekci Narozeniny, kterou si stačí v kalendáři zobrazit. Pokud v kalendáři nemáte příliš mnoho záznamů a sledujete ho denně, možná vám toto bude stačit. Pokud ale máte kalendář plný jako já a na ty důležité věci se potřebujete nechat explicitně upozornit, nastává problém. To je totiž funkce, kterou sekce Narozeniny neumožňuje.

Celé je to o to vtipnější, že pokud si kontakt přidáte mezi “Své lidi“, i takový Google Assistant si pak pro narozeninový údaj dokáže sáhnout a pomocí chytrých displejů vás na blížící se narozeniny upozorní pár dní dopředu, jak jsem před půl rokem psal v článku Google Nest Hub umí nově zobrazovat odpočet do narozenin. Neřeší to ale problém toho konkrétního dne. Někdo za tímto účelem používá sociální sítě, například Facebook. Víte ale jak trapné je, když pak píšete přání k narozeninám člověku, který má na Facebooku úmyslně uvedený úplně jiný datum narození?

Zapomněl jsem na kamaráda a teď i na Android

Možná, že to někomu připadá zbytečné. Možná, že si někdo opravdu pamatuje dny narozenin všech svých příbuzných, kamarádů a kolegů. Já bohužel ne. Rodinu ještě zvládnu, ale už v okruhu těch nejbližších přátel jsem letos takové faux pas způsobil. O to větší bylo, že právě ten zapomenutý je uložen v “Mých lidech” a Nest Hub mě na něj upozorňoval alespoň čtyři dne předem. V den jeho narozenin ovšem žádné upozornění nepřišlo. Já měl zrovna nabitý program a tu drobnou položku v Google Kalendáři, která nemá ani čas, jen visí nad celým dnem, jsem jednoduše přehlédl. Bylo mi trapně.

Dnes, když jsem si přečetl inkriminovaný článek jsem zjistil, že je zde opravdu chaos, pro Google tak typický. Proč nemohu do Kalendáře uložit upozornění na narozeniny jinak než před Google Kontakty? A když už to udělám jak si Google žádá, proč neumožňuje zapnout upozornění jako u všech ostatních událostí? A proč, když mne chytrý displej upozorňuje čtyři nebo pět dní předem, proč v ten den nic neříká? Mám mnoho otázek, na které se mi nedostává odpovědí. Ale tak už to v případě Googlu bývá poměrně často.

Takže nezbývá, než našemu milovanému i nenáviděnému operačnímu systému Android popřát všechno nejlepší. Také hodně úspěšných nových funkcí v dalších letech, silné zabezpečení a dlouhou životnost. A tak doufám, že na jeho narozeniny nezapomněl sám Google, protože já jsem v pátek žádné narozeninové blahopřání nečetl.

[zdroj]

Telefon Xiaomi Mi 9 dostane možnost rozšíření paměti RAM o 3 GB
Telefon Xiaomi Mi 9 dostane možnost rozšíření paměti RAM o 3 GB

Více než dva roky starý telefon Xiaomi Mi 9 ještě zdaleka nepatří do šrotu! Majitelé vlajkové lodě z roku 2019 Číst dál...

Telefon Poco F1 oficiálně představen! Co nabízí zabiják vlajkových lodí?

Po sérii zvěstí a více či méně potvrzených informacích byl v úterý 22. srpna v Indii oficiálně představen telefon Poco Číst dál...

Servis XM.cz
Rozbalili jsme chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2. Jaké jsou?
Rozbalili jsme chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2. Jaké jsou?

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTR 2 patří k aktuálním novinkám letošního podzimu. Čínský výrobce je představil 22. září jako nástupce Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x