Ve čtvrtek představí Xiaomi Mi Mix 3. Víme o něm skoro všechno!

Čínský elektronický gigant chystá velkou premiéru – ve čtvrtek představí Xiaomi Mi Mix 3. S blížícím se termínem postupně unikají informace, obrázky, a dokonce i videa. Pojďme se společně podívat na to, co o očekávané novince již víme.

Mi Mix 3 bude mít výsuvnou konstrukci
Mi Mix 3 bude mít výsuvnou konstrukci

Neobvyklá konstrukce

Výrobci neustále hledají cestu, jak ztenčit rámečky kolem obrazovky. Většina z nich používá řešení v podobě nepříliš vzhledného výřezu, který se alespoň v rámci možností snaží zmenšovat. Modelová řada Mi Mix je průkopníkem netradičních řešení, takže namísto výřezu přišla s předním fotoaparátem, umístěným v pravém dolním rohu (tj. v bradě).

Mi Mix 3 na to chce jít úplně jinak – tento model bude mít výsuvnou konstrukci, takže přední fotoaparáty a také některá další čidla budou za normálních okolností skryty. Pokud je uživatel bude chtít využít, bude muset vysunout zadní část telefonu směrem vzhůru. Jak snadné to bude, ukazuje následující video (údajně se jedná o oficiální upoutávku).

Výrobce zvažoval několik možných variant, včetně možnosti vysouvat fotoaparát z horní hrany. Nakonec se ale odhodlal k použití tohoto nepříliš obvyklého řešení. Výsuvné telefony jsme sice v minulosti viděli, nicméně zpravidla se vysouvala klávesnice. Dovolíme si tvrdit, že toto provedení je svým způsobem unikátní.

Předpokládá se, že duální přední fotoaparát bude kromě focení selfies a videohovorů určen také k odemykání telefonu tváří. Některé zdroje v této souvislosti dokonce hovoří o podpoře 3D skenování obličeje.

Obrazovka

Dalším silným prvkem telefonů Xiaomi Mi Mix bývá obrazovka, která obzvláště vynikne v kontrastu s minimalistickými rámečky. Až Číňané představí Xiaomi Mi Mix 3, patrně uvidíme SAMOLED displej od Samsungu s úhlopříčkou 6,3″ a rozlišením 2340 × 1080 obrazových bodů, čemuž odpovídá poměr stran 19,5:9 a jemnost 409 ppi. Proti předchozí generaci tedy displej naroste na výšku (Mi Mix 2s měl poměr 18:9 a rozlišení 2160 × 1080 obrazových bodů). Poměr obrazovky k tělu se odhaduje kolem 95 %.

Hodně se mluvilo o čtečce otisků prstů, která měla být integrována do obrazovky – podobně jako u modelu Mi 8 Pro. Poslední (byť neoficiální) snímky ale jednoznačně ukazují použití standardního senzoru, umístěného na zádech zařízení.

Neoficiální snímky ukazují použití standardního senzoru
Neoficiální snímky ukazují použití standardního senzoru

Hardware

Protože v segmentu procesorů není nic nového, bude srdcem Xiaomi Mi Mix 3 osmijádrový Qualcomm Snapdragon 845. Stejný čip se kromě Mi Mix 2s osvědčil například také ve vlajkové lodi Xiaomi Mi 8, včetně několika dalších derivátů. Zatím není jisté, zda bude mít kapalinové chlazení, jako například Black Shark, ale spíše bychom to nepředpokládali.

Když nebylo možné přidat na procesoru, přihodí Číňané operační paměť. Špičková varianta má mít 10 GB RAM, což je ve srovnání s konkurencí, která zpravidla nabízí mezi 6 a 8 GB, poměrně solidní plus. Jistě ale budou k dispozici i další, méně vybavené a levnější verze – nejčastěji se mluví o kombinacích  6 GB RAM + 128 GB, 8 GB RAM + 128 GB a 8 GB RAM + 256 GB.

Všimněte si drobného textu dole - 10 GB RAM
Všimněte si drobného textu dole – 10 GB RAM

Fotoaparát

Špičkové telefony Xiaomi zpravidla velmi pěkně fotí – dokládají to i výsledky v DxOMarku, kde Mi 8 dosáhl 99 bodů a Mi Mix 2s 97 bodů. Pomáhá jim v tom i umělá inteligence, starající se o automatické nastavení parametrů fotoaparátu podle fotografované scény.

Spoluzakladatel společnosti Lin Bin na svém Twitteru zveřejnil ukázky fotografií pořízených hlavním fotoaparátem smartphonu Mi Mix 3. Snímky zachycují stejnou scénu, ale s různými body zaostření.

Přední fotoaparát, ukrytý ve výsuvné části zad, bude duální a nabídne impozantní rozlišení 24 Mpx, jak prozradil nedávno publikovaný obrázek.

Ve čtvrtek představí Xiaomi Mi Mix 3
Ve čtvrtek představí Xiaomi Mi Mix 3

Další vlastnosti

Podle videa, kde telefonem platí na bezkontaktním terminálu, lze celkem logicky očekávat přítomnost NFC, nicméně ta je u vlajkových lodí běžným vybavením a výrobce ji vynechává jen u nejlevnějších řad.

Dalším lákadlem má být podpora 5G sítí. V tomto případě však jde spíše o marketingový trik, neboť sítě páté generace prakticky nikde v okolí v ostrém provozu nejsou. Může se ale jednat o investici do budoucna, byť v případě Česka se obáváme, že až se jednou 5G dočkáme, telefon už bude zastaralý. Každopádně Mi Mix 3 se tak stane prvním komerčně dostupným mobilem s podporou 5G.

Mi Mix 3 se stane prvním komerčně dostupným mobilem s podporou 5G
Mi Mix 3 se stane prvním komerčně dostupným mobilem s podporou 5G

Přístroj má mít skleněný zadní panel, což může znamenat, že bude podporovat bezdrátové nabíjení. Kromě toho bude k nabíjení sloužit konektor USB-C, celkem logicky také předpokládáme podporu nějaké technologie rychlého nabíjení, nejspíše Qualcomm Quick Charge 4.0+.

Z uniklých fotek lze soudit, že Xiaomi Mi Mix 3 bude dostupný přinejmenším ve dvou barvách: černé a modré. S ohledem na dosavadní zvyky však očekáváme i nějakou další, možná o něco výstřednější edici. Přinejmenším se hovoří o bílé keramice.

Přístroj má mít skleněný zadní panel
Přístroj má mít skleněný zadní panel

Ve čtvrtek představí Xiaomi Mi Mix 3

Další podrobnosti bychom se měli dozvědět ve čtvrtek 25. října, kdy oficiálně představí Xiaomi Mi Mix 3. Samozřejmě budeme prezentaci sledovat a o všem důležitém hodláme informovat na našem blogu. Takže: zůstaňte naladěni!

Těšíte se na to, až představí Xiaomi Mi Mix 3?

Zdroje: gizchina.com, portaltele.com.ua, china-review.com.ua, gizchina.com, gizchina.com, chinasmobile.gr, xiaomitoday.com, cnbeta.com, gizmochina.com, china-review.com.ua, gizchina.com, portaltele.com.ua, gizmochina.com, hi-tech.mail.ru, gizchina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.