Přehled dalších 7 méně známých novinek, které přinese MIUI 13

Xiaomi finišuje přípravy stabilního sestavení nové verze své grafické nadstavby. Novinek, které přinese MIUI 13, má být poměrně mnoho. Některé už jsme na našem blogu probrali a dnes se podíváme na další várku.

Kolem data představení zatím koluje celá řada spekulací. Některé zahraniční zdroje uvádějí, že se MIUI 13 dočkáme již 16. prosince. To se nám nezdá pravděpodobné – přeci jen to už by dávno měly být rozeslané pozvánky novinářům, což se nestalo. Jako pravděpodobnější se nám zdá termín v posledním prosincovém týdnu.

Seznam novinek, které přinese MIUI 13

Už v říjnu jsme přinesli seznam potvrzených novinek. Patří mezi ně například redesign uživatelského rozhraní, widgety ve stylu iOS či přepracované systémové animace. Těšit se můžete také na pokročilejší vylepšené zálohování nebo nové možnosti záznamu zvuku při nahrávání obrazovky.

Přehled dalších 7 méně známých novinek, které přinese MIUI 13
Přehled dalších 7 méně známých novinek, které přinese MIUI 13

V dalším článku jsme mezi novinkami představili například přepracovaný instalátor balíčků, modernizované Centrum ovládání a nové ikony systémových aplikací. Prakticky kompletního přepracování by se měl dočkat herní režim Game Turbo a v neposlední řadě jsme zmínili novinku, označovanou jako Natural Touch 2.0, která přinese vylepšenou haptickou odezvu.

Naposledy jsme se MIUI 13 věnovali během víkendu, kdy jsme vám představili sedm méně známých novinek. Za zmínku stojí například nová animace rychlého nabíjení, kompaktnější a optimalizovanější seznam obrázků v Galerii, možnost ochrany fotografií uživatelsky definovatelným vodoznakem nebo přidání zástupce cloudového úložiště Mi Drive do Správce souborů.

Přizpůsobitelná virtuální asistentka

První novinkou tohoto přehledu je uživatelsky přizpůsobitelná virtuální asistentka. Předpokládáme však, že bude dostupná jen v čínské verzi MIUI, zatímco v globální či evropské verzi se bohužel patrně vůbec neobjeví, což potvrzují i některé zahraniční zdroje.

Přizpůsobitelná virtuální asistentka
Přizpůsobitelná virtuální asistentka

Soudě ze snímků obrazovky, které se objevily minulý týden, půjde o postavičku, se kterou bude moci uživatel komunikovat hlasem. Na pozadí  přitom poběží v Číně dobře známý chytrý hlasový asistent Xiao AI, který bude odpovídat na otázky a reagovat na příkazy.

Inovovaná aplikace Mi Health

Další novinkou MIUI 13 má být inovovaná aplikace Mi Health. Ta je zatím dostupná jen v rámci čínské ROMky, nicméně nově kolem ní koluji zajímavé zvěsti. Mi Health by totiž měla integrovat funkce z Xiaomi Wear a podle některých zdrojů dokonce dojde ke spojení obou aplikací.

Inovovaná aplikace Mi Health
Inovovaná aplikace Mi Health

S ohledem na stále větší množství produktů zaměřených na zdraví a sport, jako jsou fitness náramky, chytré hodinky, váhy a další příslušenství, je pochopitelné, že chce Xiaomi vše dostat „pod jednu střechu“. Spojení aplikací by tedy dávalo velký smysl.

Analýza teploty mobilního telefonu

Není tajemstvím, že některé letošní telefony Xiaomi, konkrétně ty, jež poháněl čip Qualcomm Snapdragon 888, měly celkem zásadní problémy s přehříváním (vizte článek Xiaomi má problém: Vlajková Mi 11 se přehřívá, část majitelů hlásí poškozené základní desky).

Servis XM.cz
Analýza teploty mobilního telefonu
Analýza teploty mobilního telefonu

Nová funkce v sobě integruje kontrolu, díky které bude uživatel znát detailní informace o teplotě mobilního telefonu. Obvyklý monitor bude nahrazen schematičtějším a přímějším systémem, jež bude definovat stav teploty: špatný, normální, dobrý a vynikající.

Nový pohled na fotky v aplikaci Galerie

Nové zobrazení fotografií v Galerii do značné míry odpovídá stylu aplikace Fotky Google. Prohlížení, správa alb a nejnovějších fotografií by tedy mělo být mnohem jednodušší, rychlejší a intuitivnější.

Nový pohled na fotky v aplikaci Galerie
Nový pohled na fotky v aplikaci Galerie

Třetí iterace aplikace Galerie je plná zajímavých nových funkcí, jako je rychlé procházení fotografií podle data nebo nová nabídka úprav. V nové verzi se dočkáme podstatně přepracované možnosti chronologického zobrazení fotografií.

Nový panel nástrojů

O novince v podobě nového bočního panelu nástrojů psal již na začátku listopadu Daniel Macho. Má se jednat o jednoduchý panel schovaný „za hranou displeje“, do kterého si můžete nastrkat nejrůznější zkratky a aplikace, jenž můžete vytáhnout potažením od hrany displeje.

Nový panel nástrojů
Nový panel nástrojů

V postranním panelu budete mít přístup k několika zkratkám a zástupcům pro otevření zvolených aplikací. Je možná až trošku s podivem, že s touto funkcí přichází Xiaomi až nyní. Zrovna Xiaomi, které je známé tím, že použitelné funkce kopíruje velmi rychle.

Přepracované Poznámky

Změn se dočká také aplikace Poznámky. V nové verzi MIUI bude mít větší roli a další funkce, jejichž společným cílem je větší produktivita. Například bude možné vytvářet a spravovat úkoly, aniž byste museli otevírat aplikaci.

Přepracované Poznámky
Přepracované Poznámky

Sledování objednávek a zásilek

Také často objednáváte nejrůznější zboží z několika e-shopů a pak ztrácíte přehled o tom, co vám už přišlo a co je ještě na cestě? Tak právě s tím by vám mohla pomoci aplikace pro sledování objednávek a zásilek.

Sledování objednávek a zásilek
Sledování objednávek a zásilek

Bohužel případnou radost opět kalí informace, že bude velmi pravděpodobně dostupná pouze v Číně. Konkrétně má umět sledovat objednávky z obchodů Mi Store, JD a Youpin. Naštěstí v Česku ji lze alespoň částečně alternovat aplikací Sledování zásilek od Androworks.

Zaujalo vás těchto 7 novinek, které přinese MIUI 13?

Zdroj: xiaomist.com.

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě
Představujeme méně známé novinky, jež přinese MIUI 13
Představujeme méně známé novinky, jež přinese MIUI 13

Nová verze grafické nadstavby pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco doslova klepe na dveře. Těm nejzásadnějším změnám a vylepšením jsme Číst dál...

Xiaomi interně testuje MIUI 13 postavenou na Androidu 11 i 12
Xiaomi interně testuje MIUI 13 postavenou na Androidu 11 i 12

Dle dostupných informací Xiaomi v prosinci představí nový špičkový telefon s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Očekává se, že Číst dál...

MIUI 13 je téměř hotové! Pro vlajkové lodě je vše připraveno
MIUI 13: podívejte se na seznam dosud potvrzených novinek

Xiaomi testuje nové MIUI 13 již poměrně dlouhou dobu. Jako obvykle se drží běžného scénáře - nejprve se vyvíjí za Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x