Recenze telefonu Redmi Note 11: střední třída se vším, co k tomu patří

Jen jsme dokončili recenzi Realme 9i, objevila se nám v redakci další letošní novinka s procesorem Snapdragon 680 – Redmi Note 11. Pochopitelně nás zajímalo, jak si oba konkurenti povedou ve vzájemném srovnání a jaké jsou jejich silné a slabé stránky. Nuže, pojďme do toho – recenze telefonu Redmi Note 11 právě začíná!

Telefon Redmi Note 11 v barvě Twilight Blue
Telefon Redmi Note 11 v barvě Twilight Blue

Nejprve se podíváme do našich e-shopů, abychom zjistili, do jaké cenové kategorie Note 11 vlastně patří. V českém e-shopu ho pořídíte za cenu od 4 735 Kč, ve slovenském pak startuje na 190 eurech. Aktuálně k němu dostanete navíc jako dárek univerzální bambusový stojánek s logem XM. Ve srovnatelné konfiguraci interní a operační paměti je tak zhruba o více než 700 Kč levnější než podobně vybavený model od Realme.

Obsah recenze Redmi Note 11

Recenze Redmi Note 11 začíná rozbalováním

Telefon dorazil v pro Redmi typické bílé krabičce z kartónu o rozměrech 174,5 × 87,1 × 57,6 milimetrů. Na její horní části je barevně vyobrazen spolu se zlatým nápisem „Redmi Note 11“. Nálepka „NFC“ naznačovala, že budeme testovat verzi, se kterou se dá bezkontaktně platit. Štítek na boku pak prozradil, že se jedná o nejnižší konfiguraci se 4 GB operační a 64 GB interní paměti v modré barvě „Twilight Blue“.

Telefon dorazil v pro Redmi typické bílé krabičce
Telefon dorazil v pro Redmi typické bílé krabičce

Po odklopení víka na nás vykoukla bílá papírová pošetka s příslušenstvím v podobě prostředku pro otevření šuplíčku na SIM a paměťovou kartu, transparentního silikonového obalu a papírové dokumentace čítající záruční list, příručku rychlého spuštění a bezpečnostní informace.

Příslušenství k telefonu Redmi Note
Příslušenství k telefonu Redmi Note 11

Krátce se zastavíme u obalu, který je poměrně robustní a ochrání tak telefon před nepříznivými vlivy. Rozměry mobilu v něm narostou o 1,2 milimetrů na každé straně na výsledných 162,3 × 76,3 × 7,3 milimetrů. Specifickým rysem je krytka USB-C konektoru, která ho chrání před průnikem nečistot a vlhkosti. Obal se poměrně obtížně nandává a sundává, nicméně to patrně není nic, co by vás mělo trápit.

Pod pošetkou se nachází samotný telefon
Pod pošetkou se nachází samotný telefon

Pod pošetkou se již nachází samotný telefon, důkladně obalený ze všech stran fólií, jež ho má chránit během transportu. Její plochu výrobce využil k propagaci hlavních vlastností, jako je procesor Snapdragon 680, AMOLED displej s obnovovací frekvencí až 90 Hz, 5000mAh baterie s nabíjením výkonem až 33 wattů či fotoaparát s rozlišením 50 Mpx.

Black Friday

Nabíjecí adaptér

V nejnižším patře krabičky sídlí nabíjecí adaptér bílé barvy a světle šedý napájecí kabel. Adaptér MDY-11-EZ je poměrně velký – jeho rozměry (včetně evropské vidlice) jsou 91,6 × 46,8 × 27,9 milimetrů a váží 83 gramů. Jako výstup nabízí standardní USB-A port v provedení „samice“.

Nabíjecí adaptér a kabel
Nabíjecí adaptér a kabel

Štítek na boku uvádí, že adaptér podporuje pět nabíjecích režimů: 5,0 V @ 3,0 A (tj. 15 W), 9,0 V @ 3,0 A (tj. 27 W), 12,0 V @ 2,25 A (tj. 27 W), 20,0 V @ 1,35 A (tj. 27 W) a 11,0 V @ 3,0 A (tj. 33 W). S ohledem na skutečnost, že Redmi Note 11 podporuje maximální nabíjecí výkon 33 wattů, tedy dokáže nabíječka nabídnout plný potenciál.

Adaptér MDY-11-EZ
Adaptér MDY-11-EZ

Součástí balení je také světle šedý kabel s konektory USB-A a USB-C na koncích dlouhý i s koncovkami 103,5 centimetrů. Kromě nabíjení najde praktické využití pro případné připojení telefonu k počítači – například pokud budete chtít stáhnout fotky nebo nahrát do mobilu písničky či videa.

Redmi Note 11 zepředu

Přední stranu zařízení pochopitelně zabírá displej, kterému se budeme podrobněji věnovat dále v samostatné kapitole. Rámečky po stranách jsou poměrně decentní, takže při pohledu zepředu zabírá obrazovka celých 84,5 % plochy.

Přední stranu zařízení pochopitelně zabírá displej
Přední stranu zařízení pochopitelně zabírá displej

Zvýšenou odolnost proti nárazu zajišťuje značkové ochranné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3. Nejde sice o nejnovější ani nejlepší model od Corningu, nicméně to u telefonu této cenové kategorie asi nikdo ani nečeká. Při této příležitosti také musíme zmínit zvýšenou odolnost telefonu proti prachu a kapkám vody dle standardu IP53.

Sklo je jakoby přilepené na těle, takže při položení telefonu obrazovkou dolů bude první na ráně a jistě nebude problém ho poškrábat. Tomu lze do značné míry předejít instalací přiloženého obalu, který přesahuje přes hrany a displej tak alespoň částečně ochrání.

Sklo je jakoby přilepené na těle
Sklo je jakoby přilepené na těle

Dostáváme se k jednomu z nejvíc kontroverzních momentů. To, že telefon nemá notifikační LED, by samo o sobě tolik nevadilo, protože je osazen AMOLED obrazovkou s podporou funkce Always-on Display (AoD). Bohužel, stejně jako u loňské modelové řady Redmi Note, je tato funkce omezena na pouhých deset sekund.

Pokud tedy přijdete k telefonu poté, co zhasne, nedozvíte se z něj bez rozsvícení obrazovky žádné informace o zmeškaných hovorech a přijatých zprávách. Škoda, že Xiaomi nikdy nevysvětlilo, proč u některých modelů takto funkci AoD degraduje – například tři roky starý Xiaomi Mi 9 může svítit celý den a na baterii se to projeví jen zcela minimálně.

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Redmi Note 11 zezadu

Redmi Note 11 podlehl aktuálním trendům a proti loňské verzi není tak ukrutně lesklý, navíc je o něco hranatější. Z estetického hlediska tento krok vnímáme pozitivně – telefon působí moderně a na svou kategorii až nečekaně stylově.

Matná záda z drsnějšího plastu přinášejí několik benefitů
Matná záda z drsnějšího plastu přinášejí několik benefitů

Matná záda z drsnějšího plastu také přinášejí několik benefitů. V první řadě můžeme pochválit jistější uchopení telefonu v dlani, ve které letošní model prakticky neklouže. Příjemná je také opravdu citelně nižší tendence zachytávat otisky prstů, takže lze mobil používat i bez přiloženého obalu.

Redmi Note 11 zezadu
Redmi Note 11 zezadu

Jak je takřka železným zvykem, v levém horním rohu se nachází ostrůvek se čtyřmi fotoaparáty a LED bleskem. Nad okolní povrch vyčnívá o 1,2 milimetrů, tedy o něco méně než u konkurenčního telefonu Realme 9i. Dobrou zprávou je, že výstupek lze do značné míry eliminovat přiloženým obalem.

Ostrůvek se čtyřmi fotoaparáty
Ostrůvek se čtyřmi fotoaparáty

Pochvalu si zaslouží nejen příjemný pocit, se kterým se telefon drží v ruce, ale také velmi dobré vyvážení a relativně nízká hmotnost. Na hranatější provedení je nutné si chvilku zvykat, avšak telefon neřeže ani netlačí nikde, kde by neměl.

Rozměry těla jsou dle oficiálních specifikací 159,87 × 73,87 × 8,09. My jsme však pomocí digitálního posuvného měřítka naměřili tloušťku 8,20 milimetrů, a to jsme telefon neměřili přes modul fotoaparátu. Hmotnost telefonu je příjemných 179 gramů.

Hrany Redmi Note 11

Procházku po obvodu telefonu začneme na spodní hraně, která je poměrně bohatá. Kromě nabíjecího/datového portu typu USB-C tu najdeme štěrbinu mikrofonu pro hovory a mřížku primárního hlasitého reproduktoru.

Spodní hrana Redmi Note 11
Spodní hrana Redmi Note 11

Na pravé hraně je tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky s integrovanou čtečkou otisků prstů. Dále zde nacházíme „dvoutlačítko“ pro nastavení hlasitosti zvuku. Všechna tlačítka jsou plastová, během hovoru jsou (při držení mobilu v pravé ruce) v dosahu palce a jejich stisk je jistý a jasně ohraničený.

Tlačítka na pravé hraně Redmi Note 11
Tlačítka na pravé hraně Redmi Note 11

Na horní hraně nacházíme 3,5mm konektor typu „jack“ pro připojení klasických drátových sluchátek a sekundární hlasitý reproduktor. Místo zde našel také sekundární mikrofon pro odstraňování ruchů okolí během telefonních hovorů a infračervený vysílač, který najde využití při dálkovém ovládání spotřební elektroniky.

Horní hrana Redmi Note 11
Horní hrana Redmi Note 11

Na levé hraně se nachází pouze šuplíček, k jehož otevření je nutné použít nástroj, který je součástí balení, nebo jiný špičatý předmět. Vejdou se do něj dvě SIM karty formátu nanoSIM a současně s nimi též jedna paměťová karta microSD.

Black Friday
Levá hrana telefonu Redmi Note 11
Levá hrana telefonu Redmi Note 11

Obrazovka Redmi Note 11

Obrazovka je jednou z největších chloub tohoto telefonu. Jedná se totiž o AMOLED panel, vyznačující se vysokým kontrastem 4 500 000:1, dobrou čitelností na přímém slunci díky jasu až 1000 nitů a skutečně černočernou černou barvou. Zvýšenou ochranu zajišťuje již jednou zmíněné odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3.

Redmi Note 11 má AMOLED obrazovku
Redmi Note 11 má AMOLED obrazovku

Displej má úhlopříčku 6,43″ a rozlišení 1080 × 2400 obrazových bodů. Z toho plyne poměr stran 20:9 a jemnost velmi pěkných 409 ppi. Dalším kladem, který rozhodně musíme zmínit, je obnovovací frekvence až 90 Hz, díky níž by veškeré animace měly být plynulejší než na standardní 60Hz obrazovce. Hráči pak jistě ocení frekvenci snímání dotyků až 180 Hz.

Obnovovací frekvence až 90 Hz
Obnovovací frekvence až 90 Hz

Z hlediska obrazovky musíme konstatovat značnou spokojenost – obraz vypadá dobře, barvy jsou krásně jasné a čitelnost na přímém slunci je doslova nadprůměrná. Zpočátku jsme se potýkali s automatickým nastavením jasu, které v některých momentech nastavilo nejnižší hodnotu, ačkoli byl jasný slunečný den, nicméně to rychle vyřešila aktualizace.

Vlastnosti obrazovky Redmi Note 11
Vlastnosti obrazovky Redmi Note 11

I na tomto místě však musíme opakovaně vytknout neplnohodnotný Always-on Display režim s limitem natvrdo nastaveným na deset sekund. Výrobce nikdy nedeklaroval, proč se k tomuto kroku rozhodl, ale my máme možné vysvětlení.

Nedávno jsme testovali Realme 9i s větším IPS LCD displejem s prakticky identickým rozlišením a stejně velkou baterií. Zatímco tento telefon si bral za hodinu rozsvícené obrazovky průměrně 8,5 % baterie, v případě Redmi Note 11 to bylo 9,3 procent což je o 9,4 % více. Možná právě relativně vysoká spotřeba použitého AMOLEDu je důvodem, proč Xiaomi zdánlivě nesmyslně omezuje AoD.

Spotřeba při zapnutém displeji 9,3 procent za hodinu
Spotřeba při zapnutém displeji 9,3 procent za hodinu

Čtečka otisků prstů

Ve střední a vyšší střední třídě už se stalo umísťování čtečky otisků prstů do tlačítka pro zapnutí/vypnutí takřka nepsaným pravidlem. Na záda, jak to bývalo zvykem v minulosti, už ji nedává snad nikdo. Proto není překvapením, že ji v tlačítku najdete i v případě Note 11.

Toto řešení vnímáme jako pohodlné (čtečka je v dosahu palce) a velice praktické. Tlačítko není nutné mačkat – stačí přiložit prst a telefon se odemkne. Během testování jsme několikrát zaznamenali pomalejší reakci na přiložení prstu na čtečku, avšak jednalo se jen o zlomky sekund, tedy nic vysloveně zásadního.

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Odemykání tváří

V průstřelu uprostřed horní části obrazovky se nachází přední fotoaparát s rozlišením 13 Mpx. Kromě pořizování selfies a videohovory velmi dobře poslouží i při odemykání telefonu na základě rozpoznání obličeje.

Tato možnost je ve výchozím stavu vypnutá a je tedy nutné ji aktivovat v Nastavení-Heslo a zabezpečení-Odemknutí pomocí tváře. Po zadání PINu a odsouhlasení, že tento způsob odemykání je méně bezpečný než otisk, následuje skenování tváře. To v našem případě trvalo relativně dlouho, ale nakonec se povedlo.

Rozhodně pak doporučujeme v Nastavení-Aktivní displej a Zamykací obrazovka-Nastavení zamykací obrazovky aktivovat volbu Probudit displej dvojitým poklepáním. Pokud byste totiž obrazovku zapínali tlačítkem, odemkne se otiskem přiloženého prstu.

Nutno říci, že při odemykání není používáno žádné trojrozměrné skenování – jde pouze o porovnání tváře před kamerou s dříve uloženým snímkem. Pozitivně vnímáme skutečnost, že v současném sestavení MIUI lze přidat více oprávněných tváří, takže pokud například chcete usnadnit odemykání telefonu dalším členům rodiny, není to žádný problém.

Samotný proces rozpoznání obličeje a následného odemknutí je velice rychlý – netrvá déle než půl sekundy. Určitě vás tedy nebude nijak zdržovat. V nastavení lze určit, aby telefon po odemknutí ihned přešel na domovskou obrazovku.

Hardwarová výbava

Srdcem telefonu je osmijádrový procesoru Qualcomm Snapdragon 680 vyráběný 6nm procesem, což by mělo přinést nižší spotřebu elektrické energie. Čtyři výkonná jádra Kryo 265 Gold mají maximum na 2,4 GHz, maximální taktovací frekvence dalších čtyř úsporných jader je 1,9 GHz. Vykreslování náročnější grafiky zajišťuje akcelerátor Adreno 610.

Srdcem telefonu je osmijádrový procesoru Qualcomm Snapdragon 680
Srdcem telefonu je osmijádrový procesoru Qualcomm Snapdragon 680

Z hlediska dostupných konfigurací operační a interní paměti je Redmi Note 11 dostupný ve třech verzích: 4 GB + 64 GB, 4 GB + 128 GB, nebo 6 GB + 128 GB. Paměti jsou staršího typu LPDDR4X, interní úložiště je taktéž starší UFS 2.2. Interní paměť lze rozšířit paměťovou kartou microSD s kapacitou až 1 TB, pro kterou je připraven dedikovaný slot.

Snapdragon 680
Snapdragon 680

V nastavení, konkrétně v Nastavení-Další nastavení-Rozšíření paměti, je možnost rozšíření operační paměti o část interního úložiště. Konkrétně je takto v případě verze se 4 GB RAM a 64GB úložištěm možné přidat 1 GB, nicméně na výkonu jsme to nijak nepoznali.

Apple AirPonds Pro 2

Benchmarky

Redmi Note 11 patří svými parametry do (nižší) střední třídy, proto nás zajímalo, jak si povede ve srovnání se svými konkurenty – především nedávno testovaným Realme 9i se stejným procesorem. V rámci objektivity však musíme podotknout, že zatímco Realme jsme testovali ve verzi se 6 GB operační paměti, Redmi mělo jen 4 GB RAM.

Při testování používáme jednotnou metodiku: nejprve telefon restartujeme a necháme ho vychladnout. Poté postupně s co nejkratšími prodlevami provedeme pět měření daným benchmarkem. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Osvědčeným etalonem v této oblasti je AnTuTu Benchmark, který porovnává výkony zařízení v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

Redmi Note 11 v tomto testu získal 226 117 bodů, což ho řadí do spodní poloviny žebříčku. Ve srovnání s Realme 9i je to asi o 3 % slabší výkon, což lze celkem spolehlivě přičíst menší operační paměti. Trochu smutné však je, že před letošní novinkou skončily i dva roky staré Redmi Note 9S a 9 Pro.

 • Xiaomi Mi 11 – 671 671 bodů
 • Realme GT 5G – 666 681 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 645 458 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 632 432 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 577 105 bodů
 • Poco F2 Pro – 565 473 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 510 770 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 510 311 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 312 516 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 308 566 bodů
 • Realme 7 – 298 288 bodů
 • Realme 8i – 297 233 bodů
 • Redmi Note 9T – 284 640 bodů
 • Poco X3 – 282 260 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 277 003 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 265 341 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Realme 9i – 232 919 bodů
 • Redmi Note 11 – 226 117 bodů
 • Redmi Note 9 – 190 294 bodů
 • Redmi 10 – 187 356 bodů
 • Poco M3 – 180 594 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů

Geekbench 5

Počátkem roku 2020 jsme do našich recenzí zařadili nejnovější verzi benchmarku Geekbench 5. V průběhu uplynulých měsíců jsme postupně sbírali telefony, se kterými můžeme nyní porovnávat. V rámci tohoto benchmarku je zvlášť testován výkon s jedním a více procesorovými jádry.

Výsledky Redmi Note 11 můžeme označit jako překvapivé, a to pozitivně i negativně. V testu s jedním jádrem získal 385 bodů, což je o 1 % víc než Realme 9i. Vůbec jsme ale nepochopili výsledky testů s více jádry, kde Note 11 získával v průměru 1035 bodů, což je o celých 32 % méně než Realme se stejným čipem. Je to dokonce horší výsledek než v případě dva roky starého Redmi Note 9!

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Realme GT 5G – 1129 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 1103 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 971 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 901 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 882 bodů
 • Poco F2 Pro – 847 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 799 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 782 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 764 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 592 bodů
 • Redmi Note 9T – 578 bodů
 • Redmi Note 9S – 567 bodů
 • Poco X3 – 566 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 564 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 564 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 547 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 543 bodů
 • Realme 8i – 533 bodů
 • Realme 7 – 514 bodů
 • Redmi Note 11 – 385 bodů
 • Realme 9i – 381 bodů
 • Redmi Note 9 – 342 bodů
 • Redmi 10 – 323 bodů
 • Poco M3 – 314 bodů
 • Redmi 8 – 175 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 11 – 3497 bodů
 • Xiaomi 11T Pro – 3464 bodů
 • Realme GT 5G – 3439 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 3319 bodů
 • Xiaomi Mi 10T Pro – 3301 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 3285 bodů
 • Poco F2 Pro – 3146 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 2783 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 2 941 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 1839 bodů
 • Realme 8i – 1815 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 1793 bodů
 • Redmi Note 9T – 1787 bodů
 • Poco X3 – 1775 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 1763 bodů
 • Redmi Note 9S – 1742 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 1737 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 1692 bodů
 • Realme 7 – 1659 bodů
 • Realme 9i – 1508 bodů
 • Poco M3 – 1385 bodů
 • Redmi Note 9 – 1154 bodů
 • Redmi 10 – 1 079 bodů
 • Redmi Note 11 – 1 035 bodů
 • Redmi 8 – 816 bodů

AI benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach – na některých modelech například hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímků a jejich následném zpracování.

V tomto benchmarku si Redmi Note 11 vedl naprosto stejně jako Realme 9i a díky 35 967 bodům se tak umístil v horní části žebříčku. Ukázalo se tak, že síla umělé inteligence závisí na procesoru, ale další parametry, jako je velikost operační nebo interní paměti, nehrají prakticky žádnou roli.

 • Xiaomi Mi 11i – 142 500 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 131 867 bodů
 • Realme GT 5G – 71 833 bodů
 • Redmi Note 11 35 967 bodů
 • Realme 9i – 35 967 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Poco X3 – 30 700 bodů
 • Xiaomi Mi 10 Lite – 28 239 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 28 100 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 21 004 bodů
 • Realme 7 – 20 363 bodů
 • Redmi Note 9 Pro – 19 733 bodů
 • Redmi Note 9T – 19 700 bodů
 • Poco M3 – 19 500 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite – 15 945 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Redmi 10 – 10 767 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Redmi Note 9 – 8000 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

3D Mark

Pokud hledáte benchmark, který co nejlépe prověří herní výkon (nejen) smartphonu, jen těžko najdete vhodnější nástroj než 3DMark. Stejně jako hra, také tento benchmark zatěžuje především grafické jádro použitého čipu.

Máme před sebou telefon střední, možná až nižší střední třídy, jehož cílovou skupinou určitě nejsou hráči. Dokazují to i naměřené hodnoty – v základním benchmarku Wild Life získal Redmi Note 11 442 bodů, v náročnějším Wild Life Extreme pak dokonce jen 121 bodů.

To je o 1,6 %, respektive o 2,4 % méně ve srovnání s Realme 9i. Tento malý rozdíl lze vysvětlit menší operační pamětí. Podivné ale je, že Note 11 skončil v obou případech za loňským low-endovým telefonem Redmi 10. To bychom opravdu nečekali.

Test Wild Life

 • Realme GT 5G – 5838 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 5 838 bodů
 • Xiaomi Mi 11 – 5 715 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 2 483 bodů
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE – 2 479 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 2051 bodů
 • Xiaomi Mi 11 Lite – 1 121 bodů
 • Redmi 10 – 714 bodů
 • Realme 9i – 449 bodů
 • Redmi Nota 11 – 442 bodů

Test Wild Life Extreme

 • Realme GT 5G – 1537 bodů
 • Xiaomi Mi 11i – 1407 bodů
 • Samsung Galaxy A52s 5G – 688 bodů
 • Redmi 10 – 183 bodů
 • Realme 9i – 124 bodů
 • Redmi Note 11 – 121 bodů

Komunikace

Redmi Note 11 nepodporuje mobilní sítě páté generace, označované jako 5G. Poradí si tak se sítěmi druhé, třetí a čtvrté generace, tj. maximálně 4G. V našem českém i slovenském e-shopu prodáváme evropskou (EU) verzi, což znamená, že telefon podporuje všechny frekvence, používané mobilními operátory na našem území. Rychlá data tak budete mít k dispozici všude, kde jsou dostupná.

Konkrétně jsou podporována následující síťová pásma:

 • 4G: LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/20/28
 • 4G: LTE TDD: 38/40/41 (B41 2 535–2 655 MHz)
 • 3G: WCDMA: 1/2/4/5/8
 • 2G: GSM: 850/900/1 800/1 900 MHz

Vyzkoušeli jsme také přenosové rychlosti pomocí aplikace SpeedTest. Měření provádíme tak, že postupně pětkrát opakujeme test. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu. Naměřili jsme následující přenosové rychlosti:

 • síť T-Mobile deklarovaná jako LTE+: download 54,2 Mb/s, upload 12,0 Mb/s
 • síť Vodafone deklarovaná jako 4G: download 56,7 Mb/s, upload 25,5 Mb/s

V LTE síti T-Mobile dosahoval Redmi Note 11 výrazně lepších přenosových rychlostí než Realme 9i – v případě downloadu to byl více než dvojnásobek. V LTE+ síti Vodafone byly výsledky obou telefonů srovnatelné.

Telefon má na levé hraně šuplíček, do kterého lze vložit dvě SIM karty formátu nanoSIM a k nim do dedikovaného slotu také jednu paměťovou kartu typu microSD, přičemž výrobce uvádí nejvyšší podporovanou kapacitu 1 TB.

Telefon má dedikovaný slot na paměťovou kartu
Telefon má dedikovaný slot na paměťovou kartu

S telefonem jsme se pohybovali v Ostravě a blízkém okolí a během celého testu jsme nezaznamenali ani jeden problém se signálem mobilní sítě. Hovory i data fungovaly tak, jako na jakémkoli jiném mobilu v daných místech.

Konektivita

Z hlediska další konektivity musíme na prvním místě zmínit podporu Wi-Fi na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz ve standardech 802.11 a/b/g/n/ac. Hned na první pohled chybí Wi-Fi 6, což ale není v této kategorii ničím překvapivým. K domácímu routeru se Redmi Note 11 připojoval pomocí technologie Wi-Fi 5 v pásmu 5 GHz s údajnou teoretickou maximální rychlostí připojení až 433 Mbps.

Na internetovém připojení s deklarovaným downloadem 250 Mb/s a uploadem 25 Mb/s jsme naměřili průměrné přenosové rychlosti 226,0 Mb/s při stahování a 23,6 Mb/s při nahrávání dat. Telefon tedy dokázal naplno využít maximální rychlosti internetové přípojky. Na rychlost Wi-Fi neměl vliv zapnutý, nebo vypnutý Bluetooth.

Bluetooth je přítomen ve starší verzi 5.0. V námi testované variantě nechybělo NFC, což v praxi znamená, že Redmi Note 11 lze používat pro bezkontaktní platby. Ty jsme také několikrát otestovali a s potěšením můžeme konstatovat, že fungovaly zcela bez problémů.

Dalším užitečným prvkem je infračervený vysílač. Telefon díky němu dokáže nahradit dálkový ovladač spotřební elektroniky. K tomu slouží předinstalovaná aplikace Mi Ovladač, ve které si nadefinujete jednotlivé přístroje a následně je z ní můžete zapínat, vypínat a nastavovat řadu parametrů. Aplikace však bohužel nepodporuje celou řadu u nás prodávaných značek, jako je například Rohnson.

Redmi Note 11 je také schopen přijímat ze vzduchu rozhlasové vysílání na velmi krátkých vlnách (FM). K tomu, aby vše fungovalo, je nezbytné připojit klasická drátová sluchátka, která zastávají roli antény. Bohužel s bezdrátovými sluchátky rádio poslouchat nelze.

Určování polohy

Telefon pochopitelně dokáže určovat svou polohu pomocí satelitních pozičních systémů. Jmenovitě podporuje americké GPS (pásmo L1). ruský GLONASS (pásmo G1), čínské Beidou (pásmo B1) a evropské Galileo (pásmo E1).

Nejprve jsme otestovali, zda Note 11 skutečně „vidí“ všechny deklarované satelity. Aplikace GPSTest i GPS Test shodně potvrdily, že je tomu tak. Telefon za běžných okolností viděl okolo 40 družic a fixoval na 8 až 14 z nich. Deklarovaná přesnost v městské zástavbě se pohybovala kolem 3,5 metrů.

Jako první jsme zkusili měření trasy pomocí Stopaře v Mapách.cz. Jeho hlavní výhodou, například na rozdíl od sportovních aplikací a navigací, je, že nepřichytává zaznamenanou trasu ke komunikacím, po kterých jste pravděpodobně mohli jít nebo jet.

Absolvovali jsme pěšky podobnou testovací trasu v identickém prostředí, jako s telefonem Realme 9i. Musíme konstatovat, že z hlediska přesnosti na tom byl Note 11 o poznání lépe. Velmi správně zachycoval i drobné změny směru a nečinil mu problém ani pohyb pod korunami stromů.

Trasa zaznamenaná v aplikaci Stopař
Trasa zaznamenaná v aplikaci Stopař

Přesnost byla natolik dobrá, že ve většině případů mapa správně ukazovala i to, kde jsme sešli z chodníku do vozovky. Pouze na jedné ulici s omezeným výhledem na oblohu kvůli vysokým budovám po obou stranách telefon na chvilku „odskočil“ asi o dvanáct metrů, ale velice rychle se „vrátil“.

Také v navigacích se novinka od Redmi chovala příkladně. Testovali jsme v aplikacích Waze, Mapy.cz, MapFactor Navigator a Mapy Google, přičemž ve všech případech jsme byli naprosto spokojeni. Telefon nacházel svou polohu zhruba během dvou až tří sekund a následně ji neztrácel. V případě sjetí z naplánované trasy docházelo k přepočtu poměrně brzy.

Samozřejmě jsme museli otestovat schopnosti při outdoorové hře geocaching, kde je potřebná řádově vyšší přesnost. V tomto směru můžeme konstatovat, že Redmi Note 11 nabízí poměrně dobrou přesnost a určitě nedělá ostudu. Na hru je použitelný stejně dobře, možná i o chloupek lépe, jako ostatní telefony této kategorie.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Redmi Note 11 pohání uživatelsky nevyměnitelná lithium-polymerová baterie s kapacitou 5000 mAh, která by měla na jedno nabití bez problémů vydržet dva dni. V této cenové kategorii jistě nepřekvapí absence podpory bezdrátového nabíjení, takže doplňovat energii lze pouze kabelem, a to výkonem až 33 wattů.

Na oficiálních stránkách se dočtete, že díky podpoře 33W nabíjení lze telefon nabít z nuly na sto procent „přibližně za hodinu“. Dle hesla „Důvěřuj, ale prověřuj!“ jsme pochopitelně tento údaj ověřili v praxi. Aplikace AccuBattery nám prozradila skutečný čas 1 hodina a 14 minut, což je prakticky stejně jako u Realme 9i. Ukázalo se tak, že termín „přibližně“ má u Xiaomi poměrně široké rozpětí.

Nabití za 1 hodinu a 14 minut
Nabití za 1 hodinu a 14 minut

Spotřebu baterie jsme měřili pomocí aplikace AccuBattery, která poskytuje poměrně zevrubné údaje. I tentokrát ukázala docela zajímavé informace, jež vynikly především při srovnání s přímým konkurentem v podobě Realme 9i se stejně velkým akumulátorem a identickým procesorem, který jsme za výdrž baterie chválili.

Čekali jsme, že telefon s AMOLED obrazovkou zaperlí ještě víc, ale opak byl pravdou. Naše testování ukázalo, že se zhasnutým displejem spotřebovává Note 11 1,0 % baterie za hodinu. Se zapnutou obrazovkou pak spotřeba povyskočí na 9,2 %.

Průměrná spotřeba baterie Redmi Note 11
Průměrná spotřeba baterie Redmi Note 11

To je více než v případě Realme 9i, které při zhasnuté obrazovce spotřebovávalo jen 0,7 % a s rozsvíceným displejem 8,5 % za hodinu. Zatímco Realme mohl teoreticky vydržet se zhasnutou obrazovkou bezmála šest dní, v případě Redmi je to jen lehce přes čtyři dny.

Tyto skutečnosti se projevily i na reálné výdrži. Zatímco s Realme jsme byli schopni se celkem bez problémů dostat na tři dny na jedno nabití, v případě Redmi jsme se pohybovali okolo dvou, dvou a půl dne. Na tři dny se dalo dostat jen v případě opravdu mírného používání. Na jedno nabití jsme byli schopni dosáhnou asi pěti hodin rozsvícené obrazovky.

To rozhodně není špatný výsledek, ale je zajímavé sledovat, jak se mohou v tomto směru lišit telefony s podobným hardwarem. Přitom od mobilu s AMOLEDem bychom čekali menší spotřebu než u levnějšího IPS LCD.

Fotoaparát

Redmi Note 11 má v obdélníkovém ostrůvku orientovaném na výšku celkem čtyři fotoaparáty doprovázené LED bleskem. Hlavní fotoaparát má rozlišení 50 Mpx a světelnost f/1,8. Údajně je osazen stejným čipem jako Realme 9i, který jsme hodnotili jako dobrý jen při focení velmi dobře osvětlených scén.

Hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx
Hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx

Proti konkurentovi od Realme má Redmi v rukávu zásadní výhodu v podobě širokoúhlého fotoaparátu s rozlišením 8 Mpx, světelností f/2,2 a schopností snímat scénu v úhlu záběru 118 stupňů. Tento foťák oceníte zejména v situacích, kdy od fotografované scény nelze získat dostatečný fyzický odstup.

Fotoaparáty Redmi Note 11
Fotoaparáty Redmi Note 11

Ve výbavě najdeme dále makro fotoaparát se světelností f/2,4, který je však kvůli rozlišení 2 Mpx spíše do počtu. Na vystavování fotek na sociální sítě to asi stačí, ale žádné úchvatné snímky s ním neuděláte. Čtvrtý je hloubkový snímač s rozlišením 2 Mpx, jehož úkolem je pořízení snímku pozadí u portrétních fotek s rozmazaným pozadím.

Fotoaparáty Redmi Note 11
Fotoaparáty Redmi Note 11

Vpředu se v průstřelu situovaném uprostřed horní části obrazovky nachází přední fotoaparát se solidním rozlišením 13 Mpx a světelností f/2,4. Kromě pořizování selfies najde uplatnění během videohovorů a můžete ho používat k odemykání telefonu na základě rozpoznání obličeje, jak jsme popsali výše.

Aplikace Fotoaparát

Protože telefony Xiaomi a Redmi recenzujeme často, nebyla pro nás aplikace Fotoaparát žádným velkým překvapením. Její největší část pochopitelně obsazuje záběr fotografované scény. V jeho pravé části najdete přepínač mezi hlavním foťákem (1×), širokoúhlým fotoaparátem (0,6×) a digitálním zoomem (2× až 10×).

Aplikace Fotoaparát
Aplikace Fotoaparát

Pokud držíte telefon na šířku, pak v panelu po levé straně najdete sadu přepínačů některých základních funkcí, jako je blesk (automat/vypnout/vynutit/svítit trvale). HDR (zapnout/vypnout/automat), umělá inteligence (vypnout/zapnout), zkrášlení a filtry či Google Lens.

V nabídce, skrývající se pod tlačítkem se třemi čárkami, je k dispozici volba poměru stran fotografií (1:3/3:4/9:16/full), časovač samospouště (vypnuto/3 sekundy/5 sekund/10 sekund), zobrazení mřížky, přidání filmového rámečku, přepnutí do režimu makro, rozostření a dávkové snímání.

Po pravé straně je volič režimu. Kromě pořizování fotek a natáčení videa obsahuje nabídka ještě několik položek, z nichž některé jsou sdružené v sekci Více. Uživatelsky je možné nastavit, které položky chcete mít k dispozici. Na výběr jsou následující možnosti:

 • Fotografie
 • Video
 • Noc
 • 50M
 • Zpomalení
 • Dokumenty
 • Portrét
 • Panorama
 • PRO
 • Krátké video
 • Zrychlené
Nabídka režimů
Nabídka režimů

Zcela vpravo se pak nalézá přepínač mezi předním a zadním fotoaparátem, tlačítko spouště a náhled posledního pořízeného snímku, který současně funguje jako vstup do aplikace Galerie. Do fotografií lze nechat vkládat vodoznak s typem telefonu, vlastním textem a případně i datem a časem pořízení fotografie.

Jak fotí Redmi Note 11?

Telefon má sice hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx, avšak kvůli skládání čtyř bodů snímače do jednoho bodu výsledné fotografie pořizuje snímky v rozlišení 12 Mpx, konkrétně 4080 × 3072 obrazových bodů. To by mělo přinést přesnější zachycování detailů.

Výsledky jsou v podstatě přesně takové, jak bychom u mobilu s cenou začínající pod hranicí pěti tisíc korun čekali. Za jasného, slunečného dne s ním pořídíte dobré fotky s poměrně věrnými barvami a dostatečnými detaily. Občas nás ale překvapilo nepříjemně přepálené nebe.

Stačí ale zatažená obloha a podrobnosti se pomalu ale jistě začnou vytrácet. Zhoršené světelné podmínky znamenají ztrátu detailů, rozmazávání hran a relativně hodně šumu. Tyto nedostatky pak gradují ve tmě, kde bohužel příliš nepomůže ani noční režim. Nedoporučili bychom ani používání digitálního zoomu – podobného (a často i lepšího) výsledku lze dosáhnout vyříznutím části snímku a jeho zvětšením.

Oceňujeme přítomnost širokoúhlého fotoaparátu, kterým konkurenční Realme 9i nedisponuje. Pořízené snímky mají rozlišení 3264 × 2448 obrazových bodů, tedy 8 Mpx. Ve srovnání s fotkami z hlavního foťáku jsou na nich patrné menší detaily, více šumu a celkově světlejší podání.

Makro fotoaparát má rozlišení 2 Mpx a produkuje snímky o rozměrech jen 1600 × 1200 obrazových bodů. Jeho výsledky lze označit jako průměrné, odpovídající dané cenové kategorii. Fotky jsou určitě použitelné, ale v podstatě v ničem vysloveně nevynikají.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Redmi Note 11

Podívejte se na nijak neupravované ukázkové fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi Note 11. Všechny níže vystavené snímky v původním rozlišení a bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 157 MB z Ulož.to.

Natáčení videa

Hlavní fotoaparát telefonu je schopen natáčet v rozlišení maximálně 1920 × 1080 obrazových bodů při 30 snímcích za sekundu. To vnímáme jako velký krok zpět, protože loňský model Redmi Note 10 zvládal při stejné snímkovací frekvenci dokonce rozlišení 4K. Kromě toho zvládá natáčení v rozlišení 720p při 30 fps a zpomalené video se 120 snímky za sekundu v rozlišení maximálně 720p.

Aplikace fotoaparát v režimu natáčení videa
Aplikace fotoaparát v režimu natáčení videa

Video lze natáčet hlavním, širokoúhlým, makro nebo předním fotoaparátem. Před zahájením záznamu je možné aktivovat přisvětlovací LED a aplikovat grafický efekt. V nastavení pak můžete volit mezi kodekem H.264, nebo úspornějším H.265.

Možnosti natáčení videa
Možnosti natáčení videa

Během natáčení lze využívat funkci přiblížení. To však příliš nedoporučujeme – digitální zoom totiž přináší významnou ztrátu detailů a obraz prostě nevypadá pěkně. Pochválit ale musíme elektronickou stabilizaci obrazu, která funguje nečekaně dobře a konkurent v podobě Realme 9i jí nedisponoval.

Zoom prostě nevypadá dobře
Zoom prostě nevypadá dobře

Jak natáčí Redmi Note 11?

Jak zaznělo v předchozí kapitole, telefon zvládá natáčení maximálně v rozlišení 1080p. Při použití kodeku H.264 je datový tok 20018 kb/s a jedna minuta záznamu tak zabere asi 147 MB. Zvuk je ukládán ve formátu AAC, má vzorkovací frekvenci 48 000 Hz, datový tok 192 kb/s a je stereofonní.

Výsledky natáčení se nijak zásadně neliší od kvality fotek. Při dobrém osvětlení scény (ideálně slunečním světlem) můžeme ocenit vcelku dobré podání barev i slušnou úroveň zachycených detailů. Všimli jsme si však, že i při relativně slabém větru je na záznamu poměrně dost slyšet.

Ve zhoršených světelných podmínkách se opět projeví všechny neduhy fotografického čipu v čele s rostoucí úrovní šumu, klesající úrovní detailů a viditelně horším podáním barev. V rámci objektivity však musíme konstatovat, že to je u telefonů této cenové kategorie víceméně standard.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Redmi Note 11

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Redmi Note 11.

Zvuk

Příjemným překvapením tohoto modelu jsou dva hlasité reproduktory, umístěné na horní a spodní hraně telefonu. V režimu na šířku si tak při sledování filmů, videí a hraní her můžete vychutnávat stereofonní zvuk.

Stereofonní reproduktory
Stereofonní reproduktory

Očekávání od telefonu s cenovkou pod pět tisíc korun nebyla vysoká, nicméně Redmi Note 11 v tomto směru příjemně překvapil. Zvuk je čistý, má pěkně prokreslené středy, poměrně čisté výšky a relativně silné náznaky basů. Produkovaný zvuk pochopitelně nelze srovnávat s domácím kinem, ale s ohledem na miniaturní rozměry reproduktorů je nebývale kvalitní.

Maximální hlasitost hodnotíme jako dostatečnou, byť bychom určitě našli telefony, které „řvaly“ víc. Ani v tomto ohledu však telefon neudělá ostudu a je velmi dobře použitelný i v hlučnějším prostředí.

Operační systém

Když jsme telefon 24. února rozbalili z krabičky, byl na něm nainstalován operační systém Android 11 s grafickou nadstavbou MIUI ve verzi 13.0.1 s prosincovými bezpečnostními záplatami. Pro srovnání: konkurenční Realme 9i už na začátku února nabízel lednové aktualizace.

Hned následující den jsme dostali update na verzi 13.0.5 a s ním také lednové aktualizace. Zatímco globální verze Redmi Note 11 dostala v polovině února update na nejnovější Android 12. v případě evropské varianty jsme se ještě ve druhé dekádě března museli smířit se starším Androidem 11.

Grafická nadstavba od Xiaomi je poměrně hutná, plná nejrůznějších barviček a stylů, avšak v uplynulých letech prodělala poměrně výraznou odtučňovací kúru. V aktuální verzi tak působí relativně svěžím a moderním dojmem. Telefon fungoval svižně, během testování jsme nenarazili na žádné výrazné zasekávání či problémy s plynulostí, jen občas působil lehce váhajícím dojmem.

Jednou z novinek je možnost rozšířit operační paměť telefonu o virtuální RAM. V případě verze se 4 GB operační a 64 GB interní paměti lze takto přidat maximálně 1 GB. Tuto možnost najdete v Nastavení v sekci Další nastavení-Rozšíření paměti. Subjektivně jsme však neměli pocit, že by rozšíření RAM přineslo nějaké citelné navýšení výkonu.

Naše postřehy z používání

Během testování jsme zjistili několik věcí, které z MIUI prostě zmizely, aniž by se k tomu Xiaomi někdy někde nějak vyjádřilo. Zmínit musíme například poměrně užitečné duální aplikace, možnost nastavení tmavého režimu na úrovni jednotlivých aplikací nebo funkci Druhý prostor. Možná se to týká jen tohoto modelu – na jiných telefonech s Androidem 12 a MIUI 13 jsou duální aplikace i Druhý prostor k dispozici.

Negativně musíme hodnotit oznámení aplikací, která ani zdaleka nefungují tak pěkně a spolehlivě, jako na telefonech Realme. Zkusili jsme si například nastavit vlastní tón pro oznámení nové textové zprávy, přičemž jsme použili MP3 uloženou v telefonu. Ačkoli jsme měli vše správně nastavené a povolené, telefon přijetí SMS zvukem vůbec neindikoval.

Další nedostatek, na který často narážíme i u telefonů jiných značek, je příliš agresivní uspávání aplikací. V praxi jsme to zachytili například při posílání SMS a zpráv přes WhatsApp z počítače, kdy webové aplikace hlásily nedostupnost zařízení. Pak bylo nutné telefon probudit, spustit dotčenou aplikaci a počkat, až se připojí k internetu.

Pro mnoho potenciálních zákazníků bude problémem „ořezaný“ režim Always-on Display. Jsme ochotni prominout absenci notifikační LED u telefonů s AMOLEDem a plnohodnotným AoD. To však není tento případ – Always-on Display je totiž omezený na deset sekund, po kterých obrazovka zhasne a uživatel nemá šanci pouhým pohledem zjistit případné nové notifikace. V MIUI 13 navíc už není ani možnost obejít toto omezení deaktivací optimalizace MIUI v nastavení pro vývojáře.

Možnosti nastavení

MIUI 13 musíme pochválit za široké možnosti přizpůsobení. Chcete mít ikony aplikací rozprostřené na domovských obrazovkách jako na iPhonech, nebo spíše upřednostňujete tradiční seznam aplikací typický pro telefony s Androidem? Ani jedno není problém – obojí Xiaomi podporuje, stačí si jen vybrat. Kromě toho je k dispozici ještě zjednodušený režim, vhodný například pro seniory.

Zvykli jste si na ovládání pomocí tří tlačítek v navigačním menu ve spodní části obrazovky, nebo je vám bližší ovládání gesty známé z telefonů Apple? Opět budete mít na výběr, protože MIUI podporuje oba zmíněné způsoby.

Podobně je možné volit mezi dvěma způsoby zobrazování oznámení a provedením přepínačů rychlého nastavení, kde je na výběr buď obvyklé provedení, nebo modernější Centrum ovládání, které jako by z oka vypadlo telefonům s nakousnutým jablkem ve znaku.

Xiaomi již několik let nabízí seznam posledních spuštěných aplikací v provedení se dvěma sloupci a vertikálním posouváním. I zde ale můžete přepnout na zobrazení karet vedle sebe s horizontálním posunem. Chyběla nám možnost zamknout aplikaci v paměti – při dlouhém podržení náhledu následuje pouze přechod do nastavení aplikace.

Zcela po svém si Xiaomi přepracovalo systémové nastavení. Jednotlivé sekce jsou uvozené barevnými ikonami a jejich způsob rozdělení je jiný než na většině telefonů s Androidem. Některé položky jsou tak trochu „zakopané“, nicméně naštěstí je k dispozici poměrně dobře fungující vyhledávání, které usnadňuje jejich nalezení.

Předinstalované aplikace

V Redmi Note 11 najdete opravdu spoustu předinstalovaných aplikací. Některé z nich lze odinstalovat, pro většinu však tato možnost k dispozici není. Je otázkou názoru, zda spíše oceníte, že výrobce připravil programy, jež by se vám mohly hodit, nebo jestli budete jejich vysoký počet vnímat negativně. My bychom ocenili méně programů s možností jejich doinstalace v případě potřeby.

Velmi zásadní je skutečnost, že aplikace Telefon, Zprávy a Kontakty jsou od Googlu, což má svá negativa i pozitiva. Co je však zásadní – aplikace Telefon podporuje nahrávání hovorů. Během telefonátu je na obrazovce tlačítko Nahrávat, a když ho stisknete, ozve se českým hlasem hláška „Tento hovor se teď nahrává“, kterou slyší volající i volaný účastník. Při ukončení se oběma stranám ozve hláška „Nahrávání hovoru skončilo.“

Seznam předinstalovaných aplikací

Spodní lišta:

 • Telefon (od Googlu)
 • Zprávy (od Googlu)
 • Chrome
 • Fotoaparát

První domovská obrazovka:

 • Galerie
 • Obchod Play
 • Správce souborů
 • Hudba
 • složka Google (viz níže)
 • Optimalizace
 • Témata
 • Čistič

Druhá domovská obrazovka:

 • Nastavení
 • Mi Video
 • Počasí
 • složka Nástroje (viz níže)
 • Poznámky
 • Asistent
 • Mi Prohlížeč
 • složka Další aplikace (viz níže)
 • složka Hry (viz níže)
 • Netflix

Složka Google:

 • Google
 • Gmail
 • Mapy
 • YouTube
 • Disk
 • YT Music
 • Filmy Google Play
 • Duo
 • Fotky
 • Kontakty
 • Kalendář
 • Zprávy
 • Google One
 • Google Pay
 • Podcasty

Složka Nástroje:

 • Kalkulačka
 • Hodiny
 • FM Radio
 • Záznamník
 • Skener
 • Stažené
 • ShareMe
 • Služby a zpětná vazba
 • Mi Ovladač

Složka Další aplikace:

 • Amazon Shopping
 • Facebook
 • TikTok
 • LinkedIn
 • Spotify
 • AliExpress

Složka Hry:

 • Block Puzzle Guardian
 • Dust Settle
 • PUBG MOBILE
 • Tile Fun
 • Bubble Shower
 • Jewels Blast

Další nainstalované aplikace:

 • Nástroje SIM

Hodnocení recenze Redmi Note 11

Telefon Redmi Note 11 můžeme bez uzardění označit za velmi solidní zařízení (nižší) střední třídy, které za sympatickou cenu přináší zajímavou výbavu. Kromě dobrého dílenského zpracování boduje především AMOLED displejem s velmi pěkným obrazem a obnovovací frekvencí až 90 Hz. Škoda jen omezení funkce Always-on Display na deset sekund a chybějící notifikační LED.

Zásadní klady Redmi Note 11
Zásadní klady Redmi Note 11

Výkon v benchmarcích ukázal, že v rukách držíme mobil vhodný pro praktické využití – na hraní náročnějších rozhodně doporučujeme poohlédnout se ve vyšší třídě. Moderní procesor nabízí dostatek výkonu, díky kterému nikde nic nedrhne a vše běží plynule, k čemuž přispívá i celkem dobře odladěná grafická nadstavba.

Fotoaparáty telefonu doslova odpovídají ceně – za dobrých světelných podmínek udělají velmi pěkné fotky, ale s klesající úrovní osvětlení se projeví jejich neduhy v podobě šumu, ztráty detailů a celkově nižší kvality. To je však něco, co jsme v této cenové kategorii očekávali a Note 11 nijak nevybočuje v dobrém, ani ve zlém. Pochválit však musíme elektronickou stabilizaci obrazu, kterou oceníte při natáčení videí.

Vlastnosti telefonu Redmi Note 11
Vlastnosti telefonu Redmi Note 11

Pochvalu si zaslouží baterie s kapacitou 5000 mAh, díky které se při troše snahy dá dostat až na tři dny výdrže na jedno nabití. Při běžném používání však počítejte spíše s dvoudenní výdrží a přibližně pěti hodinami rozsvíceného displeje. Překvapilo nás, že Realme 9i byl při podobných parametrech citelně lepší „držák“, nicméně i výsledky Note 11 lze označit jako velmi dobré.

Co dál ukázala recenze Redmi Note 11?

Telefon funguje dobře – svůj podíl na tom má i nejnovější verze grafické nadstavby MIUI 13, přinášející „pod kapotou“ celou řadu vylepšení, jejichž společným cílem je co nejvyšší rychlost a plynulost systému. Potýkali jsme se jen s problémy související s notifikacemi a příliš aktivním uspáváním aplikací.

Ocenili jsme přítomnost NFC, díky kterému lze s telefonem bezkontaktně platit a velmi mile nás překvapila kvalita zvuku produkovaného dvěma hlasitými reproduktory. Zmínit musíme také konektor pro připojení sluchátek či samostatný slot na paměťovou kartu.

Ceny a dostupnost

Telefon Redmi Note 11 nabízíme v našich e-shopech, kde ho nabízíme v šedé (Graphite Gray), modré (Star Blue), nebo tmavě modré (Twilight Blue) barvě. Na výběr je ze tří variant hardwarové konfigurace: 4 GB + 64 GB, 4 GB + 128 GB, nebo 6 GB + 128 GB.

V českém e-shopu pořídíte Redmi Note 11 za cenu od 4 735 Kč, ve slovenském pak startuje na 190 eurech. Aktuálně k němu jako dárek dostanete navíc univerzální bambusový stojánek s logem XM.

Recenze telefonu Realme 9i: povedená střední třída s dlouhou výdrží
Recenze telefonu Realme 9i: povedená střední třída s dlouhou výdrží

Telefon Realme 9i je jednou z prvních novinek roku 2022 - oficiálně byl představen 10. ledna a naše e-shopy XM.cz Číst dál...

Recenze Xiaomi Redmi Note 11S: pokračujte dál, tady není nic k vidění
Xiaomi Redmi Note 11S recenze

Xiaomi pod svou značkou Redmi uvedlo další generaci extrémně populární řady smartphonů Redmi Note 11. Vedle základního modelu se pak Číst dál...

Rozdíly: Redmi Note 11 vs. Realme 9i: čínský souboj ve střední třídě
Rozdíly: Redmi Note 11 vs. Realme 9i: čínský souboj ve střední třídě

Máme tu neděli, která je na našem blogu tradičně věnována srovnání dvou produktů. Tentokrát proti sobě postavíme dva nové telefony Číst dál...

Redmi Note 11

od 4 735 Kč
6.2

Výkon

3.5/10

Displej

7.5/10

Výdrž baterie

7.5/10

Fotoaparát

5.5/10

Cena

7.0/10

Klady

 • AMOLED displej
 • Dobré zpracování, atraktivní design
 • Přesná GPS
 • Elektronická stabilizace obrazu
 • Na svou třídu kvalitní zvuk

Zápory

 • Always-on Display omezený na 10 sekund
 • Maximálně průměrný fotoaparát
 • Chybí notifikační LED
 • Nepřesvědčivé výsledky v benchmarcích
 • Problémi s notifikacemi aplikací
Black Friday

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

37 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
10 měsíců před

Dobrý den,

Velice pěkně a obsáhle zpracovaná recenze, děkuji

Mohu se zeptat zkoušel jste ten jeho fotoaparát v nějakém RAW (nebo z alternativní aplikace jako je OpenCamera, která dokáže fotit v RAW)?

Na záznamy a hrátky s GPS lze hezky použít i aplikaci OSMAnd, která toho umí celkem hodně.

Příjemný den

Last edited 10 měsíců před by Zdeněk
Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Zdravím, pod tím nastavení by měla být položka RAW (DNG apod.) a pak se ikonka RAWu objeví nahoře v těch volbách. Možná Xiaomi nepodporuje v této verzi Camera2Api , což by u toho čipu byla škoda

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Dobrý den, to je velká škoda.

Není tam třeba manuální/Advanced mod, kdy by nativní Camera fotila v tom 50Mpx (to by muselo být někde v nastavení).

Příjemný den

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Pak zkusit tu Opencamera a vyfotit to do PNG, popř. do 100% JPEgu.

Zdeněk
Zdeněk
10 měsíců před

Dobrý den,

doplním ještě jednu podstatnou věc.

Zprávy a Telefon od Googlu je něco šíleného. Google ukládá data těchto aplikací na další zpracování. Tedy telefonní čísla obou stran + hash SMS zprávy.

https://www.scss.tcd.ie/doug.leith/privacyofdialerandsmsapps.pdf

Příjemný den

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Dobrý den,

nemá souhlas uživatelů, prý se to má změnit nově nyní. Takže kdoví co již má za data od lidí.

these apps collect information about user communications, including a SHA256 hash of the messages and their timestamp, phone numbers, incoming and outgoing call logs, call duration, and length. This is then shared with Google’s servers using Google Play Services Clearcut logger service and the Firebase Analytics service. The data helps the company link the message sender and receiver and/or the two devices in the call.”

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Dobrý den,

celý to je průšvih. Tak jak je to v tom PDF, pokud je tohle svázané s IMEI a pak dále s Android ID a ICCID, a nedal k tomuto nikdo souhlas tak to je na pokutu jako prase. Tohle celé odporuje GDPR.
A pokud to dál Google přeprodává jako část svého AdWare/AdSense tak nevím co si o tom myslet. Bohužel nikdo moc neví kdo a co vlastně ty jeho Playstore dělají a posílají na svoje servery.

Divné je, proč Xiaomi přikročilo k použití těchto BackDoorů a nepoužije raději standardní dialer + SMS jako ve starších verzích. To stejné platí i pro Realme kde starší věci jsou na klasice a novější už upřednostňují ten Google AdWare.

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Dobrý den, myslím, že nikdo se tomu nechce moc věnovat, protože ví, že mají máslo na hlavě. A to myslím i to, že nikdo neví kdo tyhle jeho záznamy může použít.
Nikdy nikde nepadlo ani slovíčko zda je to jen pro účely dalšího lepšího výběru reklamy anebo je umožněn nějakým firmám a orgánům přístup k těmto záznamům v Interbase (jistě za patřičný ranec peněz – možná i za nějaké další úlevy made in EU).

Pro ně bude možné rychlejší zaplatit gardu u Googlu než, aby zdlouhavě někomu vysvětlovali, proč chtějí sběr dat z toho a toho čísla.

U nás, celkem ticho, jen se tomu věnovala malinko mobilmania kde jsem něco podobného zahlédnul.

A najednou Google obrátil, že udělá nějaké změny, jsem zvědav jaké, když tím jeho malwarem je protkaný celý PlayStore (většinou když nějaké jeho nativní aplikaci odebereme přístup ke kontaktům / SMS / Call Logu) tak něco nejede (to platí i pro to, že najednou Google píše, že si uživatel XZY neuložil do svého Google profilu už dlouho GPS polohu kde se pohybuje a proto celá historie poloh bude smazána) .. Bohužel vše je provázané se vším.

Oni nenahrazují vlastní aplikace, jenom udělali nějakou grafickou nadstavbu nad nativním SMS/Dialerem. A nativní dialery / SMS lze použít normálně (myslím čistý Android). Samsung asi dobře ví, proč tyhlety aplikace nahrazuje vlastnimi.
Velice divné je, že ty jeho aplikace neřekly a neukázaly nějaké povolení ohledně diagnostiky (ale CallLog včetně všech ID nepovažuji za diagnostiku). Prostě backdoor jako kráva.

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Zde je celé to pojednání včetně toho PDF.

https://www.theregister.com/2022/03/21/google_messages_gdpr/

Popř. zde
https://www.androidpolice.com/google-messages-phone-app-text-messages-call-logs-google/

Ale něco se děje, a Google najednou obrací, asi protože měl kalhoty dole 😉

V české vodě je zatím klid, moc se tomu nikdo nevěnuje.

Jana
Jana
9 měsíců před

Zdravím, pořídila jsem si tento telefon. Velký problém mám s odesíláním zpráv. U někoho lze u jiného ne. Volte mám vypnuté. Nasla jsem to na YouTube od Xiaomi. Ale nic. Restart,byl proveden. Díky za rady. Jana

Jana
Jana
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Dobrý den,vse jsem vypla jak píšete. Stejně to nefunguje. Jana

Jana
Jana
Odpovědět  Jana
8 měsíců před

Vyřešeno. Odinstalovala jsem aktuální verzi a vše funguje

Zdeněk
Zdeněk
7 měsíců před

Koukám že fotoaparát nemá fotoaparát s panorama, to mě dost překvapilo.

Laurinec
Laurinec
7 měsíců před

Dobrý deň, zaopatril som telefon Xaomi Redmi Note 11S 5G, a nenajdem spôsob ako robiť zálohu telefonu na počítač alebo na SD kartu.Existuje neaký spôsob ako to spraviť, alebo ostane možnosť zálohování jedine na Cloudy (google alebo Xaomi za peniaze.(velký rozmer zálohy). Mal som telefon od Huavey, tam bol možnosť to urobiť s apkou HiSuite, má aj Xaomi podobnú apku?
S pozdravom Laurinec

Laurinec
Laurinec
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Našiel som istý spôsob zálohovania a to: Nastavenia-Ďalšie nastavenia-Záloha a obnovenie-kde môžete vybrať z dvoch možnosti, a to počítač, alebo mobilné zariadenie.Ovšem celý proces je tak komplikovaný, že by som mal chuť zlomiť obe ruky takzvaného vývojára. Malo by sa to robiť s apl. správca súbotov, čo je tiež nemotorný a má sa to kopírovať ručne, ale aby ste to dokázaly, musíte absolvovať ďalšiu vysokú školu blbcov. Trvalo mi to 4 hodiny. Nemá to obvyklé atributy správcu súborov , ten dement musel vymýšlať iný postunosť ako sme zviklý.Nemal som sa nechať v O2 prehovárať z Huavei , je to užívatelsky prívetivejší ako ten môj nový hlavolam.

Klára
Klára
6 měsíců před

Dobrý den

Dnes jsem se dívala na telefon Xiaomi Redmi Note 11 a překvapila mne vysoká reklamovanost, přidávám snímky obrazovky. Tak vysokou reklamovanost jsem nečekala a chtěla jsem tento telefon kupovat pro rodiče.
Neví někdo náhodou, proč je tak vysoká reklamovanost?

Screenshot_2022-07-08-15-23-15-954.jpeg
Klára
Klára
Odpovědět  Klára
6 měsíců před

Reklamovanost 25%

Screenshot_2022-07-08-15-23-45-931.jpeg
Klára
Klára
Odpovědět  Klára
6 měsíců před

Našla jsem mnohem větší reklamovanost

Screenshot_2022-07-08-15-24-02-920.jpeg
Klára
Klára
Odpovědět  Klára
6 měsíců před

Reklamovanost 50%

Screenshot_2022-07-08-15-25-10-149.jpeg
Bronislava
Bronislava
4 měsíců před

Dobrý den,prosím jak změním nastavení u redmi note 11 na odesílání zpráv,odesílá mi to bez háčků a čárek ,děkuji Demelová

37
0
Napište nám svůj komentář!x