Recenze Redmi Note 8 Pro: velký elegán se skvělou výdrží a fajn cenou

Telefony Xiaomi Redmi Note se vyznačovaly velkou obrazovkou, dobrou výdrží na jedno nabití a solidním hardwarem. Je tomu tak i poté, co se Redmi stalo samostatnou značkou? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Redmi Note 8 Pro. Testování probíhalo tři měsíce, takže se dělíme o relativně dlouhodobé zkušenosti.

Obsah recenze

Recenze Redmi Note 8 Pro začíná rozbalováním

Telefon dorazil v bílé kartónové krabičce, kde je na víku jeho vyobrazení, nápis a logo. Po stranách je pak několikrát decentním šedým písmem napsáno, o jaký model se jedná. Ze štítku se dozvídáme, že budeme testovat šedou verzi („Mineral Grey“) se 6 GB operační a 64 GB interní paměti.

Po sejmutí víka na nás čekala tradiční papírová pošetka, která funguje současně i jako ochrana samotného telefonu při přepravě. V ní jsme našli prostředek na otevření šuplíčku pro SIM karty, manuál a záruční list. V případě pořízení telefonu od XM.cz dostanete také stručný český manuál a kartičku s praktickým dárkem, který však nebudeme prozrazovat, ať nepokazíme překvapení.

Určitě nemusíme zdůrazňovat, že se jedná o zařízení, určené pro globální distribuci. V systému tedy nechybí možnost nastavit si české rozhraní a telefon pochopitelně podporuje rychlá data přes LTE na frekvencích specifických pro náš trh (tzv. „české LTE“).

Součástí balení je také částečně průhledný tmavě šedý silikonový obal. Určitě doporučujeme ho používat, protože Redmi Note 8 Pro má skleněnou nejen obrazovku, ale i zadní stranu. Kromě toho, že opravdu velmi ochotně zachytává otisky prstů, navléknutím obalu alespoň o něco snížíte riziko poškrábání, vyklouznutí a následného poškození.

Šedý silikonový obal
Šedý silikonový obal

Jediné, co nám na přiloženém obalu poněkud vadilo, byla krytka nabíjecího konektoru, která šla i po čtvrt roce používání poměrně obtížně otevírat. Na druhé straně ale chrání konektor před průnikem vlhkosti a nečistot.

Nabíječka

Ve spodní části krabičky má tradičně své místo nabíjecí/datový kabel bílé barvy s konektory USB-A a USB-C na koncích. Součástí balení je také rychlá nabíječka s výkonem až 18 wattů, konkrétně jde o model MDY-10-EF. Telefon sám o sobě podporuje nabíjení výkonem maximálně 18 wattů a s přiloženou nabíječkou se jeho 4500mAh baterie nabije za dvě hodiny.

Nabíjecí adaptér je bílé barvy a přináší podporu technologie rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Umí vstupní napětí 100 – 240 voltů a proud 0,5 ampérů. Na výstupu poskytuje režimy 5 V/3 A, 9 V/2 A a 12 V/1,5 A.

Redmi Note 8 Pro zepředu

Redmi Note 8 Pro nabízí při pohledu zepředu relativně konzervativní design. Do velkolepé obrazovky s úhlopříčkou 6,53″ uprostřed horní hrany decentně zasahuje kapkovitý výřez, v němž je umístěn přední fotoaparát s rozlišením 20 Mpx a světelností f/2,0.

Na přední straně najdeme 6,53 LCD displej s rozlišením 2340 × 1080
Na přední straně najdeme 6,53 LCD displej s rozlišením 2340 × 1080

Rámečky jsou – i s ohledem na celkovou plochu obrazovky – velmi tenké. Dle výrobce je poměr plochy obrazovky k tělu velmi pěkných 91,4 %. V horním rámečku našel své místo reproduktor pro hovory, který je mírně excentrický, prakticky neviditelné snímače přiblížení a okolního světla a nenápadná notifikační LED bílé barvy.

Rozměry telefonu jsou 161,35 × 76,4 × 8,79 milimetrů a kvůli použitým skleněným panelům vzrostla hmotnost zařízení na poměrně citelných 199,8 gramů. Telefon je dobře vyvážený, takže se i s těmito parametry příjemně drží v jedné ruce.

Redmi Note 8 Pro zezadu

Na skleněných zádech najdeme celkem čtyři fotoaparáty, LED blesk a čtečku otisků prstů. Nutno konstatovat, že optika fotoaparátů celkem citelně vyčnívá nad okolní povrch, což lze alespoň částečně eliminovat pomocí přiloženého silikonového obalu.

Zadní strana telefonu Redmi Note 8 Pro
Zadní strana telefonu Redmi Note 8 Pro

V šedé variantě působí zadní strana konzervativním, možná až usedlým dojmem. Bílá verze je o něco avantgardnější, neboť pod různými úhly pohledu vrhá různobarevné odlesky. Za absolutně nejzajímavější však považujeme tmavě zelené provedení, které vypadá neotřele, skoro až mysticky. To je ale samozřejmě otázka subjektivního vkusu.

Optika fotoaparátu
Optika fotoaparátu

Tři fotoaparáty jsou umístěny v horní části zad, přesně uprostřed, další foťák a LED blesk je vedle nich. Jsou situované vertikálně a kvůli vystupování nad okolní povrch hrozí jejich poškození. Záda trochu hyzdí stříbrný nápis Redmi spolu se symbolem CE a ikonou, která naznačuje, že na konci životního cyklu byste neměli telefon vyhazovat do koše.

Hrany Redmi Note 8 Pro

Na pravé hraně jsou všechna hardwarová tlačítka – tedy pro zapnutí/vypnutí, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky a nastavení hlasitosti zvuku. Všechna jsou během hovoru dostupná v dosahu palce a mají jistý stisk, na který reagují decentním cvaknutím.

Na horní hraně se nachází sekundární mikrofon, zajišťující eliminaci ruchů okolí během telefonních hovorů. Dále je přítomen infračervený vysílač, díky kterému lze telefon použít jako dálkový ovladač pro běžnou domácí elektroniku.

Na levé hraně je slot pro SIM karty, který otevřete prostředkem, jež je součástí balení. Jedná se o hybridní slot, což znamená, že telefon můžete osadit buď dvěma SIM formátu nanoSIM, nebo jednou nanoSIM a jednou paměťovou kartou microSD s kapacitou až 512 GB.

Na spodní hraně je konektor USB-C, určený k nabíjení a případnému připojení telefonu k počítači. Dále je zde mřížka, ve které se skrývá hlasitý reproduktor, a 3,5mm konektor typu jack pro připojení sluchátek.

Obrazovka Redmi Note 8 Pro

Největší část přední strany zaujímá poměrně velkolepá obrazovka s úhlopříčkou 6,53″ a rozlišením 1080 × 2340 obrazových bodů. Z uvedených parametrů vyplývá poměr stran 19,5:9 a jemnost velmi solidních 395 ppi.

Obrazovka typu LCD
Obrazovka typu LCD

Jedná se o panel typu IPS LCD se všemi s tím souvisejícími výhodami v podobě přirozených barev, ale i nevýhodami v podobě černé, která není absolutně černá. Výrobce se chlubí maximálním jasem až 500 nitů a kontrastem 1500:1, což jsou poměrně dobré hodnoty. Můžeme konstatovat, že ani na přímém slunci jsme neměli problémy s čitelností.

Obrazovka je chráněna odolným sklem Corning Gorilla Glass 5 s oleofobním povlakem, který by měl eliminovat zachytávání otisků prstů. Pravda je taková, že otiskům sice zcela nezabrání, ale poměrně snadno se dají vyčistit.

Informace o obrazovce
Informace o obrazovce

V horní části obrazovky najdeme kapkovitý výřez s 20Mpx fotoaparátem. Rámečky jsou – zejména s ohledem na rozměry celého telefonu – poměrně tenké, takže displej zabírá slušných 91,4 % čelní plochy.

Čtečka otisků prstů

Redmi Note 8 Pro je telefon střední třídy a na rozdíl od špičkových modelů tak nepřináší čtečku otisků prstů v obrazovce. Najdete ji tradičně na zadní straně pod objektivy tří fotoaparátů, což není úplně praktické, neboť při odemykání hrozí zapatlání čoček.

Snímač funguje spolehlivě a za celou dobu testování jsme s ním neměli žádné problémy. K rozpoznání otisku a následnému odemknutí dochází prakticky okamžitě bez jakéhokoli viditelného zpoždění. Čtečka neměla potíže ani s mírně vlhkými prsty.

Odemykání tváří

Redmi Note 8 Pro má na přední straně fotoaparát s rozlišením 20 Mpx, který by byla doslova škoda nevyužít k odemykání tváří. Telefon samozřejmě podporuje i tento způsob zabezpečení jako volitelnou možnost.

Rozpoznávání obličeje funguje za dobrých světelných podmínek na jedničku – telefon se odemyká během zlomku sekundy. Pochopitelně nejde o obdobu Face ID od Applu, takže za tmy funkce rozpoznávání tváře fungovat nebude.

Hardwarová výbava

Srdcem tohoto telefonu je procesor MediaTek Helio G90T, u kterého se výrobce chlubí, že ve srovnání s čipem Qualcomm Snapdragon 710 poskytuje asi o 30 % vyšší výkon. To by Redmi Note 8 Pro řadilo až do vyšší střední třídy.

Helio G90T je osmijádrový čip, jehož všechna jádra mají maximální taktovací frekvenci 2,05 GHz. Dvě jsou výkonnější – jedná se o Cortex-A76 – zbylých šest je méně výkonných a jde o Cortex-A55. Procesor je vyráběn 12nm procesem.

Redmi tímto modelem míří mimo jiné i na hráče, což potvrzuje nasazení kapalinového chlazení LiquidCool, jež by mělo snižovat teplotu procesoru při zátěži o 4 až 6 stupňů Celsia. Grafiku ve hrách zajišťuje akcelerátor ARM Mali G76 MC4.

Z hlediska dalšího hardwaru je Redmi Note 8 Pro nabízen ve dvou variantách. Nižší a levnější verze poskytuje 6 GB RAM a 64 GB interní paměti, vyšší dává k dispozici dvojnásobně velké interní úložiště. V případě operační paměti jde o moduly LPDDR4x 2133MHz dual-channel, úložiště je UFS2.1.

Redmi Note 8 Pro je vybaven hybridním slotem, do kterého můžete vložit buď dvě SIM karty formátu nanoSIM, nebo jednu nanoSIM a jednu paměťovou kartu microSD s kapacitou až 512 GB.

Roborock S5 Max

Benchmarky

Největší otazník tohoto telefonu visel nad výkonem relativně nového a nepříliš obvyklého procesoru. Proto jsme ho museli otestovat v klasické trojici syntetických benchmarků, sestávající z AnTuTu, GeekBench a AI Benchmark.

Tradičně musíme upozornit, že benchmarky nejsou jednoznačným odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V případě Redmi Note 8 Pro jsme naměřili velmi pěkný výsledek 281 687 bodů. Tím se tento telefon vklínil mezi předloňské špičkové modely Xiaomi Mi 8 Pro a Mi 8. V tomto směru tedy lze konstatovat značnou spokojenost.

 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 4

Benchmark Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a více jádry.

V případě testů s jedním jádrem Redmi Note 8 Pro hodně příjemně překvapil. Zůstaly před ním pouze loňské top modely Mi 9, Mi 9T Pro a Mi 9T. Všechny předloňské špičkové telefony skončily až za ním. V testu s více jádry byly výsledky o něco slabší, ale přesto potvrdily, že Redmi Note 8 Pro je velmi výkonný telefon.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 3401 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 2496 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 1527 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů
 • Redmi 7A – 863 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 9T Pro – 10 656 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 7599 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 5581 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů
 • Redmi 7A – 3084 bodů

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

Ani v tomto směru nezůstal Redmi Note 8 Pro pozadu a zařadil se velice těsně za Xiaomi Mi 9T, který můžeme označit za telefon střední třídy. Skóre 12 961 bodů v AI Benchmarku lze považovat za lepší průměr.

 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

V našem e-shopu pochopitelně prodáváme globální verzi Redmi Note 8 Pro, která zvládá všechny frekvence a standardy, včetně těch, jež používají naši mobilní operátoři. Podporuje tedy „české LTE“, takže budete mít rychlá data všude tam, kde jsou dostupná.

Telefon lze osadit dvěma SIM kartami formátu nanoSIM, nebo jednou SIM a jednou paměťovou kartou microSD. Kompletní výčet podporovaných mobilních technologií vypadá následovně:

 • LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28
 • LTE TDD: B38/B40
 • WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8
 • GSM: B2/B3/B5/B8

Během dlouhodobého testu jsme nezaznamenali žádné problémy s hlasovými ani datovými službami. Vše fungovalo tak, jak jsme zvyklí, i v příhraničních oblastech se tento telefon choval stejně dobře, jako jakýkoli jiný.

Konektivita

Redmi Note 8 Pro pochopitelně podporuje všechny moderní standardy bezdrátové komunikace. V případě Wi-Fi zvládá standardy 802.11 a/b/g/n/ac na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz. Podporuje také Wi-Fi Direct a Wi-Fi Display.

Zmínit můžeme podporu Bluetooth v poslední verzi 5.0. Telefon jsme úspěšně spárovali s bezdrátovými sluchátky i s přenosným reproduktorem a během testování jsme nezaznamenali žádné problémy či nedostatky.

Nesmíme zapomenout ani na podporu NFC, takže tento model lze použít k bezkontaktnímu placení prostřednictvím Google Pay. V praxi jsme ho samozřejmě vyzkoušeli a vše probíhalo tak, jak jsme zvyklí.

V nabídce nechybí infračervený vysílač, díky kterému Redmi Note 8 Pro nabídne oblíbenou funkci dálkového ovladače. Nechybí ani FM rádio, které funguje i bez nutnosti připojení „drátových“ sluchátek.

Telefon je dále vybaven těmito senzory a snímači:

 • Senzor přiblížení
 • Senzor okolního světla
 • Akcelerometr
 • Gyroskop
 • Elektronický kompas

Určování polohy

Telefon Redmi Note 8 Pro podporuje následující satelitní poziční systémy: americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou. V případě tohoto modelu však nemůžeme počítat s dvoupásmovou/dvoufrekvenční GPS. Aplikací GPSTest jsme úspěšně ověřili, že telefon skutečně přijímá signály všech deklarovaných pozičních systémů.

Mobil nacházel svou polohu velice rychle – prakticky vždy do tří sekund od spuštění. Signál neztrácel a průběžně aktualizoval svou pozici. Uváděná odchylka se nejčastěji pohybovala mezi čtyřmi a osmi metry, což lze dnes považovat za standard.

Vyzkoušeli jsme automobilovou navigaci v aplikacích Waze, Mapy Google, Mapy.cz a MapFactor Navigator. Ve všech případech můžeme konstatovat naprostou spokojenost, neboť telefon měl neustálý přehled o tom, kde se nachází a v případě sjetí z trasy rychle provedl přepočet.

Schopnosti telefonů testujeme i při geocachingu, kde je vyžadována řádově vyšší přesnost. V tomto směru bohužel Redmi Note 8 Pro chválit nebudeme – i v místech s velmi dobrým výhledem na oblohu nás občas nepěkně povodil. Výjimkou nebyla ani odchylka deset metrů, což často vedlo k tomu, že jsme keš hledali jinde než všichni ostatní hráči. Také kompas často ukazoval někam úplně jinam a nepomohly ani pokusy o kalibraci otáčením podél osy.

Je otázkou, zda je příčinou procesor MediaTek, nebo nějaký jiný faktor, nicméně pravda je taková, že většinu ostatních telefonů Xiaomi, Pocophone a Redmi jsme v tomto směru hodnotili podstatně pozitivněji. V ostatních aplikacích, jako je automobilová navigace, kde lze použít různé softwarové korekce, jsme podobné problémy nezaznamenali.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Redmi Note 8 Pro je vybaven nadstandardně velkou baterií s kapacitou 4500 mAh. Podporuje rychlé nabíjení výkonem až 18 wattů a jak jsme si řekli výše – součástí základního balení je také nabíječka s tímto výkonem. Bohužel chybí podpora bezdrátového nabíjení, takže k doplňování energie slouží jen dnes obvyklý konektor USB-C. To ale není v této cenové kategorii nic neobvyklého.

Z hlediska výdrže poskytuje tento telefon opravdu nadprůměrné výsledky. Při běžném používání bez výraznějších potíží vydržel na jedno nabití dva dny. Vyzkoušeli jsme i klidnější režim, kdy byl telefon po celý den připojen k Wi-Fi a nehráli jsme na něm žádné hry – v tomto případě se podařilo dosáhnout téměř pěti dnů, což je opravdu výtečná hodnota.

Fotoaparát

Na zadní straně telefonu najdeme celkem čtyři fotoaparáty. Hlavní snímač má rozlišení 64 Mpx, nicméně protože skládá čtyři obrazové body do jednoho, mají výsledné snímky rozlišení 16 Mpx. Pochvalu si zaslouží světelnost f/1,89, která by měla být příslibem solidních fotek ve zhoršených světelných podmínkách.

Dále jsou přítomny následující fotoaparáty:

 • 8 Mpxširokoúhlý s úhlem záběru 120 stupňů
 • 2 Mpx – pro pořizování makro snímků od vzdálenosti 2 cm
 • 2 Mpxhloubkový senzor pro rozmazávání pozadí u fotek s bokeh efektem

Na přední straně je v konzervativním kapkovitém výřezu fotoaparát s rozlišením 20 Mpx a světelností f/2,0. Kromě pořizování selfies a videohovorů slouží také k odemykání telefonu pomocí funkce rozpoznávání tváře.

Aplikace Fotoaparát

K pořizování fotografií je telefon vybaven aplikací Fotoaparát od Xiaomi, která v případě tohoto modelu přináší prakticky všechny myslitelné funkce a režimy. Podporuje funkci HDR a s nastavením parametrů může volitelně pomáhat umělá inteligence, která je schopna rozpoznat několik desítek typů scén.

V nabídce jsou následující režimy:

 • Fotografie
 • 64M
 • Portrét
 • Noc
 • Panorama
 • Pro
 • Video
 • Krátké video
 • Zpomalení

Jak fotí Redmi Note 8 Pro?

V dobrých světelných podmínkách pořizuje Redmi Note 8 Pro poměrně pěkné fotky, zachycující slušné množství detailů v přirozených barvách. Velikost snímků se podle náročnosti scény pohybuje od 3 do 9 MB. Úplně spokojeni jsme však s výsledky nebyli.

Podobně to vidí i experti z DxOMarku. Zatímco modely Xiaomi Mi 9 a Mi 9T Pro se 48Mpx snímačem Sony získaly v tomto testu velmi pěkných 110 bodů, respektive 102 body, Redmi Note 8 Pro dostal jen 84 bodů.

Odborníci hodnotili kladně automatické ostření, dobrou izolaci objektu v režimu bokeh a také správnou expozici při použití blesku za nízkých úrovních okolního světla. Navzdory senzoru s vysokým rozlišením dle nich obrázky vykazují nedostatek jemných detailů, což se zhoršuje při fotografování za typických interiérových podmínek.

Experti dále kritizovali omezený dynamický kontrast, který se projevuje zejména ve scénách s výrazným rozdílem tmavých a světlých míst. Kromě toho lze pozorovat změny odstínů v blízkosti hran – například na modré obloze.

Náš pohled na kvalitu fotek

Když se podíváme na ukázkové snímky z Redmi Note 8 Pro, je evidentní, že fotoaparát zařízení nemůže konkurovat současným nejlepším modelům Xiaomi. Oblastí, kde by to mohlo být lepší, je hned několik a upřímně řečeno jsme od nového 64Mpx snímače čekali o dost více.

Na druhou stranu ale musíme brát ohled na fakt, že jde o model, který stojí jen zlomek ceny současných špičkových smartphonů. Pokud zohledníme tuto skutečnost, pak by bylo spravedlivé říci, že zařízení odvádí slušnou práci, a pokud jste ochotni akceptovat uvedené nedostatky, poskytne za peníze odpovídající kvalitu.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Redmi Note 8 Pro

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi Note 8 Pro. Všechny níže vystavené fotky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 133 MB z Ulož.to.

Natáčení videa

Výkonný procesor a kvalitní snímač přináší poměrně široké možnosti v oblasti natáčení videa. Redmi Note 8 Pro zvládá dokonce zpomalené video s 960 snímky za sekundu, byť „jen“ v HD rozlišení. A jaké režimy tento model podporuje?

 • rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu
 • rozlišení 1080p při 30/60 snímcích za sekundu
 • rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu
 • rozlišení 1080p v širokoúhlém režimu při 30/60 snímcích za sekundu
 • zpomalené video v rozlišení 1080p při 120 snímcích za sekundu
 • zpomalené video v rozlišení 720p při 960/240/120 snímcích za sekundu

Jak natáčí Redmi Note 8 Pro?

Telefon Redmi Note 8 Pro umí natáčet jak v klasickém, tak i širokoúhlém a makro režimu. V nastavení najdete stabilizaci obrazu, která při natáčení statických scén funguje poměrně dobře. Ke kódování lze využít video kodér H.264, nebo H.265.

Pochvalu si zaslouží dobrá expozice cíle za jasného světla i při natáčení v interiéru a příjemné, přirozené podání barev ve venkovních videích. Z negativ bychom měli zmínit omezený dynamický rozsah, přítomnost šumu a slabší vyvážení bílé při točení v interiéru. V DxOMarku dostal tento telefon za video 78 bodů.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Redmi Note 8 Pro

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Redmi Note 8 Pro.

Zvuk

Zvuk reproduktoru je dostatečně hlasitý – nepřeslechnete ho ani v rušnějším prostředí. Samotné podání zvuku je na poměrně dobré úrovni, byť pochopitelně nelze pominout skutečnost, že se jedná pouze o monofonní zážitek. Líbilo se nám podání středů, ani výšky nebyly špatné, basy jsou však spíše symbolické. Na poslech videí z YouTube je to postačující.

V případě reproduktoru pro hovory nemáme co vytknout – jeho hlasitost je výtečná a na maximum jsme ji nemuseli nastavovat ani v hlučnějším prostředí. Druhá strana byla za všech okolností slyšitelná jasně a zřetelně.

Operační systém

Operačním systémem je samozřejmě MIUI, tedy upravená verze Androidu, kterou Xiaomi instaluje na své telefony. Po rozbalení koncem října loňského roku na nás čekala MIUI 10, postavená na Androidu 9 Pie. V průběhu testování jsme dostali několik aktualizací a na začátku února běžela na Redmi Note 8 Pro MIUI 11.0.3.0, byť stále postavená na Androidu 9 a pouze s listopadovými záplatami.

V případě tohoto telefonu lze celkem spolehlivě očekávat aktualizaci na Android 10, nicméně výrobce zatím ani nenaznačil, kdy by se tak mělo stát. Chválit však budeme za to, že i po několika updatech běžel systém naprosto korektně a nebylo nutné provádět obnovení do továrního nastavení.

Grafická nadstavba MIUI běžela ve verzi 10 i 11 naprosto plynule, nikde nic nedrhnulo a nemuseli jsme na nic čekat. Můžeme konstatovat, že čínský výrobce v tomto směru odvedl skvělou práci a už dávno neplatí, že telefony s nadstavbou se vyznačují lagováním.

Jedním z typických rysů MIUI je vlastní launcher, který umísťuje ikony všech nainstalovaných aplikací na domovské obrazovky, což je styl známý z iPhonů. V dohledné době by se měla objevit aktualizace, která přinese možnost aktivovat tradiční seznam programů. Další možností, jak vrátit obvyklé pořádky, je nainstalovat si alternativní launcher.

Vlastní vylepšení

Kromě toho, že MIUI vypadá jinak než čistý Android, přináší také celou řadu vylepšení a vychytávek. Jednou z nich je přepracovaný seznam posledních spuštěných aplikací v podobě dvou sloupců s vertikálním posouváním. Dlouhým podržením dlaždice programu vyvoláte nabídku pro rychlý vstup do nastavení, uzamknutí v paměti nebo rozdělení obrazovky. Posunem dlaždice do strany aplikaci ukončíte.

Další viditelné změny jsou v oznamovací oblasti a panelu rychlého nastavení, které si Xiaomi graficky upravilo k obrazu svému. Na rozdíl od starší verze MIUI zůstávají oznámení aplikací stále viditelná v notifikační liště a po určité době z ní nemizí.

Výběr funkcí, které si můžete nechat zobrazovat v panelu rychlého přístupu, je dostatečný, chyběl nám snad jen přepínač dat mezi dvěma SIM, na který jsme si zvykli z telefonů OnePlus. Z oznamovací oblasti lze také ovlivňovat úroveň jasu obrazovky a rychle vstoupit do systémového nastavení.

Kompletně přepracované je systémové nastavení, jež v MIUI 11 doznalo poměrně značných změn, spočívajících v reorganizaci celé řady položek. Jednotlivé sekce jsou rozlišeny barevnými ikonkami a k dispozici je i vyhledávání.

Specialitky MIUI

Jak jsme již naznačili, MIUI přichází s celou řadou vychytávek a vylepšení, které na telefonech jiných značek nenajdete. Vyjmenovat je všechny by vydalo na samostatný článek, možná i seriál, takže se podívejme alespoň na některé z nich.

V nastavení najdete možnost přepnout ovládání ze tří tlačítek ve spodní navigační liště na dotyková gesta. Základní principy jsou prakticky stejné, jako na iPhonech, avšak z vlastní zkušenosti můžeme konstatovat, že se na ně zvyká o něco obtížněji než na „jablečných telefonech“. Podrobněji jsme se tomuto ovládání věnovali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: nové ovládání – gesta pro celou obrazovku.

Další zajímavou funkcí je Tísňové SOS, které se přesunulo do nabídky Heslo a zabezpečení. V praxi jde o to, že si můžete nadefinovat „nouzové kontakty“, kterým lze v případě tísně poslat SMS. Stačí přitom pětkrát rychle za sebou stisknout tlačítko pro zapnutí/vypnutí na boku telefonu. Kromě informace o poloze lze volitelně odeslat také historii hovorů za poslední hodinu. I této funkci jsme věnovali samostatný článek MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS – připravte se pro případ nouze.

Minout nemůžeme funkci Druhý prostor – jedná se v podstatě o sekundární, izolované prostředí s autorizovaným přístupem. Oceníte ho například, pokud telefon míníte používat nezávisle pro pracovní a soukromé účely, nebo jestliže „vedete paralelní život“. Do druhého profilu se dostanete pouze přes otisk prstu nebo PIN.

Další zajímavá funkce se jmenuje Duální aplikace. Využijete ji především u programů, které samy o sobě umožňují práci jen s jedním účtem – například Facebook. Pokud chcete pracovat s více účty, musíte se odhlašovat a přihlašovat. S Duálními aplikacemi je to jednodušší – vytvoříte si jakousi „stínovou kopii“, do které se následně přihlásíte druhým profilem. Takto můžete nezávisle na sobě provozovat jednu aplikaci se dvěma účty.

Předinstalované aplikace

Stejně, jako ve všech telefonech Xiaomi s grafickou nadstavbou MIUI 11, i v Redmi Note 8 Pro je k vašim službám připravena sada bezmála čtyřiceti programů. Závisí na subjektivním pohledu, zda spíše oceníte, že výrobce vybavil svůj telefon skoro vším, co byste mohli potřebovat, nebo jestli si raději volíte a instalujete programy sami.

Každopádně na co je nutné hned na začátku upozornit, je skutečnost, že místo svých aplikací Telefon, Kontakty a Zprávy instaluje výrobce tyto aplikace od Googlu. To sice není úplně špatně, bohužel však tímto rozhodnutím uživatelé přicházejí o některé funkce, jako je například nahrávání hovorů.

Základní sada

 • Prohlížeč – základní webový prohlížeč, který zvládá vše, co můžete od aplikace tohoto typu požadovat. Upřímně však nespatřujeme v této aplikaci žádnou přidanou hodnotu a doporučujeme spíše používat Google Chrome, který nabízí více funkcí, včetně synchronizace hesel.
 • Galerie – aplikace pro prohlížení a správu obrázků a fotografií je pro většinu účelů naprosto postačující. Nabízí i jednoduché úpravy, jako jsou softwarová vylepšení, ořez, grafické filtry, nálepky, kreslení či přidání textu. Jednou z vítaných funkcí je možnost schovat zvolené soubory pod zámek do trezoru.
 • Nastavení – o systémovém nastavení jsme psali výše. V případě telefonů Xiaomi s MIUI 11 je proti čistému Androidu značně upravené, a to jak graficky, tak i z hlediska organizace jednotlivých položek. Užitečným pomocníkem tak bude vyhledávání, které je k dispozici v horní části okna.
 • Hudba – základní přehrávač zvukových a hudebních souborů uložených v telefonu nebo na paměťové kartě. Zvládá všechny obvyklé zvukové formáty, podporuje seznamy skladeb, automatické vypnutí po vypršení nastaveného času a další funkce.
 • Optimalizace – obecně je doporučeno do běhu operačního systému Android nijak nezasahovat, protože to může způsobit více škody než užitku. U telefonů Xiaomi je výjimkou aplikace Optimalizace, kterou do telefonu instaluje přímo výrobce. Poskytuje možnost odstranění zbytečných souborů, uvolnění místa, kontrolu zabezpečení, informace o využití dat a řadu dalších užitečných nástrojů.
 • Obchod Play – v našich e-shopech pochopitelně prodáváme globální verzi Redmi Note 8 Pro, obsahující aplikace Google, a především přístup k oficiálnímu repozitáři aplikací. V něm můžete vybírat a stahovat z nabídky stovky tisíc programů a her, ale i nakupovat knihy, písničky a filmy.

Základní aplikace

 • Telefon – jak jsme uvedli výše, pro telefonní hovory je Redmi Note 8 Pro vybaven aplikací od Googlu. Ta sice poskytuje všechny základní funkce, avšak některé možnosti v ní chybí. Zmínit můžeme například absenci nahrávání hovorů, které by se však dle posledních zpráv mělo objevit. Aplikace samozřejmě zvládá propojení s kontakty Google, takže pokud přecházíte z jiné značky telefonu, nebude pro vás přenos adresáře žádným problémem.
 • Zprávy – i v případě aplikace pro správu krátkých textových zpráv (SMS) vsadilo Xiaomi na aplikaci od Googlu. To není nutně špatně, neboť pro základní účely je tento program postačující. Chybí však funkce, jako je odstraňování diakritiky před odesláním, plánování odeslání a mnoho dalších. Náročnější zákazníci se tak budou muset podívat po alternativním programu pro správu SMS.
 • Chrome – kromě webového prohlížeče od Xiaomi najdete v základní palubní výbavě ještě Chrome od Googlu. Jestliže používáte tento browser na počítači, rozhodně doporučujeme využívat ho i na mobilním telefonu. Podporuje například synchronizaci historie navštívených stránek, hesel a dalších nastavení. Ve svém segmentu se jedná v podstatě o zavedený standard.
 • Fotoaparát – aplikace pro pořizování snímků zůstává už nějakou dobu bez zásadnějších změn. Nabízí řadu režimů, včetně možnosti manuálního nastavení. Její ovládání je jednoduché a intuitivní.

Aplikace Google

 • Google – primárně slouží jako vyhledávač, ale poskytuje také základní informace o počasí a aktuality z vybraných internetových médií.
 • Gmail – tradiční aplikace pro správu pošty. Poradí si nejen se schránkou na Gmailu, ale prakticky na jakémkoli poštovním serveru s podporou IMAP, Exchange Serveru či Office 365.
 • Mapy – komplexní mapová aplikace, která pomůže s vyhledáním adresy, firmy či podniku. Obsahuje také klasickou navigaci s hlasovými příkazy jak pro auto, tak i pro pěší.
 • YouTube – přístup k největšímu portálu s videy, kde můžete nejen sledovat a objevovat, ale také nahrávat vlastní videa přímo z mobilního telefonu.
 • Disk – cloudové úložiště Googlu poskytuje v základu poměrně slušný prostor 15 GB, plus neomezené místo na fotky. Aplikace zvládá práci s texty, tabulkami i prezentacemi.
 • Hudba Play – cloudová hudební služba, kterou se Google snažil konkurovat Spotify a dalším. Můžete si sem nahrát vlastní soubory, ale také koupit vybrané písničky nebo celá alba.
 • Filmy Play – online videotéka, ve které si můžete koupit nebo „pronajmout“ film ke zhlédnutí. Ten pak lze přehrát nejen v telefonu, ale i na desktopu.
 • Duo – aplikace pro komunikaci formou internetového hovoru či videohovoru, kterou Google jednu dobu vehementně protlačoval.
 • Fotky – kromě toho, že tento program můžete použít k prohlížení fotografií je patrně největší výhodou možnost jejich zálohy do cloudu. V případě vysoké kvality dostáváte na své snímky neomezený prostor zdarma.
 • Kontakty – sekce aplikace Telefon, kterou jsme si představili výše.

Nástroje

 • Mi Kalkulačka – designově vyleštěná kalkulačka, která si poradí jak se základními matematickými operacemi, tak i s celou řadou dalších výpočtů. Namátkou jmenujme třeba výpočet BMI, věku, operace s procenty a mnoho dalších.
 • Hodiny – víceméně tradiční aplikace, kterou většina uživatelů bude používat především k nastavení budíku. Kromě něj obsahuje také možnost zobrazení času pro jakékoli místo na světě, stopky s měřením času na kolo a časovač neboli minutku.
 • FM Rádio – aplikace pro poslech rozhlasového vysílání v pásmu velmi krátkých vln. Po spuštění sice vyžaduje připojení sluchátek, nicméně funguje i bez nich. Kromě poslechu podporuje také nahrávání.
 • Záznamník – jednoduchý diktafon, nahrávající zvuk mikrofonem pro hlasité hovory. Záznamy umí ukládat ve formátech AAC, MP3 a WAV v několika režimech kvality.
 • Nahrávání obrazovky – jednoduchá, ale perfektně fungující funkce záznamu obrazovky do videa ve formátu MP4. Hodí se například pro vytvoření návodu nebo záznam ze hry.
 • Skener – aplikace, s jejíž pomocí můžete prostřednictvím fotoaparátu skenovat a digitalizovat dokumenty nebo načítat QR kódy.
 • Stažené – jednoduchý přístup k souborům staženým z internetu.
 • Kompas – aplikace, zobrazující světové strany, azimut a údaj o zeměpisné poloze. Funguje též v rámci rozšířené reality.
 • Nástroje SIM – dnes již prakticky nepoužívané funkce SIM karty, poskytované operátorem.

Další aplikace

 • Počasí – jednoduchá, ale graficky pěkně zpracovaná meteorologická aplikace, zobrazující aktuální situaci a předpověď na další dny. Data čerpá z renomovaného zdroje AccuWeather.
 • Kalendář – aplikace pro plánování času má výhodu v tom, že podporuje propojení s Kalendářem Google, takže informace o svých plánech můžete synchronizovat napříč několika zařízeními. Kromě toho je v takovém případě lze spravovat i ve webovém rozhraní.
 • Správce souborů – vcelku vydařená aplikace pro správu souborů v zařízení. Nabízí jak filtrování podle typu, tak pohled na úložiště, který se podobá Průzkumníkovi z Windows. Nutno uznat, že nechybí asi žádné důležité funkce.
 • ShareMe – aplikace pro rychlý přenos souborů mezi dvěma zařízeními. Výhodou je, že ke své činnosti nevyžaduje internetové připojení. Navíc díky možnosti instalace z Obchodu Play není omezena jen na telefony Xiaomi.
 • Čistič – zástupce jedné ze sekcí aplikace Optimalizace, kterou jsme si popsali výše. Jedná se o nástroj pro odstranění zbytečných dat, jako jsou soubory mezipaměti, staré instalační balíčky a další, které zabírají místo v interní paměti.
 • Mi Video – základní přehrávač videí, uložených v telefonu. Překvapivě nechybí ani podpora titulků s možností nastavení jejich velikosti a barvy či volba zvukové stopy.
 • Poznámky – aplikace pro vytváření, ukládání a správu poznámek nápadně připomíná Poznámky Google Keep. Podporuje zadávání textu, kreslení i zvukové/hlasové poznámky.
 • Mi OvladačRedmi Note 8 Pro je vybaven infračerveným vysílačem, který najdete na jeho horní hraně. Díky němu může telefon sloužit jako dálkový ovladač. Právě k tomu je zde aplikace Mi Ovladač, ve které si nadefinujete všechna zařízení a následně je z ní můžete zapínat/vypínat, nastavovat hlasitost, přepínat programy či měnit teplotu.

Hodnocení recenze Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro je telefon střední třídy, který za relativně málo peněz nabídne opravdu hodně schopností. Vyhovovat bude především těm, kdož ocení velkou obrazovku s věrnými barvami, ale nevyžadují nutně nejšpičkovější hardware.

Procesor MediaTek Helio G90T prokázal své schopnosti – telefon je s ním zcela plynulý a prakticky v žádné situaci jsme nezaznamenali nedostatek výkonu. K tomu přispívá i solidních 6 GB operační paměti, což byla ještě nedávno velikost, kterou se pyšnily jen vlajkové lodě.

Velikou pochvalu si zaslouží baterie s kapacitou 4500 mAh, která při běžném používání nebude mít problém vydržet na jedno nabití dva dny. Příjemná je podpora rychlého nabíjení až 18 watty, bezdrátové nabíjení však v této cenové kategorii ještě čekat nemůžeme.

Co odhalila recenze Redmi Note 8 Pro?

Na vážkách jsme při hodnocení fotoaparátu, který měl být z hlediska parametrů nadprůměrný. V praxi je spíše průměrný – má své silné, ale i slabé stránky. Pokud ale vezmeme v úvahu cenu, musíme konstatovat, že za ty peníze fotí Redmi Note 8 Pro opravdu slušně.

Mírnou kritiku si zaslouží GPS. Tedy ne, že by byla vysloveně špatná – v běžném nasazení, například při automobilové navigaci, funguje bezchybně. Slabou stránku ukázala při geocachingu, kde je potřebná podstatně vyšší přesnost.

Potěšujícím faktem je přítomnost NFC, díky kterému lze tento mobil použít k bezkontaktním platbám. Tradičně zamrzí absence deklarované odolnosti proti vodě a prachu, což však v této cenové kategorii nebudeme vyčítat.

Cena a dostupnost

Telefon Redmi Note 8 Pro nabízíme ve čtyřech barevných provedeních: modré, bílé, zelené a šedé. K dispozici je ve dvou variantách: levnější disponuje 6 GB RAM a 64 GB interní paměti, dražší má dvojnásobné interní úložiště. Ceny vypadají následovně:

Pokud si telefon objednáte den před pracovním dnem do 16:00, můžete ho mít již následující den u sebe doma. Nutno podotknout, že s ohledem na špičkové parametry jsou ceny doslova lidové. Redmi opět ukázalo, že dokáže nabídnout opravdu dobrý chytrý telefon za velmi příjemnou cenu.

Mohlo by Vás také zajímat
Redmi 9: unikly další informace o chystaných nejlevnějších telefonech

Minulou středu jsme přinesli první informace o připravovaných smartphonech Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C. Díky filipínskému prodejci mobilních Číst dál...

Redmi Note 9 Pro: vyšší střední třída s NFC a velkou obrazovkou

Ve čtvrtek 30. dubna byly představeny tři nové telefony: Xiaomi Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9 a Redmi Note Číst dál...

Redmi Note 9: legenda střední třídy sází na procesor MediaTek

V čtvrtek 30. dubna Xiaomi představilo tři novinky: Xiaomi Mi Note 10, Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9. Číst dál...

Redmi Note 8 Pro

5990 Kč
7.4

Výkon

7.4/10

Displej

6.0/10

Výdrž baterie

8.0/10

Fotoaparát

7.2/10

Cena

8.5/10

Klady

 • Veliká obrazovka se slušným obrazem
 • Dobrý výkon
 • Nadprůměrná výdrž baterie
 • NFC
 • Poměr ceny a výkonu

Zápory

 • Slabší výkon fotoaparátu
 • Méně přesná GPS
 • Aplikace Google místo Xiaomi
 • Chybí bezdrátové nabíjení

16 komentářů: „Recenze Redmi Note 8 Pro: velký elegán se skvělou výdrží a fajn cenou

 • 8. 2. 2020 (18:26)
  Permalink

  Mám redmi note 8 pro a jsem spokojenej ,škoda toho fotoaparátu a že stále není android 10,ale čekám na Mi10 ,telefon mám z eshopu xm.cz a jsem z eshopem maximálně spokojenej

 • 8. 2. 2020 (18:34)
  Permalink

  Dobrý den,

  já myslím, že se Androidu 10 dříve nebo později dočkáte.
  A na Mi 10 jsem také zvědavý 🙂
  Děkujeme za pěkné hodnocení! Předám ho kolegům.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 9. 2. 2020 (9:51)
  Permalink

  Uděláte aji recenzí na Xiaomi redmi note 8T?.Taky by mě zajímalo kdy redmi note 8T dostane android 10 a zabezpečení androidu na rok 2020?

 • 9. 2. 2020 (13:32)
  Permalink

  @Lukáš
  Dobrý den,

  aktuálně je na pořadu dne recenze Redmi 8. Redmi Note 8T zatím slíbit nemohu.
  Kdy dostane Android 10 je otázkou, ale řekl bych, že to nebude trvat dlouho.

  Karel Kilián

 • 10. 2. 2020 (8:09)
  Permalink

  Telefon je super , ale kupoval jsem ho v říjnu a teďka ho jdu reklamovat podruhé s tím samým problémem , přestala fungovat aplikace fotoaparátu.
  Poprvé měnili celý hardware .
  A nelíbí se mi že při reklamaci chtějí aby si zákazník sundal tvrzené sklo za které si účtují 499kc už jsem ho 2x kupoval!
  Na co mi je potom takový telefon když během 5 měsíců ho mám jen 3 měsíce !

 • 10. 2. 2020 (8:28)
  Permalink

  @Tomáš
  Dobrý den,

  upřímně nevidím důvod, proč po Vás prodejce kvůli reklamaci požaduje sundání tvrzeného skla…. V tom, upřímně, nevidím nic jiného než snahu o ekonomický prospěch.
  Jinak je otázkou, zda druhá závada téhož typu nesouvisí s nesprávnou či neúplnou opravou v prvním případě. Ale to nemohu takto na dálku soudit.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 10. 2. 2020 (14:11)
  Permalink

  Jako nezlobte se, ale z toho clanku je citit obrovská amatérština, viz žebříček Antutu:

  Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
  Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
  Poco F1 – 253 804 bodů

  Redmi Note 8 PRO opravdu nema vetsi score nez MI 8 nebo F1. Problem je samozrejme v tom, ze Mi 8 ci Poco je testovane v Antutu v7, kdezto Redmi Note 8 v Antutu v8. Vysledky techto dvou verzi NEJSOU SROVNATELNE, protoze v Antutu v8 doslo k vyraznemu zvyseni score napric zarizenimi.

  Pro zajimavost, Redmi Note 8 PRO v autu:
  anTuTu v7: 224759
  antutu V8: 279355

  Překvapuje mě, že nevíte ani tak zakladni vec

 • 10. 2. 2020 (18:18)
  Permalink

  Dobrý den,

  že vyšla nová verze AnTuTu vím, nicméně bohužel nejsou k dispozici nějaké převodní tabulky pro výsledky mezi novou a starou verzí. Že tam nějaký rozdíl je jsem věděl, ale že až takový, to jsem nevěděl.
  Ostatně i proto testuji i v GeekBenchi, kde je stále k dispozici verze 4.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 11. 2. 2020 (19:25)
  Permalink

  V jednom prazskem eshopu jsem koupil Note 8 Pro a nasledne doma zjistil ze nepodporuje NFC. Z webu jsem zjistil ze tyto telefony jsou urcene pro indicky trh. Prodejce nechce o vraceni ani slyset. NFC je pro mne docela dulezita funkce. Co mam delat?

 • 11. 2. 2020 (19:33)
  Permalink

  Dobrý den,

  pokud jste telefon koupil přes e-shop, pak můžete do 14 dnů od nákupu odstoupit od smlouvy a prodejce vám musí vrátit peníze. Vy mu vůbec nemusíte říkat, proč telefon vracíte.
  Viz například dTest: https://www.dtest.cz/clanek-6562/e-shopy-a-odstupovani-od-smlouvy

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 11. 2. 2020 (22:41)
  Permalink

  Mám tel. Xiaomi Redmi Note 8 Pro od vánoc. Po 14 dnech provozu zjištěn problém s sms a mms zároveň začala vyskakovat systémová chyba authentication failure – 29-. Při reklamaci mi bylo sděleno že se reklamace zamítá že závada se neprojevil. Ale byl přehráno software. Prý když nebudu souhlasit s výsledkem reklamace mám se obrátit na právníka jsem byl vyhozen z obchodu. Problém s sms a mms již zatím pominul ale systémová chyba stále obtěžuje čím dál víc i přes aplikace a volání. Tak nevím jestli jsem blbý já, prodejce, reklamační, nebo výrobce. Už nemám sílu se doprošovat nebo nedej bože soudit. Co stím dělat. Veliké zklamání od výrobce xiaomi, jak jsem ho předtím doporučoval. Děkuji za odpověď

 • 12. 2. 2020 (8:38)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  ano, tato chyba se zjevně občas objevuje na některých zařízeních, ale nezdá se, že by k ní bylo známo nějaké řešení – viz například https://c.mi.com/thread-2642048-1-0.html
  Osobně bych navrhoval provést zálohu dat a udělat obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
  Pokud nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, pak zkuste poslat zpětnou vazbu přímo do Xiaomi – možná se tam na problém podívají a vyřeší ho.
  Mělo by to fungovat takto:
  1. Otevřete Nastavení.
  2. Sjeďte úplně dolů a tam je položka Služby a zpětná vazba – klepněte na ni.
  3. Pomocí přepínače označte věc jako Problém.
  4. Popište (asi nejlépe anglicky), v čem je problém.
  5. V sekci Vyberte položky zvolte štítky, které definují podstatu problému.
  6. Zadejte své telefonní číslo nebo (raději) e-mail.
  7. Klepněte na tlačítko Odeslat.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 15. 4. 2020 (1:23)
  Permalink

  Redmi Note 8 pro je docela dobrý telefon (poměr cena/výkon), přesto bych upozornil na 2 poměrně velké nedostatky, které mohou být pro některé uživatele zásadní.
  MIUI v11.0.3.0 (PGGEUXM) postaven na Androidu 9 je k dnešnímu dni (15.4.2020):
  1) stále nepřipojitelný k automobilům skrze aplikaci Android auto (u verze 11.0.6 PGGMIXM snad již opraveno dokonce Android 10 – nemohu však osobně potvrdit). Proti starému Redmi note 4, které šlape vcelku dobře tedy velké zklamání v tomto ohledu.
  2) nelze nastavit individuální vyzvánění pro skupiny, lze pouze pro jednotlivé kontakty, za mě = velký krok zpět..
  I přesto věřím, že určitě najde své příznivce.

 • 15. 4. 2020 (8:40)
  Permalink

  @Jenda
  Dobrý den,

  Android Auto není oficiálně v Česku podporováno, takže lze čekat jisté problémy. Jak je to konkrétně u tohoto modelu netuším.
  Co se týká vyzvánění – na skupiny ho nelze přiřadit na žádném telefonu Xiaomi. Může za to náhrada aplikací pro volání aplikacemi od Googlu. Ty to prostě nepodporují a je otázkou, zda to někdy podporovat budou.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 28. 5. 2020 (0:36)
  Permalink

  Dobry den,

  Mam Redmi Note 8 pro. Pri poslechu FM radia se sluchatky s kabelem, musim mit telefon u okna abych chitil signal stanic. Je toto normalni ? S jinym mobilem chytnu stanice i v byte. Bydlim v Praze.
  Dekuji za odpoved.

  S pozdravem
  Martin

 • 28. 5. 2020 (6:28)
  Permalink

  @Dotaz
  Dobrý den,

  tohle se těžko posuzuje, nicméně řekl bych, že by signál měl být k dispozici nejen u okna.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.