Recenze Redmi Note 9S: pracant s dlouhou výdrží a velkou obrazovkou

Redmi Note 9S je telefon vyšší střední třídy, vyznačující se velkou obrazovkou a baterií s vysokou kapacitou. Zajímavým parametrem, ale současně i největším otazníkem, je procesor Qualcomm Snapdragon 720G. Jaké má další výhody a co mu možná chybí? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Redmi Note 9S.

Jaký je Redmi Note 9S?
Jaký je Redmi Note 9S?

Obsah recenze

Recenze Redmi Note 9S začíná rozbalováním

Telefon dorazil v bílé kartónové krabičce, na jejíž svrchní straně je vyobrazen v šedé variantě. Na obalu nechybí decentní logo Mi, na obou bočních hranách je pak šedým písmem uveden název modelu – Redmi Note 9S. Na test jsme dostali verzi se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Kromě ní je k dispozici i vyšší varianta 6+128 GB.

Redmi Note 9S dorazil v kartónové krabičce
Redmi Note 9S dorazil v kartónové krabičce

Po sejmutí víka narazíte na tradiční papírovou pošetku, obsahující prostředek na otevření šuplíčku pro SIM karty, transparentní silikonový obal, stručný návod a záruční list. Pokud tento telefon pořídíte na XM.cz nebo XM.sk, najdete v balení také kartičku s užitečným překvapením, které však nebudeme prozrazovat.

Obsah balení Redmi Note 9S
Obsah balení Redmi Note 9S

Pod pošetkou je uložen samotný telefon, který je skutečně důsledně oblepený ze všech stran ochrannými fóliemi. Přední část výrobce využil k prezentaci hlavních lákadel tohoto modelu, kterými jsou:

 • Procesor Qualcomm Snapdragon 720G, vyráběný 8nm procesem.
 • 48Mpx hlavní fotoaparát, čtyři foťáky a přední fotoaparát s rozlišením 16 Mpx umístěný v „průstřelu“.
 • Obrazovka s úhlopříčkou 6,67″ a rozlišením FullHD+, tedy 1080 × 2400 obrazových bodů.
 • Čtečka otisků prstů umístěná v tlačítku pro zapnutí/vypnutí telefonu.
 • Baterie s kapacitou 5020 mAh a podporou rychlého nabíjení výkonem až 18 wattů.
Redmi Note 9S obalený fóliemi
Redmi Note 9S obalený fóliemi

Nabíječka

V nejnižším „patře“ krabičky najdeme kabel s koncovkami USB-A a USB-C, sloužící k nabíjení a případně i připojení telefonu k počítači. Přítomen je také nabíjecí adaptér MDY-11-EP, schopný dosahovat výkonu až 22,5 wattu. To vnímáme jako zásadní výhodu, neboť s tímto adaptérem můžete mobil nabíjet nejvyšší možnou rychlostí.

Napájecí adaptér
Napájecí adaptér

Redmi Note 9S zepředu

Přední stranu obsadil displej se skutečně velkolepou úhlopříčkou 6,67″ a rozlišením 1080 × 2400 obrazových bodů. S ohledem na cenovou kategorii se pochopitelně jedná o LCD panel. Uprostřed horní části je umístěn v takzvaném „průstřelu“ přední fotoaparát.

Obrazovka Redmi Note 9S
Obrazovka Redmi Note 9S

Podle GSM Areny zabírá obrazovka velmi solidních 84,5 % přední strany. Rámečky jsou poměrně tenké, obrazovka je však – na rozdíl od aktuálních vyšších modelů – plochá, tedy není směrem k hranám zaoblená. Reproduktor pro hovory a senzory přiblížení a okolního světla našly své místo v mřížce, umístěné na přechodu s horní hranou.

Xiaomi Mi Band 5
Přední fotoaparát v průstřelu
Přední fotoaparát v průstřelu

S ohledem na skutečnost, že Redmi Note 9S není osazen AMOLED obrazovkou, není k dispozici funkce ambientního displeje („always on“). O to více potěšila přítomnost decentní notifikační LED bílé barvy, umístěné v horní hraně.

Redmi Note 9S
Redmi Note 9S

Telefon je opravdu rozměrný, takže se nerozpakujeme označit ho jako „pádlo“. Měří 165,8 × 76,7 × 8,8 milimetrů a váží 209 gramů. Takto velké a relativně těžké zařízení při nošení v kapse opravdu pocítíte.

Redmi Note 9S zezadu

Na testování jsme dostali variantu Aurora Blue, tedy v modré, nebo přesněji zelenomodré barvě. S prohlídkou telefonu pokračujeme na zadní straně, která se leskne a velmi ochotně zachytává otisky prstů. Dojem trochu kazí ikony CE a odpadkového koše, situované pod logem Redmi, které po výrobcích vyžaduje Evropská unie.

Zadní strana Redmi Note 9S
Zadní strana Redmi Note 9S

Uprostřed horní části je modul se čtyřmi fotoaparáty. Zde musíme podotknout, že opravdu mimořádně hodně vystupuje nad okolní povrch a situaci nezachrání ani přiložený obal. Při položení zády na rovnou podložku se tento telefon bude prostě „kinklat“.

Vystupující modul foťáků
Vystupující modul foťáků

Hrany Redmi Note 9S

Na horní hraně je infračervený vysílač, díky kterému lze tento telefon použít jako dálkový ovladač k ovládání domácí elektroniky. Kromě něj je zde přítomen sekundární mikrofon, sloužící k potlačení okolního hluku během hovorů.

Horní hrana Redmi Note 9S
Horní hrana Redmi Note 9S

Na levé hraně je šuplíček pro SIM karty, který lze otevřít pomocí prostředku, jež je součástí balení. Do Redmi Note 9S lze nainstalovat současně až dvě SIM karty formátu nanoSIM a jednu paměťovou kartu microSD s kapacitou až 512 GB. Nemusíte se tedy rozhodovat, zda využijete dvě SIM, nebo jeden slot obětujete ve prospěch paměťové karty.

Levá hrana Redmi Note 9S
Levá hrana Redmi Note 9S

Spodní hrana obsahuje konektor pro připojení klasických „drátových“ sluchátek a USB-C konektor, sloužící k nabíjení telefonu. Dále je zde k vidění primární mikrofon pro hovory a mřížka, pod kterou se skrývá hlasitý reproduktor.

Spodní hrana telefonu
Spodní hrana telefonu

Konečně na pravé hraně najdete všechna hardwarová tlačítka – tedy pro zapnutí/vypnutí a nastavení hlasitosti zvuku. Tlačítko pro zapnutí/vypnutí je zapuštěné v mírné prohlubni a jeho největší zajímavostí je fakt, že obsahuje čtečku otisků prstů. Toto řešení nám připadá velmi praktické a je určitě šikovnější než čtečky otisků na zádech.

Redmi 9
Pravá hrana Redmi Note 9S
Pravá hrana Redmi Note 9S

Obrazovka Redmi Note 9S

Jedním z důvodů, proč si zákazníci pořizují telefony řady Redmi Note, je velká obrazovka. Platí to i v případě modelu 9S, u kterého se můžete těšit na skutečně velkolepý LCD IPS displej s úhlopříčkou 6,67″, což je aktuálně nejvíc, co u telefonů Xiaomi můžete dostat.

Obrazovka Redmi Note 9S
Obrazovka Redmi Note 9S

Obrazovka má rozlišení FullHD+, tedy konkrétně 1080 × 2400 obrazových bodů, z čehož plyne poměr stran 20:9 a jemnost 395 ppi. Z dalších parametrů můžeme zmínit kontrast 1500:1 a maximální jas až 450 nitů. Zvýšenou ochranu pak zajišťuje odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 5.

Celkově vzato jde o víceméně klasický LCD panel se všemi s tím souvisejícími výhodami i nevýhodami. K jeho kladům patří například věrné podání barev, z nedostatků jmenujme o něco slabší čitelnost na přímém slunci a fakt, že černá není tak černá jako na AMOLEDech.

Informace z aplikace Display Tester
Informace z aplikace Display Tester

Za zmínku rozhodně stojí certifikace TÜV Rheinland, která je garancí nízkých emisí modrého světla. Modré světlo má celou řadu negativních vlivů – mimo jiné například může narušovat spánek. Certifikované displeje mají snížené emise modrého světla, aby chránily oči a zachovaly zrak uživatelů.

Čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů je umístěna pro Xiaomi poněkud atypicky – v tlačítku pro zapnutí/vypnutí telefonu. Toto řešení vnímáme jako výrazně praktičtější ve srovnání se čtečkou na zádech – při přikládání prstu nehrozí riziko „upatlání“ optiky fotoaparátů.

Čtečka otisků prstů v tlačítku
Čtečka otisků prstů v tlačítku

Nejpohodlnější je odemykání palcem, pod která čtečka doslova „padne“. Důležitou skutečností je, že kvůli odemknutí telefonu není nutné tlačítko mačkat – stačí jemně přiložit prst a telefon se odemkne. Čtečka fungovala na jedničku, telefon odemykala prakticky okamžitě a snesla i mírně vlhký nebo mastný prst.

Odemykání tváří

Telefon Redmi Note 9S je vybaven předním fotoaparátem s rozlišením 16 Mpx, který je umístěn v „průstřelu obrazovky“. Kromě selfies a videohovorů ho lze použít také k odemykání telefonu – tuto možnost najdete v Nastavení v sekci Heslo a zabezpečení. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: odemykání otiskem prstu a pomocí tváře.

V případě tohoto telefonu však dává odemykání tváří smysl jedině, pokud si aktivujete funkci Probudit displej dvojitým poklepáním (v sekci Zamykací obrazovka). Budete-li displej rozsvěcet tlačítkem, dojde k odemknutí na základě rozpoznání otisku prstu.

Pochopitelně se jedná jen o porovnání tváře s uloženým vzorem – nejde tedy o žádnou formu 3D skenování, jako v případě Face ID u Applu. K úspěšnému rozpoznání je tedy potřeba dostatek světla – v takovém případě se telefon odemkne ve zlomku sekundy.

Hardwarová výbava

Jakožto zařízení vyšší střední třídy je Redmi Note 9S osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 720G. Jde o relativní novinku, představenou počátkem tohoto roku, která je vyráběna 8n procesem LPP. Písmeno G v názvu naznačuje zaměření na herní výkon.

Srdcem je Qualcomm Snapdragon 720G
Srdcem je Qualcomm Snapdragon 720G

64bitový osmijádrový čip se skládá ze šesti úsporných jader Kryo 465 Silver (Cortex-A55) s maximální taktovací frekvencí 1,8 GHz a dvou výkonných jader Kryo 465 Gold (Cortex-A76) s maximem na 2,3 GHz.

Grafiku zajišťuje akcelerátor Adreno 618 s maximálním taktem 500 MHz a podporou technologií DirectX 12, OpenCL 2.0, OpenGL ES 3.2 a Vulkan 1.1. Zmínit musíme také integrovaný modem X15 LTE který podporuje LTE uplink Cat 13 a downlink Cat 15.

Tento model je dostupný ve dvou verzích: levnější se 4 GB operační paměti a 64GB interním úložištěm a výkonnější se 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Úložiště lze rozšířit pomocí paměťových karet microSD o dalších až 512 GB. Pro paměťové karty je připraven dedikovaný slot.

Benchmarky

Pochopitelně nás velice zajímalo, jak si Redmi Note 9S s novým procesorem Snapdragon 720G povede ve výkonnostních testech. Podrobili jsme ho tedy klasické proceduře testování syntetickými benchmarky.

Testovali jsme pomocí čtyř syntetických benchmarků: AnTuTu, GeekBench 4, GeekBench 5 a AI Benchmark. Jako obvykle zdůrazňujeme, že benchmarky nejsou odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V případě Redmi Note 9S jsme naměřili výsledek 273 766 bodů, což je poněkud překvapivě lepší skóre, než jakého ve stejném testu dosáhl Xiaomi Mi Note 10 s čipem Qualcomm Snapdragon 730G. Telefon se tak může hrdě zařadit do vyšší střední třídy.

 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 4

Benchmark Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a s více jádry.

Protože tento benchmark používá stále stejnou metodiku, jsou jednotlivé výsledky vzájemně srovnatelné. Redmi Note 9S dostal v operacích s jedním jádrem 2648 bodů a v operacích s více jádry 7017 bodů, čímž opět překonal Mi Note 10 se Snapdragonem 730G a zařadil se po bok telefonů s čipem Qualcomm Snapdragon 845 z roku 2018.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 3401 bodů
 • Redmi Note 9S – 2648 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 2516 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 2496 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 1527 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů
 • Redmi 8 – 899 bodů
 • Redmi 7A – 863 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 9T Pro – 10 656 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 7599 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Redmi Note 9S – 7017 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 6869 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 5581 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů
 • Redmi 8 – 3294 bodů
 • Redmi 7A – 3084 bodů
Poco F3

Geekbench 5

Letos jsme do našich recenzí zařadili novější verzi benchmarku Geekbench 5. Výsledky zatím můžeme srovnávat jen se dvěma modely: low-endovým Redmi Note 8 a vyšší střední třídou Mi Note 10. I v tomto případě čip 720G o něco překonal Snapdragon 730G.

Také tento benchmark používá stále stejnou metodiku, takže jsou výsledky vzájemně srovnatelné. Redmi Note 9S dostal v operacích s jedním jádrem 567 bodů a v operacích s více jádry 1742 bodů. Opět tak tedy překonal Mi Note 10.

Výsledky testů s jedním jádrem

Výsledky testů s více jádry

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

Redmi Note 9S se ukázal v dobrém světle – s výsledkem v podobě 15 528 bodů se umístil na třetím místě. Proti špičkovým modelům sice o něco zaostává, avšak i zde dokázal překonat například Xiaomi Mi Note 10. Je vidět, že podpoře umělé inteligence je věnována náležitá pozornost.

 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

V našich e-shopech (tedy v tom českém i slovenském) prodáváme globální verzi telefonu, což v praxi znamená, že jde o zařízení, zvládající všechny potřebné frekvence a standardy. Nechybí ani ty používané našimi operátory, takže rychlá data vám budou fungovat všude, kde jsou dostupná.

Recenze Redmi Note 9S
Recenze Redmi Note 9S

Telefon má dedikované sloty, což v praxi znamená, že do něj můžete současně nainstalovat dvě SIM karty formátu nanoSIM a jednu paměťovou kartu microSD. Volba primární SIM přitom nezávisí na zvoleném slotu. Oficiálně jsou podporována následující síťová pásma:

 • GSM: B2/3/5/8
 • WCDMA: B1/2/4/5/8
 • TDD LTE: B38/40
 • FDD LTE: B1/2/3/4/5/7/8/20/28

Během testování jsme nezaznamenali ani sebemenší potíže s hlasovými ani datovými službami. Vše fungovalo bezvadně, jak jsme ostatně zvyklí. I v příhraničních oblastech se tento telefon choval stejně dobře, jako jakýkoli jiný.

Konektivita

Začněme Wi-Fi konektivitou – tento model podporuje standardy 802.11a/b/g/n/ac na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz. V nabídce nechybí funkce Wi-Fi Direct a Wi-Fi Display. Z tohoto hlediska jsme neměli co vytknout – spojení bylo stabilní, rychlé a telefon ho udržoval i na poměrně dlouhé vzdálenosti.

Bluetooth je podporován ve verzi 5.0 LE, přičemž nechybí profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). V tomto směru opět nemáme co vytknout – telefon jsme bez potíží spárovali a používali s chytrým náramkem Mi Band i bezdrátovým reproduktorem.

Patrně největší kritika se v případě Redmi 9S snáší na absenci NFC. Ta je poměrně velkým překvapením, neboť loňské modely Note 8 Pro a Note 8T NFC měly. Bohužel tak tento telefon nelze použít k bezkontaktnímu placení prostřednictvím Google Pay.

Na horní hraně telefonu je také infračervený vysílač, který je možné použít k dálkovému ovládání domácích spotřebičů. Stačí v aplikaci Mi Ovladač zvolit typ přístroje, značku, model a po otestování ho můžete ovládat stejně, jako klasickým „dálkáčem“. Škoda jen, že celá řada u nás běžných značek (například Rohnson) v nabídce chybí.

Telefon je dále vybaven těmito senzory a snímači:

 • Senzor přiblížení
 • Senzor okolního světla v obrazovce
 • Akcelerometr
 • Gyroskop
 • Elektronický kompas

Určování polohy

Telefon Redmi Note 9S dle oficiální specifikace podporuje čtyři satelitní poziční systémy: americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou. Aplikace GPS Test však potvrdila pouze GPS, GLONASS a Beidou, což je poněkud překvapivé. Ke stejném závěru došla i druhá aplikace téhož jména – družice evropského systému Galileo telefon neviděl.

Z hlediska určování polohy máme z tohoto modelu poněkud rozporuplné pocity. Úvodní lokalizace trvala déle, než jsme u dnešních telefonů zvyklí – obvykle kolem pěti sekund. V navigaci Waze se nám opakovaně stávalo, že telefon našel svou polohu až po několika minutách. O něco déle trvalo také nalezení pozice v Runkeeperu.

Po úvodním zjištění pozice však již nedocházelo k žádným výpadkům a poloha byla průběžně aktualizována s dostatečnou přesností, což jsme nezávisle ověřili několika aplikacemi. Deklarovaná odchylka byla zpravidla kolem čtyř metrů, což lze považovat za standard.

Testovali jsme také automobilovou a cyklistickou navigaci v aplikacích Waze, Mapy Google, Mapy.cz a MapFactor Navigator. Po nalezení polohy vše probíhalo dle předpokladů – například při sjetí trasy došlo k téměř okamžitému zjištění a následnému přepočtu.

Telefon jsme také vyzkoušeli při geocachingu, kde je vyžadována řádově větší přesnost. Redmi Note 9S hodnotíme v tomto směru jako průměrný, vadila nám jen delší inicializace, samotné zaměření pozice kešek bylo víceméně dobré.

Co prozradila recenze Redmi Note 9S o baterii a výdrži na jedno nabití?

Redmi Note 9S je osazen uživatelsky nevyměnitelnou lithium-iontovou baterií s nadprůměrnou kapacitou 5020 mAh. Nutno říci, že výdrž telefonu na jedno nabití byla opravdu nadstandardní – nepoužívaný telefon indikoval i po třech hodinách po vytažení z nabíječky 100 % baterie.

Baterie s kapacitou 5020 mAh
Baterie s kapacitou 5020 mAh

Telefon podporuje rychlé nabíjení výkonem až 18 wattů, přičemž v balení je (možná poněkud překvapivě) nabíječka s výkonem až 22,5 wattu. S touto nabíječkou trvalo plné nabití vybitého telefonu 1 hodinu a 59 minut, přičemž během první hodiny se nabil na 56 %.

Nutno podotknout, že Redmi Note 9S podporuje pouze „drátové“ nabíjení přes konektor USB-C. Bezdrátové nabíjení je tak stále doménou telefonů nejvyšší třídy a v této cenové kategorii na něj přinejmenším prozatím ještě nějakou dobu nenarazíme.

Výdrž hodnotíme jako velice nadprůměrnou a Note 9S je v tomto směru jedním z nejlepších. Nebylo výjimkou, že po celém dnu běžného používání putoval telefon večer, po 15 hodinách do nabíječky s více než 70 % baterie. To naznačuje, že dvou- až třídenní výdrž určitě nebude velkým problémem.

Fotoaparát

Redmi Note 9S přichází s celkem pěti fotoaparáty – čtyři najdeme v silně vystupujícím modulu na zadní straně, kde jim sekunduje LED blesk, pátý se nachází v obrazovce v takzvaném „průstřelu“ a míří směrem vpřed.

Redmi Note 9S přichází s celkem pěti fotoaparáty
Redmi Note 9S přichází s celkem pěti fotoaparáty

Pojďme si jednotlivé foťáky představit v bodech:

 • 48 Mpx – hlavní fotoaparát, světelnost f/1,79, skládá 4 body snímače do 1 bodu obrázku, snímač Samsung ISOCELL GM2.
 • 8 Mpx – širokoúhlý fotoaparát, světelnost f/2,2, úhel záběru 119 stupňů.
 • 5 Mpx – makro fotoaparát, světelnost f/2,4, ostření od 2 do 10 centimetrů.
 • 2 Mpx – hloubkový snímač, určený pro pořizování fotek s rozmazaným pozadím.
 • 16 Mpx – přední fotoaparát, světelnost f/2,48.

Aplikace Fotoaparát

Jak je u Xiaomi zvykem, součástí softwarové výbavy je vlastní aplikace pro pořizování fotek. Ta je velice dobře zpracovaná a intuitivní: vlevo najdete tlačítka pro zapnutí/vypnutí funkce zkrášlení, umělé inteligence, HDR a blesku.

Vpravo je přepínač mezi zadními fotoaparáty (0,6× – širokoúhlý, 1× – hlavní foťák, 2× přiblížení), volič režimu, tlačítko spouště, náhled poslední pořízené fotky a přepínač mezi předním a zadními fotoaparáty. Makro režim je však poněkud nepochopitelně ukrytý v nabídce pod tlačítkem se třemi čárkami.

K dispozici jsou následující režimy:

 • Fotografie
 • 48 Mpx
 • Portrét
 • Noc
 • Panorama
 • PRO
 • Video
 • Krátké video
 • Zpomalení

Jak fotí Redmi Note 9S?

Začněme základním faktem, že hlavní fotoaparát má sice rozlišení 48 Mpx, nicméně ve výchozím nastavení skládá čtyři body snímače do jednoho bodu fotografie. To znamená, že výsledné obrázky mají rozlišení 4000 × 3000 obrazových bodů, tj. 12 Mpx. Výsledkem by mělo být lepší zachycení drobných detailů. V režimech najdete možnost fotit ve 48Mpx režimu, nicméně nevidíme pro to žádný praktický důvod – spíše v něm vyniknou drobné nedostatky.

Z hlediska fotek budeme kladně hodnotit věrně zachycené barvy a poměrně solidní množství detailů. Několikrát se nám ale stalo, že byl snímek rozmazaný, což přičítáme chybějící stabilizaci obrazu, kterou však u telefonu této třídy nečekáme.

Čtyři fotoaparáty a LED blesk
Čtyři fotoaparáty a LED blesk

Ve zhoršených světelných podmínkách se objevuje drobný šum, naopak za denního světla podává fotoaparát ve své kategorii velmi pěkné výsledky. S focením některých scén pomáhá umělá inteligence, s jejímž nastavením jsme byli v drtivé většině případů spokojeni.

Přední fotoaparát pořizuje snímky v rozlišení 4608 × 3465, tedy 16 Mpx. Také v jeho případě budeme kladně hodnotit podání barev a množství zachycených detailů. Drobné problému mu však činilo focení v protisvětle.

Náš pohled na kvalitu fotek

Ve své cenové kategorii fotí Redmi Note 9S rozhodně nadprůměrně. K aktuální špičce, kam řadíme Xiaomi Mi Note 10 či Xiaomi Mi 10, však pochopitelně nějaký ten krůček chybí. Fotky za denního světla vcelku odpovídají realitě, s klesajícím osvětlením se však situace zhoršuje.

Za tmy je problém udržet fotoaparát tak, aby fotky nebyly rozmazané. I při zapnutém nočním režimu, který je k dispozici pouze u hlavního 48Mpx fotoaparátu, je zřetelný šum a některé objekty jsou nepříjemně neostré. Kvalita prostě neodpovídá tomu, co bychom od senzoru Samsung ISOCELL Bright GM2 očekávali.

Snímky, pořízené hlavním i širokoúhlým foťákem za denního světla, považujeme za zdařilé. Mají příjemné, realistické barvy a velmi dobře vyváženou bílou a jsou dostatečně ostré. V případě zapnuté umělé inteligence je viditelná snaha o vyzdvihování zelené barvy na snímcích s přírodou.

Širokoúhlý fotoaparát podává pěkné výsledky a vykazuje minimální zkreslení při okrajích. Velkou pochvalu si zaslouží makro fotoaparát – ani ne tak kvůli kvalitě snímků, ale za schopnost ostření na velmi malé vzdálenosti. Působivé jsou také portrétní záběry – oddělení objektu a pozadí je skvělé a bokeh efekt nevypadá příliš uměle.

Trochu nás zklamalo viditelné „zadrhávání“ aplikace Fotoaparát, projevující se zejména při jejím spouštění a rychlejším pohybu. V tomto směru nezbývá než doufat, že uvedené chování napraví některá z budoucích softwarových aktualizací.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Redmi Note 9S

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi Note 9S. Všechny níže vystavené fotky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 148 MB z Ulož.to.

Natáčení videa

Telefon Redmi Note 9S pochopitelně umí natáčet video a nabízí v tomto směru poměrně solidní možnosti. Kromě hlavního fotoaparátu lze k natáčení použít jak širokoúhlý, tak i makro objektiv, což výrazně rozšiřuje poskytované schopnosti. Pojďme si nejprve projít režimy, které toto zařízení podporuje:

 • Rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu
 • Rozlišení 1080p při 30 nebo 60 snímcích za sekundu
 • Rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu
 • Zpomalené video v rozlišení 1080p při 120 snímcích za sekundu
 • Zpomalené video v rozlišení 720p při 120, 240 nebo 960 snímcích za sekundu

Jak natáčí Redmi Note 9S?

Začněme pozitivy, která jsou podobná, jako v případě fotoaparátu. Za dobrých světelných podmínek se tedy můžete těšit na pěkné podání barev s dobrým vyvážením bílé, slušné množství zachycených detailů a zcela minimální šum.

I zde jsme ale v některých případech narazili na rozostření obrazu. Zcela zjevná je při natáčení ve 4K absence jakékoli stabilizace – videa točená z ruky budou tedy více či méně roztřepaná. Naopak v rozlišení 1080p funguje elektronická stabilizace docela dobře.

Ve zhoršených světelných podmínkách je ve videích viditelný šum, detaily se pomalu ztrácejí a občas dochází k poněkud zmatenému přeostřování. Podání barev je v tomto případě průměrné, stejně jako vyvážení bílé.

Telefon pořizuje video ve formátu MPEG4 (v nastavení lze volit mezi H.264 a H.265), přičemž v nejvyšším rozlišení 4K poskytuje 3840 × 2160 obrazových bodů. Zvuk je zaznamenáván jako AAC 48 kHz stereo s tokem 96kbps. Jedna minuta záznamu ve 4K zabere asi 303 MB.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Redmi Note 9S

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Redmi Note 9S

 

Zvuk

Redmi Note 9S má jeden hlasitý reproduktor, umístěný v mřížce ve spodní hraně. Jeho maximální hlasitost by považujeme za dostatečnou – například pokyny navigace byly zřetelně slyšitelné i v hlučnějším prostředí, jako je auto jedoucí po nerovném povrchu.

Podání zvuku víceméně odpovídá střední třídě – tedy řekněme, že na přehrávání videí ze sociálních naprosto postačuje. Na nejvyšší hlasitost jsme však zaznamenali drobné rezonance a nepříliš příjemné podání výšek. Určitě bychom na telefonu neposlouchali klasickou, ale na popové písničky je to postačující výkon.

Operační systém

Po prvním spuštění na nás čekal Android 10 s grafickou nadstavbou MIUI ve verzi 11.0.1 (konkrétně 11.0.1.0 QJWMIXM). Hned v průběhu prvního týdne testování jsme dostali aktualizaci na MIUI 11.0.3, která přinesla zlepšení stability systému a snížení zpoždění při načítání systémových procesů.

V seznamu aplikací nechyběla témata, která se do Evropy vrátila teprve nedávno. V MIUI Launcheru nám však chyběla možnost zapnout tradiční seznam aplikací, takže jsme nakonec museli nainstalovat Nova Launcher. Zajímavostí je také skutečnost, že levou domovskou obrazovku neobsadil Aplikační trezor, ale Google Discover, který však lze v nastavení vypnout.

I na telefonu vyšší střední třídy běží MIUI naprosto plynule – nezaznamenávali jsme prakticky žádné prodlevy ani zadrhnutí. Občasné zpomalení bylo viditelné jen v aplikaci Fotoaparát. MIUI je v posledních verzích velmi dobře odladěná nadstavba, která na zařízení s moderním procesorem běží perfektně.

Vlastní vylepšení

Xiaomi ve své nadstavbě přináší proti čistému Androidu celou řadu změn a vylepšení. Jako první jmenujme seznam posledních spuštěných aplikací v podobě dvou sloupců s kartami s vertikálním posunem. Podržením panelu aplikace vyvoláte nabídku pro její zamknutí v paměti, rozdělení obrazovky a vstup do nastavení. V horní části jsou k dispozici tlačítka pro spuštění Čističe, Kontroly zabezpečení, Hloubkové čištění a Správu aplikací.

Vlastní provedení vnesl čínský výrobce do notifikací a panelu rychlého nastavení, jehož součástí je i táhlo pro rychlou manuální změnu podsvětlení obrazovky. K dispozici jsou snad všechna tlačítka a přepínače, které by se vám mohly hodit – nám chyběla jen možnost rychlého přepínání dat mezi SIM kartami.

Zcela jiné je také systémové nastavení, jež má svou vlastní strukturu a specifické grafické pojetí. Některé položky jsou tak trochu „zakopané“, nicméně naštěstí je k dispozici poměrně dobře fungující vyhledávání, které usnadňuje jejich nalezení.

Speciality MIUI

MIUI má celou řadu specifických funkcí, které na telefonech jiných značek nenajdete. Těch vylepšení je opravdu hodně a jejich výčet by zdaleka přesáhl rámec této recenze. Pojďme se tedy podívat alespoň na několik nejzajímavějších.

První zajímavostí jsou dotyková gesta, díky kterým můžete telefon používat podobným způsobem, jako poslední iPhony. Tři tlačítka ve spodní liště jsou v takovém případě nahrazena poměrně dobře promyšlenými gesty. Podrobně jsme se tomuto způsobu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: ovládejte telefon gesty jako iPhone.

Další funkcí, která bude pro některé uživatele užitečná, je Druhý prostor. Umožňuje vytvoření odděleného a zabezpečeného profilu, což využijete například v případě, kdy telefon půjčujete dětem či potřebujete oddělit soukromý a pracovní život. Podrobně jsme o této funkci psali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: duální aplikace a druhý prostor.

Velmi zajímavé jsou také Duální aplikace – funkce, díky které můžete „naklonovat“ téměř jakoukoli aplikaci a používat ji s jiným uživatelským účtem či s odlišným nastavením. To se hodí zejména u programů, které samy o sobě nepodporují práci s více účty (např. Facebook). O této funkci jsme taktéž psali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: duální aplikace a druhý prostor.

Předinstalované aplikace

U telefonů Xiaomi s nadstavbou MIUI je nutné počítat s tím, že je výrobce vybavil poměrně širokou paletou aplikací – dohromady jich je více než čtyřicet. Je otázkou úhlu pohledu, zda spíše oceníte, že výrobce připravil programy k okamžitému použití, nebo jestli byste se bez nich klidně obešli.

Nabídka obsahuje sadu základních aplikací Google a spoustu (často užitečných) programů Xiaomi. Méně kladně však hodnotíme přítomnost aplikací, které si uživatel může nainstalovat sám – například Facebook, WPS Office, Netflix a LinkedIn. Zcela bychom se obešli bez čtyř her: Block Puzzle Guardian, Crazy Juicer, Dust Settle a Bubble Story. Naštěstí lze všechny zmínění bez problémů odinstalovat.

Každopádně musíme upozornit na skutečnosti, že místo svých aplikací Telefon, Kontakty a Zprávy instaluje Xiaomi tyto aplikace od Googlu. To sice není úplně špatně, bohužel však tímto rozhodnutím uživatelé přicházejí o některé funkce, jako je například nahrávání hovorů.

Základní sada

 • Galerie – základní aplikace pro správu obrázků a fotografií nabízí několik různých pohledů. Součástí je i jednoduchý editor, s jehož pomocí lze upravovat fotky, aplikovat na ně různé filtry, přidávat nálepky a texty.
 • Obchod Play – protože jde o globální verzi telefonu Redmi Note 9S, nemůže v seznamu chybět oficiální repozitář. Z něj můžete stahovat a instalovat tisíce aplikací a her, přičemž Obchod Play zajišťuje i jejich pozdější aktualizace.
 • Hudba – základní hudební přehrávač, který pracuje s písničkami uloženými v telefonu a na paměťové kartě. Zvládá vše, co byste od aplikace tohoto typu čekali – přeskakování mezi skladbami, náhodné přehrávání a podporuje seznamy.
 • Optimalizace – ačkoli obecně platí, že by se do běhu operačního systému Android nemělo zasahovat, Xiaomi vybavuje své telefony touto aplikací. Ta by měla pomoci s odstraněním zbytečností, kontrolou zabezpečení či zvýšením rychlosti.
 • Témata – do evropských telefonů se nedávno vrátila aplikace pro stahování a instalaci grafických témat. Jejich prostřednictvím můžete prakticky zcela „překopat“ vzhled uživatelského rozhraní. Nabídka je dostatečně široká, takže si na své přijde asi každý.
 • Čistič – zkratka do jedné ze sekcí aplikace Optimalizace. Čistič dokáže uvolnit místo v paměti tím, že odstraní zbytečné soubory. Konkrétně umí vymazat soubory mezipaměti, zastaralé soubory, instalační balíčky a další.

Hlavní aplikace

 • Telefon – základní aplikace pro telefonní hovory z dílny Googlu. Slouží k realizaci telefonátů, umí podržet hovor na lince a zvládá hovory s více účastníky. Protože se jedná o aplikaci od Googlu, nenabízí bohužel možnost nahrávání.
 • Zprávy – aplikace pro správu SMS z dílny Googlu asi bude většině uživatelů postačovat. Umí například odstranit diakritiku před odesláním či vyžadovat doručenku. Pokročilejší funkce, jako je například naplánování odeslání SMS v určitý čas, bohužel v nabídce chybí.
 • Chrome – webový prohlížeč, který nabízí prakticky vše, co při procházení webu můžete potřebovat, a řadu funkcí navíc. Nechybí například synchronizace přihlašovacích údajů a oblíbených položek s desktopovou verzí. K dispozici je také režim anonymního surfování.
 • Fotoaparát – tuto aplikaci jsme vám podrobně představili v kapitolách věnovaných pořizování fotek a natáčení videí. Zde tedy budeme konstatovat, že nabízí patrně vše, co od takového programu můžete potřebovat.

Další aplikace

 • Nastavení – systémové nastavení si Xiaomi přizpůsobilo svým představám a potřebám. Má tedy vlastní strukturu, kde jsou jednotlivé položky doprovázeny barevnými ikonami. K dispozici je také funkce vyhledávání.
 • Správce souborů – mimořádně povedená aplikace pro správu souborů nabízí několik pohledu na vaše data. Umí je rozdělit podle typu, nebo zobrazit jako klasický Průzkumník z Windows. Součástí je také integrovaný FTP server pro snadný přenos dat mezi telefonem a počítačem.
 • Mi Video – obdoba Galerie, zaměřující se na videa uložená v telefonu a na jeho paměťové kartě. Nabízí několik možných pohledů, pochopitelně zvládá i přehrávání, podporuje více zvukových stop či zobrazování titulků z externího souboru.
 • Poznámky – poměrně pěkně zpracovaná aplikace pro ukládání nejrůznějších poznámek včetně textových, obrázkových, ručně zadaných či hlasových. Zadání nové poznámky je snadné a uživatel má k dispozici solidní paletu různých nástrojů.
 • Počasí – v základní výbavě nechybí ani meteorologická aplikace, zobrazující situaci na vybraném místě. Předpověď počasí na následující tři dny ukazuje předpokládaný stav, nejnižší a nejvyšší očekávanou teplotu, směr větru a jeho rychlost.

Aplikace Google

 • Google – tato aplikace funguje nejen jako vyhledávač, ale plní též roli agregátoru zpráv z řady lokálních informačních webů a zpravodajských serverů. Pokud chcete mít přehled o aktuálním dění, poskytne vám vše podstatné,
 • Gmail – mobilní aplikace e-mailové služby od Googlu disponuje na malém prostoru prakticky všemi funkcemi, jako její webová verze. Kromě účtů na Gmailu podporuje také práci s poštou na Exchange serverech, IMAP a POP3.
 • Mapy – původně mapová aplikace se postupem času rozrostla v univerzálního pomocníka pro orientaci v prostoru. Poskytuje informace o firmách a podnicích, umí naplánovat trasu pro auto či pěšky a navigovat vás po ní prostřednictvím hlasových pokynů.
 • YouTube – největší portál s videy umožňuje nejen jejich konzumaci, ale také organizaci do nejrůznějších seznamů. Kromě toho na něm můžete vystavovat i svá vlastní videa.
 • Disk – snadný přístup ke cloudovému úložišti Google. Přímo v jeho rámci můžete otevírat a po doinstalování patřičných aplikací také upravovat uložené dokumenty. Nechybí ani možnost nahrání souboru z telefonu na disk.
 • YT Music – hudební streamovací služba, v jejímž rámci můžete využít buď bezplatný tarif s řadou omezení, nebo placenou variantu za 149 korun měsíčně bez omezení. V aplikaci pak můžete poslouchat písničky z bohaté nabídky.

Další aplikace Google

 • Filmy Play – virtuální videopůjčovna se širokou škálou filmů a seriálů, které můžete přehrávat na svém telefonu, tabletu nebo počítači. Jednotlivé tituly si můžete koupit a přehrávat neomezeně, nebo za nižší cenu půjčit k jednorázovému přehrání.
 • Duo – aplikace pro snadnou realizaci videohovorů přes internet. Je minimalisticky jednoduchá, a přesto poměrně dobře funkční.
 • Fotky – Fotky Google nejsou jen další galerie pro správu obrázků a fotografií. Jejich největší přidanou hodnotnou je možnost zálohování fotek do cloudu, takže o ně nepřijdete ani v případě ztráty či zničení telefonu. Pro snímky v takzvané „vysoké kvalitě“ dostanete neomezené úložiště zdarma.
 • Kontakty – aplikace pro správu kontaktů pochází z dílny Googlu. Pro základní účely postačuje – umožňuje snadnou editaci a přidávání položek či přiřazování vyzvánění jednotlivým kontaktům. Nepodporuje však žádnou formu skupin, což je poněkud škoda.
 • Kalendář – kalendářová aplikace, nabízející několik pohledů: roční, měsíční, denní a přehled v podobě agendy. Synchronizuje se s cloudovým Kalendářem Google, takže o své schůzky a události nepřijdete.
 • Zprávy – agregátor novinek z řady významných českých zpravodajských serverů. Vybírá a třídí důležité články z několika zdrojů do tematických skupin, jako jsou zprávy z domova, ze světa, kultury a sportu.
 • Google One – aplikace pro správu předplatného, úložiště, zálohování dat z telefonu a další věci, související s účtem Google.
 • Google Pay – aplikace pro správu platebních metod v rámci služeb Google. S ohledem na skutečnost, že Redmi Note 9S nemá NFC, však neslouží k bezkontaktnímu placení telefonem.
 • Podcasty – pomocí této aplikace můžete zdarma najít a poslouchat podcasty z celého světa. Pořady k poslechu lze stahovat i offline a poslouchat je na cestách nebo na místech, kde není k dispozici internetové připojení.

Nástroje

 • Kalkulačka – velmi šikovná kalkulačka z dílny čínského výrobce si poradí nejen se základními aritmetickými počty, ale také s pokročilejšími operacemi a výpočty. Umí například počítat BMI, obsahy a objemy těles či převádět mezi měnami.
 • Hodiny – již takřka tradiční aplikace, ve které najdete celkem čtyři sekce. V první lze nastavit budíky, včetně opakovaných, dále je k dispozici zobrazení času na jakémkoli místě na světě, stopky a jednoduchý časovač.
 • FM Rádio – protože je telefon vybaven FM přijímačem, můžete na něm poslouchat rozhlasové vysílání na velmi krátkých vlnách. Aplikace nevyžaduje připojení sluchátek, avšak pro lepší signál je rozhodně doporučujeme používat.
 • Záznamník – tato aplikace promění telefon v základní diktafon. Pořizuje zvukový záznam prostřednictvím mikrofonu zařízení a umí ho ukládat do souborů ve formátech MP3, AAC, nebo WAV.
 • Nahrávání obrazovky – velmi praktický nástroj, který dokáže zachytit dění na obrazovce a uložit ho jako video. Má poměrně široké možnosti nastavení kvality, jako zdroj zvuku lze použít buď mikrofon, nebo zvuky telefonu.
 • Skener – aplikace, využívající fotoaparát telefonu ke skenování QR kódů a digitalizaci dokumentů z papírových předloh.

Další nástroje

 • Stažené – rychlý přístup k stahovaným a staženým souborům z internetu.
 • Kompas – jednoduchá aplikace, ukazující světové strany a aktuální zeměpisnou polohu.
 • ShareMe – šikovný nástroj pro rychlý přenos souborů mezi dvěma telefony s Androidem. K přenosu přitom nepoužívá mobilní data ani internetové připojení, přesto je díky využití technologie Wi-Fi více než 200× rychlejší než přenos přes Bluetooth.
 • Služby a zpětná vazba – aplikace pro odeslání zpětné vazby do Xiaomi. Využít ji můžete například k hlášení zjištěných chyb nebo k návrhům na vylepšení.
 • Sada nástrojů SIM – dnes již prakticky nepoužívaná technologie, která sloužila k získávání informací a provádění nastavené pomocí takzvaného SIM Toolkitu.
 • Mi Ovladač – protože je tento model telefonu vybaven infračerveným portem, lze ho použít jako dálkový ovladač domácí elektroniky. K tomu slouží právě tato aplikace, ve které vyberete typ, značku a model přístroje, který pak z ní můžete ovládat.

Další aplikace

 • Přesun do nového zařízení – aplikace pro rychlý přenos dat ze starého telefonu do nového. Stačí zvolit, zda telefon je příjemce, či odesílatel, následně budou přeneseny fotky, zprávy, kontakty, historie hovorů, zvuky, videa, dokumenty a další.
 • Facebook – aplikace největší sociální sítě.
 • WPS Office – univerzální balík kancelářských aplikací zdarma, jehož cílem je pomoci vám při rychlém a snadném vytváření, prohlížení a upravování kancelářských dokumentů.
 • Netflix – aplikace internetové televize.
 • LinkedIn – aplikace sociální sítě, zaměřující se na pracovní kontakty.

Hodnocení recenze Redmi Note 9S

Pro koho je Redmi Note 9S určený? Primárně pro uživatele, pro které je důležitá velká obrazovka – úhlopříčka 6,67″ je opravdu hodně nadstandardní. Dalším nesporným kladem tohoto modelu je baterie s vysokou kapacitou, díky které nebudete muset s obavami pozorovat ubývající procenta. Když už energie přeci jen dojde, určitě oceníte rychlé nabíjení.

Z hlediska výkonu jde o telefon vyšší střední třídy, čemuž odpovídá v podstatě veškerá hardwarová výbava. Procesor Snapdragon 720G byl pro nás velmi příjemným překvapením. Verze se 4 GB fungovala prakticky zcela plynule a předpokládáme, že 6GB varianta na tom bude ještě o kousek lépe.

Podrobná recenze Redmi Note 9S
Podrobná recenze Redmi Note 9S

Telefon je příkladně dílensky zpracovaný – v tomto směru můžeme vytknout snad jen příliš vystupující modul s fotoaparáty na zadní straně. Za dobrého světla pořídíte s tímto telefonem velmi pěkné snímky a videa, s klesajícím osvětlením jsou však výsledky přeci jen o něco slabší.

Z dalších kladů zmiňme například infračervený port, konektor pro sluchátka či FM rádio. Protože LCD obrazovka nepodporuje „Always on Display“, určitě přijde vhod notifikační LED, byť pouze bílé barvy. Pochvala musí přijít i za poslední verzi Androidu.

Z negativ zmiňme slabší výkon GPS, projevující se zejména v navigaci Waze. Pro ty, kdož potřebují platit telefonem, bude patrně fatálním nedostatkem absence NFC. U této kategorie to sice není neobvyklé, ale musíme zmínit chybějící odolnost proti vodě a prachu.

Cena a dostupnost

Telefon Redmi Note 9S je dostupný ve dvou hardwarových výbavách: nižší verze nabídne 4 GB RAM a 64 GB interní paměti, vyšší pak disponuje 6 GB operační paměti a interním úložištěm s kapacitou 128 GB. Ceny v našich e-shopech vypadají následovně:

Celkově můžeme konstatovat, že se jedná o typický telefon řady Redmi Note, který za nevysokou cenu nabízí velký displej, dlouhou výdrž na jedno nabití a velmi solidní hardware.

Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?
Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?

Soudě z dosavadních ohlasů jsou „rozbalovačky“ oblíbeným žánrem naší čtenářské obce. Proto dnes přinášíme další - tentokrát se v ní Číst dál...

Redmi 9T představen: přichází nový král levných smartphonů?
Redmi 9T představen: přichází nový král levných smartphonů?

Xiaomi v pátek 8. prosince představilo několik novinek. Zatímco telefonu Redmi Note 9T jsme se již podrobně věnovali, dnes se Číst dál...

Redmi Note 9T představen: telefon střední třídy s 5G za sympatickou cenu
Redmi Note 9T představen: telefon střední třídy s 5G za sympatickou cenu

V pátek 8. ledna představilo Xiaomi v čínském Pekingu dva nové telefony: Redmi 9T a Redmi Note 9T. V tomto Číst dál...

Redmi Note 9S

od 6365 Kč
7.7

Výkon

7.5/10

Displej

6.5/10

Výdrž baterie

8.5/10

Fotoaparát

7.5/10

Cena

8.5/10

Klady

 • Velká obrazovka
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Solidní hardware a výkon
 • Velmi dobrá čtečka otisků prstů
 • Dobré fotky za denního světla

Zápory

 • Chybějící NFC
 • Slabší fotky za tmy
 • Občasné problémy s GPS
 • Absence odolnosti proti vodě a prachu
Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Schválen pro provoz v ČR nebo ne?
Schválen pro provoz v ČR nebo ne?
1 rok před

Zajímavé, že tento telefon NENÍ určen pro evropský trh a tedy NEMÁ NFC. Modely 9 a 9PRO NFC mít budou. Tak by mě zajímalo jestli má tento telefon certifikaci pro provoz v ČR.

Anonymní
Anonymní
10 měsíců před

Je to globální nebo evropská verze? A není to šedivý dovoz?

Pavel
Pavel
7 měsíců před

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak vypnout Google Discover a jestli po jeho vypnutí bude možno mít na levé obrazovce zase Aplikační trezor…. Byl jsem na něj zvyklý a Discover nepotřebuji. V nastavení se mi nedaří nic najít. Díky.

Pavel
Pavel
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Proč tyhle věci nejsou jako volitelné, to nechápu. Ale i tak díky za zprávu.

Pavel
Pavel
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Dobrý den, tak jediné na co jsem ještě přišel – a předtím přehlédl – je to, že v Nastavení – Domovská obrazovka se dá Discover vypnout. Ale tím se vypne celá ta levá obrazovka. Takže polovičaté řešení.

Hezký den.

Pavel
Pavel
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Dobrý den, tak jsem to vyzkoušel ještě na Note7 a tam to bylo podobně. V Nastavení – Domovská obrazovka se dá vypnout Aplikační trezor a tím se taky deaktivuje ta levá obrazovka. Co by bylo za problém udělat přepínače dva a zvolit si Trezor nebo Discover, případně nic. Ale asi není vůle…:-))

Pěkný den.

Katka
Katka
4 měsíců před

Jde do xiaomi redmi note 9S do instalovat NFC

14
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x