Recenze Xiaomi Amazfit COR: kam může mířit Mi Band 3?

Stále čekáte na to, s čím přijde Xiaomi Mi Band 3? Mnohé může napovědět chytrý náramek Xiaomi Amazfit COR, který jsme podrobili důkladnému testu. Povíme vám vše, co potřebujete vědět při rozhodování, zda je právě tento produkt tím, co hledáte.

S čím přichází Xiaomi Amazfit COR?

Pokud uvažujete nad chytrým náramkem, pravděpodobně se do vašeho hledáčku dostal Xiaomi Mi Band 2, který láká na příznivou cenu (v našem e-shopu ho pořídíte za 647 Kč). Pokud jste ochotni investovat zhruba dvakrát tolik peněz, může být zajímavou volbou Xiaomi Amazfit COR (v našem e-shopu za 1398 Kč). Co nabídne navíc? Právě na tuto otázku jsme se zaměřili v našem testu.

Amazfit COR přebírá od Mi Bandu 2 jednoduchost a některé vlastnosti, jako je senzor srdečního tepu či (relativně) dlouhá výdrž na jedno nabití. Rozdílem, viditelným na první pohled, je barevný dotekový displej a díky němu i o něco větší šířka (včetně širšího náramku). Paradoxně možná i díky tomu působí COR na ruce o něco příjemněji než Mi Band 2, ale to je samozřejmě subjektivní dojem.

Vzhled a obrazovka

Podobně jako Mi Band 2 přichází Amazfit COR s měkkým silikonovým řemínkem, jehož zapínání působí proti Mi Bandu první i druhé generace o něco jistějším dojmem. Přinejmenším v průběhu našeho více než dvoutýdenního testování se řemínek ani jednou samovolně nerozepnul. Náramek je vyměnitelný, takže pokud se vám nebude líbit výchozí barevné provedení, není problém pořídit místo něj jiný.

Samotné provedení je ale poněkud jiné než v případě Mi Bandu 2. Měřící jednotka totiž nemá podobu kapsle, která se vyndává z náramku, takže je jinak řešeno i nabíjení. K tomu slouží magnetická nabíječka, kterou jednoduše „přicvaknete“ k zadní straně náramku v místě konektorů. Subjektivně se nám toto řešení líbilo mnohem více, neboť kvůli nabíjení nedochází k opotřebovávání náramku. Amazfit COR má jednoduchý design s dlouhým a tenkým obdélníkovým hlavním dílem, které na první pohled plynule přechází do náramku.

1,23 palců v barvách

Největším rozdílem a současně i důvodem, proč proti Mi Band 2 uvažovat o dvojnásobné investici, je obrazovka. Zatímco Mi Band 2 má jen monochromatický OLED displej, Amazfit COR používá dotekový barevný IPS panel s rozlišením 80 x 160 obrazových bodů a úhlopříčkou 1,23″. Nepotřebuje tedy žádné tlačítko, ovládání je intuitivní a nabízené funkce o něco pestřejší.

Hlavní výhodou je barevný displej
Hlavní výhodou je barevný displej

Z hlediska ovládání stačí klepnout, posunem nahoru/dolů zvolit příslušnou položku, opět klepnout a dozvíte se vše, co potřebujete. K přesunu mezi položkami nabídky tedy slouží vertikální posouvání, k návratu zpět pak tah prstu zleva doprava. Obrazovka má kvůli nízkému rozlišení viditelný rastr, což však u náramku nijak zásadně nevadí. Viditelnost na přímém slunci je v případě nastavení nejvyšší úrovně podsvětlení vcelku dobrá. Pouze sklo hodinek má poměrně velkou tendenci odrážet obraz kolem sebe.

Náramek odráží obraz kolem sebe
Náramek odráží obraz kolem sebe

Na spodní straně těla najdeme snímač tepové frekvence a nabíjecí kontakty. Dílenské zpracování si rozhodně zaslouží pochvalu – samotné tělo náramku je totiž provedeno z nerezové oceli a polykarbonátu, což mu dodává odolnost. Ani v případě obrazovky výrobce nešetřil a přináší osvědčené tvrzené sklo Gorilla Glass se zvýšenou odolností proti poškrábání v provedení 2,5 D. Pochvalu si také zaslouží ochrana proti vodě, díky které se nemusíte bát s náramkem plavat nebo se s ním sprchovat.

Spodní strana náramku se snímačem tepu
Spodní strana náramku se snímačem tepu

Hardware

Amazfit o svém náramku z hlediska hardwaru neposkytuje příliš mnoho informací. Zásadními elementy jsou tříosý senzor zrychlení, používaný k počítání kroků, a snímač tepové frekvence. Pro komunikaci s chytrým telefonem je použit Bluetooth 4.1.

Podívejme se nyní na některé technické parametry v bodech:

 • Název produktu: Amazfit COR
 • Model: A1702
 • Snímače: snímač zrychlení se třemi osami, snímač tepové frekvence PPG
 • Obrazovka: doteková, barevná IPS LCD, 1,23 palce, 80 × 160 obrazových bodů
 • Konektivita: Bluetooth 4.1 BLE
 • Náramek: odnímatelný, silikonový, 155 až 210 mm
 • Tělo: nerezová ocel 316L a polykarbonát
 • Odolnost proti vodě: do 5 ATM, tj. do hloubky 50 metrů
 • Provozní teploty: 0 ° C až 40 ° C
 • Kapacita baterie: 170 mAh, vydrží až 12 dní v pohotovostním režimu
 • Nabíjení: magnetická nabíječka
 • Doba nabíjení: přibližně 2,5 hodiny
 • Rozměry: 233 x 19 x 10 milimetrů (včetně náramku)
 • Hmotnost: 32 gramů
 • Požadavky na telefon: Android 4.4 nebo novější s podporou rozhraní Bluetooth 4.0 či iPhone 4S nebo novější s iOS 9.0 či vyšším

Funkce náramku

Základní funkcí náramku je počítání kroků a z nich vypočítávané spálené kalorie a překonaná vzdálenost. Nechybí snímač srdečního tepu, který může měřit buď kontinuálně, nebo na požadavek uživatele. Oblíbenou funkcí je také spánkový monitor, sledující dobu spánku, jakož i fáze hlubokého a mělkého spánku. Pochopitelně jsou k dispozici notifikace zvolených aplikací z telefonu, zobrazující i text zpráv. Bohužel jsou problémy s českými znaky a ergonomii nepřidá ani zobrazování textů na výšku, čímž dochází k jeho lámání na několik řádků.

Nabídky náramku

Pojďme si nyní projít jednotlivé nabídky náramku.

 • Na výchozí základní obrazovce je zobrazen čas, počet ušlých kroků (+graficky průběh plnění denního cíle) a datum.
 • Statusdetailní pohled na naměřené hodnoty zobrazuje počet ušlých kroků, poslední naměřený tep, vzdálenost, spálené kalorie a počet dlouhých sezení.
 • Notifications – ukazuje poslední zobrazené notifikace z chytrého telefonu.
 • Excersiseměření sportovní aktivity. Touto možnosti zahájíte monitorování vaší aktivity, během kterého náramek nejen počítá kroky, ale také průběžně sleduje váš tep a na jeho základě vyhodnocuje dobu trvání různých zón cvičení. Nerozlišuje ale mezi různými typy aktivit – nemůžete například zadat, že běháte, chodíte, posilujete, nebo cvičíte.
 • Weather – jednoduché zobrazení předpovědi počasí ve formě grafického symbolu, nejvyšší a nejnižší očekávané teploty na aktuální a čtyři následující dny.
 • Alarm – zobrazuje budíky, které můžete nastavit z aplikace v chytrém telefonu. Přímo v náramku nelze definovat nové času buzení, ale můžete již nastavené budíky vypínat a zapínat.
 • Timer – v této nabídce najdete dvě „aplikace“. První jsou stopky s možností měření časů na jedno kolo, druhý je časovač („minutka“), který odpočítá zadaný čas.
 • Settingsnastavení hodinek. Můžete tu například měnit vzhled hlavní obrazovky, aktivovat/deaktivovat odemykací obrazovku, vyhledat spárovaný telefon, změnit jas podsvícení obrazovky, provést restart náramku, podívat se na informace (verze firmwaru, MAC adresa Bluetooth modulu), nebo provést reset do továrního nastavení.

Nepočítejte však s žádným multitaskingem – v náramku vždy běží jen jedna jediná aplikace. Pokud si tedy spustíte stopky, nebudete se moci podívat, kolik je hodin, ani jaké bude počasí.

Aplikace Mi Fit

Pro komunikaci s náramkem slouží stejná aplikace, jako v případě Mi Bandů. Jmenuje se Mi Fit a stáhnout, respektive nainstalovat ji můžete z Obchodu Play, případně z alternativního zdroje APKMirror. Pro účely spolupráce s tímto náramkem přibylo v aplikaci hned několik nových sekcí a voleb.

Na úvodní obrazovce je na prvním místě zobrazován počet ušlých kroků v aktuální den, následují informace o spánku během uplynulé noci, údaje o poslední měřené aktivitě (měřené z hodinek přes nabídku Excersise) a srdečním tepu. Klepnutím na jednotlivé položky se dostanete k dalším podrobnostem, včetně historických dat.

Měření ušlých kroků

Aplikace na úvodní obrazovce ukazuje počet kroků, z nich vypočítává překonanou vzdálenost a spálené kalorie. Po klepnutí se můžete podívat na rozložení nachozených kroků v průběhu dne, z čehož snadno vyčtete, v kolik hodin jsme chodili nejvíce a kdy naopak nejméně. V této sekci jsou naměřené kroky přepočítávány na množství ušetřeného paliva (pokud byste stejnou vzdálenost překonali autem) a kalorie na spálené tuky. K dispozici jsou také historická data, která si můžete zobrazovat po dnech, týdnech, nebo měsících.

Monitorování spánku

Náramek automaticky pozná, když usnete, a měří nejen délku spánku, ale i mělké a hluboké fáze a případná přerušení. Výsledky za poslední noc můžete vidět na domovské obrazovce, po klepnutí pak lze prohlížet další data. K dispozici je přehled rozložení spánkových fází během noci, slovní hodnocení vašich spánkových návyků a porovnání s režimem obvyklým v posledních sedmi dnech.

Můžete se také porovnat s ostatními uživateli náramku a zjistit, zda chodíte spát spíše dříve, nebo později. V případě, že náramek nezměří začátek a konec spánku správně, je možné tyto údaje upravit ručně. Také v této sekci jsou k dispozici historická data, ve kterých můžete porovnat denní, týdenní a měsíční statistiky. V přehledu nechybí průměrná délka spánku, průměrné hodnoty lehkých a hlubokých fází, průměrná doba usnutí a probuzení.

Sledování sportovních aktivit

Funkcí, kterou Xiaomi Mi Band 2 nenabízí, je sledování sportovních aktivit, které lze aktivovat z hodinek volbou Excersise. V tomto režimu náramek nejen počítá kroky, ale také průběžně monitoruje tepovou frekvenci. Následně podle ní vypočítává čas, strávený v jednotlivých zónách:

 • uvolněný
 • zahřívání
 • těžší
 • aerobní
 • anaerobní

Kromě toho graficky zobrazuje tepovou frekvenci v průběhu aktivity, počítá maximální a průměrný srdeční tep. Měří také dobu aktivity a spálené kalorie. S ohledem na chybějící GPS modul však nijak nezaznamenává absolvovanou trasu.

Měření srdečního tepu

Aplikace také umí jednorázově změřit aktuální tepovou frekvenci. Stačí klepnout na tlačítko a počkat asi 15 sekund. K tomuto účelu náramek využívá optický snímač na spodní straně náramku. Funguje tak, že LED svítí do kůže a optický senzor snímá odražené světlo. Změří tak, jak se kůže prokrvuje v závislosti na srdeční aktivitě, z čehož dokáže určit tepovou frekvenci. Naměřené hodnoty jsou ukládány do historie, kde si je můžete prohlížet.

Bohužel však musíme konstatovat, že snímače tepové frekvence očividně ještě nedospěly k přesnosti lékařských přístrojů, založených na podobném principu. Nebylo zdaleka výjimkou, že se dvě těsně po sobě jdoucí měření lišila až o dvojnásobek. Na vině bude patrně i poměrně dlouhé tělo, kvůli kterému je zejména na štíhlé ruce poměrně obtížné připnout náramek tak, aby dokonale přiléhal na kůži.

Notifikace

V nastavení programu Mi Fit si můžete vybrat, ze kterých aplikací chcete zobrazovat oznámení. Ta jsou pak realizována zavibrováním náramku a zobrazením textu na obrazovce. Bohužel si Xiaomi Amazfit COR neporadí s českými znaky „s nabodeníčky“ a zobrazuje místo nich čtverečky s otazníkem, což často snižuje šanci porozumět obsahu. Náramek dokáže upozornit na příchozí hovor, případně na událost nastavenou přímo v programu.

Nutno podotknout, že kromě rozsvícení displeje upozorňuje náramek jen vibracemi. Nemá reproduktor ani mikrofon čili ho neumí vydávat žádné zvuky, ani ho nelze použít v roli hlasitého handsfree.

Profil

V profilu můžete sledovat stav baterie, průměrný počet kroků a celkovou ušlou vzdálenost. Lze tu definovat denní cíl či nastavit vysněnou váhu. Aplikaci lze propojit s dalšími službami – podporovány jsou WeChat, QQ, Google Fit a Sina Weibo.

V nastavení lze změnit vzhled ciferníku „hodinek“ či nastavit náramek jako zařízení pro inteligentní odemykání telefonu.

Dále je možné:

 • Povolit/zakázat upozornění na příchozí hovory (vibracemi náramku).
 • Nastavit připomínky v zadané datum a čas.
 • Nastavit buzení vibracemi s možností opakování budíku v určené dny.
 • Zapnout upozornění vybraných aplikací. Náramek umí zobrazovat i text oznámení, nicméně zlobí české znaky.
 • Aktivovat upozornění o nečinnosti, kdy vás náramek upozorní na to, že příliš dlouho sedíte či ležíte a je čas se jít projít.
 • Zapnout/vypnout upozornění na doručené SMS.
 • Zapnout/vypnout oznámení o dosažení zadaného cíle.
 • Aktivovat/deaktivovat upozornění v případě odpojení náramku od spárovaného telefonu.

Kromě toho lze vyhledat náramek z telefonu (pomocí vibrací) či telefon z náramku, zapnout ne/viditelnost Bluetooth a zvolit, na které ruce náramek nosíte. Zajímavá je možnost ovlivnit zapínání displeje náramku zvednutím zápěstí. Pokud by vám vadilo, že se obrazovka občas rozsvítí, když usínáte a pohnete rukou, můžete si nastavit hodiny, během kterých má být tato funkce k dispozici. Dále lze aktivovat průběžné měření tepu v zadaném intervalu či vybrat položky, které uvidíte v nabídce náramku.

Baterie a výdrž

Jak jsme již anoncovali, náramek Xiaomi Amazfit COR má 170mAh akumulátor, který mu umožňuje vydržet na jedno nabití až 12 dní. Uváděná hodnota se zdá být reálná – během testu jsme náramek museli nabíjet až jedenáctý den. Během testování jsme přitom několikrát měřili sportovní aktivity a rozsvěceli displej proto, abychom mohli pořídit jeho fotku. Po dalším nabití pak spotřeboval během pěti dnů 21 %, což odpovídá výdrži až bezmála tří týdnů.

Resumé

Xiaomi Amazfit COR je z hlediska designu povedený náramek, jehož barevná obrazovka je přínosem pro ty, kteří po tomto typu nositelné elektroniky chtějí trochu víc než majitelé Mi Bandu 2. Přes použitý IPS displej, který je určitě energeticky náročnější než OLED Mi Bandu 2, vydrží tento náramek na jedno nabití dostatečně dlouho. Přestože jsme ho během testování zatěžovali patrně více než běžný uživatel, vydržel nám na jedno nabití 11 dní, při uváženějším používání nebude problém dosáhnout možná i dvojnásobku.

Uživatelské rozhraní pro Xiaomi Amazfit COR je jedním slovem skvěle navržené. Oceňujeme především intuitivní pohyb v nabídkách přechody zleva doprava nebo nahoru a dolů. Chválit budeme také přesnost krokoměru a měření spánku, které výborně indikovalo začátek i konec. Poskytovaná sada funkcí je z našeho pohledu dostatečná a odpovídá očekáváním.

Dodejme, že v našem e-shopu pořídíte tento chytrý náramek za 1398 Kč, což dle našeho mínění odpovídá nabízeným funkcím, možnostem a schopnostem. Nebojíme se tedy tento náramek označit jako „cenově dostupný“.

Xiaomi Amazfit COR

1398
7.5

Design a zpracování

8.0/10

Uživatelské rozhraní

7.0/10

Propojení s chytrým telefonem

7.0/10

Výdrž baterie

8.5/10

Cena

7.0/10

Klady

 • Barevný displej
 • Přesný krokoměr
 • Intuitivní uživatelské rozhraní
 • Dobrá výdrž na jedno nabití
 • Odolnost proti vodě

Zápory

 • Chybí GPS
 • Nespolehlivý snímač tepové frekvence
 • Na štíhlé ruce bude hůře držet
 • Chybí podpora různých režimů cvičení

47 komentářů: „Recenze Xiaomi Amazfit COR: kam může mířit Mi Band 3?

 • 31. 5. 2018 (6:10)
  Permalink

  Dobrý den, zajímá mě dosah spojení bluetooth. Jak daleko to vydrží být spojené? Děkuji

 • 31. 5. 2018 (7:21)
  Permalink

  Dobrý den,

  to záleží na podmínkách. Ale v práci v prostorách ze sádrokartónu nebyl problém deset metrů.

  Karel Kilián

 • 31. 5. 2018 (10:38)
  Permalink

  Dobrý den,
  uvádíte zde jako slabinu málo přesný měřič tepu, jak je na tom v porovnání s Mi band 2 nebo Amazfit ARC? Pokud s tím tedy máte nějakou zkušenost? Vybírám si náramek a u Xiaomi se díky externím aplikacím nabízí mnohem více možností a nastavení oproti jiným značkám, ale měření tepu v průběhu dne i při aktivitách je pro mě zrovna důležité kritérium. Díky.

 • 31. 5. 2018 (14:05)
  Permalink

  Dobrý den,
  mám Mi Band 2 a subjektivně je o něco přesnější právě Mi Band, což je pro mne překvapivé.
  Karel Kilián

 • 2. 6. 2018 (20:00)
  Permalink

  Dá se nějak do Xiaomi Amazfit COR dát čeština aby náramek byl v čj a né v aj :/
  Né že bych neuměl anglicky ale čj je čj..

  Děkuji za odp.

 • 2. 6. 2018 (20:32)
  Permalink

  @#TFS
  Přinejmenším zatím to dle mých informací možné není.

 • 1. 7. 2018 (12:56)
  Permalink

  Prosím můžete mi poradit? Náramek mám s aplikací propojen, všechno nastaveno, všechno fungovalo a najednou mi přestalo fungovat virová i na hovory, SMS i aplikace. Zkoušela jsem restart, od instalován atd. a pořád nic.

 • 19. 7. 2018 (8:44)
  Permalink

  Mám stejný problém jako Radka.

 • 31. 7. 2018 (13:39)
  Permalink

  Prosím o radu – náramek byl spárovaný s telefonem, fungoval několik měsíců bez problémů a od určité doby nelze telefon spárovat s náramkem. Zkoušela jsem odinstalovat a znovu nainstalovat Mi Fit v telefonu, zapínat, vypínat, restartovat i resetovat náramek, nic platné, spárování se nedaří.

 • 1. 8. 2018 (9:55)
  Permalink

  @Sváťa
  Dobrý den,
  už si nepamatuji přesně, ale nebyla v nabídce toho náramku možnost resetu do továrního nastavení? To bych udělal jako první, pak teprve pokus o párování.
  Karel Kilián

 • 1. 8. 2018 (9:56)
  Permalink

  @RADKA
  Dobrý den,
  čili notifikace na náramek chodí, ale nevibruje? Může se jednat o závadu na vibračním motorku. Pokud vůbec nevibruje, doporučil bych reklamaci.
  Karel Kilián

 • 1. 8. 2018 (13:41)
  Permalink

  Před dvěma dny jsem koupil Amazfit COR a jsem nadšený. Jen mi vadilo, že neumí české znaky v textech. Uplně kvůli jinému důvodu jsem koupil apku Tools&Amazfit a zjistil jsem, že se dá nastavit nahrazování znaků v zobrazovaných zprávách (emaily, skype, messenger, atd.) Je to jednoduché a je to super. Případně poradím jak na to.

 • 18. 9. 2018 (10:25)
  Permalink

  Dobrý den,

  Zajímalo by mě jak zapnout cvičení a zamknout obrazovku, aby voda nespouštěla displej a neukoncovala sama cvičení/plavání. Dekuji

 • 19. 9. 2018 (21:48)
  Permalink

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jak je to s měřením cal, když ujdu 8000 kroků,spalin zhruba 140 cal ,což se mi zdá dost málo, nevím v čem je tedy chyba. Děkuji za odpověď.

 • 25. 9. 2018 (23:07)
  Permalink

  Dobry den,chtela bych se zeptat na hovory a sms.
  V notifikacich vidim neprectene sms..ale neviidm ze přišla. U hovoru jej vubec nevidim, ackoliv jej mam v appce povoleno..i prekryvani pres ostatní apky.
  Diky

 • 27. 9. 2018 (21:56)
  Permalink

  Hanka: v nastavení náramku (settings) je lock screen.

 • 14. 10. 2018 (12:03)
  Permalink

  Ahoj, chci se zeptat na notifikace. Pri volání a nebo sms, upozorni jen na volání a nebo ukaze i jmeno nebo číslo volajícího. U mi bendu 3 mi to velice chybí. Dekuji

 • 15. 10. 2018 (7:20)
  Permalink

  Dobrý den,
  bohužel u Mi Bandu 3 se jméno zobrazí jen tehdy, je-li telefon přepnutý do angličtiny.
  Karel Kilián

 • 19. 10. 2018 (12:20)
  Permalink

  A u tohoto naramku musi byt take telefon též prepnuty do anglického jazika?

 • 22. 10. 2018 (6:53)
  Permalink

  Dobrý den,

  už je to nějaký pátek, co jsem náramek testoval, ale mám dojem, že se jméno volajícího zobrazovalo, i když mám mobil v češtině. Ale v těch oznámeních čeština citelně chyběla. Místo znaků s diakritikou se zobrazoval otazník ve čtverečku.

  Karel Kilián

 • 10. 11. 2018 (8:35)
  Permalink

  Dobrý den.
  Změří mi náramek přesně kroky i když nebude zrovna napojen na telefon? Když nemá vlastní GPS.
  Nebudu, a ani nechci být, neustále spárovaná s telefonem. Spíš si bluetooth zapnu jen občas.

  Změří kroky, i když budu mít ruku položenou na kočárku, nebo měří jen „máchání“ rukou?

  Moc děkuji za informace!

 • 12. 11. 2018 (6:16)
  Permalink

  Dobrý den,

  ano, náramek lze používat v tom režimu, který popisujete, tj. že ho s telefonem spojíte jen jednou za čas.
  Co se týká měření – tyto náramky měří primárně otřesy. Takže pokud budete mít ruku např. na vozíku či nákupním košíku, nemají jak poznat, že jdete, takže tam přesně měřit nebudou.

  Karel Kilián

 • 5. 12. 2018 (13:37)
  Permalink

  Dobrý den. Chtěl bych počeštit znaky při notifikacích. V jednom příspěvku jsem našel aplikaci Tools&amazfit , ale pro Iphone jsem jí nenašel v apstore. Nevíte prosím jkou apku zakoupit, aby mi šly české znaky a mám Iphone 5S. Děkuji.

 • 5. 12. 2018 (13:42)
  Permalink

  Dobrý den,

  co mám informace, tak pro iOS bohužel žádná taková alternativní aplikace není.

  Karel Kilián

 • 17. 12. 2018 (21:49)
  Permalink

  Dobrý den,
  prosím o vysvětlení jak se zbavit otazníků v textu u diakritiky, někdo to tu zmiňoval ze to jde v Tools&Amazfit ale nevím jak, prosím o radu. předem dík.

 • 19. 12. 2018 (6:25)
  Permalink

  Dobrý den,

  ano, také jsem slyšel, že když se oznámení realizují přes aplikaci Tools & Amazfit, tak to místo otazníků ukazuje akceptovatelnější znaky bez diakritiky. Nemám s tím ale zkušenost.
  Zkuste si aplikaci koupit, nainstalovat a nastavit. Uvidíte, zda a jak to bude fungovat.

  Karel Kilián

 • 19. 12. 2018 (10:59)
  Permalink

  Dobrý den, pořídil jsem si Amazfit Cor. Vše funguje, jen bych najednou potřeboval každou chvíli dobíjet mobil. Když vypnu bluetooth na mobilu, tak je vše v pořádku. Co s tím? Bez spolupráce se smartphonem náramek hodně ztráci, ale každou chvíli dobíjet mobil je nepříjemné.

 • 20. 12. 2018 (7:57)
  Permalink

  Dobrý den,

  zapnutý/vypnutý Bluetooth by se na spotřebě telefonu neměl nijak zásadně projevovat. Doporučil bych udělat reset do továrního nastavení, protože zvýšená spotřeba opravdu nemá opodstatnění.

  Karel Kilián

 • 24. 12. 2018 (14:08)
  Permalink

  Dobrý den u náramků amazfit cor je záložka music. Vysvětlil by mi někdo jak to přesně funguje? Diky

 • 25. 12. 2018 (13:03)
  Permalink

  Dobrý den, chtěla bych poprosit o odpověď na mé dotazy..
  Rozhoduji se mezi produkty Xiaomi amazfit cor a Xiaomi amazfit bio( hodinky)… dosud jsem měla Xiaomi mi band 2,se kterým jsem byla velmi spokojená,ale už jsem měla problém s velikosti čísel na displeji.. potřebují větší, abych nemusela,, nasazovat brýle,,(1dioptrie)..je pro mě dost důležitá i monitorace spánku..
  Dále jsem se chtěla zeptat na možnost připojení dalšího bluetooth např.pokud chci použít bluetooth sluchátka při řízení v autě…
  Další dotaz je na,, spolupráci ,,zmíněných dvou Xiaomi produktů a mým telefonem Xiaomi redmi 3s..
  Velmi děkuji za odpověď a přeji pohodové svátky a celý příští rok 😉 Blanka j.

 • 26. 12. 2018 (8:18)
  Permalink

  Dobrý den,

  no, z těch dvou uvedených má přeci jen větší čísla Amazfit Bip, co mohu soudit.
  Další Bluetooth zařízení určitě není problém. Sám jsem používal náramek i handsfree.
  Co se týká kompatibility, Redmi 3S podporuje Bluetooth 4.1. To by v případě Amazfit Bip mělo být OK a v případě Amazfit COR také.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 30. 12. 2018 (20:32)
  Permalink

  Dobrý den, mám tento náramek a bohužel mi neměří správně ujeté kilometry na běžkách. Jde to nějak nastavit? Děkuji, Zuzana

 • 30. 12. 2018 (23:05)
  Permalink

  Zdravím,
  Chci se zeptat zda jde nějak nastavit na náramku aby se při příchozím hovoru zobrazovalo jméno volajícího. Bohužel se mi pořád zobrazuje incoming call . V apce Mi Fit mám zaplé upozornění na příchozí hovor,telefon a kontrakty.. díky

 • 31. 12. 2018 (8:15)
  Permalink

  @Zuzana
  Dobrý den,

  Amazfit COR je primárně krokoměr. Měří tedy kroky, které na běžkách přeci jen neděláte. Můžete to zkusit měřit jako aktivitu, ale nejsem si jist, zda jsou běžky v podporovaných.

  Karel Kilián

 • 31. 12. 2018 (8:18)
  Permalink

  Dobrý den,

  myslím, že zobrazování jména funguje jedině tehdy, je-li telefon přepnut do angličtiny.

  Karel Kilián

 • 4. 1. 2019 (9:06)
  Permalink

  Dobrý den, můžete mi vysvětlit, proč se mi na hodinkách při příchozích hovorech nezobrazuje konkrétní jméno, ale pouze příchozí hovor?

 • 4. 1. 2019 (16:51)
  Permalink

  @Petra
  Dobrý den,

  zobrazení jména bohužel funguje jen tehdy, je-li telefon v angličtině. S češtinou nefunguje.

  Karel Kilián

 • 9. 1. 2019 (13:13)
  Permalink

  Tiež tomu do cca roka zdegraduje displej až bude takmer nečitateľný ako sa stáva (známa chyba) na Mi Band 2?

 • 9. 1. 2019 (13:57)
  Permalink

  @KYng. Yano
  Dobrý den,

  ne, určitě ne. V Mi Bandu je OLED, v tomto je IPS LCD, jako v mobilních telefonech.

  Karel Kilián

 • 12. 1. 2019 (22:10)
  Permalink

  Dobry den. Prosim o radu popripade navod. Potrebovala bych nastavit v hodinkach Amazfit cor jine typy cviceni nez tam jsou nastavene. Aby se mi to pak zobrazovalo dobre i v telefonu. Dekuji predem za info a pomoc.

 • 13. 1. 2019 (16:43)
  Permalink

  @Olina
  Dobrý den,

  bohužel jiné než definované typy cvičení náramek nepodporuje. I z tohoto důvodu je v recenzi explicitně vyjmenováváme.

  Karel Kilián

 • 29. 1. 2019 (11:04)
  Permalink

  Je mozne dat do naramku amazfit cor – slovensky jazyk ? vie mi niekto poradit ?

 • 30. 1. 2019 (7:12)
  Permalink

  Dobrý den,

  ne, to bohužel není možné.

  Karel Kilián

 • 21. 2. 2019 (9:42)
  Permalink

  Dobrý den, dá se někde v na náramku nastavit abych viděla jméno kontaktu, který mi volá?

  Náramek vybruje, a je tam pouze napsáno anglicky že někdo volá. Ale nevidím jeho jméno.

  Děkuji za radu.

 • 21. 2. 2019 (13:04)
  Permalink

  @Martina
  Dobrý den,

  bohužel nedá. Funguje to jen tehdy, pokud je telefon v angličtině.

  Karel Kilián

 • 5. 4. 2019 (11:22)
  Permalink

  Dobrý den,
  Zakoupil jsem si Amazfit COR. Vše by mělo být v pořádku, ale stále se mi nedaří spojit náramek s telefonem.
  Při zapnutí Bluetooth se mi objeví ikona náramku dostupných zařízení k spárování. Následně stále hlášení nelze spárovat. V nějakém jiném návodu jsem našel, že po stažení mi fit do telefonu se má přidat Hodinky. Zvolte Profile -> Add device -> Band. Nevím ne čem to mám zvolit.
  Můžete poradit jak nato ?

 • 5. 4. 2019 (13:19)
  Permalink

  @Stanislav Dorňák
  Dobrý den,

  pokud se toto děje při pokusu spárovat z aplikace Mi Fit, pak je něco špatně. Každopádně NEPÁRUJTE náramek přes Bluetooth v telefonu, ale výhradně a pouze z aplikace Mi Fit. Pokud to nepůjde, zkuste stejný postup s jiným telefonem, ať se vyloučí možnost, že je problém v telefonu (typicky Huawei P9 Lite). Pokud ani s jiným mobilem párování nepůjde, bude to patrně zralé na reklamaci.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.