Recenze Xiaomi Mi 10 Pro: ve všech směrech takřka dokonalý mobil

Nejnovější vlajková loď Xiaomi vstoupila na trh s hodně odvážnou cenovkou, atakující hranici 30 tisíc korun. To je od čínského výrobce, který proslul především příznivým poměrem ceny a výkonu, hodně nezvyklé. Opravdu za to novinka stojí a má co nabídnout? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Xiaomi Mi 10 Pro.

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro

Obsah recenze

Recenze Xiaomi Mi 10 Pro začíná rozbalováním

Telefon dorazil v elegantní krabičce matně černé barvy se stříbrnými nápisy. Už z balení je jasné, že v rukách držíme něco, co se vymyká průměru. Z nálepky na boční hraní zjišťujeme, že budeme testovat variantu s 8 GB RAM a 256GB interním úložištěm.

Telefon dorazil v elegantní krabičce
Telefon dorazil v elegantní krabičce

Po odklopení víka nás nejprve čeká (překvapivě bílá) pošetka, obsahující prostředek na otevření šuplíčku pro SIM kartu, adaptér z USB-C na sluchátkový konektor a transparentní obal. Součástí balení je také stručný návod v češtině, uživatelská příručka v angličtině, a pokud telefon koupíte v našem českém nebo slovenském e-shopu, najdete v balení kartičku s užitečným překvapením, které však nebudeme prozrazovat.

Obsah balení Xiaomi Mi 10 Pro
Obsah balení Xiaomi Mi 10 Pro

Pod pošetkou, která má kromě praktické i ochrannou funkci, je uložený samotný telefon, jež je ze všech stran obalen fólií. Výrobce ji využil k propagaci hlavních vlastností, kvůli kterým byste o tomto modelu měli uvažovat:

 • Procesor Qualcomm Snapdragon 865.
 • Podpora 5G konektivity.
 • 108Mpx fotoaparát se schopností natáčet 8K video.
 • 10× hybridní zoom a duální optická stabilizace.
 • 6,67″ obrazovka s obnovovací frekvencí 90 Hz.
 • Dva reproduktory pro stereofonní zážitek.
 • Podpora rychlého nabíjení: až 50 W přes kabel a 30 W bezdrátově.
 • Baterie s vysokou kapacitou 4500 mAh.
Hlavní taháky Xiaomi Mi 10 Pro
Hlavní taháky Xiaomi Mi 10 Pro

Video z rozbalování v rámci recenze Xiaomi Mi 10 Pro

Nabíječka

V nejnižším „patře“ balení se tradičně nachází kabel a nabíjecí adaptér, obojí v bílé barvě. Kabel je dlouhý přesně jeden metr, na jednom jeho konci je konektor USB-A, na druhém pak USB-C. Kromě nabíjení telefonu ho lze použít také k připojení k počítači.

Součástí balení je 65W nabíječka
Součástí balení je 65W nabíječka

V případě nabíjecího adaptéru se jedná o model MDY-11-ED s maximálním nabíjecím výkonem 66 wattů. Podporuje několik režimů rychlého nabíjení: 5 V @ 3 A (15 W), 9 V @ 3 A (27 W), 11 V @ 6 A (66 W) a 20 V @ 3,25 A (65 W). Nabíječka tedy s rezervou postačuje pro rychlé nabíjení tohoto telefonu. Překvapila nás však svými robustními rozměry, které jsou 3,0 × 5,6 × 6,0 cm (bez kolíků), respektive 9,5 cm s kolíky.

65wattová nabíječka
65wattová nabíječka

Redmi 9

Xiaomi Mi 10 Pro zepředu

Největší část přední strany (dle GSMAreny 89,8 %) zabírá pochopitelně obrazovka, které se budeme věnovat v samostatné kapitole. Typickým rysem jsou naprosto minimalistické rámečky, které po stranách téměř eliminují zaoblené hrany. Také prostor nad a pod obrazovkou je zmenšen na naprosté minimum.

K „bezrámečkovému“ pocitu přispívá také provedení předního fotoaparátu. Ten je umístěn v „průstřelu“ v levém horním rohu a nepotřebuje tak žádný výřez. Na druhou stranu bylo kvůli němu nutné posunout informace v notifikační liště, včetně ukazatele času, trochu doprava.

Přední strana Xiaomi Mi 10 Pro
Přední strana Xiaomi Mi 10 Pro

Reproduktor pro hovory a snímače okolního světla a přiblížení našly své místo v decentní mřížce, situované na rozhraní přední strany a horní hrany uprostřed. Na tomto místě se hodí podotknout, že Xiaomi Mi 10 Pro není vybaven notifikační LED, což ale kompenzuje faktem, že podporuje funkci ambientního displeje („Always on Display“; AOD).

Displej se zaoblenými hranami
Displej se zaoblenými hranami

Rozměry telefonu jsou dány především jeho velikou obrazovkou – měří 162,5 × 74,8 × 9 milimetrů. Přední i zadní strana jsou kryté odolným tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5 a rám je vyroben z hliníků. Telefon díky tomu váží 208 gramů.

Xiaomi Mi 10 Pro zezadu

Na testování jsme dostali šedou variantu, jejíž zadní strana se sice leskne, ale současně s tím nabízí i matný efekt, což působí vcelku efektně. Dojem však nepěkně kazí stříbrná písmenka CE, dokládající evropskou certifikaci, a ikona přeškrtnutého odpadkového koše v dolní polovině zad.

Xiaomi Mi 10 Pro zezadu
Xiaomi Mi 10 Pro zezadu

Fotoaparáty jsou situovány v levém horním rohu, kde jsou umístěné vertikálně, tj. pod sebou. Tři objektivy jsou ve společném modulu, který poměrně citelně vystupuje nad okolní povrch, širokoúhlý objektiv je zvlášť a pod ním ještě následuje přisvětlovací LED blesk.

Fotoaparáty Xiaomi Mi 10 Pro
Fotoaparáty Xiaomi Mi 10 Pro

Hrany Xiaomi Mi 10 Pro

Pojďme si projít hrany Xiaomi Mi 10 Pro. Na té horní najdeme štěrbinu sekundárního mikrofonu, starajícího se o potlačení okolního hluku během hovorů. Dále je zde přítomen infračervený vysílač, díky kterému lze tento telefon používat jako dálkový ovladač domácí elektroniky. Velkým překvapením je mřížka hlasitého reproduktoru, která naznačuje, že Mi 10 Pro vydává zvuk na obou svých stranách a v režimu na šířku tak poskytne stereofonní zážitek.

Horní hrana Xiaomi Mi 10 Pro
Horní hrana Xiaomi Mi 10 Pro

Na levé hraně není, možná poněkud překvapivě, vůbec nic. Na spodní hraně je mřížka druhého hlasitého reproduktoru, štěrbina mikrofonu pro hovory, nabíjecí konektor USB-C a slot pro SIM kartu. Nutno podotknout, že Mi 10 Pro nepodporuje paměťové karty a nemá konektor pro připojení sluchátek (v balení je ale adaptér do USB-C). Námi testovaná verze nabízí pozici jen pro jednu SIM.

Redmi Note 10 Pro
Spodní hrana Xiaomi Mi 10 Pro
Spodní hrana Xiaomi Mi 10 Pro

Na pravé hraně jsou mechanická tlačítka – níže jednoduché pro zapnutí/vypnutí telefonu, respektive pro rozsvícení/zhasnutí obrazovky. Výše je pak kolébkové tlačítko pro nastavení hlasitosti. Obě mají velice jistý stisk, na který reagují jemným cvaknutím, a během hovorů jsou v dosahu palce pravé ruky.

Tlačítka na pravé hraně
Tlačítka na pravé hraně

Obrazovka Xiaomi Mi 10 Pro

Jednou z nejsilnějších stránek letošní vlajkové lodi je obrazovka. Ta zabírá bezmála 90 % čelní strany a je olemována skutečně minimalistickými rámečky (po stranách jen 1,9 mm a nahoře a dole jen 4,3 mm). Pro lepší uchopení a minimalizaci postranních rámečků je směrem ke stranám zaoblená.

Obrazovka se zaoblenými hranami
Obrazovka se zaoblenými hranami

Na úhlopříčce 6,67″ zobrazuje 2340 × 1080 obrazových bodů, což v znamená jemnost 386 ppi a poměr stran 19,5:9. Jedná se pochopitelně o AMOLED a proti předchozí generaci došlo ke zvýšení obnovovací frekvence na 90 Hz.

Informace z aplikace Display Tester
Informace z aplikace Display Tester

Maximální jas je až 1200 nitů, typickým rysem AMOLEDů pak je nadprůměrný kontrast – v tomto případě 5000000:1. Díky tomu je obrazovka velmi dobře čitelná i na jasném slunečním světle. Jak je u tohoto typu displeje zvykem, vyniká živými barvami, skutečně černočernou černou barvou a je vysloveně radost se na něj dívat.

Za zmínku určitě stojí certifikace TÜV Rheinland, která je garancí nízkých emisí modrého světla. Modré světlo má celou řadu negativních vlivů – mimo jiné například může narušovat spánek. Certifikované displeje mají snížené emise modrého světla, aby chránily oči a zachovaly zrak uživatelů. Další zajímavostí je 4096 možných úrovní nastavení intenzity jasu obrazovky.

4096 úrovní nastavení intenzity jasu obrazovky
4096 úrovní nastavení intenzity jasu obrazovky

Čtečka otisků prstů

Jak je u vyšších modelů značky Xiaomi zvykem, čtečka otisků prstů se schovává v obrazovce. Toto řešení Xiaomi postupně vylepšuje a aktuální model je důkazem, že ho výrobce úspěšně dotahuje k dokonalosti.

Rozpoznání otisku je prakticky okamžité – odemknutí telefonu trvá jen malý zlomek sekundy. Vlhké či mastné prsty sice mohou rozpoznání zkomplikovat, celkově však tuto čtečku hodnotíme jako jednu z nejlepších, nejspolehlivějších a nejrychlejších.

Xiaomi Mi 11

Odemykání tváří

Xiaomi Mi 10 Pro má v „průstřelu“ obrazovky umístěný přední fotoaparát s rozlišením 20 Mpx. Kromě pořizování selfies a videohovorů je pochopitelně použitelný k odemykání telefonu na základě rozpoznávání tváře. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: odemykání otiskem prstu a pomocí tváře.

Telefon v tomto směru nepoužívá žádné pokročilé technologie – jedná se pouze o klasické porovnání obličeje s uloženým vzorem. Ověření a následné odemknutí probíhá za dobrého světla skutečně bleskově – v nastavení si můžete zvolit, aby telefon rovnou přešel na domovskou obrazovku. Ve tmě však tento způsob odemykání nefunguje.

Hardwarová výbava

Srdcem vlajkové lodě samozřejmě musí být aktuálně nejlepší dostupný procesor. Tím je letos 64bitový osmijádrový Qualcomm Snapdragon 865, vyráběný 7nm procesem, který byl představen koncem loňského roku.

Srdcem je Snapdragon 865
Srdcem je Snapdragon 865

Z celkového počtu osmi jader jsou čtyři úsporná Kryo 585 Silver s maximální taktovací frekvencí 1,8 GHz. Další tři jádra Kryo 585 Gold s vyšším výkonem mohou běžet až na 2,42 GHz a pro nejnáročnější situace je připraveno jádro Kryo 585 Gold s maximem na 2,84 GHz.

Na nejnáročnější grafiku je připraven akcelerátor Adreno 650 s nejvyšší taktovací frekvencí 600 MHz a podporou technologií DirectX 12, OpenCL 2.0, OpenGL ES 3.2 a Vulkan 1.1. Součástí čipu je také koprocesor pro zpracování pomocí umělé inteligence v páté generaci. Zmínit musíme kapalinové chlazení VC Liquid Cooling, které dokáže snižovat teplotu až o 10,5 stupně Celsia.

Kapalinové chlazení
Kapalinové chlazení

Xiaomi Mi 10 Pro je z hlediska hardwaru globálně k dispozici jen v jedné verzi. Ta obsahuje 8 GB operační paměti v modulech LPDDR5 a 256 GB interního úložiště nejnovějšího typu UFS3.0. Jak zaznělo výše, vnitřní paměť nelze rozšířit prostřednictvím paměťových karet, avšak věříme, že 256 GB bude pro většinu uživatelů zcela dostatečných – po prvním spuštění z něj zbývá cca 237 GB.

Benchmarky v rámci recenze Xiaomi Mi 10 Pro

Na benchmarky tohoto modelu jsme se těšili od začátku, neboť bylo zřejmé, že Xiaomi Mi 10 Pro se stane novým etalonem pro letošní rok. Zajímal nás především výkon procesoru Snapdragon 865, jež dle oficiálních stránek Xiaomi má dosahovat nejvyšších hodnot.

Tradičně jsme testovali pomocí čtyř syntetických benchmarků: AnTuTu, GeekBench 4, GeekBench 5 a AI Benchmark. Jako obvykle zdůrazňujeme, že benchmarky nejsou odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Xiaomi Mi Band 5

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, použitelné ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

Výrobce na oficiálním webu tvrdí, že procesor Qualcomm Snapdragon 865 dosahuje v tomto benchmarku skóre 602660 bodů, což je o 38 % víc než předchozí generace. My jsme ve skutečnosti naměřili o něco málo nižší hodnoty, nicméně i tak se jedná o jednoznačně nejlepší výsledek.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 578 760 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Redmi Note 9S – 273 766 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 4

Benchmark Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a s více jádry.

Protože tento benchmark používá stále stejnou metodiku, jsou jednotlivé výsledky vzájemně srovnatelné. I v tomto testu Xiaomi Mi 10 Pro jasně ukázal, že je aktuální špičkou – v testech s jedním jádrem dosáhl výsledku 4 225 bodů, v měření s více jádry pak 13 046 bodů.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 4225 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 3401 bodů
 • Redmi Note 9S – 2648 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 2516 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 2496 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 1527 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů
 • Redmi 8 – 899 bodů
 • Redmi 7A – 863 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 13 046 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 10 656 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 7599 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Redmi Note 9S – 7017 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 6869 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 5581 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů
 • Redmi 8 – 3294 bodů
 • Redmi 7A – 3084 bodů

Geekbench 5

Letos jsme do našich recenzí zařadili novější verzi benchmarku Geekbench 5. Výsledky zatím můžeme srovnávat jen se třemi modely: low-endovým Redmi 8 a vyšší střední třídou v podobě Mi Note 10 a Redmi Note 9S.

Poco X3

Také tento benchmark používá stále stejnou metodiku, takže jsou výsledky vzájemně srovnatelné. Xiaomi Mi 10 Pro dostal v operacích s jedním jádrem 901 bodů a v operacích s více jádry 3319 bodů. Jistě není překvapením, že se opět jednalo o nejlepší naměřené hodnoty.

Výsledky testů s jedním jádrem

Výsledky testů s více jádry

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

I zde prokázal procesor Qualcomm Snapdragon své kvality a potvrdil, že pátá generace AI je zase o kousek dál. Výsledek 32 754 bodů je jednoznačně nejlepší ze všech. Je vidět, že podpoře umělé inteligence je u Xiaomi věnována náležitá pozornost.

 • Xiaomi Mi 10 Pro – 32 754 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Redmi Note 9S – 15 528 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

V našich e-shopech (tedy v tom českém i slovenském) prodáváme globální verzi telefonu Xiaomi Mi 10 Pro. To v praxi znamená, že zařízení podporuje všechny frekvence používané našimi operátory, takže budete mít k dispozici rychlá data všude tam, kde jsou dostupná.

Xiaomi Mi 10 Pro podporuje 5G
Xiaomi Mi 10 Pro podporuje 5G

Telefon podporuje pouze jednu SIM formátu nanoSIM a jednou z jeho největších deviz je schopnost fungovat v mobilních sítích páté generace. Takřka za samozřejmost lze považovat podporu hovorů ve vysoké kvalitě VoLTE HD.

Mi 10 Pro podporuje jen jednu SIM
Mi 10 Pro podporuje jen jednu SIM

Xiaomi Mi 10 Pro podporuje následující síťová pásma:

 • 5G: Sub6G: n1/n3/n7/n28/n77/n78
 • 4G: FDD-LTE: 1/2/3/4/5/7/8/20/28/32
 • 4G: TD-LTE: 38/40
 • 3G: WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8
 • 2G: GSM: B2/B3/B5/B8

Během testování jsme nezaznamenali žádné potíže s kvalitou telefonních hovorů ani s datovými službami. Také v příhraničních oblastech se Xiaomi Mi 10 Pro choval stejně dobře, jako jakýkoli jiný telefon z dílny Xiaomi.

Konektivita

Začněme bezdrátovými sítěmi – Mi 10 Pro zvládá Wi-Fi na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz a podporuje protokoly standardů 802.11 a/b/g/n/ac/ax, včetně zabezpečení WPA3. Pochopitelně nechybí funkce hotspotu, WiFi Direct a WiFi Display.

Bluetooth je přítomen v poslední verzi 5.1, přičemž se můžete těšit na podporu Qualcomm TrueWireless Stereo Plus a kodeky AAC, LDAC, LHDC a LLAC. Telefon jsme bez potíží spárovali jak s fitness náramkem, tak i bezdrátovým reproduktorem.

Za velice zásadní lze označit podporu NFC – díky ní lze Xiaomi Mi 10 Pro používat k bezkontaktnímu placení prostřednictvím Google Pay. Tuto funkci jsme ověřili v praxi a můžeme potvrdit, že s ní nebyly absolutně žádné problémy.

Na horní hraně telefonu přítomen infračervený vysílač, který lze použít k dálkovému ovládání domácích spotřebičů. V aplikaci Mi Ovladač stačí zvolit typ přístroje, značku, model a po otestování ho můžete ovládat stejně, jako klasickým „dálkáčem“. Škoda jen, že v nabídce chybí celá řada u nás obvyklých značek.

Telefon je dále vybaven těmito senzory a snímači:

 • Senzor přiblížení
 • Senzor okolního světla
 • Senzor zrychlení
 • Gyroskop
 • Elektronický kompas
 • Hallův senzor
 • Barometr

Určování polohy

Dle oficiální specifikace podporuje tento model čtyři satelitní poziční systémy: americký GPS (L1 a L5; jde tedy o dvoupásmovou GPS), evropské Galileo (E1 a E5a), ruský GLONASS a čínský Beidou. Prostřednictvím aplikací GPS Test a GPSTest jsme si potvrdili, že telefon skutečně „vidí“ všechny deklarované družicové systémy.

Z hlediska určování polohy nebudeme mít zásadnějších výtek. Jen občas trvalo úvodní nalezení pozice o něco déle, než jsme u dnešních telefonů zvyklí – jednalo se řádově o jednotky sekund. Po iniciaci pak telefon udržoval informaci o poloze zcela bez problémů.

Na telefonu jsme používali navigační aplikace Waze, Mapy.cz a MapFactor Navigator. Kromě Waze fungovaly všechny bez problémů, údaj o poloze se průběžně aktualizoval a při sjetí z trasy docházelo k přepočtení poměrně rychle. Stejně tak záznam sportovních aktivit prostřednictvím aplikace Runkeeper byl bez viditelných nedostatků. S Waze si ale Mi 10 Pro občas nerozuměl – někdy trvalo docela dlouho nalezení úvodní pozice, jindy probíhala aktualizace polohy s viditelným zpožděním.

Xiaomi Mi 10 Pro jsme vyzkoušeli také při geocachingu, kde je potřeba o něco vyšší přesnost. Po nalezení polohy fungovala navigace bez problémů, deklarovaná přesnost se pohybovala kolem obvyklých čtyř metrů. V tomto směru hodnotíme testovaný model jako lehký nadprůměr.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Telefon Xiaomi Mi 10 Pro pohání uživatelsky nevyměnitelná baterie s kapacitou 4500 mAh. To je sice výrazně více než v případě loňské vlajkové lodě Mi 9 (ta měla 3300 mAh), přesto (nebo možná právě proto) jsme byli zvědavi, jak se na spotřebě projeví velká obrazovka s vyšší obnovovací frekvencí a výkonný procesor.

Začněme ale technickými detaily: tento model podporuje rychlé nabíjení výkonem až 50 wattů, přičemž v balení je obsažená 65wattová nabíječka. S její pomocí nabijete telefon z nuly na 75 % za pouhou půlhodinu a na 100 % za necelých padesát minut. Kromě toho lze tento mobil nabíjet také bezdrátově, a to až výkonem 30 wattů.

Nabíjení výkonem 50 Wattů
Nabíjení výkonem 50 Wattů

Z hlediska výdrže hodnotíme Xiaomi Mi 10 Pro jako průměrný – při méně aktivním využívání patrně nebude problém dosáhnout dvou dnů na jedno nabití. Při náročnějším nasazení však zbývající procenta doslova mizí před očima, což bylo nejvíce patrné při navigaci, během které svítí obrazovka, přenášejí se data a je aktivní GPS.

Podpora bezdrátového nabíjení
Podpora bezdrátového nabíjení

V průběhu recenze telefon zatěžujeme více než běžný uživatel, proto nebylo výjimkou, že některé dny putoval na nabíječku již během odpoledne. To byl okamžik, kdy jsme obzvláště ocenili opravdu bleskové nabíjení. Běžně jsme ho před spaním po cca 16 až 17 hodinách připojovali se zbývajícími 30 až 50 procenty.

Fotoaparát

Vlajková loď samozřejmě přichází s tím nejlepším, co v oblasti fotoaparátů můžete v mobilu dneska mít. Konkrétně je to především 108Mpx hlavní fotoaparát s podporou natáčení 8K videí, 10× hybridní zoom a duální optická stabilizace.

4 fotoaparáty
4 fotoaparáty

Na zadní straně najdete čtyři fotoaparáty s následujícími funkcemi a parametry (shora dolů):

 • 8 Mpx – 10× hybridní zoom, optická stabilizace obrazu, světelnost f/2,0
 • 12 Mpx – 2× optický zoom, portrétní fotoaparát, světelnost f/2,0
 • 108 Mpx – hlavní fotoaparát, skládá 4 body snímače do 1 bodu obrázku, optická stabilizace obrazu, světelnost f/1,69
 • 20 Mpx – širokoúhlý fotoaparát, úhel záběru 117 stupňů, světelnost f/2,2

Vpředu pak najdeme v průstřelu obrazovky fotoaparát s rozlišením 20 Mpx.

Aplikace Fotoaparát

Jak je u Xiaomi zvykem, součástí softwarové výbavy je vlastní aplikace pro pořizování fotek. Ta je velice dobře zpracovaná a intuitivní: vlevo najdete tlačítka pro zapnutí/vypnutí funkce zkrášlení, umělé inteligence, HDR a blesku.

Vpravo je přepínač mezi zadními fotoaparáty (makro, 0,6× – širokoúhlý, 1× – hlavní foťák, 2× přiblížení, 5× přiblížení), volič režimu, tlačítko spouště, náhled poslední pořízené fotky a přepínač mezi předním a zadními fotoaparátem.

K dispozici jsou následující režimy:

 • Fotografie
 • 108 Mpx
 • Portrét
 • Noc
 • Panorama
 • Pro
 • Video
 • Krátké video
 • Zpomalení

Jak fotí Xiaomi Mi 10 Pro dle DxOMarku?

Krátce po uvedení obsadil Mi 10 Pro první místo v žebříčku DxOMark, ve kterém získal velmi pěkných 124 bodů. Od té doby se sice před něj dostaly další tři telefony – Huawei P40 Pro, Honor 30 Pro+ a Oppo Find X2 Pro, nicméně stále jde o velmi nadprůměrné hodnocení. Xiaomi tak strčilo do kapsy i telefony Apple iPhone, jež jsou vyhlášené vysokou kvalitou svých foťáků.

Recenze Xiaomi Mi 10 Pro dle DxOMarku
Recenze Xiaomi Mi 10 Pro dle DxOMarku

Xiaomi Mi 10 Pro dostal 134 bodů za kvalitu fotek a 104 bodů za video. Recenzenti hodnotili kladně úroveň detailů (a to i při focení se zoomem) a dobře nastavený kompromis mezi šumem a texturami. Pochvalu si zasloužila přesná a stabilní expozice a vyvážení bílé. Další chvála pak zaznívala za dobré detaily v režimu bokeh.

Výtky se týkaly občasného rozostření při focení tváří, matné podání barev v některých scénách a výskyt luminačního šumu v zastíněných oblastech na fotkách s vysokým kontrastem. Kritizován byl také výskyt duchů v nočním režimu při focení širokoúhlým fotoaparátem.

Náš pohled na kvalitu fotek v rámci recenze Xiaomi Mi 10 Pro

Nebudeme chodit kolem horké kaše a hned na začátek prozradíme, že Xiaomi Mi 10 Pro fotí aktuálně nejlépe ze všech telefonů této značky. Zejména musíme vyzdvihnout velmi dobré zachytávání detailů, dobré ostření a věrné podání barev.

Šum je na fotkách, pořízených za denního světla, i na větších jednolitých plochách prakticky nepozorovatelný. Ocenili jsme také optickou stabilizaci, díky které není problém udržet fotoaparát ani při focení s delší expozicí.

Při focení ve zhoršených světelných podmínkách chválíme dobrou práci LED blesku, který rovnoměrně osvětluje scénu, aniž by docházelo k přepalům.  Také noční snímky města nás mile překvapily množstvím detailů a poměrně malým šumem, a to jak v normálním, tak i v nočním režimu, který fotky decentně projasní.

Umělá inteligence
Umělá inteligence

Jediné, s čím jsme nebyli tak úplně spokojeni, byla práce umělé inteligence. Ta v krajinkách za jasného dne krásně vytáhne barvy zeleně a zdůrazní oblohu, takže snímky vypadají líbivěji, ale o něco méně realisticky. V některých méně standardních situacích si však počínala neobratně, až zmateně. Nakonec jsme AI úplně vypnuli.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Xiaomi Mi 10 Pro

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Xiaomi Mi 10 Pro. Všechny níže vystavené fotky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 442 MB z Ulož.to.

Ukázkové fotky

Čtyři fotoaparáty

Normální a noční režim

Natáčení videa

Kvalitní fotoaparát by pochopitelně měl také dobře natáčet videa.  Xiaomi Mi 10 Pro v tomto směru nabízí aktuální maximum v podobě až 8K videa při třiceti snímcích za sekundu nebo zpomalené video při 960 fps. Pojďme si projít režimy, které toto zařízení podporuje:

 • Rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu
 • Rozlišení 4K při 30 a 60 snímcích za sekundu
 • Rozlišení 1080p při 30 a 60 snímcích za sekundu
 • Rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu
Xiaomi Mi 10 Pro umí 8K video
Xiaomi Mi 10 Pro umí 8K video

Nechybí ani zpomalené video následujících parametrů:

 • 960 snímků za sekundu při rozlišení 720p a 1080p
 • 240 snímků za sekundu při rozlišení 720p a 1080p
 • 120 snímků za sekundu při rozlišení 720p a 1080p

Jak natáčí Xiaomi Mi 10 Pro?

Xiaomi Mi 10 Pro si v oblasti natáčení videa zaslouží opravdu velkou pochvalu za výtečně fungující optickou stabilizaci obrazu. Díky ní nejsou natočená videa roztřepaná ani v případě, kdy je točíte z ruky například během chůze.

Za jasného světla a v interiérech můžete opět počítat s velkým množstvím zachycených detailů a přesným automatickým ostřením. Také noční videa vypadají dobře – hlavní fotoaparát je schopen zachytit dostatek světla a s ním i poměrně dobré detaily.

Podobně, jako DxOMark, musíme i my vytknout mírně omezený dynamický rozsah a občasné nepřirozené vykreslování červených tónů. V příliš jasných nebo naopak tmavých scénách se výjimečně na hranách objektů vyskytují nežádoucí artefakty.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Xiaomi Mi 10 Pro

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Xiaomi Mi 10 Pro.

Zvuk

Xiaomi Mi 10 Pro je vybaven dvěma hlasitými reproduktory. Jeden je umístěn na horní, druhý na dolní hraně, takže v režimu na šířku poskytují při hraní her nebo sledování filmů skutečný stereofonní zvuk.

Duální reproduktory
Duální reproduktory

Zatímco o reproduktorech většiny telefonů se dá říci, že „na sledování videí ze sociálních sítí stačí“, v případě Mi 10 Pro to neplatí. Zvuk z tohoto telefonu je hutný, bohatý, má příjemné basy, dobře prokreslené středy a příjemné výšky. Prostě se dobře poslouchá a tento mobil není jen nějaké „chrchlátko“.

Automatická detekce orientace
Automatická detekce orientace

Také s maximální hlasitostí jsme byli navýsost spokojeni. I při ní byl zvuk pěkně čistý a zřetelný. Dovolíme si konstatovat, že lepší reproduktory jsme u chytrého telefonu ještě neslyšeli a v tomto směru je Mi 10 Pro opravdu někde jinde než většina konkurentů.

Operační systém

Po prvním spuštění na nás čekala grafická nadstavba MIUI ve verzi 11.0.7 (konkrétně sestavení 11.0.7.0.QJAEUXM), postavená na nejnovějším Androidu 10. Během čtrnácti dnů testování jsme pak neobdrželi ani jednu aktualizaci.

Dá se říci, že MIUI mění Android takřka k nepoznání. Tedy pokud na Xiaomi Mi 10 Pro přejdete z jiné značky telefonu, počítejte s tím, že si budete muset nějakou dobu zvykat. Čínský výrobce na své nadstavbě neustále pracuje a postupně ji vylepšuje.

Začněme domovskou obrazovkou, kde se vývojáři MIUI inspirovali u iPhonu, takže ikony všech aplikací jsou umísťovány na plochu. V nastavení však chyběla možnost zapnutí tradičního seznamu aplikací, takže jsme si na dobu testování nainstalovali alternativní Nova Launcher. Plocha nejvíce vlevo již nějakou dobu nepatří Aplikačnímu trezoru, ale aplikaci Google Discover. Pokud by vám z nějakého důvodu nevyhovovala, není problém ji v nastavení vypnout.

Z hlediska plynulosti a rychlosti odezvy musíme MIUI na Xiaomi Mi 10 Pro jedině chválit. Výkonný procesor spolu s dobře odladěnou nadstavbou skvěle spolupracují a během celého testu jsme nenarazili ani na jedno zadrhnutí či viditelné zpomalení. Xiaomi jasně ukazuje, že nadstavba nutně nemusí znamenat zpomalení telefonu.

Vlastní vylepšení

MIUI přináší kromě několika desítek aplikací také řadu vlastních funkcí, vychytávek a vylepšení. Svébytného zpracování se dočkal například seznam posledních spuštěných aplikací – má podobu dvou sloupců s vertikálním posouváním. Odsunutím karty aplikace do strany ji ukončíte, dlouhým podržením aktivujete nabídku se třemi tlačítky: uzamknutí aplikace v paměti, vstup do nastavení a spuštění v režimu rozdělené obrazovky. V horní části tohoto okna jsou k dispozici tlačítka pro spuštění Čističe, Kontroly zabezpečení, Hloubkové čištění a Správu aplikací.

Své pojetí přinesl čínský gigant také do oblasti notifikací, a především panelu rychlého nastavení. Grafické provedení je poměrně příjemné a decentní, k dispozici jsou patrně všechny funkce, které byste v této oblasti mohli hledat. Nám, se zkušenostmi s telefony OnePlus, však chyběla možnost rychlého přepínání SIM karty používané pro mobilní připojení.

Také systémové nastavení s Xiaomi zpracovalo podle svých představ. V jeho první úrovni jsou jednotlivé sekce graficky rozlišeny ikonami v pastelových barvách. Přepracovaná je také hierarchie, takže některé položky najdete jinde než na telefonech jiných značek. Naštěstí je pro tyto účely k dispozici rychlé vyhledávání.

Speciality MIUI

Grafická nadstavba MIUI není jen o jiném vzhledu, ale také o celé řadě větších či menších vylepšení. Jejich společným cílem je zjednodušení různých funkcí a snaha poskytnout něco víc, než nabízí konkurence. Výčet všech vlastností by vydal na několik článků, takže se podívejme alespoň na některé.

Zmínit můžeme například dotyková gesta, která jsou však v nastavení tak trochu „zahrabaná“. Pokud se rozhodnete je používat, zmizí z obrazovky spodní navigační lišta se třemi tlačítky a vy budete moci telefon ovládat prakticky stejným způsobem, jako iPhone. Podrobně jsme se tomuto způsobu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: ovládejte telefon gesty jako iPhone.

Další užitečnou funkcí je Druhý prostor. V jeho rámci si můžete v telefonu vytvořit další profil, do kterého se dostanete jen přes otisk prstu, PIN či gesto. Prostor je zcela nezávislý na hlavním profilu, takže ho lze využít například v případech, kdy půjčujete telefon dětem, nebo hodláte-li vést paralelní život. Podrobně jsme o této funkci psali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: duální aplikace a druhý prostor.

Stranou nemůžeme nechat ani Duální aplikace. Jedná se o funkci, která řeší omezení některých aplikací, umožňujících používání jen jednoho účtu (typicky Facebook, Facebook Messenger apod.). Pomocí funkce Duální aplikace si jednoduše vytvoříte „klon“ daného programu, který pak můžete používat pod jiným profilem.

Předinstalované aplikace

V telefonech Xiaomi s grafickou nadstavbou MIUI najdete několik desítek předinstalovaných aplikací. Kromě těch obvyklých, které byste v chytrém telefonu očekávali, je to řada programů od Xiaomi a balíček aplikací Google. Celkem se jedná o zhruba čtyřicet aplikací, z nichž mnohé však lze odinstalovat.

Jak je v poslední době u telefonů této značky zvykem, přichází s aplikacemi Telefon, Kontakty a Zprávy od Googlu. To sebou nese několik nevýhod v čele s nemožností nahrávat hovory či synchronizovat textové zprávy a historii volání s Mi Cloudem.

Základní sada

 • Galerie – základní aplikace pro správu obrázků a fotografií nabízí několik různých pohledů. Součástí je i jednoduchý editor, s jehož pomocí lze upravovat fotky, aplikovat na ně různé filtry, přidávat nálepky a texty.
 • Obchod Play – protože jde o globální verzi telefonu Xiaomi Mi 10 Pro, nemůže v seznamu chybět oficiální repozitář. Z něj můžete stahovat a instalovat tisíce aplikací a her, přičemž Obchod Play zajišťuje i jejich pozdější aktualizace.
 • Hudba – základní hudební přehrávač, který pracuje s písničkami uloženými v telefonu a na paměťové kartě. Zvládá vše, co byste od aplikace tohoto typu čekali – přeskakování mezi skladbami, náhodné přehrávání a podporuje seznamy.
 • Optimalizace – ačkoli obecně platí, že by se do běhu operačního systému Android nemělo zasahovat, Xiaomi vybavuje své telefony touto aplikací. Ta by měla pomoci s odstraněním zbytečností, kontrolou zabezpečení či zvýšením rychlosti.
 • Témata – do evropských telefonů se nedávno vrátila aplikace pro stahování a instalaci grafických témat. Jejich prostřednictvím můžete prakticky zcela „překopat“ vzhled uživatelského rozhraní. Nabídka je dostatečně široká, takže si na své přijde asi každý.
 • Čistič – zkratka do jedné ze sekcí aplikace Optimalizace. Čistič dokáže uvolnit místo v paměti tím, že odstraní zbytečné soubory. Konkrétně umí vymazat soubory mezipaměti, zastaralé soubory, instalační balíčky a další.

Hlavní aplikace

 • Telefon – základní aplikace pro telefonní hovory z dílny Googlu. Slouží k realizaci telefonátů, umí podržet hovor na lince a zvládá hovory s více účastníky. Protože se jedná o aplikaci od Googlu, nenabízí bohužel možnost nahrávání.
 • Zprávy – aplikace pro správu SMS z dílny Googlu asi bude většině uživatelů postačovat. Umí například odstranit diakritiku před odesláním či vyžadovat doručenku. Pokročilejší funkce, jako je například naplánování odeslání SMS v určitý čas, bohužel v nabídce chybí.
 • Chrome – webový prohlížeč, který nabízí prakticky vše, co při procházení webu můžete potřebovat, a řadu funkcí navíc. Nechybí například synchronizace přihlašovacích údajů a oblíbených položek s desktopovou verzí. K dispozici je také režim anonymního surfování.
 • Fotoaparát – tuto aplikaci jsme vám podrobně představili v kapitolách věnovaných pořizování fotek a natáčení videí. Zde tedy budeme konstatovat, že nabízí patrně vše, co od takového programu můžete potřebovat.

Další aplikace

 • Nastavení – systémové nastavení si Xiaomi přizpůsobilo svým představám a potřebám. Má tedy vlastní strukturu, kde jsou jednotlivé položky doprovázeny barevnými ikonami. K dispozici je také funkce vyhledávání.
 • Správce souborů – mimořádně povedená aplikace pro správu souborů nabízí několik pohledu na vaše data. Umí je rozdělit podle typu, nebo zobrazit jako klasický Průzkumník z Windows. Součástí je také integrovaný FTP server pro snadný přenos dat mezi telefonem a počítačem.
 • Mi Video – obdoba Galerie, zaměřující se na videa uložená v telefonu a na jeho paměťové kartě. Nabízí několik možných pohledů, pochopitelně zvládá i přehrávání, podporuje více zvukových stop či zobrazování titulků z externího souboru.
 • Poznámky – poměrně pěkně zpracovaná aplikace pro ukládání nejrůznějších poznámek včetně textových, obrázkových, ručně zadaných či hlasových. Zadání nové poznámky je snadné a uživatel má k dispozici solidní paletu různých nástrojů.
 • Počasí – v základní výbavě nechybí ani meteorologická aplikace, zobrazující situaci na vybraném místě. Předpověď počasí na následující tři dny ukazuje předpokládaný stav, nejnižší a nejvyšší očekávanou teplotu, směr větru a jeho rychlost.

Aplikace Google

 • Google – tato aplikace funguje nejen jako vyhledávač, ale plní též roli agregátoru zpráv z řady lokálních informačních webů a zpravodajských serverů. Pokud chcete mít přehled o aktuálním dění, poskytne vám vše podstatné.
 • Gmail – mobilní aplikace e-mailové služby od Googlu disponuje na malém prostoru prakticky všemi funkcemi, jako její webová verze. Kromě účtů na Gmailu podporuje také práci s poštou na Exchange serverech, IMAP a POP3.
 • Mapy – původně mapová aplikace se postupem času rozrostla v univerzálního pomocníka pro orientaci v prostoru. Poskytuje informace o firmách a podnicích, umí naplánovat trasu pro auto či pěšky a navigovat vás po ní prostřednictvím hlasových pokynů.
 • YouTube – největší portál s videy umožňuje nejen jejich konzumaci, ale také organizaci do nejrůznějších seznamů. Kromě toho na něm můžete vystavovat i svá vlastní videa.
 • Disk – snadný přístup ke cloudovému úložišti Google. Přímo v jeho rámci můžete otevírat a po doinstalování patřičných aplikací také upravovat uložené dokumenty. Nechybí ani možnost nahrání souboru z telefonu na disk.
 • YT Music – hudební streamovací služba, v jejímž rámci můžete využít buď bezplatný tarif s řadou omezení, nebo placenou variantu za 149 korun měsíčně bez omezení. V aplikaci pak můžete poslouchat písničky z bohaté nabídky.

Další aplikace Google

 • Filmy Play – virtuální videopůjčovna se širokou škálou filmů a seriálů, které můžete přehrávat na svém telefonu, tabletu nebo počítači. Jednotlivé tituly si můžete koupit a přehrávat neomezeně, nebo za nižší cenu půjčit k jednorázovému přehrání.
 • Duo – aplikace pro snadnou realizaci videohovorů přes internet. Je minimalisticky jednoduchá, a přesto poměrně dobře funkční.
 • Fotky – Fotky Google nejsou jen další galerie pro správu obrázků a fotografií. Jejich největší přidanou hodnotnou je možnost zálohování fotek do cloudu, takže o ně nepřijdete ani v případě ztráty či zničení telefonu. Pro snímky v takzvané „vysoké kvalitě“ dostanete neomezené úložiště zdarma.
 • Kontakty – aplikace pro správu kontaktů pochází z dílny Googlu. Pro základní účely postačuje – umožňuje snadnou editaci a přidávání položek či přiřazování vyzvánění jednotlivým kontaktům. Nepodporuje však žádnou formu skupin, což je poněkud škoda.
 • Kalendář – kalendářová aplikace, nabízející několik pohledů: roční, měsíční, denní a přehled v podobě agendy. Synchronizuje se s cloudovým Kalendářem Google, takže o své schůzky a události nepřijdete.
 • Zprávy – agregátor novinek z řady významných českých zpravodajských serverů. Vybírá a třídí důležité články z několika zdrojů do tematických skupin, jako jsou zprávy z domova, ze světa, kultury a sportu.
 • Google One – aplikace pro správu předplatného, úložiště, zálohování dat z telefonu a další věci, související s účtem Google.
 • Google Pay – aplikace pro správu platebních metod v rámci služeb Google. Slouží také k bezkontaktnímu placení telefonem.
 • Podcasty – pomocí této aplikace můžete zdarma najít a poslouchat podcasty z celého světa. Pořady k poslechu lze stahovat i offline a poslouchat je na cestách nebo na místech, kde není k dispozici internetové připojení.

Nástroje

 • Kalkulačka – velmi šikovná kalkulačka z dílny čínského výrobce si poradí nejen se základními aritmetickými počty, ale také s pokročilejšími operacemi a výpočty. Umí například počítat BMI, obsahy a objemy těles či převádět mezi měnami.
 • Hodiny – již takřka tradiční aplikace, ve které najdete celkem čtyři sekce. V první lze nastavit budíky, včetně opakovaných, dále je k dispozici zobrazení času na jakémkoli místě na světě, stopky a jednoduchý časovač.
 • Záznamník – tato aplikace promění telefon v základní diktafon. Pořizuje zvukový záznam prostřednictvím mikrofonu zařízení a umí ho ukládat do souborů ve formátech MP3, AAC, nebo WAV.
 • Nahrávání obrazovky – velmi praktický nástroj, který dokáže zachytit dění na obrazovce a uložit ho jako video. Má poměrně široké možnosti nastavení kvality, jako zdroj zvuku lze použít buď mikrofon, nebo zvuky telefonu.
 • Skener – aplikace, využívající fotoaparát telefonu ke skenování QR kódů a digitalizaci dokumentů z papírových předloh.
 • Stažené – rychlý přístup k stahovaným a staženým souborům z internetu.

Další nástroje

 • Kompas – jednoduchá aplikace, ukazující světové strany a aktuální zeměpisnou polohu.
 • ShareMe – šikovný nástroj pro rychlý přenos souborů mezi dvěma telefony s Androidem. K přenosu přitom nepoužívá mobilní data ani internetové připojení, přesto je díky využití technologie Wi-Fi více než 200× rychlejší než přenos přes Bluetooth.
 • Služby a zpětná vazba – aplikace pro odeslání zpětné vazby do Xiaomi. Využít ji můžete například k hlášení zjištěných chyb nebo k návrhům na vylepšení.
 • Sada nástrojů SIM – dnes již prakticky nepoužívaná technologie, která sloužila k získávání informací a provádění nastavené pomocí takzvaného SIM Toolkitu.
 • Mi Ovladač – protože je tento model telefonu vybaven infračerveným portem, lze ho použít jako dálkový ovladač domácí elektroniky. K tomu slouží právě tato aplikace, ve které vyberete typ, značku a model přístroje, který pak z ní můžete ovládat.
 • Přesun do nového zařízení – aplikace pro rychlý přenos dat ze starého telefonu do nového. Stačí zvolit, zda telefon je příjemce, či odesílatel, následně budou přeneseny fotky, zprávy, kontakty, historie hovorů, zvuky, videa, dokumenty a další.

Další aplikace

 • Facebook – aplikace největší sociální sítě.
 • WPS Office – univerzální balík kancelářských aplikací zdarma, jehož cílem je pomoci vám při rychlém a snadném vytváření, prohlížení a upravování kancelářských dokumentů.
 • Netflix – aplikace internetové televize.
 • LinkedIn – aplikace sociální sítě, zaměřující se na pracovní kontakty.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi 10 Pro

Když vezmete Xiaomi Mi 10 Pro do dlaně, okamžitě pochopíte, že se jedná o mimořádný telefon. Je skutečně velice precizně zpracovaný, což je vidět prakticky na každém jeho kousku. Pochvalu si určitě zaslouží velká AMOLED obrazovka, na kterou je doslova radost pohledět. Navíc díky ní můžete pro notifikace využívat příjemnou funkci „Always on Display“, a není potřeba notifikační LED.

Parádní obrazovka
Parádní obrazovka

Dalším kladem je výkonný hardware v čele s procesorem Qualcomm Snapdragon 865 a 8 GB RAM. Prostředí telefonu je naprosto plynulé, nikde nic nedrhne ani nevázne. Pokud je pro vás důležitý špičkový výkon, pak je řada Mi 10 jednoznačnou odpovědí na vaše požadavky.

Snapdragon 865
Snapdragon 865

Chválit musíme také fotoaparát, který dosahuje špičkových výkonů – pořízené fotografie lze považovat za novodobý etalon kvality, což platí i pro videa. To ostatně potvrdil i renomovaný test DxOMark, kde byl Mi 10 Pro po představení na prvním místě.

Skvělý fotoaparát i zvuk
Skvělý fotoaparát i zvuk

Z výbavy nechybí prakticky nic – telefon podporuje mobilní sítě páté generace, nejnovější standardy Wi-Fi, Bluetooth, NFC, navíc je vybaven infračerveným vysílačem. Někoho možná zamrzí absence FM rádia, ale to není nic, bez čeho by se nedalo žít.

Recenze Xiaomi Mi 10 Pro
Recenze Xiaomi Mi 10 Pro

Z hlediska energetické soběstačnosti chválíme velice rychlé nabíjení, výkonnou nabíječku v balení a podporu bezdrátového nabíjení. Baterii s kapacitou 4500 mAh dává zabrat nejen výkonný hardware, ale také obrazovka s vysokým rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz, takže výdrž na jedno nabití hodnotíme jako průměrnou, nicméně to do jisté míry kompenzuje doslova bleskové nabíjení.

Bleskurychlé nabíjení
Bleskurychlé nabíjení

Z negativ musíme zmínit především občasné problémy s určováním polohy v navigaci Waze, které se v ostatních aplikacích projevovaly jen výjimečně. U vlajkové lodě pak musíme kritizovat absenci deklarace odolnosti proti prachu a vodě.

Cena a dostupnost

Telefon Xiaomi Mi 10 Pro je globálně dostupný v jedné hardwarové výbavě s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. K dispozici je ve dvou barevných variantách: bílé (Alpine White), nebo šedivé (Solstice Grey).

Telefon Xiaomi Mi 10 Pro je dostupný ve dvou barvách
Telefon Xiaomi Mi 10 Pro je dostupný ve dvou barvách

V našem českém e-shopu začíná s cenou na 28 008 Kč, ve slovenském obchodě ho prodáváme za 1025 eur.

Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro: jaké jsou rozdíly mezi oběma modely?
Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro: jaké jsou rozdíly mezi oběma modely?

Ve čtvrtek 13. února jsme se dočkali představení dvou vlajkových lodí pro rok 2020: Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 9T – 5G smartphone bez dalších překvapení

S příchodem nového roku na sebe nový Xiaomi smartphone střední třídy nenechal dlouho čekat. Xiaomi Redmi Note 9T s příznivou Číst dál...

Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro: vlajkové lodě pro rok 2020 představeny!
Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro: vlajkové lodě pro rok 2020 představeny!

Jak bylo s předstihem avizováno, ve čtvrtek 13. února představil čínský gigant dvě vlajkové lodě pro rok 2020 - Xiaomi Číst dál...

Xiaomi Mi 10 Pro

28 008 Kč
8.1

Výkon

10.0/10

Displej

9.0/10

Výdrž baterie

6.0/10

Fotoaparát

9.7/10

Cena

6.0/10

Klady

 • Velká AMOLED obrazovka
 • Nelepší možný hardware
 • Špičkový fotoaparát
 • Rychlé nabíjení a bezdrátové nabíjení
 • Podpora sítí 5G

Zápory

 • Vysoká cena
 • Slot jen na jednu SIM
 • Průměrná výdrž baterie
 • Problémy GPS
 • Žádná odolnost proti vodě a prachu
Redmi 9
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Panel rychlého nastavení
Panel rychlého nastavení
1 rok před

Dobrý den
Prosím Vás o radu jak přidám zástupce na panel rychlého nastavení. Nikde jsem to nenašel a nejde to nějak upravovat . Mám MI 10 5G Děkuji . Jirka

Michal B.
Michal B.
11 měsíců před

Dobrý den,
chtěl bych poradit, kde nastavit hlasitost bezdrátových sluchátek. I když nastavím zvuk na plno, sluchátka hrají velmi potichu a při chůzi po městě je hudba takřka neslysitelná. Děkuji za radu.

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x