Recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20): vyšší střední třída s plnou parádou

Představení modelů K20 a K20 Pro bylo pro značku Redmi zásadní událostí. Telefony vyšší střední a nejvyšší třídy ji totiž vymanily z pozice výrobce nejlevnějších mobilů. Poněkud nepochopitelně jdou však na globální trh pod značkou Xiaomi. Jaká je nižší verze s procesorem Snapdragon 730? To vám prozradí naše podrobná recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20).

Podrobná recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)
Podrobná recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)

Začneme zařazením tohoto telefonu, který náš e-shop nabídl jako vůbec první se startovací cenovkou 11 990 korun (nyní je již o tisícovku levnější). Je o telefon vyšší střední třídy, kde je jeho konkurentem například o něco menší, slabší a levnější Xiaomi Mi 9 SE. Z vlastní stáje je však velikým konkurentem letošní vlajková loď Xiaomi Mi 9.

Obsah článku

Rozbalování

Recenze Xiaomi Mi 9T samozřejmě začíná rozbalováním. Telefon dorazil v černé krabičce s barevným vyobrazením na horní straně, což značně vybočuje ze stávajících trendů balení této značky, kde černá byla vyhrazena těm nejluxusnějším modelům. Štítek na boční hraně prozradil, že budeme testovat globální verzi v provedení „Carbon Black“ se 6 GB RAM a 64 GB interní paměti.

Recenze Xiaomi Mi 9T začíná krabičkou
Recenze Xiaomi Mi 9T začíná krabičkou

Po sejmutí víka na nás jako první vykoukla papírová pošetka, ve které jsme našli záruční list, uživatelskou příručku, prostředek na otevření šuplíčku pro SIM a tvrdý ochranný plastový kryt (tzv. „hard case“). Přiložení ochrany oceňujeme, neboť bez něj se skleněná záda telefonu snadno upatlají, a navíc poměrně citelně kloužou v dlani.

Obsah papírové pošetky
Obsah papírové pošetky

V další vrstvě již čekal samotný telefon, jehož ochranná transportní fólie deklaruje základní parametry: 48Mpx fotoaparát, 6,39″ displej s rozlišením FullHD+, 4000mAh akumulátor a procesor Qualcomm Snapdragon 730 s maximálním taktem 2,2 GHz.

Xiaomi Mi 9T s transportní fólií
Xiaomi Mi 9T s transportní fólií

V nejnižším patře krabičky je k vašim službám připravena rychlá nabíječka, skládající se z adaptéru typu MDY-10-EF a kabelu s výstupem USB-C. Adaptér poskytuje maximální výkon 18 wattů, konkrétně podporuje režimy 5 V@3 A, 9 V@2 A a 12 V@1,5 A.

Tuto nabíječku najdete v balení
Tuto nabíječku najdete v balení

Xiaomi Mi 9T zepředu

Přední straně Xiaomi Mi 9T samozřejmě dominuje obrazovka s úctyhodnou úhlopříčkou 6,39″. Té se budeme věnovat v samostatné kapitole, nicméně zde musíme zmínit skutečně minimalistické rámečky, díky kterým displej pokrývá 86,1 % čelní plochy. Svůj podíl na této pěkné hodnotě má i přední fotoaparát, který se přesunul do výsuvného modulu na horní hraně.

Displej s minimalistickými rámečky
Displej s minimalistickými rámečky

V prostoru nad obrazovkou se tak nachází pouze reproduktor pro hovory a prakticky neviditelné snímače přiblížení a okolního světla. Telefon sice není vybaven notifikační LED, avšak díky AMOLED obrazovce podporuje takzvaný režim „Always On“ či „ambientní displej“, kde dává na výběr z několika grafických provedení.

Xiaomi Mi 11

Rozměry telefonu jsou 156,7 ×74,3 × 8,8 milimetrů. Hmotnost 191 gramů v dlani i v kapse určitě ucítíte, takže tento mobil bude vyhovovat těm, kterým vyhovují hmotnější přístroje. Poměrně velká část váhy je v hodní polovině, takže při ovládání jednou rukou je nutné telefon opravdu pevně držet.

Xiaomi Mi 9T zezadu

Zadní strana námi testované černé verze je skleněná a texturou připomíná karbonová vlákna. Působí to efektně, navíc to není tak okoukané jako dnes populární gradient. Telefon však funguje jako lapač otisků prstů a navíc i docela klouže v dlani. Proto jsme s povděkem nainstalovali přiložený plastový kryt.

Zadní strana Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)
Zadní strana Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)

V dolní části je v případě Xiaomi Mi 9T logo Mi, u originálního Redmi K20 zde najdete nápis Redmi. Poněkud netradičně uprostřed horní části najdete objektivy tří fotoaparátů, jejichž optika překvapivě téměř nevystupuje nad okolní povrch. Přítomen je také LED blesk. Co však na zadní straně nenajdete, je čtečka otisků prstů, která se přestěhovala do obrazovky.

Fotoaparát prakticky nevystupuje nad povrch
Fotoaparát prakticky nevystupuje nad povrch

Celkový dojem z telefonu je vysloveně pozitivní. Vše dokonale lícuje, nikde nic neskřípe ani neviklá. Na omak působí Xiaomi Mi 9T solidním, možná až vysloveně luxusním dojmem, což je ale u tohoto výrobce v posledních letech dobrým zvykem.

Procházka po hranách

Na pravé hraně najdeme jasně červené tlačítko pro zapnutí a vypnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky, nad ním je pak tradiční ovládání hlasitosti. Všechna jsou během hovoru v dosahu palce a na stisk reagují jistě a jasně.

Tlačítka na pravé hraně
Tlačítka na pravé hraně

Na horní hraně je 3,5mm konektor pro připojení sluchátek a sekundární mikrofon, zajišťující eliminaci rušivých zvuků během hovoru. Je zde také umístěn signifikantní znak tohoto modelu – výsuvný přední fotoaparát. Vysouvá se automaticky, jakmile přepnete v aplikaci na přední foťák.

Horní hrana Xiaomi Mi 9T
Horní hrana Xiaomi Mi 9T

Vysunutí a zasunutí je doprovázeno jemným bzučením, zvukovým efektem a rámeček modulu je červeně podsvětlený, což působí trochu mysticky. V případě, že telefon zaznamená volný pád, modul s fotoaparátem automaticky zasune. Neměli jsme však odvahu zkusit, zda to stihne při pádu z nějaké větší výšky.

Na levé hraně není vůbec nic
Na levé hraně není vůbec nic

Na levé hraně nenajdete vůbec nic. Jak je to možné? Výrobce totiž přesunul slot na dvě SIM karty formátu nanoSIM na dolní hranu. Ta je tak nyní asymetrická a najdete zde zleva: slot na SIM, nabíjecí konektor USB-C, primární mikrofon a hlasitý reproduktor.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Spodní hrana Xiaomi Mi 9T
Spodní hrana Xiaomi Mi 9T

Proti některým jiným modelům chybí například infračervený vysílač. Silnou stránkou tohoto modelu jsou velmi tenké rámečky kolem obrazovky, kterých se povedlo dosáhnout přesunem předního foťáku do výsuvného modulu na horní hraně.

Obrazovka

Xiaomi Mi 9T je vybaven AMOLED obrazovkou, která je příslibem vysokého jasu i kontrastu. Konkrétně se tento zobrazovací panel může pochlubit jasem až 600 nitů a kontrastním poměrem 60000:1. Z praxe můžeme konstatovat, že čitelnost je i za velmi jasného slunečného dne nadprůměrně dobrá.

Obrazovka má úhlopříčku 6,39″ a rozlišení Full HD+, tedy konkrétně 1080 × 2340 obrazových bodů. Z uvedených hodnot plyne poměr stran 19,5:9 a jemnost 403 ppi. Jako ochrana je nainstalováno odolné sklo Corning Gorilla Glass 5.

Displej je rozhodně jednou z nejsilnějších stránek tohoto telefonu – obraz na něm je líbivý, s živými barvami a skutečně černočernou černou. Navíc lze pomocí systémového nastavení poměrně značně ovlivnit jeho podání tak, aby vyhovovalo každému. V tomto směru nabízí Xiaomi Mi 9T ve své třídě to nejlepší, co aktuálně můžete dostat.

Čtečka otisků prstů

Když už jsme u obrazovky, nemůžeme se vyhnout čtečce otisků prstů, která našla své místo právě zde. Xiaomi experimentuje s tímto řešením od loňského roku, kdy ho představilo v iteraci tehdejší vlajkové lodě Xiaomi Mi 8 Pro.

Na toto řešení se poměrně snadno zvyká a subjektivně máme dojem, že je praktičtější než čtečka umístěná na zádech (například když je telefon v držáku v autě). Zajímavá je animace při dotyku, interagující se srdečním tepem uživatele.

Rozpoznávání otisků hodnotíme jako dobré, byť ne úplně 100% dokonalé. Odemknutí telefonu je rychlé, zpravidla trvá o zlomek sekundy. Čtečka je však citlivější na čistotu prstů a obrazovky – s mastnými nebo vlhkými prsty občas odmítá fungovat.

Odemykání tváří

Xiaomi Mi 9T lze odemykat také obličejem – stačí v nastavení aktivovat tuto možnost a naskenovat svou tvář. V praxi to funguje tak, že nejprve stisknete tlačítko pro zapnutí, nebo dvakrát poklepete na displej (máte-li aktivovanou možnost probuzení poklepáním).

Následně z horní hrany vyjede červeně podsvětlený přední fotoaparát, což je doprovázeno zvukem. Během zlomku sekundy porovná vaši tvář s uloženým vzorem, odemkne zařízení a zasune se zpět. Proti klasickému foťáku ve výřezu je toto provedení o pár zlomků sekundy delší, nicméně není tak zásadní, abyste měli důvod se této metody vzdát.

Hardwarová výbava

Jedním z pozitiv Xiaomi Mi 9T je rozhodně procesor. Jedná se o nový (představený v dubnu tohoto roku) osmijádrový Qualcomm Snapdragon 730, který se skládá ze dvou výkonných jader Kryo 470 Gold s maximálním taktem až 2,2 GHz a šesti úspornějších jader Kryo 470 Silver s rychlostí až 1,8 GHz. Je vyráběn 8nm procesem, což by mělo být příslibem nižší spotřeby elektrické energie.

Grafiku obstarává akcelerátor Adreno 618 s maximálním taktem 610 MHz, který si bez potíží poradí i s náročnějšími aktuálními herními tituly. My jsme na telefonu zkoušeli hrát několik her, jako je například Real Racing 3 či Infinite Flight, a můžeme konstatovat naprostou spokojenost. Hry běhaly plynule a nezasekávaly se.

Z hlediska výbavy by měly být k dispozici tři verze: nejlevnější se 6 GB RAM a 64 GB interní paměti, dražší kombinace 6+128 GB a nejvyšší 6+256 GB. Roli interní paměti obstarávají ve všech případech moduly UFS2.1.

Benchmarky

Samozřejmě jsme museli otestovat výkon telefonu v benchmarcích, které sice nejsou zcela jednoznačným odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Použili jsme tedy naší obvyklou sadu testů a porovnávali jsme Mi 9T s ostatními telefony.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

Poco F3

AnTuTu Benchmark

Klasikou je AnTuTu Benchmark, který porovnává výkony telefonů v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V tomto testu dosáhl Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) velmi pěkného výsledku 212 218 bodů. To ho sice řadí za loňské špičkové modely s procesory Snapdragon 845, nicméně nelze přehlédnout zcela očividný náskok před Xiaomi Mi 9 SE s procesorem Snapdragon 712.

 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115687 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75636 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70063 bodů
Xiaomi Mi 9T v našem e-shopu

Geekbench 4

Po úvodním vzdoru, kdy nám GeekBench 4 hlásil, že nemá připojení k internetu, jsme nakonec telefon k přesvědčili k provedení testů. Tento test vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a více jádry.

V testu s jedním jádrem dosáhl Xiaomi Mi 9T velice pěkného průměrného výsledku 2536 bodů, kterým poměrně citelně překonal podobně výkonný Xiaomi Mi 9 SE. Poněkud překvapivě se dokázal vyšvihnout dokonce nad loňské vlajkové lodě s procesorem Snapdragon 845.

 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů

Ani v testu s více jádry si Xiaomi Mi 9T vůbec nevedl špatně. Výsledné skóre 6832 bodů ho opět dostalo před podobně vybavený Xiaomi Mi 9 SE, na telefony s čipy Snapdragon 855 a 845 to však tentokrát nestačilo.

 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při nastavení fotoaparátu během pořizování snímku i následném zpracování.

Xiaomi Mi Band 6

V tomto testu Xiaomi Mi 9T deklasoval výsledkem 13 777 bodů všechny konkurenty s výjimkou letošní vlajkové lodě Xiaomi Mi 9. Náskok proti loňským špičkovým modelům je značný, což potvrzuje fakt, že jedním z míst, kde chce Snapdragon 730 bodovat, je právě umělá inteligence.

 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

Dostáváme se k podpoře mobilních technologií, kde Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) své majitele rozhodně nezklame. Podporuje totiž všechny potřebné frekvence, včetně „českého LTE“ v pásmu B20. Kompletní výčet podporovaných technologií vypadá následovně:

 • LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28
 • LTE TDD: B38/B40
 • WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8
 • GSM: B2/B3/B5/B8

V průběhu testu jsme se pohybovali v Ostravě a jejím okolí a nezaznamenali jsme žádné problémy s dostupností mobilního internetového připojení. Vše fungovalo hladce, rychle a plynule, takže v tomto směru můžeme Mi 9T opravdu jen chválit.

Konektivita

Samozřejmě nechybí podpora Wi-Fi, jmenovitě telefon zvládá standardy 802.11a/b/g/n/ac v pásmech 2,4 i 5,0 GHz. Kromě toho umí samozřejmě fungovat jako Wi-Fi hotspot a podporuje MU-MIMO, Wi-Fi Direct a Wi-Fi Display.

Ani v tomto směru jsme nezaznamenali žádné problémy – telefon si udržoval připojení i na poměrně dlouhou vzdálenost a v případě potřeby včas plynule přecházel na mobilní data. Stejně tak hladce přecházel na Wi-Fi, pokud byl její signál dostatečný.

Další technologií, na kterou se můžete spolehnout například při pořízení sluchátek nebo chytrých nositelných gadgetů, je Bluetooth v nejnovější verzi 5.0. V tomto případě je nutné zmínit kromě obvyklých AAC, LDAC, aptX, aptX-HD a aptX-adaptive také podporu Qualcomm TrueWireless Stereo Plus.

Příjemným faktem je přítomnost čipu NFC, díky kterému lze s Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) provádět bezkontaktní platby (nejen) přes Google Pay. Pro nastavení jsme použili náš návod MIUI 10 – tipy a triky: jak platit bezkontaktně mobilním telefonem a můžeme konstatovat, že placení v obchodech bylo zcela bezproblémové.

U tohoto modelu není přítomen infračervený vysílač, takže ho nelze použít jako dálkový ovladač k ovládání domácích spotřebičů. Naopak příjemným překvapením je přítomnost FM Rádia, díky kterému můžete na mobilu poslouchat rozhlasové stanice, vysílající na velmi krátkých vlnách.

Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) je dále vybaven těmito senzory:

 • Snímač přiblížení
 • Senzor okolního světla
 • Senzor zrychlení
 • Gyroskop
 • Elektronický kompas

Určování polohy

Telefon podporuje čtyři satelitní navigační systémy: americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS a čínský Beidou. Měření aplikací GPSTest prokázalo, že zařízení je skutečně schopno přijímat signály všech čtyř uvedených systémů.

Mi 9T se sice na rozdíl od Mi 9 nechlubí duální GPS, nicméně i tak dokáže poskytovat velice přesné údaje o poloze. Úvodní určení pozice bylo ve všech případech rychlé (maximálně do dvou sekund), telefon si pak udržoval údaj o poloze bez jakýchkoli zpoždění a výpadků. Deklarovaná odchylka se pohybovala až kolem jednoho metru.

V praktickém testu s navigaci Waze fungovalo vše tak, jak bychom si představovali. Telefon jasně „věděl“, kde se nachází a během dvou týdnů jsme nezaznamenali ani jeden výpadek. V případě odchýlení od naplánované trasy tuto skutečnost velmi rychle zjistil a provedl přepočet.

Také při geocachingu jsme byli s tímto zařízením naprosto spokojeni, neboť poskytovalo dostatečnou přesnost a neztrácelo se ani v komplikovanějších situacích. Samozřejmě v lese či vysoké zástavbě byla odchylka o něco větší než v případě otevřeného prostranství, nicméně i tak hodnotíme přesnost určování polohy jako velice dobrou.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Jednou z velmi silných stránek tohoto telefonu je akumulátor s kapacitou 4000 mAh. Touto hodnotou překonává Mi 9T jak vlajkovou loď Mi 9, tak i konkurenci ve své třídě v podobě Mi 9 SE. Jedním z faktorů, podílejících se na nízké spotřebě, je procesor Qualcomm Snapdragon 730.

S touto výbavou není problém dosáhnout na jedno nabití až dvoudenní výdrže. Samozřejmě záleží na způsobu používání – na spotřebě se může drasticky podepsat používání GPS, sledování videí či hraní her. Během dvou týdnů poměrně náročného testování jsme však telefon vkládali do nabíječky po přibližně 16 hodinách s 50 až 60 zbývajícími procenty.

Další silnou stránkou je podpora rychlého nabíjení, takže když už se baterie přeci jen vybije, může být velmi brzy opět připravena k vašim službám. Mi 9T podporuje nabíjení výkonem až 18 wattů, čemuž odpovídá i nabíječka, která je součástí balení. Abychom ale jen nechválili, musíme podotknout, že tento model bohužel nepodporuje bezdrátové nabíjení.

Fotoaparát

Na zadní straně najdeme tři fotoaparáty, umístěné poněkud netradičně uprostřed. Toto řešení vnímáme jako velice praktické – při focení nehrozí, že byste zaclonili optiku konečky prstů. Dalším kladem je, že foťáky prakticky nevystupují nad okolní povrch.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 48 Mpx a velmi pěknou světelnost f/1,75. Ve výchozím nastavení používá v zájmu zvýšení kvality obrazu technologii „4-in-1 Super Pixel“, kdy slučuje čtyři obrazové body do jednoho, takže výsledné snímky mají rozlišení 4000 × 3000 obrazových bodů, tedy 12 Mpx. Mezi několika nabízenými režimy však nechybí ani focení v nativním rozlišení 8000 × 6000 bodů, tedy 48 Mpx.

Druhý foťák s rozlišením 8 Mpx zastupuje teleobjektiv a nabízí až dvojnásobný optický zoom. Má však horší světelnost f/2,4, takže se nehodí do zhoršených světelných podmínek, kdy nastupuje očividné zvýšení šumu.

Podobně je na tom i třetí fotoaparát, taktéž se světelností f/2,4, který přichází se širokoúhlým objektivem. Jeho rozlišení je 13 Mpx a dokáže zabrat scénu v úhlu 124,8 stupňů, což oceníte například při focení ve stísněných prostorách, kde není možnost získat odstup od fotografovaného objektu.

S nastavením podle fotografované scény pomáhá umělá inteligence, která dokáže rozpoznat několik desítek různých situací. Tuto funkci lze samozřejmě uživatelsky vypnout. Nechybí ani dnes již tradiční fázové ostření (PDAF) nebo režim s dynamickým barevným rozsahem HDR.

K dispozici jsou následující režimy fotoaparátu:

 • Fotografie
 • 48Mpx
 • Portrét
 • Noc
 • Panorama
 • Pro
 • Video
 • Zpomalení
 • Krátké video

Přední foťák se nachází v modulu na horní hraně, který se vysune automaticky v okamžiku, kdy přepnete aplikaci na režim focení selfies. Vysunutí je rychlé, doprovázené jemným bzučivým zvukem. K dispozici je tentokrát 20Mpx snímač se světelností f/2,2.

Jak fotí Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)?

Fotografie pořízené telefonem Xiaomi Mi 9T vynikají především vysokou úrovní zachycených detailů. Pochválit musíme také velice věrné podání barev, přesné vyvážení bílé a celkově přirozený obraz. Dovolíme si tvrdit, že tento telefon snese z hlediska kvality pořízených snímků srovnání s vlajkovou lodí Xiaomi Mi 9.

Telefon zvládá pořizování snímků v rozlišení 48 Mpx, nicméně je otázkou, co tato možnost přinese kromě obludně velkých rozměrů obrázku a velikosti souboru. V tomto směru je přeci jen lepší využít technologii, která skládá čtyři obrazové body do jednoho.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20).

Natáčení videa

Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) podporuje následující režimy natáčení videa:

 • 4K při 30fps
 • 1080P při 60fps/30fps
 • 720P při 30fps

K dispozici je také režim zpomaleného videa v následujících rozlišeních a snímkovacích frekvencích:

 • 1080P při 120fps/240fps/960fps
 • 720P při 120fps/240fps/960fps

Přední fotoaparát pak zvládá 1080P a 720P při třiceti snímcích za sekundu.

Xiaomi Mi 9T v našem e-shopu
Xiaomi Mi 9T v našem e-shopu

Jak natáčí Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)?

Pořízená videa vypadají pěkně – mají příjemné, realistické barvy, zaznamenávají dostatek detailů a nezle pominout ani dobře fungující stabilizaci. Zásadní výtky nemáme ani proti zaznamenanému zvuku, který byl u některých starších modelů výraznou slabinou.

Situace s bohužel mění ve zhoršených světelných podmínkách, kde nastupuje šum a očividné problémy se zaostřováním. V tomto směru však musíme konstatovat, že podobně se chovají i některé digitální kamery.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)

Ukázkové video z Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) v rozlišení 4K.

Ukázkové video z Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) v rozlišení 1080p.

Ukázkové video z Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) v rozlišení 1080p ve tmě.

Software

Na telefonu jsme v době testování měli nadstavbu MIUI ve verzi 10.3.5 Global, která je postavena na zatím stále nejnovějším Androidu 9 Pie. V polovině června jsme měli k dispozici květnové bezpečnostní záplaty. 19. června jsme dostali aktualizaci na MIUI 10.3.7, nicméně stále jen s květnovými záplatami.

MIUI je velmi dobře odladěná nadstavba, která na telefonu s tímto hardwarem běží naprosto plynule a bez jakýchkoli problémů. To pro nás není žádným překvapením, neboť i na podstatně slabších zařízeních běží MIUI velice pěkně.

Klasikou je v tomto směru umísťování ikon všech nainstalovaných aplikací na domovské obrazovky, což je jedním z typických rysů, který Xiaomi převzalo od iPhonů. Pokud by vám tento systém nevyhovoval, není problém nainstalovat si alternativní launcher (např. Poco Launcher nebo Nova Launcher) s tradičním seznamem. Dle dostupných informací by navíc tuto možnost mělo v některé z příštích verzí v dohledné době nabídnout jako volitelnou i MIUI.

MIUI to dělá po svém

MIUI se od čistého Androidu liší v mnoha směrech. Jedním z míst, kde dělá věci po svém, je seznam posledních spuštěných aplikací. Ten má podobu dvou sloupců karet s vertikálním posouváním. Dlouhým podržením karty vyvoláte nabídku obsahující možnost zamknutí aplikace proti nežádoucímu ukončení, rozdělení obrazovky a otevření nastavení. Přesunem karty do strany aplikaci ukončíte.

Další změny jsou patrné v oznamovací oblasti a v panelu rychlého nastavení. I zde si Xiaomi přizpůsobilo vzhled svému stylu a můžeme konstatovat, že se to celkem povedlo. Volitelně si lze například nechat zobrazovat rychlost připojení nebo objem přenesených dat. Jako praktický vnímáme posuvník pro rychlé nastavení jasu obrazovky.

Jinak vypadá i systémové nastavení, a to nejen po stránce grafické, ale i z hlediska struktury. Na jiné roztřídění a pojmenování položek se naštěstí poměrně snadno zvyká, takže vám časem bude připadat logické. Nechybí ani rychlé vyhledávání položek.

Speciality MIUI

Samozřejmě nechybí tradiční vychytávky, které MIUI přináší jako přidanou hodnotu. Jednou z nich je například možnost přepnout na ovládání telefonu gesty. V tomto režimu zmizí spodní lišta s ovládacími tlačítky a prostředí se ovládá způsobem velice podobným iPhonu X.

Další zajímavou funkcí jsou Duální aplikace. Zde si můžete „naklonovat“ prakticky jakoukoli nainstalovanou aplikaci a používat její kopii s jiným uživatelským účtem. To se hodí zejména u programů, které nepodporují snadné přepínání profilů.

Klasikou je také Druhý prostor. Jedná se v podstatě o sekundární, izolovaný prostor s autorizovaným přístupem. Oceníte ho například, pokud telefon míníte používat nezávisle pro pracovní a soukromé účely, nebo jestliže „vedete paralelní život“. Do druhého profilu se dostanete pouze přes otisk prstu nebo PIN.

V nastavení tohoto telefonu jsme našli novinku, označenou jako Tísňové SOS. Funguje tak, že nadefinujete kontakty, kterým má být v případě nouzové situace odeslána zpráva. Pokud se pak ocitnete v tísni, stačí pětkrát za sebou stisknout tlačítko napájení a telefon odešle všem kontaktům SMS s informací o vaší poloze. Výhodou je, že můžete upozornit na svou situaci, aniž byste museli vytáhnout telefon z kapsy.

Předinstalované aplikace

MIUI tradičně přichází s několika desítkami předinstalovaných aplikací, a nejinak je tomu i v tomto případě. To může být vnímáno kladně, ale i jako záporně – závisí jen na úhlu pohledu uživatele, zda spíše ocení iniciativu výrobce, nebo si raději vše instaluje sám. Pojďme si postupně stručně projít všechny aplikace a vysvětlit jejich funkce.

Základní sada

 • Prohlížeč – základní aplikace pro prohlížení webových stránek. Nabízí asi vše, co můžete pro tyto účely potřebovat, včetně režimu čtení. Upřímně ale nevidíme žádnou zásadní výhodu, proč používat tento program místo Chrome.
 • Galerie – praktická a pro většinu účelů zcela postačující aplikace pro prohlížení a správu fotek. Nabízí i jednoduché úpravy, jako jsou softwarová vylepšení, ořez, grafické filtry, nálepky, kreslení či přidání textu.
 • Nastavení – systémové nastavení si Xiaomi upravilo podle svých představ. Je poměrně přehledné, jednotlivé sekce jsou odlišeny barevnými ikonami. Nechybí ani praktická možnost vyhledávání položek pomocí klíčových slov.
 • Hudba -´jednoduchá aplikace pro přehrávání hudebních souborů, uložených v zařízení. Samozřejmě zvládá všechny obvyklé zvukové formáty, podporuje playlisty, automatické vypnutí po vypršení nastaveného času a další funkce.
 • Optimalizace – většinou je doporučeno do běhu operačního systému Android nijak nezasahovat, protože to může způsobit více škody než užitku. U telefonů Xiaomi je výjimkou aplikace Optimalizace, kterou do telefonu instaluje přímo výrobce. Poskytuje možnost odstranění zbytečných souborů, kontrolu zabezpečení, informace o využití dat a řadu dalších užitečných nástrojů.
 • Obchod Play – na telefonech s globální ROM, určených pro prodej ve světě, samozřejmě nemůže chybět oficiální repozitář aplikací Obchod Google Play. Z něj můžete vybírat a stahovat z nabídky stovky tisíc programů a her, ale i nakupovat knihy, písničky a filmy.

Základní aplikace

 • Telefon – základní aplikace pro správu kontaktů a volání nabízí asi vše, co bychom od programu tohoto typu čekali. Samozřejmě zvládá propojení s kontakty Google, takže pokud přecházíte z jiné značky telefonu, nebude přenos adresáře žádným problémem. Velmi příjemná je pak nativní podpora nahrávání hovorů.
 • Zprávy – výchozí aplikace pro práci s textovými zprávami má bohužel poměrně dost nedostatků, proto doporučujeme podívat se po alternativě (spokojeni jsme například s Textrou). Jedná se o víceméně běžný program tohoto typu, nám však chyběla podpora práce na šířku, a především schopnost odstraňovat diakritiku před odesláním.
 • Chrome – další webový prohlížeč pochází z dílny Googlu, a pokud ho používáte na desktopu, rozhodně doporučujeme používat ho i na mobilním telefonu. Podporuje například synchronizaci historie navštívených stránek, hesel a dalších nastavení.
 • Fotoaparát – aplikace pro pořizování snímků zůstává už nějakou dobu bez zásadnějších změn. Nabízí několik základních režimů, včetně možnosti manuálního nastavení.

Aplikace Google

 • Google – primárně slouží jako vyhledávač, ale poskytuje také základní informace o počasí a aktuality z vybraných internetových médií.
 • Gmail – tradiční aplikace pro správu pošty. Poradí si nejen se schránou na Gmailu, ale prakticky na jakémkoli poštovní serveru s podporou IMAP, Exchange Serveru či Office 365.
 • Mapy – komplexní mapová aplikace, která pomůže s vyhledáním adresy, firmy či podniku. Obsahuje také klasickou navigaci jak pro auto, tak i pro pěší.
 • YouTube – přístup k největšímu portálu s videy, kde můžete nejen sledovat a objevovat, ale také nahrávat vlastní videa přímo z mobilního telefonu.
 • Disk – cloudové úložiště Googlu poskytuje v základu poměrně slušný prostor 15 GB, plus neomezené místo na fotky. Aplikace zvládá práci s texty, tabulkami i prezentacemi.
 • Hudba Play – cloudová hudební služba, kterou se Google snaží konkurovat Spotify a dalším. Můžete si sem nahrát vlastní soubory, ale také koupit vybrané písničky nebo celá alba.
 • Filmy Play – online videotéka, ve které si můžete koupit nebo „pronajmout“ film ke zhlédnutí. Ten pak můžete přehrát nejen v telefonu, ale i na desktopu.
 • Duo – aplikace pro komunikaci formou internetového hovoru či videohovoru.
 • Fotky – kromě toho, že tento program můžete použít k prohlížení fotografií je patrně největší výhodou možnost jejich zálohy do cloudu. V případě vysoké kvality dostáváte na své snímky neomezený prostor zdarma.

Nástroje

 • Kontakty – sekce aplikace Telefon, kterou jsme si představili výše.
 • Kalkulačka – kalkulátor, na kterém můžete provádět základní operace, ale i pokročilé funkce, jako je výpočet BMI, objemu, obsahu, nebo převod mezi dvěma měnami.
 • Hodiny – již léty prověřená aplikace, obsahující budíky, zobrazení času na různých místech světa, stopky a časovač.
 • FM Rádio – aplikace pro příjem rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách.
 • Záznamník – pomocí této aplikace můžete proměnit telefon v digitální záznamník se všemi obvyklými funkcemi. Nahrávky lze ukládat ve formátech MP3, AAC a WAV.
 • Nahrávání obrazovky – šikovný nástroj, kterým můžete zaznamenat dění na obrazovce telefonu do souboru, který pak můžete třeba vystavit nebo sdílet.
 • Zpětná vazba – aplikace pro nahlášení chyby v MIUI vývojářům.
 • Skener – program pro skenování čárových kódů, který si poradí i s převodem papírových dokumentů do jejich digitální podoby.
 • Stažené – jednoduchý přístup k souborům staženým z internetu, tedy do složky downloads v interním úložišti.
 • Kompas – jednoduchý kompas, který kromě ukazatele směru na sever zobrazuje také aktuální zeměpisnou polohu.
 • Nástroje SIM – dnes již prakticky nepoužívané funkce SIM karty, poskytované operátorem.

Další aplikace

 • Počasí – meteorologické aplikace jsou mezi uživateli oblíbené, takže jedna nechybí ani v Redmi Note 7. Je poměrně jednoduchá, a kromě aktuální situace ukazuje výhled na další tři dny. Data přitom přebírá z AccuWeatheru.
 • Kalendář – aplikace pro plánování času má výhodu v tom, že podporuje propojení s Kalendářem Google, takže informace o svých plánech můžete synchronizovat napříč několika zařízeními. Kromě toho je můžete spravovat také ve webovém rozhraní.
 • Správce souborů – vcelku vydařená aplikace pro správu souborů v zařízení. Nabízí jak filtrování podle typu, tak pohled na úložiště, který se podobá Průzkumníkovi z Windows. Nutno uznat, že nechybí asi žádné důležité funkce.
 • Mi Drop – aplikace pro rychlý přenos souborů mezi dvěma zařízeními. Výhodou je, že ke své činnosti nevyžaduje internetové připojení. navíc, díky možnosti instalace z Obchodu Play, není omezena jen na telefony Xiaomi.
 • Čistič – zástupce jedné ze sekcí aplikace Optimalizace, kterou jsme si popsali výše. Jedná se o nástroj pro odstranění zbytečných dat, jako jsou soubory mezipaměti, staré instalační balíčky a další, které jen zabírají místo.
 • Mi Video – základní přehrávač videí, uložených v telefonu. Trochu překvapivě nechybí podpora titulků s možnosti nastavení jejich velikosti a barvy či volba zvukové stopy.
 • Poznámky – aplikace pro vytváření, ukládání a správu poznámek nápadně připomíná Poznámky Google Keep. Podporuje zadávání textu, kreslení i zvukové/hlasové poznámky.
 • Fórum MIUI – přístup k oficiálnímu diskuznímu fóru MIUI, kde se můžete dozvědět poslední novinky ze světa Xiaomi, případně odeslat zpětnou vazbu (například nahlásit zjištěnou chybu).
 • Facebook – předinstalovaná aplikace největší sociální sítě.
 • AliExpress – předinstalovaná aplikace jednoho z největších čínských online obchodů.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)

Xiaomi Mi 9T je důstojným zástupcem vyšší střední třídy, který v mnoha směrech obstojí i ve srovnání s vlajkovými loděmi. Procesor Qualcomm Snapdragon 730 odvádí velmi dobrou práci a poskytuje ve všech směrech dostatečný výkon.

Pochvalu si rozhodně zaslouží velký AMOLED displej s vysokým rozlišením a opravdu pěkným obrazem, který snese srovnání i s nejlepšími modely. Chybějící notifikační LED může vcelku srovnatelně zastoupit ambientní displej.

Další silnou stránkou tohoto modelu je pořizování fotek a natáčení videí. Výsledky za dobrých světelných podmínek jsou vysloveně nadprůměrné, příjemným překvapením pak pro nás byla pěkně fungující stabilizace obrazu.

Minout nemůžeme ani vysokou kapacitu a s tím související slušnou výdrž baterie a podporu rychlého nabíjení, díky kterému nebudete muset na doplnění energie čekat zbytečně dlouho. K dokonalosti v tomto směru chybí jen podpora bezdrátové nabíjení.

Nedostatky jsme hledali poměrně obtížně, ale pokud bychom měli nějaké zmínit, patřila by k nim absence infračerveného vysílače a žádná deklarovaná odolnost proti vodě a prachu. Cenovka sice odpovídá vyšší střední třídě, avšak staví zákazníka před otázku, zda není lepší připlatit si pár stokorun za letošní vlajkovou loď Xiaomi Mi 9.

Cena a dostupnost

Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) nabízíme již déle než dva týdny v našem e-shopu. V okamžiku vzniku této recenze byla v nabídce černá verze v konfiguraci 6+64 GB za 10990 korun a 6+128 za 12990 korun včetně DPH. Pokud si telefon objednáte do 16:00, můžete ho mít doma už následující pracovní den.

Xiaomi Mi 9T v našem e-shopu
Xiaomi Mi 9T v našem e-shopu

Video recenze Xiaomi Mi 9T od GeekBoy

Na závěr přidáváme ještě video recenzi od YouTubera, který si říká GeekBoy.

Chystaný „zabiják vlajkových lodí“ se bude jmenovat Redmi K20

Už delší dobu kolují zvěsti o tom, že Redmi chystá špičkový telefon, postavený na čipu Snapdragon 855. Původně se o Číst dál...

Rozdíly: Redmi Note 10S vs. Realme 8 aneb Sourozenci z jiného těsta
Rozdíly: Redmi Note 10S vs. Realme 8 aneb Sourozenci z jiného těsta

Máme tu neděli, a to na našem blogu již tradičně znamená, že proti sobě postavíme dva produkty a porovnáme je Číst dál...

Velká aktualizace pro Xiaomi Mi 9T posiluje herní výkon
Velká aktualizace pro Xiaomi Mi 9T posiluje herní výkon

19. července byla uvolněna velká aktualizace pro Xiaomi Mi 9T, která přináší MIUI ve verzi 10.3.10.0.PFJEUXM. Nač se majitelé tohoto Číst dál...

Xiaomi Mi 9T (Redmi K20)

10990 Kč
8

Výkon

8.5/10

Displej

8.5/10

Výdrž baterie

7.0/10

Fotoaparát

9.5/10

Cena

6.5/10

Klady

 • Velmi pěkný displej
 • Výborný fotoaparát
 • Solidní výdrž baterie a rychlé nabíjení
 • Perfektní zpracování
 • Slušný výkon i v náročnějších aplikacích

Zápory

 • Chybí podpora bezdrátového nabíjení
 • Absence infračerveného vysílače
 • Žádná deklarovaná odolnost proti vodě a prachu
 • O něco vyšší cena, než bychom čekali
Redmi Note 10

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
49 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Deda
Deda
2 let před

Kdyby jste meli 9T za normalni cenu co ostatni, uz jsem u Vas objednal. Skoda…

Deda
Deda
2 let před

Rozumim, samozrejme je to Vase moznost a to ze mate telefon o dost drive nez ostatni je urcite zajimave a muzete si do urcite miry dovolit zvednout cenu. Vsemu rozumim.

Jen jako zakaznik volim penezenkou :).

Kazdopadne pockam na ceny, jakmile bude v obehu, a nasledne si vyberu ;).

Tomas
Tomas
2 let před

Zdravím, díky za recenzi ale mám dotaz, je hrana z hliniku neob nejakeho jineho kovu? nebo je to plast? Pokud jsem to prehlednul tak se omlouvam, dik za odpoved.

XT
XT
2 let před

hlinnik 🙂

Martin
Martin
2 let před

Ten kdo si koupí mi9t se v mobilech asi moc nevyzná.
Bohužel starší model mi9 je mnohem lepší.
Já osobně se celou dobu těšil, že bude v ČR možné koupit redmi K20 Pro (mi9t pro), ale když vidím cenu za tento slabší model, tak raději objednám ze zahraničí, nebo obyčejnou mi9.

Deda
Deda
2 let před

@Martin

Domnivam se, ze se v mobilech dost orientuji… Drive jsem mel jednu z prvnich Motorol D520, Siemens C25, iPhone 7, doma 4S, Ericsson… To jen namatkou z dob minulych.
Ted mam Xiaomi Note 5 a jsem naprosti spokojeny. Mam proste jen chut na novy tel., takze jsem v nedavne dobe koupil Vami zmineny Mi9 a musel jsem ho vratit. Silne mi nevyhovoval notch. Jelikoz se notifikace nezobrazuji szale viditelne na horni radce, je to pro me velice omezujici. To je zasadni duvod, proc uvazuji o Mi 9T.
Bohuzel Xiaomi to ma vyresene trochu nestastne a u telefonu s notchem proste clovek musi sjet s listou dolu a kouknout se na notifikace.
Nasledne jsem koupil Samsung Note 9 a vratil jsem ho za par dnu take.
Tam bylo tech nestastnych veci vic.
Uzasnych 512 gb uloziste a 8 gb ram, ale telefon lagoval vic, nez me soucasne Xiaomi Note 5. Baterie mizela pred ocima a fotak v rezimu bokeh mel nesmyslny 2x zoom, takze se nedal pouzit na nic, krome portretu. Dle vyjadreni Samsungu to tak je a nic s tim nejde delat. Tedy vraceno.
Tak cekam na zachranu s Mi 9T a doufam, ze budu spokojeny.
Pokud mate tip na telefon s oled, min. 6gb ram, min. 128 gb uloziste, dual sim, dobry fotak – kdy i iPhone ma 2x zoom na bokeh rezimu, tudiz je k nicemu a ano, i onem jsem uvazoval, ale rovnou ho zvrhl diky tomu, budu rad.

Deda
Deda
2 let před

Omluva za chyby, psano v rychlosti z mobilu ;).

Hellkarel76
Hellkarel76
2 let před

Jen jsem chtěl dodat, že mobil má notifikační diodu na vrchu vysouvací kamery.

reb
reb
2 let před

Dobrý den,

u vyššího modelu Redmi K20 Pro údajně k notifikaci místo diody slouží podsvětlení výsuvného modulu předního fotoaparátu (které, jak uvádíte, je i u této verze). Nelze ho také tak použít, případně nebude to možné v budoucnosti po upgrade OS?

Děkuji

reb
reb
2 let před

Omlouvám se za zodpovězený dotaz, přehlédl jsem předchozí komentáře. Nicméně u verze Pro by notifikace měla fungovat, šlo by pouze o (nepříliš logické) softwarové omezení.

Pavel
Pavel
2 let před

Zdravím.
Mám otázočku.
Kolko ostane volného miesta v telefone z pôvodných 64 GB ? po odrátaní Androidu a MIUI 10 .

Ide o to či sa oplatí kupovať verziu s 64 GB , alebo už radšej 128 GB – aby bolo miesto na foto a video, poprípade nejaké vlastné dáta (hudba, nejaká tá hra a pod…) Kedže ukladací priestor sa nedá rozšíriť pomocou karty 🙁

Shef
Shef
2 let před

Dik za fajn recenzi na muj asi budouci mobil (jestli nebude k dispozici 9t pro). Mam dotaz – jak si zobrazit ukazkove fotky v recenzi v plnem rozliseni 4000×3000? Kdyz na to kliknu, zobrazi se mi „fotogalerie“ s malymi fotkami (takze kvalita nelze posoudit) a nejde mi to stahnout ani po kliknuti pravym tlacitkem mysi. Dale v recenzi nezaznelo, zda jde pri nataceni videa prepinat mezi objektivy. A zobrazuji se v leve horni casti notifikace? U jinych modelu jsem cetl stiznosti na to, ze se objevi a hned zmizi:( Diky

reb
reb
2 let před

@Karel Kilián 26. 6. 2019 (7:33)

Dobrý den,

děkuji za reakci. Máte pravdu, také mi připadá podivné, aby se při notifikaci vysouval modul se světlem, podle tohoto videa to ale tak vypadá (zdá se, že světlo prosvítá i na pravé straně horní hrany modulu, možná tedy je trochu vidět i když je zasunutý).
https://www.youtube.com/watch?v=EJ2btkhliM4

Samozřejmě při ambientním displeji jde o záležitost do značné míry podružnou, blikající LED je ale přece jen výraznější 🙂 .

Deda
Deda
2 let před

@Karel Kilian

„Co se týká notifikací – tam to na MIUI 10 funguje asi všude stejně, tedy z notifikační lišty oznámení mizí.“

U Note 5 notifikace zustavaji, dokud je sam nedam pryc.

Ja na tento telefon cekam prave proto, ze tam budou zustavat…

Kdyz jsem mel MI9, tak tam mizeli, ale kvuli tomu, ze ma notch a je tam vlevo malo mista.

Pokud tedy mizi i zde, tak tomu nerozumim…

Shef
Shef
2 let před

„redakční systém nám fotky zmenšuje“ – pokud je to tak, nebylo by od veci pripojovat zazipovany soubor s originalnimi fotkami ke kazde recenzi;) Urcite bych nebyl sam, kdo by to ocenil.

Olda
Olda
2 let před

Perfektní recenze! Moc děkuji. Už jsem plně rozhodnut ke koupi, jenom čekám na trochu lepší cenu.

Deda
Deda
2 let před

Ohledne mizejicich notifikaci z listy je mozne, ze to tedy neovlivnuje verze MIUI. Na Note 5 mam 10.3.1. FAkt je, ze u Mi9 si verzi nepamatuji, ale mozna byla vyssi. Pokud to udelali jako funkci, tak mi unika smysl a osobne mi to vadi, protoze to je pro me opravdu dulezita vec.

Nevi nekdo, jakpripadne resit mizejici notifikace?

Deda
Deda
2 let před

Oprava – ovlivnuje verze MIUI… 🙂

Václav Tomášek
Václav Tomášek
2 let před

Pěkná recenze, až na ten překlep u akumulátoru 40000 mAh. Takovou baterku by bral každý. 😀

Wergimo
Wergimo
2 let před

Ďakujem za recenziu. Utvrdila ma, že som urobil dobre a objednal som ho. Blue verziu so 64GB ROM za 284€. Keď som videl porovnanie rychlosti otvarania aplikacii, nechcem ani PRO verziu. Bezne aplikacie ako Chrome, FB, Youtube otvárala táto verzia rýchlejšie ako PRO verzia. Až pri hrách a graficky náročných app už PRO vyhrával. Ale ja nekupujem konzolu Playstation na hry, ale smart mobil pre už uvedené aplikácie, kalendár, Keep poznámky a fotky pre prácu v kombinácii s väčším displejom, na ktorom sa bude dobre písať bez častých preklepov ako na 69mm úzkom mobile. Takže načítanie hry o 5 sekúnd rýchlejšie u PRO verzie ma absolútne netrápi.
Moje priority sú jednoznačne batéria, NFC platby, displej, svižnosť reakcií bez lagovania, aké zažívam teraz u Galaxy A8, ktorý po upgrade na Andriod 9 zostal tak pomalý až strach. Seká, rozmýšľa akoby mal RAMku 2GB, hrozná odozva. Samsung už nikdy, drahé a menej muziky ako Mi 9T. Dokonca mi na tomto A8 skolabovala fotogaléria QuickPic, ktorá mi fungovala roky a je veľmi známa a dobrá. Proste začala blbnúť.
Takže adios Samsung. Drahé, až predražené a nič moc. Teším sa na „šajomi“ ako dcérka povedala a uvidíme, ako mi sadne na moje potreby.

Deda
Deda
2 let před

Tak tak, taky jsem mel Samsung Note 9 a to ma 8 GB Ram a 512 GB Rom a reakce bida a
obcas lagy.

Note 5 od Xiaomi je akcnejsi. V podstate stejne rychle, jako pred rokem, kdy jsem ho koupil.

Dneska jsem zakoupil Mi 9T a zatim jsem s nim spokojenejsi, nez kdyz jsem mel Mi9.

Predevsim kvuli displeji, ktery nema notch. Je super, jak nemam temer zadne okraje, ktasne se na to kouka.

Jinak jak jsme tu nedavno resily mizejici notifikace, tak me zustavaji ve stavovem radku nahore. Nemizi. Mam MIUI 10.3.8. Zajimave. Kazdopadne super.

Jen bych potreboval poradit, jak to basnik mysli se zpomalenym videem. S tim jsem mel uz problem u Mi9.

U me stare Note 5 jsem mohl natacet zpomalene video jak dlouhe jsem chtel. Tady, i u Mi9 se nataci video jen 10 vterin dlouhe. Prvni vteriny jsou klasicke video a nasledne se zpomali. Proc je to ale omezene na tech 10 vterin? Testoval jsem u 1080p i u 4K a je to stejne.

Radek T.
Radek T.
2 let před

Jako notifikační dioda slouží ten malinký „kroužek“ na horní hraně zásuvného modulu foťáku – je vidět na tom videu – svítí, když se foťák vysouvá a zasouvá. Když je foťák zasunutý, kroužek bliká při nepřijatém hovoru nebo přijaté zprávě. Tak píšou na zahraničních fórech o Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T). 🙂
Velký dík za recenzi, objednal jsem si tenhle telefon (v modré barvě) ještě před touto recenzí (snad dorazí příští týden, v černé barvě je už všude k mání), koukám, že jsem asi chybu neudělal. 🙂

Radek T.
Radek T.
2 let před

Tak opravdu je notifikační dioda ten malinký kroužek na horní hraně zásuvného modulu foťáku – při přijaté zprávě nebo nepřijatém hovoru pomalu bliká. Bohužel tím, že je to na hraně telefonu, je to vidět jen z té horní strany, takže pokud máte telefon položený na stole normálně, t.j. ne vzhůru nohama, blikání není vidět.
Je to daň za displej bez výřezu/“průstřelu“, ale nikdo nemůže říct, že Mi 9T nemá notifikační diodu. 🙂
Buď si zvyknete telefon odkládat tak, aby na diodu bylo vidět nebo můžete použít AOD (Always On Display – v tomhle telefonu je to „Ambientní display“), t.j. neustálé zobrazení času, data a notifikací na vypnutém displeji.
Takže si ze Záporů můžete položku „Chybí notifikační LED“ škrtnout. 🙂
Mimochodem, mobil jsem pořídil za 9.490Kč (6+64GB) v CZC, takže i ta cena není zase tak hrozná.

Petr H.
Petr H.
2 let před

Dobrý den,

Měl bych prosbicku, jak je to se čtečkou otisků a ochranným sklem, či fólií. Funguje i přes sklo, či fólií?? Jinak je nesmysl si ji kupovat a nalepit a strhnout. Jinak velice pěkné recenze. Telefon kupuji nyní nový že skladu z UK za 270 liber. Což je 7700 Kč. To už je slušná cena ?? ( Jen tip pro kupující.) Hledejte na internetu

Roman
Roman
2 let před

Zdravím.

Jak je to s GPS?
V recenzi uvádíte, že nemá dvoupásmovou GPS, ale u 9T je na přímo stránkách XM.CZ napsáno, že dvoupásmovou GPS má.

Led
Led
1 rok před

Notifikace led jdou nastavit … MIUI 11 … Bliká horní část foťáku stejně jako když se nabíjí tak svítí

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den, ve specifikacích na xiaomi.com (https://www.mi.com/global/mi-9-t/specs) i Vy v recenzi uvádíte, že je možné natáčet zpomalené video 1080P při 120fps/240fps/960fps. Při nastavení 240fps nebo 960fps mi však zařízení dovoluje pouze 720p – umožňuje vaše zařízení opravdu 1080p ?
Díky za reakci
Mirek

Anonymní
Anonymní
1 rok před

a ako je to s aktualizáciou na MIUI 11… stále extrémne vybíja batériu ?
alebo je to Android 10 ?
…či už to je vyriešené nejakou aktualizáciou ?

49
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x