Recenze Xiaomi Mi Note 10: svižný mobil s parádním fotoaparátem

Když telefon Xiaomi Note 10 vstupoval na trh, překvapil poměrně vysokou cenovkou, pohybující se kolem 15 tisíc korun. V následujících měsících však cena výrazně klesla, což z tohoto modelu udělalo konkurenceschopný fotomobil. Jaké jsou jeho výhody a jaké má nedostatky? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Xiaomi Mi Note 10.

Recenze Xiaomi Mi Note 10
Recenze Xiaomi Mi Note 10

Obsah článku

Recenze Xiaomi Mi Note 10 začíná rozbalováním

Xiaomi Mi Note 10 dorazil v matně černé kartonové krabičce. Na jejím víku je pouze stříbrný nápis Note 10 a logo Mi, na hranách pak najdeme nápis Mi Note 10. Poněkud překvapivě není na obalu nijak vyobrazen samotný telefon.

Pochopitelně nás zajímalo, jakou verzi budeme tentokrát testovat, což jsme vyčetli ze štítku na jedné z kratších hran. Na recenzi jsme dostali černou („Midnight Black“) variantu se 6 GB operační paměti a interním úložištěm s kapacitou 128 GB, což je vlastně jediná hardwarová verze, ve které se tento model vyrábí.

Překvapilo nás, že hned pod víkem je v samostatném lůžku z recyklovaného papíru uložen samotný telefon. Aby se při transportu nepoškrábal, je doslova ze všech stran obalen transparentní fólií, kterou lze odstranit jedním tahem.

V dalším „patře“ se nachází papírová pošetka, obsahující prostředek na otevření šuplíčku pro SIM karty a šedý poloprůhledný silikonový obal. Dále je v balení uživatelská příručka a pokud si telefon koupíte u nás na XM.cz nebo XM.sk, dostanete i lokalizovaný stručný návod a překvapení, které pochopitelně nebudeme prozrazovat.

Přítomnost silikonového pouzdra jsme uvítali hned z několika důvodů. Tím prvním je vystupující optika fotoaparátů, kterou obal alespoň částečně snížil. Skleněný panel na zadní straně klouže v dlaní a velmi ochotně zachytává otisky, což pouzdro eliminuje. Potěšilo nás, že obal tentokrát neobsahuje krytku nabíjecího konektoru.

Nabíječka

V nejnižším „patře“ našel své místo nabíjecí kabel bílé barvy s konektory USB-A a USB-C na koncích. Kromě nabíjení poslouží také k připojení telefonu k počítači a případnému přenosu dat. Kabel je dlouhý přibližně metr, což je dnes u Xiaomi standard.

Nabíječka nás překvapila svou robustností. Aby také ne – jedná se o model MDY-09-EN, tedy rychlonabíječku schopnou nabíjet výkonem až 30 wattů, což je také maximum, které Mi Note 10 zvládne. Na výstupu dává následující kombinace napětí a proudu: 5 V a 3 A/9 V a 3A/12 V a 2,25 A/20 V a 1,35 A/10 V a 3 A.

Xiaomi Mi Note 10 zepředu

Největší část přední strany zabírá obrazovka, která je podél delší hrany zaoblená, čímž nápadně připomíná řešení známé z telefonů Samsung Galaxy Edge a pozdějších. Telefon se díky tomu snadněji drží v dlani, působí tenčím dojmem a rámečky po stranách jsou skoro neviditelné.

Obrazovka je podél delší hrany zaoblená
Obrazovka je podél delší hrany zaoblená

Podle GSM Areny zabírá displej s úhlopříčkou 6,47″ 87,8 % čelní strany, což lze považovat za velmi pěknou hodnotu. V hodní části se do obrazovky zakusuje kapkovitý výřez, obsahující přední fotoaparát. Reproduktor pro hovory a senzory přiblížení a okolního světla našly své místo v mřížce, umístěné na přechodu s horní hranou.

Telefon není vybaven notifikační LED. To však není velkým problémem – díky AMOLED obrazovce nabízí režim ambientního displeje, takže oznámení jsou vidět i při takřka úplně zhasnuté obrazovce – stačí si tuto funkci zapnout v nastavení.

Recenze Xioami Mi Note 10 může začít
Recenze Xioami Mi Note 10 může začít

Celkově musíme konstatovat, že telefon Xiaomi Mi Note 10 v ruce i v kapse opravdu pocítíte. Jeho rozměry jsou 157,8 × 74,2 × 9,67 milimetrů a váží 208 gramů. Vyvážení je celkem dobré, avšak dlouhodobé ovládání jednou rukou je poměrně namáhavé.

Xiaomi Mi Note 10 zezadu

Na zadní straně najdete taktéž zakřivené sklo – jedná se o Corning Gorilla Glass 5. Výrobce se zakřivením snaží opticky snížit tloušťku telefonu, dosahující téměř jednoho centimetru, a současně usnadnit jeho držení v dlani. Díky větší tloušťce se do těla vešel akumulátor s úctyhodnou kapacitou 5260 mAh.

Xiaomi Mi Note 10 zezadu
Xiaomi Mi Note 10 zezadu

Přesto, že je Mi Note 10 poměrně „tlustý“, nezabránil výrobce tomu, aby fotoaparáty na zadní straně poměrně značně vystupovaly nad okolní povrch. Pokud telefon položíte například na stůl, bude se opravdu značně kývat. Částečně to lze eliminovat nasazením přiloženého obalu.

Optika fotoaparátu razantně vystupuje
Optika fotoaparátu razantně vystupuje

Zadní strana se sice efektně leskne, avšak velice rychle se zapatlá otisků prstů, což je opět důvod, proč je lepší používat obal. Na pravé straně horní části se nachází celkem pět fotoaparátů a duální LED blesk.

Kromě loga CE a obrázku popelnice, naznačujícího, že by telefon neměl na konci svého života skončit v odpadkovém koši, je na zadní straně ještě logo Xiaomi a drobný text, že mobil byl vyroben v Číně a jedná se o model M1910F4G.

Hrany Xiaomi Mi Note 10

Naši pouť po hranách telefonu Mi Note 10 začneme tradičně na pravé hraně. Zde najdete nejen tlačítka pro nastavení hlasitosti a vypnutí/zapnutí telefonu, ale poněkud netradičně také slot pro dvě SIM karty formátu nanoSIM.

Na přechodu mezi horní hranou a přední stranou najdeme mřížku, ve které se skrývá reproduktor, snímač okolního světla a senzor přiblížení. Přímo na horní hraně je pak sekundární mikrofon, zajišťující potlačení okolního hluku během hovorů a infračervený vysílač, díky kterému lze Mi Note 10 používat jako dálkový ovladač domácí elektroniky.

Horní hrana Xiaomi Mi Note 10
Horní hrana Xiaomi Mi Note 10

Protože šuplíček na SIM kartu se nachází na pravé hraně, tak levá hrana telefonu je zcela nevyužita. To však nelze říci o spodní hraně, kde našel své místo hlasitý reproduktor, mikrofon pro hovory, nabíjecí konektor USB-C, a dokonce konektor pro připojení drátových sluchátek.

Na levé hraně nic není
Na levé hraně nic není
Spodní hrana telefonu
Spodní hrana telefonu

Obrazovka Xiaomi Mi Note 10

Obrazovka je jednou z nejsilnějších stránek Xiaomi Mi Note 10. Jedná se o AMOLED panel s úhlopříčkou 6,47″ a rozlišením 2340 × 1080 obrazových bodů. Z toho plyne velmi solidní jemnost 398 ppi a poměr stran 19,5:9. Z důvodu zvýšené odolnosti výrobce instaluje odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 5.

AMOLED displej
AMOLED displej

Obrazovka se vyznačuje skutečně pěknými, živými barvami a dobrou čitelností i na jasném slunečním světle. Dle výrobce je schopna dosahovat jasu až 600 nitů a kontrastu až  400000:1. Jak je na AMOLEDech zvykem, černá je zde opravdu černá a nikoli jen šedá.

Zakřivené hrany
Zakřivené hrany

Na displej byl skutečně pěkný pohled a oceňujeme pečlivě vyladěné barevné podání. Samozřejmě nás zajímalo, zda kvůli zakřiveným hranám nebudeme nechtěně mást dotykový displej při držení v dlani, což se nakonec nedělo. Akorát v okamžicích, kdy bylo nutné klepnout na ovládací prvky při hraně obrazovky, bylo zaoblení zpočátku tak trochu nezvyklé.

Informace z aplikace Display Tester
Informace z aplikace Display Tester

Čtečka otisků prstů

Xiaomi Mi Note 10čtečku otisků prstů integrovanou v obrazovce, což je řešení, které Xiaomi nabízí ve vyšší střední třídě. Jde o řešení nejen pohodlné, ale i praktické – čtečka na zádech bývá často umístěna poblíž objektivů fotoaparátů, které se při používání snadno zapatlají.

Poco X3
Čtečka otisků prstů v obrazovce
Čtečka otisků prstů v obrazovce

Ačkoli výrobce tvrdí, že čtečku v obrazovce opět o něco vylepšil, naše dojmy jsou poněkud rozporuplné. Ano, celkově vzato funguje dobře a otisky rozpoznává spolehlivě. Ve srovnání s loňským Xiaomi Mi 9 se nám však zdála méně přesná. Několikrát jsme dokonce kvůli nerozpoznání otisku museli zadávat PIN.

Odemykání tváří

Telefon je vybaven 20Mpx předním fotoaparátem, umístěným v kapkovitém výřezu. Kromě selfies a videohovorů ho lze použít také k odemykání pomocí rozpoznání obličeje. Tuto možnost najdete v Nastavení-Heslo a zabezpečení a podrobně jsme se jí věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: odemykání otiskem prstu a pomocí tváře.

Nastavili jsme, aby telefon po rozpoznání tváře ihned přešel na domovskou obrazovku. S rozpoznáváním obličeje jsme byli naprosto spokojeni – mezi stiskem tlačítka a odemknutím uplynul vždy jen zlomek sekundy. S ohledem na to, že je k rozpoznávání používán obyčejný fotoaparát, závisí jeho spolehlivost na světelných podmínkách. V naprosté tmě tedy logicky nefunguje.

Hardwarová výbava

Když se Xiaomi Mi Note 10 začal prodávat, budil poměrně velké kontroverze. Za částku kolem 15 000 Kč totiž nabídl „jen“ procesor Qualcomm Snapdragon 730G, zatímco ve stejné či o něco nižší cenové rovině nebyl problém sehnat zařízení s o třídu lepším Snapdragonem 855. Cena ale postupně klesala a dnes Mi Note 10 pořídíte i za částku mezi 10 a 11 tisíci korunami, což už považujeme za odpovídající.

Ale vraťme se k procesoru, který má osm jader – dvě výkonnější Kryo 470 Gold mají maximální taktovací frekvenci 2,2 GHz, zbylých šest jader Kryo 470 Silver má maximum na 1,8 GHz. Čip je vyráběn 8nm procesem, který by měl zajistit nižší spotřebu při vysokém výkonu.

Srdcem je čip Snapdragon 730G
Srdcem je čip Snapdragon 730G

Písmeno G v označení čipu značí zaměření na hraní her, což v tomto případě znamená o 15 % zvýšený výkon grafického akcelerátoru Adreno 618 s maximálním taktem až 700 MHz. Zajímavostí je funkce Jank Reduce, jež by měla zabraňovat trhání obrazu.

Xiaomi Mi Note je z hlediska operační paměti a interního úložiště k dispozici jen v jedné verzi se 6 GB RAM (v modulech LPDDR4x) a 128 GB interní paměti (úložiště typu UFS 2.0). Pokud potřebujete v tomto směru více, může být vaší volbou Xiaomi Mi Note 10 Pro v kombinaci 8+256. Nutno podotknout, že ani jedna varianta nepodporuje paměťové karty microSD.

Xiaomi Mi 11

Benchmarky

Zajímalo nás, jak si telefon s procesorem orientovaným na hraní her povede ve výkonnostních testech. Hned na začátek můžeme konstatovat, že výsledky jsou velmi slušné a srovnatelné se dva roky starým špičkovým čipem Snapdragon 845.

Testovali jsme pomocí čtyř syntetických benchmarků: AnTuTu, GeekBench 4, GeekBench 5 a AI Benchmark. Jako obvykle zdůrazňujeme, že benchmarky nejsou odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Tradičně testujeme telefony v AnTuTu Benchmarku, který porovnává jejich výkony v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V případě Xiaomi Mi Note 10 jsme naměřili výsledek 256 276 bodů, což je poměrně dobré skóre. Musíme však upozornit, že starší hodnoty, uvedené v tomto žebříčku, byly měřeny starší verzí AnTuTu Benchmarku a nejsou tedy zcela srovnatelné.

 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 364 613 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 281 687 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 256 276 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Redmi 8 – 93 721 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 4

Benchmark Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a s více jádry.

Protože tento benchmark používá stále stejnou metodiku, jsou jednotlivé výsledky vzájemně srovnatelné. Xiaomi Mi Note 10 dostal v operacích s jedním jádrem 2516 bodů a v operacích s více jádry 6869 bodů, čímž se zařadil po bok telefonů s čipem Qualcomm Snapdragon 845 z roku 2018.

Poco X3 Pro

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T Pro – 3401 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 2516 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 2496 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 1527 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů
 • Redmi 8 – 899 bodů
 • Redmi 7A – 863 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 9T Pro – 10 656 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 7599 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 6869 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 5581 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů
 • Redmi 8 – 3294 bodů
 • Redmi 7A – 3084 bodů

Geekbench 5

Minule jsme do našich recenzí vůbec poprvé zařadili výsledky novější verze benchmarku Geekbench 5. Výsledky zatím můžeme srovnávat jen s low-endovým Redmi Note 8, který Mi Note 10 pochopitelně o několik tříd převyšuje. V průběhu roku náš žebříček doplníme o další modely.

Výsledky testů s jedním jádrem

Výsledky testů s více jádry

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při automatickém nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

V tomto směru se Xiaomi Mi Note 10 ukázal v poměrně dobrém světle a se 14 499 body se umístil na třetím místě. Proti špičkovým modelům sice o něco zaostává, avšak dokázal překonat například Xiaomi Mi 9T. Je vidět, že podpoře umělé inteligence je věnována náležitá pozornost.

 • Mi 9T Pro – 26 820 bodů
 • Xiaomi Mi 9 – 23 276 bodů
 • Xiaomi Mi Note 10 – 14 499 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 13 777 bodů
 • Redmi Note 8 Pro – 12 961 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 8 122 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů
 • Redmi Note 7 – 3408 bodů
 • Redmi 8 – 2497 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 1113 bodů
 • Poco F1 – 862 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 783 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů

Komunikace

V našich e-shopech (tedy v tom českém i slovenském) prodáváme globální verzi telefonu Xiaomi Mi Note 10, což v praxi znamená, že jde o zařízení zvládající všechny potřebné frekvence a standardy. Nechybí ani ty používané našimi operátory, takže rychlá data budou fungovat všude, kde jsou dostupná.

Xiaomi Mi Note 10 v zelené barvě
Xiaomi Mi Note 10 v zelené barvě

Telefon lze osadit dvěma SIM kartami formátu nanoSIM, přičemž volba té, která bude primární, nezávisí na zvoleném slotu. Mi Note podporuje sítě 4G+, 4G, 3G a 2G. Oficiálně jsou podporována následující síťová pásma:

 • GSM: B2/B3/B5/B8
 • WCDMA: B1/B2/B4/B5/B6/B8/B19
 • FDD-LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B18/B19/B20/B26/B28
 • TDD-LTE: B38/B40

Během testování jsme nezaznamenali žádné problémy s hlasovými ani datovými službami. Vše fungovalo zcela bezvadně, jak jsme ostatně zvyklí. I v příhraničních oblastech se tento telefon choval stejně dobře, jako jakýkoli jiný.

Konektivita

Z hlediska konektivity jde o typický telefon vyšší střední třídy. Mi Note 10 tedy zvládá Wi-Fi v pásmu 2,4 i 5,0 GHz a podporuje protokoly 802.11a/b/g/n/ac. Chybí tedy podpora nejnovější Wi-Fi 6 (802.11 ax), se kterou přicházejí poslední modely postavené na čipu Snapdragon 865. To ale není nic zásadního. Co naopak nechybí jsou funkce Wi-Fi Direct a Wi-Fi Display.

Také Bluetooth je přítomen v předposlední verzi 5.0, přičemž podporuje AAC, LDAC, aptX, aptX-HD a aptX-adaptive. Telefon jsme bez problémů spárovali s náramkem Mi Band a s chytrým reproduktorem Google Home Mini.

Pozitivem je podpora NFC, takže Mi Note 10 lze používat k bezkontaktnímu placení prostřednictvím Google Pay. I to jsme otestovali v praxi a s kartami Revolut a AirBank jsme bez problémů platili na platebních terminálech v obchodech.

Telefon lze použít k bezkontaktnímu placení
Telefon lze použít k bezkontaktnímu placení

Na horní hraně telefonu je také infračervený vysílač, který je možné použít k dálkovému ovládání domácích spotřebičů. Stačí v aplikaci Mi Ovladač zvolit typ přístroje, značku, model a po otestování ho můžete ovládat stejně, jako klasickým „dálkáčem“. Škoda jen, že celá řada u nás běžných značek (například Rohnson) v nabídce chybí.

Xiaomi Mi Note 10 může fungovat jako dálkový ovladač
Xiaomi Mi Note 10 může fungovat jako dálkový ovladač

Telefon je dále vybaven těmito senzory a snímači:

 • Senzor okolního světla
 • Senzor zrychlení
 • Gyroskop
 • Elektronický kompas
 • Laserový zaostřovací senzor

Určování polohy

Dle oficiálních specifikací podporuje Xiaomi Mi Note 10 čtyři hlavní satelitní poziční systémy: americký GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou. Je trochu škoda, že v případě amerického systému není k dispozici dvoupásmová varianta. Aplikace GPSTest potvrdila, že telefon skutečně „vidí“ všechny deklarované satelitní systémy.

Telefon během testu nacházel svou pozici velice rychle – zpravidla během dvou až tří sekund. Signál pak neztrácel a bez potíží průběžně aktualizoval informace o aktuální poloze. Odchylka se dle aplikace GPS Status pohybovala mezi 4 a 8 metry, což lze dnes považovat za standard.

Vyzkoušeli jsme automobilovou navigaci v aplikacích Waze, Mapy Google, Mapy.cz a MapFactor Navigator. Ve všech případech můžeme konstatovat spokojenost – telefon měl neustálý přehled o tom, kde se nachází a v případě sjetí z trasy doslova bleskově provedl její přepočet.

Pochopitelně jsme museli Mi Note 10 vyzkoušet při geocachingu, kde je potřeba o něco vyšší přesnost. S výsledky jsme byli spokojeni, byť musíme konstatovat, že referenční Samsung Galaxy S9 byl v několika případech o něco přesnější. Každopádně tento model můžeme pro účely hledání kešek označit jako dobrý standard.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Uvnitř Xiaomi Mi Note 10 se nachází lithium-iontový akumulátor s úctyhodnou kapacitou 5260 mAh. Je vidět, že výrobce využil velkého těla opravdu do posledního kousku a tento model tak nabízí jednu z největších baterií.

Telefon podporuje rychlé nabíjení výkonem až 30 wattů a výrobce si zaslouží pochvalu za to, že součástí balení je nabíječka, která je takového výkonu schopna. Díky tomu můžete nabít zcela vybitý mobil na 100 % za pouhou jednu hodinu a pět minut, což je s ohledem na kapacitu akumulátoru skvělá hodnota. S přihlédnutím k cenové kategorii nás však hodně mrzela absence podpory bezdrátového nabíjení.

Telefon podporuje rychlé nabíjení výkonem až 30 wattů
Telefon podporuje rychlé nabíjení výkonem až 30 wattů

Na jedné straně tu máme velkou baterii s vysokou kapacitou, na straně druhé ale také rozměrnou obrazovku a výkonný hardware. Otázka, jak dlouho vydrží telefon na jedno nabití, byla tedy od začátku poměrně nejasná, proto jsme jí věnovali náležitou pozornost.

Praktické testování nakonec ukázalo, že Xiaomi Mi Note 10 je z hlediska výdrže docela „slušný držák“. Po průměrném dni celkem aktivního používání nebylo výjimkou, že jsme mobil připojovali k nabíječce s více než 60 %. To naznačuje, že dvoudenní výdrž rozhodně není nereálným snem. Méně nároční uživatelé mají šanci dosáhnout i na tři dny.

Dokonce ani šest hodin se zapnutou navigací Waze (tj. svítí obrazovka, přenášejí se mobilní data a zjišťuje se poloha přes GPS) nesrazilo telefon na kolena. Do nabíječky tentokrát putoval se 33 % a odběr baterie během navigování se pohyboval kolem 10 % za hodinu, což je skvělá hodnota.

Fotoaparát

Pokud bychom měli jmenovat jeden parametr, kterým je Xiaomi Mi Note 10 opravdu výjimečný, pak je to fotoaparát s rozlišením 108 Mpx. Stejným snímačem jsou vybaveny i vlajkové lodě Mi 10 a Mi 10 Pro, které se však v době této recenze na našem trhu ještě ani neprodávali.

Fotoaparát Xiaomi Mi Note 10
Fotoaparát Xiaomi Mi Note 10

Jak jsme uvedli na začátku, na zádech telefonu je celkem pět fotoaparátů. Tři jsou v poměrně silně vystupujícím lůžku, další dva najdeme níže. Společnost jim dělá duální LED blesk, sloužící k osvětlování tmavých scén.

Pojďme si tedy představit všechny fotoaparáty, které můžete na tomto telefonu používat:

 • 108 Mpx – hlavní snímač se světelností f/1,69, optickou stabilizací obrazu a úhlem záběru 82 °. Jedná se o čip Samsung HMX, do kterého výrobce vkládal velké naděje. Ve výchozím nastavení skládá čtyři body snímače do jednoho, takže výsledné obrázky mají rozlišení 27 Mpx (6016 × 4512 obrazových bodů). K dispozici je i režim, fotící v nativním rozlišení, kdy mají výsledné fotky rozměry 12032 × 9024 obrazových bodů.
 • 12 Mpx – Xiaomi tento fotoaparát označuje jako „portrétní“ a jeho hlavní devizou je 2× optický zoom. Foťák se světelností f/2,0 pořizuje obrázky v rozlišení 4032 × 3024 obrazových bodů.
 • 8 Mpx – teleobjektiv s až 5× optickým zoomem a světelností f/2,0 je vybaven optickou stabilizací. Kromě toho nabízí také 10× hybridní a 50× digitální zoom. Výsledné snímky mají rozlišení 3264 × 2448 obrazových bodů.
 • 20 Mpx – širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 117 ° a světelností f/2,2. Jeho přítomnost oceníte například při focení objektů, od kterých nelze získat dostatečný odstup. Výsledné obrázky mají rozlišení 5148 × 3880 obrazových bodů.
 • 2 Mpx – fotoaparát pro focení makro snímků od vzdálenosti 2 centimetrů, S ohledem na malé rozlišení jen 1600 × 1200 obrazových bodů nemá příliš využití a výsledné snímky jsou vhodné tak maximálně na vystavení na sociální sítě.
 • 32 Mpx – v kapkovitém výřezu na přední straně čeká přední fotoaparát se světelností f/2,0. Výsledné snímky mají rozměry 4920 × 6560 obrazových bodů.

Aplikace fotoaparát

Xiaomi má pro fotografování svou vlastní aplikaci, která je, nutno uznat, poměrně dobře zpracovaná. Na pravé straně se kromě tlačítka spouště nachází náhled posledního snímku a přepínač mezi předním a zadním fotoaparátem.

Dále je připravena nabídka následujících režimů:

 • Fotografie
 • 108M
 • Portrét
 • Noc
 • Panorama
 • Pro
 • Video
 • Krátké video
 • Zpomalení

V režimu fotoaparátu je dále zprava možnost přepínání mezi jednotlivými fotoaparáty – tj. makro, 0,6× (širokoúhlý), 1× (hlavní), 2× (12 Mpx) a 5× (8 Mpx). Nechybí ani možnost plynulého zoomování od 0,6× do 100×, přičemž telefon sám automaticky přepíná mezi objektivy.

Aplikace Fotoaparát
Aplikace Fotoaparát

Fotoaparát dále nabízí funkce, jež jsou pro tohoto výrobce obvyklé, tedy v první řadě podporu umělé inteligence, která se může starat o jeho nastavení s ohledem na fotografovanou scénu. Dále je k dispozici režim HDR, zkrášlování a nespočet dalších vychytávek.

Jak fotí Xiaomi Mi Note 10?

Největší naději vzbuzoval 108Mpx fotoaparát, neboť stejný snímač je přítomen i v aktuální vlajkové lodi Xiaomi Mi 10, která se ještě neprodává. Velké naděje jsme vkládali také do optické stabilizace. V DxOMarku získaly telefony s tímto senzorem za focení 130 a více bodů (viz Xiaomi Mi 10 Pro a Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition).

Jak bylo řečeno výše: fotoaparát skládá čtyři body snímače do jednoho, čímž by měl dosahovat vyšší úrovně detailů a přesnějšího zachycení barev. Výsledné obrázky mají tedy rozlišení 27 Mpx. Lze fotit i v nativním rozlišení, nicméně nevidíme v tom žádný smysl – obrázky jsou pak zbytečně velké (25 až 30 MB jeden) a jsou méně kvalitní.

Xiaomi Mi Note 10 si rozhodně zaslouží pochvalu za skvělou expozici v běžných podmínkách. Výsledky v náročnějších scénách, obsahujících hodně světla a stínů. jsou sice o něco slabší, nicméně stále velmi dobré. Při použití režimu HDR lze pozorovat určitou nerozhodnost v nastavení.

Celkové barevné podání je příjemné a konzistentní a Mi Note 10 je v této kategorii jedním z nejlepších. Ve venkovních scénách však mohou být v některých případech barvy méně výrazné než ve skutečnosti. Vyvážení bílé je obecně přesné, jen výjimečně se objevil jemný růžový nádech.

Recenze Xiaomi Mi Note 10
Recenze Xiaomi Mi Note 10

Jestli Xiaomi Mi Note 10 v něčem skutečně vyniká, pak je to automatické zaostřování. To je rychlé, velice přesné a funguje dobře jak při focení venku, tak i v interiéru. Další velice silnou stránkou je úroveň zachycených detailů, která překonala vše, co jsme dosud měli možnost recenzovat.

Snímky pořízené pouze pomocí blesku mají přesnou expozici, i když vyvážení bílé jde někdy blíže k růžovým barvám. I v běžném režimu foťák za zhoršených světelných podmínek pořizuje nadprůměrně pěkné fotky, noční režim pak zvýrazňuje pozadí a vylaďuje barvy.

Náš pohled na kvalitu fotek

Z kvality fotek, pořízených hlavním fotoaparátem, jsme byli nadšeni. Bez uzardění si dovolíme tvrdit, že Xiaomi Mi Note 10 je v tomto směru nejlepším mobilem, jaký jsme dosud testovali. Líbilo se nám zejména věrné podání barev, perfektní ostření a neuvěřitelné množství zachycených detailů.

Velmi dobrým pomocníkem je optická stabilizace obrazu, díky které se ani při focení večerních nemusíte obávat rozmazání. Stabilizace je přítomna i v teleobjektivu s 5× zoomem, díky čemuž ani snímky s maximálním optickým přiblížením nebývají roztřepané.

Většinu fotek jsme pořizovali se zapnutou asistencí umělé inteligence. Ta zpravidla volila optimální nastavení, v některých scénách však působila lehce zmateně, takže dva snímky stejné scény s malým pohybem telefonu měly viditelně jiné podání.

Každopádně pokud hledáte mobil, který udělá opravdu povedené fotky, je Xiaomi Mi Note 10 opravdu dobrou volbou. Ač jsme se vysloveně snažili hledat nějakou chybu, kterou bychom mohli v recenzi zmínit, nepodařilo se nám to.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Xiaomi Mi Note 10

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Xiaomi Mi Note 10. Všechny níže vystavené fotky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 279 MB z Ulož.to.

 

Natáčení videa

Není pochyb o tom, že telefon s tak pěknými výsledky v oblasti fotografování bude mít dobré hodnocení i v natáčení videa. Pojďme si nejprve projít režimy, které Xiaomi Mi Note 10 zvládne natáčet:

 • Rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu
 • Rozlišení 1080p při 60/30 snímcích za sekundu
 • Rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu
 • Zpomalené video v rozlišení 1080p při 120/240 snímcích za sekundu
 • Zpomalené video v rozlišení 720p při 120/240/960 snímcích za sekundu

Jak natáčí Xiaomi Mi Note 10?

Natáčení videa na Xiaomi Mi Note 10 bylo dalším příjemným překvapením. Pochvalu si zaslouží za dobré detaily ve většině podmínek a jen minimální množství šumu. Velmi dobrá je i expozice a její schopnost přizpůsobit se měnícím se úrovním osvětlení.

Za zmínku stojí příjemně přirozené podání barev a nadprůměrně dobrý výkon automatického zaostřování, včetně sledování pohybujících se objektů. Nadšeni jsme byli z optické stabilizace, která dokázala prakticky zcela eliminovat chvění rukou.

Negativa se hledala jen velmi těžko a když už bychom museli nějaká vyzvednout, pak by to byl mírně omezený dynamický rozsah a občasné vynechání snímku. Jinak ale i v tomto směru patří Xiaomi Mi Note 10 k absolutní špičce.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Xiaomi Mi Note 10

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované video, která jsme pořídili pro účely recenze telefonu Xiaomi Mi Note 10.

 

Zvuk

Telefon má jen jeden hlasitý reproduktor, umístěný na spodní hraně, takže určitě nepočítejte se stereofonními zážitky. Jeho hlasitost je poměrně dostatečná – pokyny navigace v autě jedoucím po nerovném povrchu byly dobře slyšitelné a srozumitelné.

Zvuk je příjemný, sytý, s příjemnými výškami, vyváženými středy a mírným náznakem basů. Podání zvuku je tedy na poměrně dobré úrovni – asi bychom na telefonu neposlouchali Mozarta, ale na popové písničky je to zcela postačující.

Operační systém

Po prvním spuštění na nás čekalo tradiční MIUI ve verzi 11.0.2, postavené na starším Androidu 9. Během dva týdny trvající recenze jsme počátkem března dostali aktualizaci na verzi 11.0.7 (PFDMIXM) s prosincovými záplatami, nicméně novější verze Androidu jsme se nedočkali. Lze předpokládat, že Mi Note 10 nakonec Android 10 obdrží, nicméně není známo, kdy by se tak mělo stát.

Aktualizace přinesla celou řadu poměrně podstatných novinek – například funkční grafická témata. Na tradiční seznam aplikací v MIUI Launcheru jsme však čekali marně, takže jsme si nakonec nainstalovali Nova Launcher.

Každopádně opět musíme konstatovat, že MIUI je velmi pěkně odladěná nadstavba, která na zařízení s moderním procesorem běží naprosto plynule. Během testu jsme až na občasné výjimky v aplikaci Fotoaparát nezachytili žádné zpomalené reakce, zadrhávání, lagování, ani nic podobného.

Vlastní vylepšení

Xiaomi ve své nadstavbě přináší celou řadu změn, kterými se odlišuje nejen  od čistého Androidu, ale i nadstaveb ostatních výrobců. Jednou z nich je například seznam posledních spuštěných aplikací, provedený ve dvou sloupcích s vertikálním posouváním. Dlouhým podržením aplikace vyvoláte nabídku pro rychlý vstup do nastavení, uzamknutí v paměti nebo rozdělení obrazovky. Posunem do strany aplikaci ukončíte.

Změny se odehrály také v panelu rychlého nastavení a notifikacích. K dispozici jsou snad všechna tlačítka, která můžete potřebovat – k úplné spokojenosti nám chyběl jen přepínač mobilních dat mezi SIM kartami. Oznámení zůstávají viditelná v notifikační liště a nemizí, jak tomu bylo na některých telefonech s MIUI 10.

Tradičně je upravené systémové nastavení, které si Xiaomi přizpůsobilo k obrazu svému. Jednotlivé sekce jsou jinak organizované a pro lepší orientaci jsou uváděny různobarevnými ikonkami. S ohledem na neustále rostoucí počet položek nechybí vyhledávání.

Speciality MIUI

MIUI přináší celou řadu vlastních aplikací a vylepšení, přičemž vyjmenovat je všechny by zdaleka přesáhlo rozsah této recenze. Proto vám představíme alespoň některé, které jsou z našeho pohledu nejzajímavější nebo nejneobvyklejší.

V první řadě jsou to dotyková gesta, s jejichž pomocí můžete telefon ovládat podobně, jako iPhone. Místo tří tlačítek ve spodní navigační liště budete používat tah prstu ze spodní nebo boční hrany obrazovky. Podrobně jsme se tomuto způsobu věnovali ve článku MIUI 11 – tipy a triky: ovládejte telefon gesty jako iPhone.

Další věcí, kterou neposkytuje prakticky žádný jiný výrobce, je Druhý prostor. V podstatě jde o možnost vytvoření sekundárního zcela odděleného profilu, který je zabezpečený. Můžete tak oddělit soukromé a pracovní záležitosti nebo třeba schovat svůj alternativní život.

Do třetice všeho dobrého musíme zmínit Duální aplikace. Ty využijete v situaci, kdy chcete používat nějaký program se dvěma různými účty. Některé aplikace nabízejí plynulé přepínání mezi profily, jiné (například Facebook) však nikoli. V takovém případě si pomocí funkce Duální aplikace vytvoříte jakousi „stínovou kopii“ daného programu, do které se pak můžete přihlásit jiným účtem. Tématu duálních aplikací a druhého prostoru jsme se věnovali ve článku MIUI 10 – tipy a triky: duální aplikace a druhý prostor.

Předinstalované aplikace

Xiaomi běžně do telefonů instaluje bezmála čtyřicet svých aplikací a aplikací Google. V případě Mi Note 10 jich však je ještě o něco více – na domovské obrazovce jsme po prvním spuštění objevili například složku s hrami či Další aplikace, ve které byl Facebook, LinkedIn, AliExpress a další. Subjektivně si myslíme, že to už je možná zbytečně moc, naštěstí je možné tyto programy bez problémů odinstalovat.

Každopádně na co musíme hned na začátku upozornit, je fakt, že místo svých aplikací Telefon, Kontakty a Zprávy instaluje výrobce tyto aplikace od Googlu. To sice není úplně špatně, bohužel však tímto rozhodnutím uživatelé přicházejí o některé funkce, jako je například nahrávání hovorů.

Základní sada

 • Prohlížeč – i v případě Mi Note 10 narážíme na schizofrenii v podobě dvou předinstalovaných webových prohlížečů. Browser od Xiaomi není špatný a umí asi vše, co běžný uživatel může potřebovat. Pokud ale používáte na počítači Chrome, bude vám chybět synchronizace.
 • Galerie – aplikace pro prohlížení a správu fotek se Xiaomi celkem povedla. Nabízí také jednoduché možnosti úpravy, snadné sdílení či vyhledávání fotek podle lidí, míst a značek. Pokud si zapnete synchronizaci s Mi Cloudem (kde ovšem časem narazíte na omezení kapacity na 5 GB), budete moci vybrané soubory schovávat do zabezpečeného trezoru.
 • Nastavení – systémové nastavení si Číňané předělali k obrazu svému. Pokud jste na telefony Xiaomi zvyklí, nečeká vás zde nic překvapivého. V opačném případě se připravte na odlišnou strukturu nabídek, ve které vám s lepší orientací pomohou barevné ikony. Oceňujeme možnost rychlého vyhledávání položek přes pole v horní části.
 • Hudba – v Xiaomi nezapomněli ani na přehrávač hudebních souborů, který nabízí přehrávání písniček se všemi nezbytnými funkcemi, jako je například opakování skladby. Pozitivně hodnotíme možnost „oříznutí“ písničky a jejího nastavení jako vyzváněcího tónu přímo z aplikace či editaci informací o skladbě (ID3 tagů). Zvládá všechny obvyklé zvukové formáty, podporuje seznamy skladeb, automatické vypnutí po vypršení nastaveného času a další.
 • Optimalizace – obecně je doporučeno nezasahovat do běhu operačního systému žádnými optimalizačními nástroji, neboť většinou nadělají více škody než užitku. V případě aplikace Optimalizace od Xiaomi to však neplatí – je ušitá na míru telefonům s MIUI a nabídne například odstranění nepotřebných souborů, kontrolu zabezpečení nebo zvýšení rychlosti.
 • Obchod Play – na telefonech pro globální a evropskou distribuci samozřejmě nechybí životně důležitá sada aplikací Google. Její součástí je i Obchod Google Play, ze kterého můžete stahovat aplikace a hry a který se současně stará i o automatické aktualizace všech nainstalovaných programů. Kromě toho zde můžete také nakupovat písničky, knížky a filmy.

Základní aplikace

 • Telefon – jak již zaznělo výše, Mi Note 10 přichází s aplikacemi od Googlu a platí to i pro aplikaci Telefon, sloužící k realizaci telefonních hovorů Dá se říci, že pro základní účely je to postačující program, nicméně proti podobné aplikaci od Xiaomi chybí například možnost nahrávání hovorů. Ta by se sice v dohledné době měla údajně objevit, ale zatím není nic jisté. Aplikace samozřejmě zvládá propojení s kontakty Google, takže pokud přecházíte z jiné značky telefonu, nebude pro vás přenos adresáře žádným problémem.
 • Zprávy – aplikace pro správu krátkých textových zpráv od Googlu asi bude většině uživatelů postačovat. SMSky zobrazuje formou chatu, umožňuje výběr SIM karty pro odeslání a zvládá připojování souborů. Nevyhneme se ale kritice nedostatků – chybí například odstraňování diakritiky před odesláním nebo možnost naplánování odeslání na určitý den a čas. V našem případě byla volba jasná – výchozí aplikaci jsme okamžitě nahradili programem Textra.
 • Chrome – kromě prohlížeče od Xiaomi je součástí základní palubní výbavy také Google Chrome, který je na Androidu zavedenou klasikou. Funguje dobře a v podstatě mu není co vytýkat. Jeho nejsilnější devizou je synchronizace přes cloud, díky čemuž budete mít k dispozici své záložky, historii a uložená hesla.
 • Fotoaparát – výchozí aplikaci pro pořizování snímků a natáčení videí jsme vám podrobně představili v kapitole věnované fotografování. V případě Mi Note 10 je – s ohledem na schopnosti a hardwarovou výbavu telefonu – rozšířena o snadné přepínání mezi objektivy a nabízí skutečně široké možnosti nastavení. Její ovládání je jednoduché a intuitivní.

Aplikace Google

 • Google – primárně slouží jako mobilní aplikace největšího vyhledávače. Kromě toho ale také zobrazuje základní informace o počasí, vybrané aktuality z lokálních zpravodajských webů a řadu dalších užitečných funkcí.
 • Gmail – aplikaci pro práci s poštou Google piplá již několik let a nutno říci, že ji za tu dobu dovedl do stavu, kdy si dovolíme tvrdit, že je takřka dokonalá a nechybí jí nic podstatného. Nechybí možnost opatřovat zprávy štítky, odkládat je k pozdějšímu zpracování, zjednodušené odhlášení odběru či snadné převedení zprávy na úkol. Poradí si nejen se schránkou na Gmailu, ale prakticky na jakémkoli poštovním serveru s podporou IMAP, Exchange Serveru či Office 365.
 • Mapy – také Mapy Google v průběhu uplynulých let doplňoval a vylaďoval, takže dnes již zdaleka nejde jen o elektronickou alternativu papírových map. Počítat můžete s hlasovou navigaci pro pěší i automobily, podrobnými informacemi o firmách a podnicích s možností uživatelského hodnocení a celou řadou dalších funkcí.
 • Disk – cloudové úložiště od Googlu nabízí v základu poměrně solidních 15 GB prostoru zadarmo (tento prostor je však sdílen i s Gmailem). Pomocí této aplikace můžete nahrávat do úložiště soubory, ale také s nimi dále pracovat, sdílet je či stahovat do offline režimu. Aplikace zvládá práci s texty, tabulkami i prezentacemi.
 • YouTube – asi nikomu dnes nemusíme představovat největší internetovou platformu pro videa. Pomocí této aplikace můžete nejen sledovat zde publikované snímky, ale také nahrávat své vlastní.
 • YT Music – nová hudební aplikace, díky které snadno najdete svoji oblíbenou hudbu a objevíte novou. Můžete v ní získat seznamy skladeb a doporučení na základě předchozího poslechu, vkusu a trendů.

Další aplikace Google

 • Filmy Play – virtuální videopůjčovna, kde si za poplatek můžete „pronajmout“ nebo zakoupit film. Ten pak můžete sledovat nejen na telefonu, ale i na jakémkoli jiném zařízení, pracujícím pod stejným účtem Google.
 • Duo – aplikace pro videohovory, kterou se Google v minulosti snažil docela dost protlačovat a nutil výrobce, aby ji instalovali na své telefony s Androidem. Čistě prakticky však nevidíme nic, čím by Duo vyčnívalo nad podobnými řešeními třetích stran.
 • Fotky – tuto aplikaci lze považovat za další galerii, sloužící ke správě a prohlížení fotografií. Její zdaleka největší předností však je možnost automatického zálohování fotek do cloudu. Při základní kvalitě nabízí Google neomezený prostor, což je hodně příjemné. Ani když ztratíte nebo zničíte telefon, nemusí to znamenat, že přijdete o své snímky.
 • Kontakty – sekce aplikace Telefon, kterou jsme si představili výše.

Nástroje

 • Kalkulačka – svou kalkulačku ladí Xiaomi již několik let a nutno uznat, že ji dostalo na velice slušnou úroveň. Kromě základních aritmetických operací si poradí i s náročnějšími matematickými výpočty a dokáže spočítat například BMI, věk, slevu, procenta, převádět mezi různými jednotkami a další výpočty.
 • Hodiny – tuto aplikaci asi nejvíce uživatelů využije pro nastavení budíku, ale ve skutečnosti toho umí ještě o dost víc. Obsahuje například zobrazení aktuálního času pro jakékoli místo na světě, stopky s měřením času na kolo a jednoduchou minutku, či, chcete-li, časovač.
 • FM rádio – protože je Xiaomi Mi Note 10 vybaven přijímačem rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách (FM), můžete ho po připojení sluchátek (jež ale nejsou součástí balení) použít k poslechu rádia. Slouží k tomu tato jednoduchá aplikace, v níž si můžete uložit své oblíbené stanice a přepínat mezi nimi. Nechybí funkce jako je automatické vypnutí nebo nahrávání.
 • Záznamník – mobilní telefon dnes zastane celou řadu rolí – umí například nahradit digitální záznamník. V této aplikaci lze pořizovat nahrávky ve formátech AAC, MP3 a WAV ve třech stupních kvality.
 • Nahrávání obrazovky – pokud jste někdy někomu vysvětlovali postup nebo jste zkoušeli udělat návod, jistě nám dáte za pravdu, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Podobně jedno video vydá za desítky obrázků, a právě proto je tu tato aplikace, s jejíž pomocí můžete pořizovat video záznamy veškerého dění na obrazovce. Kromě rozlišení výsledného videa lze nastavit i jeho kvalitu a zdroj zvuku.
 • Skener – potřebujete načíst čárový kód nebo QR kód? Pak se vám bude hodit tato aplikace! Kromě toho navíc zvládá i skenování papírových dokumentů a jejich převod do digitální podoby.

Další nástroje

 • Stažené – jednoduchý přístup k souborům staženým z internetu.
 • Kompas – jednoduchá aplikace, využívající přítomnost elektronického kompasu. Jak je u kompasu zvykem, ukazuje směrem k magnetickému severnímu pólu. Kromě toho ukazuje také azimut a zeměpisné souřadnice – šířku a délku.
 • Sada nástrojů SIM – nabídka dnes již prakticky nepoužívaných funkcí SIM karty, poskytovaných operátorem.
 • Mi Ovladač – ve specifikacích jste se dočetli, že Xiaomi Mi Note 10 disponuje infračerveným vysílačem, díky čemuž lze telefon použít jako dálkový ovladač domácí elektroniky. V aplikaci si zvolíte typ přístroje, značku a model a otestujete, zda se s ním aplikace domluví. Pokud ano, dostanete k dispozici základní ovladač, přes který můžete například přepínat programy, nastavovat hlasitost nebo vyvolávat nabídku.

Další aplikace

 • Počasí – aplikace s předpovědí počasí jsou mezi uživateli velice oblíbené. Čínský výrobce si je toho vědom, takže součástí jeho telefonů je také jednoduchá meteorologická aplikace, zobrazující aktuální situaci a předpověď na dalších 5 dní dopředu. Data přitom čerpá, podobně jako mnohé další programy, z renomovaného zdroje AccuWeather.
 • Kalendář – v základní výbavě samozřejmě nechybí kalendářová aplikace, která bez problémů spolupracuje s cloudovým Kalendářem Google. Nabízí několik pohledů (měsíční, týdenní, denní a agendu) a prakticky všechny funkce, které byste při plánování času mohli potřebovat. Graficky je příjemná a vzdušná, její ovládání je intuitivní, ale přeci jen Kalendář Google či Business Calendar vnímáme jako lepší volbu.
 • Správce souborů – aplikace pro správu souborů se Xiaomi opravdu hodně povedla a mnozí další výrobci by se tady mohli učit. Nabízí tradiční pohled ve stylu Průzkumníka i zjednodušené členění podle typů souborů. Součástí je také praktický FTP server, díky kterému se můžete k úložišti telefonu připojit přes Wi-Fi třeba z notebooku či počítače.
 • ShareMe – pokud potřebujete rychle sdílet nějaké soubory či data z jednoho telefonu na druhý, pak je ShareMe patrně tou nejrychlejší cestou. Zařízení se spolu spojí přímo prostřednictvím vlastní vytvořené bezdrátové sítě a následné transfery dat jsou skutečně bleskové.
 • Čistič – je v podstatě jen zástupce jedné z mnoha funkcí aplikace Optimalizace, kterou jsme si popsali výše.
 • Mi Video – přehrávač filmů a videí nabízí asi vše, co byste od aplikace tohoto zaměření mohli čekat. Přehraje tedy většinu formátů, podporuje titulky s nastavitelnou barvou a velikostí písma, potíže mu nečiní ani videa s více zvukovými stopami. Ovládat můžete hlasitost, jas, rychlost přehrávání a příjemnou vychytávkou je možnost pořízení snímku.
 • Poznámky – aplikace pro vytváření, ukládání a správu poznámek nápadně připomíná Poznámky Google Keep. Podporuje zadávání textu, kreslení i zvukové/hlasové poznámky.

V sekci Další aplikace jsme pak našli programy Facebook, WPS Office, Netflix, LinkedIn a AliExpress, ve složce Hry pak bylo připraveno pět her: Block Puzzle, Crazy Juicer, Pop Shooter, Dust Settle a Bubble Story.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi Note 10

Když se Xiaomi Mi Note 10 začal prodávat za cenu kolem 15 tisíc korun, nedával příliš velký smysl. Přeci jen s ohledem na procesor jde o zařízení vyšší střední třídy, přičemž například Mi 9T Pro se špičkovým čipem Snapdragon 855 byl výrazně levnější.

S aktuální cenovkou již Mi Note 10 smysl dává. Jde o telefon, který nabídne příkladné dílenské zpracování, dobře vypadá a má velmi slušnou hardwarovou výbavu. Jednou ze silných stránek je velký AMOLED displej se zakřivenými hranami, na který je doslova radost pohledět. Kladem je i použití odolného tvrzeného skla Corning Gorilla Glass 5 na přední i zadní straně.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi Note 10
Hodnocení recenze Xiaomi Mi Note 10

Naprosto neoddiskutovatelným kladem je kvalita fotoaparátu – zejména toho hlavního se 108 Mpx snímačem, což tvrdíme nejen my, ale i experti z DxOMarku. Také další fotografická výbava například v podobě 5× optického zoomu a optické stabilizace je u tohoto modelu nadstandardní. Hledáte-li fotomobil, který dělá pěkné fotky, Mi Note 10 je jasnou odpovědí na vaše požadavky. Jen 2Mpx makro snímač nám připadal poněkud zbytečný.

Pochvalu si zaslouží také velká baterie, se kterou není problém dostat se na dva, možná i na tři dny používání na jedno nabití. Nesporným pozitivem je podpora rychlého nabíjení a odpovídající nabíječka v balení. Škoda jen chybějící podpory bezdrátového nabíjení, kterou bychom telefonu této třídy očekávali.

Musíme uznat, že nedostatky jsme u Xiaomi Mi Note 10 hledali poměrně obtížně. S ohledem na cenovou kategorii určitě musíme vytknout chybějící odolnost proti vodě a prachu. Nelíbil se nám ani příliš vystupující modul se třemi fotoaparáty. Někomu možná bude chybět notifikační LED, kterou však může suplovat Aktivní displej. Maličkou kritiku si dovolíme i k Androidu 9 – přeci jen už je čas na Android 10.

Cena a dostupnost

Telefon Xiaomi Mi Note 10 je k dispozici v jedné hardwarové variantě, a to se 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Na výběr je ze tří barevných variant: zelené, černé, nebo bílé. V našem českém e-shopu ho aktuálně nabízíme za cenu 12 999 Kč, na slovenském pak za 515 eur.

Recenze Poco X3: nový král střední třídy s neuvěřitelnou výdrží
Recenze Poco X3: nový král střední třídy s neuvěřitelnou výdrží

Dnes již samostatná značka Poco/Pocophone se uvedla v srpnu modelem F1 jako výrobce výkonných, ale cenově dostupných telefonů. Hodlá se Číst dál...

Xiaomi chystá návrat řady Mi Note. Chce konkurovat Samsungu?
Xiaomi chystá návrat řady Mi Note. Chce konkurovat Samsungu?

V červnu generální ředitel Xiaomi Lei Jun oznámil, že firma do konce tohoto roku nechystá žádné novinky modelových řad Mi Číst dál...

Redmi 9A recenze: když se vyplatí připlatit si

Xiaomi má opravdu široké portfolio smartphonů ve kterém nalezneme řadu smartphonů střední třídy, top modely ale i základní smartphony s Číst dál...

Xiaomi Mi Note 10

12990 Kč
7.8

Výkon

6.7/10

Displej

9.1/10

Výdrž baterie

7.5/10

Fotoaparát

9.5/10

Cena

6.0/10

Klady

 • Silně nadprůměrný fotoaparát
 • Velký AMOLED displej
 • Dobrá výdrž na jedno nabití
 • Solidní hardware a výkon
 • Zpracování a prémiový vzhled

Zápory

 • Absence bezdrátového nabíjení
 • Žádná zvýšená odolnost proti vodě a prachu
 • Aplikace Google místo Xiaomi
 • Chybí notifikační LED
 • Jen Android 9 Pie
Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Notifikační LED
Notifikační LED
1 rok před

Dobrý den,

můžete, prosím, potvrdit, že místo notifikační diody funguje podsvícení loga na zadní straně?

Děkuji

více zde: https://www.gearbest.com/blog/how-to/how-to-enable-the-led-notification-light-on-xiaomi-mi-note-10-xiaomi-cc9-12394

2
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x