Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro: větší displej a GPS za příplatek
Chytrý náramek Smart Band 8 Pro byl v Číně představen v polovině srpna loňského roku. Na jeho příchod do Evropy jsme si museli počkat více než půl roku – až 25. února byl součástí balíčku šesti novinek představených v rámci veletrhu Mobile World Congress (MWC). Nyní ho máme možnost důkladně otestovat. Jaké jsou jeho největší klady? A má nějaké nedostatky? Nejen to vám prozradí naše podrobná recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro.

Hned v úvodu začneme dobrou zprávou: pokud by vás tento produkt zaujal, můžete si ho koupit v naších obchodech. V českém e-shopu stojí 1 471 Kč, ve slovenském online obchodě pak přijde na 67,78 eur. K dispozici máme stříbrnou i černou variantu, přičemž zboží máme skladem, což v praxi znamená, že ho můžeme odeslat nejpozději následující pracovní den po objednávce.
Obsah recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro
- Obsah recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro
- Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro začíná rozbalováním
- Řemínky nově
- První zapnutí a spárování s telefonem
- Ovládání náramku
- Notifikace z telefonu
- Aktualizace a nastavení cílů
- Uživatelské rozhraní
- Seznam aplikací
- Možnost instalace dalších aplikací
- Hry
- Oznámení z telefonu
- Telefonní hovory
- Placení
- Always on Display
- Základní měření aktivit
- Měření zdravotních údajů
- Měření sportovních aktivit
- Aplikace Mi Fitness
- Propojení s dalšími aplikacemi
- Baterie a výdrž na jedno nabití
- Smart Band 8, nebo Smart Band 8 Pro?
- Závěry recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro
- Cena a dostupnost
Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro začíná rozbalováním
Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro pochopitelně začíná rozbalováním, tak pojďme na to. Náramek je dodáván v bílé kartónové krabičce s poutkem pro zavěšení na prodejní stojan. Na její přední straně je barevně vyobrazen, dále zde najdeme stříbrné logo Mi a nápis Xiaomi Smart Band 8 Pro. Na bočních hranách jsou pak vyzvednuté vybrané přednosti, jako je AMOLED obrazovka, nový způsob uchycení řemínků, podpora satelitních pozičních systémů, kovový rámeček, 14denní výdrž či odolnost proti vodě do 5 ATM.

Na zadní straně jsou technické specifikace produktu. Konkrétně je zde produktové číslo M2333B1, údaje o napájení (5 V a 1 A), či bezdrátová konektivita přes Bluetooth ve verzi 5.3. Výrobce dále zmiňuje podporu operačních systémů Android a iOS a vyjmenovává obsah balení, na který se záhy podíváme. Zajímavostí je skutečnost, že námi testovaný kus byl vyroben už v prosinci loňského roku.

Po otevření horní části lze z krabičky vysunout lůžko z recyklovaného papíru. V něm se nachází tělo náramku, napájecí kabel s konektorem USB-A a magnetickým dvoupinovým konektorem, řemínek (skládající se ze dvou částí) a vícejazyčná stručná uživatelská příručka, ve které jsou dvě stránky (tištěné velmi malým písmem) v češtině. To je z hlediska balení vše.

Tělo náramku
Tělo náramku má rozměry 46 × 33,36 × 9,99 milimetrů (bez snímače tepové frekvence) a bez řemínku váží jen 22,5 gramů. Na testování jsme dostali stříbrnou verzi, nicméně na tomto místě je nutné podotknout, že rámeček kolem obrazovky není z kovu, ačkoli tak na první pohled vypadá, ale z lakovaného plastu. Dle výrobce jde o vysokopevnostní polymer s vlákny upravený technologií nevodivého galvanického pokovování.

Poměrně zásadní skutečností je, že na těle náramku není žádné tlačítko ani otočná korunka. S ohledem na skutečnost, že po rozbalení bude nejspíš vypnutý, tak logicky vyvstává otázka: jak ho zapnout? Naštěstí je to jednoduché – stačí ho na chvilku připojit k napájecímu kabelu, připojenému ke zdroji elektrické energie (tj. USB portu počítače, notebooku, powerbanky nebo nabíjecího adaptéru).

Boční hrany mají tedy stříbrnou barvu a působí dojmem, jako by bylo tělo vyrobeno z nerezové oceli, díky čemuž náramek působí vkusně a moderně. Kolegu Daniela Macha zaujala drobná dírka, jejíž význam a účel nám zůstal utajen, neboť náramek není vybaven mikrofonem ani hlasitým reproduktorem.
Displej v hlavní roli
Horní stranu, celkem logicky, zabírá obdélníkový dotykový displej. Jedná se o AMOLED panel s úhlopříčkou 1,74″ a rozlišením 336 × 480 obrazových bodů, z čehož vyplývá příjemná jemnost 336 ppi. Proti loňské verzi Smart Band 7 Pro to znamená nárůst o 0,1″, což je rozhodně příjemné vylepšení.

Dalším upgradem je zvýšení maximálního jasu obrazovky o 100 nitů na až 600 nitů, což by mělo zajistit ještě lepší čitelnost. Testovali jsme náramek během slunečných jarních dní a opravdu si v tomto směru nemůžeme stěžovat. Plusem tohoto displeje je také obnovovací frekvence 60 Hz, díky čemuž by měly být veškeré animace naprosto plynulé. Ani schopnost zobrazit až 16,7 milionů barev rozhodně není k zahození.

Náramek je vybaven snímačem okolního světla, což v praxi znamená, že může řídit jas obrazovky automaticky, s ohledem na okolní podmínky. Pokud by vám tento způsob nevyhovoval, je samozřejmě možné přepnout na manuální nastavení a řídit jas ručně, nicméně myslíme, že to nebude potřeba – během celé recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro fungovala automatická regulace výborně. Ochranu před vnějšími vlivy zajišťuje odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3.
Hardwarová výbava náramku
Na spodní straně těla se nachází čtyřkanálový monitorovací modul, který měří tepovou frekvenci a úroveň okysličení krve. Obě hodnoty lze měřit buď na požádání, nebo kontinuálně v průběhu celého dne. Výrobce slibuje oproti předchozím modelům o 10 % vyšší přesnost měření tepu a o 5 % přesnější měření krevní saturace.

Xiaomi Smart Band 8 je dále vybaven gyroskopem a akcelerometrem. Tyto senzory používá ke sledování otřesů a počítání počtu kroků absolvovaných v průběhu dne. Z nich pak aplikace odvozuje spálené kalorie a překonanou vzdálenost.

Zapomenout bychom neměli ani na podporu satelitních pozičních systémů, díky které Smart Band 8 Pro dokáže zaznamenávat a měřit trasu bez nutnosti nosit s sebou telefon. Konkrétně podporuje americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS, čínské BeiDou a japonské QZSS. Přesnosti měření se budeme věnovat v samostatné kapitole.

Řemínky nově
Xiaomi Smart Band 8 Pro přichází s úplně novým systémem upínání řemínků, což v praxi mimo jiné znamená, že řemínky ze Smart Bandu 7 Pro nebudou s novým modelem kompatibilní. Řemínky se skládají ze dvou částí a k tělu se připojují pomocí kovových výstupků.
Odpojení řemínku je jednoduché: stačí stisknout tlačítko na těle náramku a lehce potáhnout. Je však dostatečně odolné proti tomu, aby se něco takového stalo samovolně. Připojení řemínku je pak ještě jednodušší: stačí ho prostě přicvaknout. Díky tomu je velmi snadné rychle vyměnit řemínek za jiný a přizpůsobit tak zařízení aktuální situaci.

Součástí balení je jeden řemínek vyrobený z termoplastického polyuretanu (TPU). Díky třinácti otvorům lze jeho obvod nastavit v rozmezí od 135 do 205 milimetrů. Proti předchozí generaci se však řemínek nezapíná klasickou sponou, ale trnem, přičemž na místě ho zajišťují dva pryžové proužky – jeden pevný a druhý pohyblivý. Subjektivně tento způsob zapínání vnímáme jako poněkud nepraktický a nepohodlný.

První zapnutí a spárování s telefonem
Pokud náramek dorazí ve vypnutém stavu (tj. se zhasnutým displejem), budete ho muset nejprve zapnout. To znamená připojit ho k nabíjecímu kabelu a tento kabel zapojit buď do nabíjecího adaptéru nebo do USB portu počítače, notebooku či powerbanky.
Během několika okamžiků se na obrazovce objeví bílé logo Mi a následně dostanete na výběr jazyk, kterým má náramek komunikovat. Dobrou zprávou je, že v nabídce nechybí čeština ani slovenština. Po zvolení jazyka se zobrazí informace, že si musíte do telefonu stáhnout a nainstalovat aplikaci Mi Fitness, která je k dispozici zdarma pro operační systémy Android a iOS. Níže je pak QR kód a v sekci Systém můžete náramek Restartovat, Vypnout, nebo Resetovat.
Telefon Xiaomi 12 detekoval náramek okamžitě a nabídl nám jeho připojení. Jinak to lze provést v aplikaci Mi Fitness, kde v pravém horním rohu klepnete na tlačítko plus a zvolíte Přidat zařízení. Následně se zobrazí požadavek na potvrzení, který je nutné odklepnout na displeji náramku, a během několika mála okamžiků dojde ke spárování Smart Bandu s telefonem.
Ovládání náramku
Jak jsme již uvedli, Xiaomi Smart Band 8 Pro nemá žádná fyzická tlačítka, takže jeho ovládání probíhá kompletně přes dotykovou obrazovku. Budete se tedy muset naučit několik základních gest, která vám aplikace Mi Fitness zobrazí po úspěšném spárování. V našem případě nám průvodce vysvětlil gesta v angličtině.
- Potažením z dolní části domovské obrazovky směrem vzhůru vyvoláte seznam aplikací.
- Potažením opačným směrem – tj. z horní části domovské obrazovky směrem dolů – zobrazíte notifikace.
- Potažením z pravé části obrazovky směrem doleva zobrazíte widgety. To, co budou ukazovat, lze nastavit v aplikaci.
- Potažením z levé části obrazovky směrem doprava zobrazíte ovládací centrum.
- Potažením z levé části obrazovky směrem doprava v rámci aplikace nebo nabídky se vrátíte o krok zpět.
Notifikace z telefonu
V další části průvodce úvodním nastavením můžete vybrat, jak chcete na náramku zobrazovat oznámení z telefonu. Na výběr je buď možnost Synchronizovat všechna oznámení, kdy budou na náramku zobrazovány všechny notifikace, nebo Zvolit oznámení, kdy si budete moci zvolit, ze kterých aplikací si přejete zobrazovat oznámení.
Náramek vás také může upozorňovat na příchozí hovory. Opět dostanete na výběr, zda tuto funkci chcete, nebo nechcete využívat. Pokud aplikaci povolíte přístup ke kontaktům, bude zobrazovat jméno volajícího z vašeho adresáře kontaktů. Na tomto místě je však vhodné upozornit na skutečnost, že Smart Band 8 Pro nenabízí funkci hlasitého handsfree čili na něm nelze přijmout příchozí hovor, ani z něj telefonovat.
Jako poslední jsme dostali nabídku Synchronizovat režim Nerušit s telefonem, což je praktická možnost, kdy náramek neruší vibracemi v době, kdy máte mobil v tomto módu. Kromě toho jsme také mohli zapnout synchronizaci poznámek (z aplikace Poznámky) z telefonu do hodinek.
Aktualizace a nastavení cílů
Po dokončení nastavení nám aplikace Mi Fitness nabídla aktualizaci firmwaru náramku na verzi 2.2.28. Dle seznamu provedených změn přináší tento update opravu zjištěných chyb, proto jsme s instalací neváhali. Celý proces trval přibližně pět minut a náramek byl během něj restartován.
Nakonec jsme si v aplikaci mohli nastavit denní cíle, které chceme plnit. Konkrétně lze definovat počet kroků, který byste měli každý den ujít a počet spálených kalorií. Kromě toho lze volit buď čas strávený pohybem, nebo počet stání v průběhu dne. Nastavené hodnoty lze později v aplikaci změnit.
Uživatelské rozhraní
Náramek Xiaomi Smart Band 8 Pro v globální verzi podporuje češtinu a slovenštinu, což je rozhodně dobrá zpráva. Překvapilo nás ale, že jazyk náramku nelze dodatečně změnit na zařízení, ani v aplikaci Mi Fitness. Jediná cesta v tomto případě vede přes tovární nastavení, což vnímáme jako poněkud nepraktické. Stejným nedostatkem trpěl i nedávno recenzovaný Smart Band 8.
Jak zaznělo výše, náramek není vybaven žádným tlačítkem, takže k jeho ovládání je možné používat pouze dotyková gesta. Probudit ho můžete poklepáním na obrazovku nebo zvednutím zápěstí (v případě, že si tuto funkci aktivujete v nastavení).
Ciferníky
Kromě možnosti výměny řemínku lze hodinky přizpůsobovat svému estetickému cítění také změnou ciferníku. Výchozí ciferník poměrně zdařile napodobuje ručičkové hodinky, ale možnosti jsou mnohem, mnohem širší.
Výrobce na oficiálních stránkách slibuje „stovky ciferníků“, což je dosti abstraktní pojem. Proto jsme vám je v rámci recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro všechny vyfotili a spočítali je.
- Dynamické – 1 ciferník
- Vlastní – 6 ciferníků
- Doporučeno redakcí – 18 ciferníků
- Mechanické – 15 ciferníků
- Formální – 14 ciferníků
- Aktivity – 12 ciferníků
- Multifunkční – 7 ciferníků
- Jednoduchost – 103 ciferníků
- Sci-fi – 2 ciferníky
- Technické – 2 ciferníky
- Číslice – 17 ciferníků
- Kreslené – 3 ciferníky
Celkem tu tedy máme 200 ciferníků ve dvanácti kategoriích, takže můžeme konstatovat, že výrobce se „stovkami“ deklarovaných ciferníků rozhodně nepřehání. Dvě stovky považujeme za dostatečný výběr, ze kterého si snad vybere každý.
Samotná instalace ciferníků je velice jednoduchá. Stačí v aplikaci Mi Fitness přejít do sekce Zařízení a zde klepnout na tlačítko Spravovat displeje náramku. Následně si vyberte ciferník, otevřete ho a prohlédněte si, jak vypadá. Pokud vám bude vyhovovat, klepněte na tlačítko Použít a vyčkejte cca pět až sedm sekund na jeho přenesení do náramku.
Widgety
Pokud potáhnete prstem z domovské obrazovky směrem zprava doleva, dostanete se k widgetům, tedy řekněme zjednodušeným malým aplikacím, které zobrazují určité údaje a po klepnutí otevřou příslušnou plnohodnotnou aplikaci.
To, jaké widgety budete mít k dispozici, si můžete zvolit v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Widgety.
Maximálně lze obsadit čtyři obrazovky, přičemž na výběr je z pěti možných rozložení:
- Dva menší widgety vedle sebe v horní třetině obrazovky plus jeden větší widget v dolních dvou třetinách obrazovky.
- Dva menší widgety vedle sebe v dolní třetině obrazovky plus jeden větší widget v horních dvou třetinách obrazovky.
- Jeden menší widget v horní třetině obrazovky plus jeden velký větší v dolních dvou třetinách obrazovky.
- Jeden menší widget v dolní třetině obrazovky plus jeden velký větší v horních dvou třetinách obrazovky.
- Jeden velký widget přes celou plochu obrazovky.
Do každého pole pak lze vybírat z následujících možností:
Nejmenší widgety:
- Statistiky
- Kalorie
- Kalorie (barevný)
- Kroky
- Kroky (barevný)
- Stání
- Stání (barevný)
- V pohybu
- V pohybu (barevný)
- Cvičení
- Cvičení (barevný)
- Srdeční tep
- Srdeční tep (barevný)
- Vitalita
- Vitalita (barevný)
- SpO2
- SpO2 (barevný)
- Spánek
- Spánek (barevný)
- Míra stresu
- Míra stresu (barevný)
- Otevřít aplikaci Počasí
- Události
- Události (barevný)
- Dechová cvičení
- Dechová cvičení (barevný)
- Stopky
- Časovač
- Baterie
Větší widgety:
- Statistiky
- Srdeční tep
- Srdeční tep (barevný)
- Vitalita
- Vitalita (barevný)
- SpO2
- SpO2 (barevný)
- Spánek
- Spánek (barevný)
- Otevřít aplikaci počasí
- Otevřít aplikaci počasí
- Hudba
- Hudba (barevný)
Widgety přes celou obrazovku:
- Srdeční tep
- Vitalita
- SpO2
- Spánek
- Míra stresu
- Cyklus
Můžete si tak namíchat widgety podle svých potřeb a informací, které jsou pro vás nějakým způsobem podstatné. Nabídka je dostatečně široká na to, aby si každý přišel na své a náramek mu ukazoval ty informace, které potřebuje.
Ovládací centrum
Další sekcí uživatelského prostředí je Ovládací centrum. To, na rozdíl od widgetů, nelze nijak konfigurovat a přizpůsobovat svým požadavkům. Nabízí osm následujících ikon:
- Režim Nerušit – na náramku lze zapnout tento režim, ve kterém vás nebude rušit svými vibracemi. Můžete ho aktivovat po neomezenou dobu, na jednu, nebo čtyři hodiny. Kromě toho lze také nastavit automatický režim Nerušit, který se aktivuje v zadaných časech.
- Budík – možnost nastavení budíku v zadaný čas. Je možné volit mezi jednorázovým, nebo opakovaným budíkem ve zvolené dny v týdnu. K dispozici je také funkce chytrého buzení, která by měla zajistit příjemnější probouzení v mělké spánkové fázi. Velmi kladně hodnotíme skutečnost, že budík lze nastavovat jak na náramku, tak i v mobilní aplikaci.
- Zvednutím probudit – tímto přepínačem můžete dle potřeby zapínat a vypínat funkci, která zajišťuje rozsvěcení obrazovky v okamžiku, kdy se podíváte na displej náramku (respektive kdy uděláte pohyb, odpovídající pohybu ruky při pohledu na hodinky).
- Svítilna – tato funkce zobrazí na obrazovce náramku bílou barvu a zvýší jas na maximum. Náramek tak může posloužit jako improvizovaná svítilna, kterou využijete například při hledání klíčů.
- Najít telefon – užitečná vychytávka, která vám umožní najít odložený či zapadnutý telefon. Aby to fungovalo, musí být mobil v dosahu náramku. Po klepnutí na displej začne telefon zvonit, a to i v případě, kdy je v tichém režimu.
- Spořič baterie – pokud vám v baterii náramku zbývají poslední procenta, může se hodit zapnutí režimu spořiče baterie, který spočívá v tom, že Smart Band bude pouze počítat kroky a zobrazovat aktuální čas.
- Nevypínat displej – tato funkce slouží k prodloužení doby zhasnutí obrazovky náramku na pět minut. Z praktického hlediska nevidíme mnoho důvodů k její aktivaci.
Seznam aplikací
V náramku Xiaomi Smart Band 8 Pro je nainstalováno přesně 26 aplikací, tedy úplně stejně, jako ve verzi bez přívlastku „Pro“. V nastavení lze volit mezi zobrazováním ikonek bez popisků v mřížce, nebo v podobě seznamu s textovými popisky. V aplikaci Mi Fitness je pak možné měnit pořadí aplikací a případně ty, které nepoužíváte, skrýt. Jak už zaznělo, k aplikacím se dostanete potažením zdola nahoru z úvodní obrazovky.
Recenze ukázala, že z hlediska softwarové výbavy nabízí Xiaomi Smart Band 8 Pro úplně stejnou výbavu jako levnější a menší Smart Band 8. Neliší se vůbec v ničem – v názvech aplikací, jejich ikonách, ani grafickém provedení. Jediné, co je jiné, je optimalizace na větší obrazovku.
Statistiky
V sekci Statistiky naleznete údaje o základních metrikách, jako jsou počet spálených kalorií, ušlých kroků a období stání během dne. V horní části sekce se nachází přehledný půlkruhový graf, který ukazuje, jak plníte jednotlivé aktivity oproti stanoveným denním cílům. Pod ním jsou umístěné sloupcové grafy, které prezentují naměřené hodnoty v půlhodinových intervalech.
Cvičení
V sekci Cvičení se ocitnete ve chvíli, kdy budete chtít sledovat sportovní nebo jinou pohybovou aktivitu. Hlavní nabídka nabízí osm nejoblíbenějších, respektive posledních zvolených sportů. Další sporty najdete v sekci Více, kde jsou rozdělené do deseti kategorií. Podrobný seznam podporovaných sportů je k dispozici v kapitole Podporované sportovní aktivity.
Zahájení cvičení začíná výběrem aktivity, které se chystáte věnovat. Na následující obrazovce můžete klepnutím na ikonu ozubeného kolečka upravit další parametry, jako cíle cvičení, upozornění na dosažení požadované tepové zóny nebo varování při příliš vysokém srdečním tepu, automatické pozastavení měření a další. Možnosti se liší v závislosti na vybraném typu sportu.
U aktivit, kde je možné sledovat trasu, se na začátku na displeji objeví blikající zelená šipka, která signalizuje vyhledávání GPS signálu. Je důležité zmínit, že tento náramek sám podporuje poziční satelitní systémy, takže pro sledování polohy není nutné nosit s sebou telefon.
Stiskem tlačítka Go začne odpočet a poté můžete zahájit cvičení. V tomto režimu náramek zobrazuje čas cvičení, překonanou vzdálenost, tepovou frekvenci, počet spálených kalorií a další informace v závislosti na typu sportu. Měření lze kdykoliv zastavit posunem obrazovky doleva a poté držením tlačítka Ukončit po dobu tří sekund. Uvedené provedení dostatečně minimalizuje riziko nechtěného ukončení aktivity.
Historie
V této sekci naleznete údaje o absolvovaných sportovních aktivitách. I když je pravda, že aplikace Mi Fitness nabízí tyto informace v přehlednější a snadno čitelnější podobě, možnost jejich prohlížení přímo zde určitě stojí alespoň za zmínku.
Aktivity jsou řazeny od nejnovějších po ty starší. Po jejich otevření se zobrazí datum a čas konání, doba trvání cvičení a případně i překonaná vzdálenost. Dále jsou k dispozici detaily jako počet spálených kalorií, průměrná tepová frekvence nebo počet ušlých kroků. Zajímavým prvkem může být sloupcový graf, který ukazuje, jak dlouho jste se pohybovali v jednotlivých zónách tepové frekvence.
Běh
Sekce Běh představuje v letošním vydání náramku Smart Band 8 Pro novinku. Má za úkol provázet uživatele při běžeckém tréninku. Na úvodní obrazovce si můžete vybrat z řady tréninků, mezi které patří základní běh/chůze, pokročilý běh/chůze, základní jogging, spalování tuků na základní i pokročilé úrovni, MIT, vytrvalostní běh v základním i pokročilém provedení, stejně tak intervalový běh.
Po výběru typu běhu náramek zjistí aktuální polohu. Tlačítkem Go se spustí odpočet, a náramek vás začne instruovat, co máte dělat – ať už jde o rychlou chůzi či sprint – a v jaké tepové frekvenci byste se měli pohybovat. Zároveň měří celou řadu údajů, včetně tepu, času, vzdálenosti, zón tepové frekvence, tempa, spálených kalorií a rytmu.
Po dokončení aktivity vám náramek poskytne přehled naměřených hodnot, které si můžete podrobněji prohlédnout v aplikaci Mi Fitness. Informace zahrnují detailní údaje z jednotlivých etap tréninku a nabízejí tak ucelený přehled o vašem výkonu.
Stav tréninku
V této sekci se zobrazují tři klíčové údaje týkající se sportovních aktivit. Prvním z nich je Tréninková zátěž, která se vypočítává na základě hodnoty EPOC. Druhým údajem je VO2max, což představuje maximální množství kyslíku, které vaše tělo dokáže využít během jedné minuty intenzivního fyzického výkonu. Třetí informací je čas potřebný k zotavení po vašich posledních sportovních aktivitách.
Srdeční tep
Náramek Xiaomi Smart Band 8 Pro samozřejmě nabízí měření srdečního tepu. V této sekci ukazuje aktuální hodnotu tepové frekvence, a pokud aktivujete kontinuální sledování, zobrazí se zde také graf s nejvyššími a nejnižšími hodnotami během dne.
Dále najdete informace o čase stráveném v jednotlivých zónách tepové frekvence a graf klidové srdeční frekvence za posledních sedm dní. Funkce nepřetržitého měření tepu během dne a upozornění na příliš nízký nebo vysoký srdeční tep je možné aktivovat přímo na náramku.
Přesnost měření srdečního tepu jsme opakovaně kontrolovali ručním měřením. Ve všech případech jsme dospěli ke stejné hodnotě, jako náramek – maximální rozdíly se pohybovaly v rozmezí ±2 tepy a lišily se tak maximálně o 2 %, což považujeme za dobré.
Vitalita
Vitalita je další novinkou letošní verze náramku, která přichází místo oblíbené metriky PAI. V této sekci si můžete prohlédnout aktuální hodnotu Vitality a kolik bodů jste získali během současného dne, včetně přehledu aktivit, za které vám byly body přičteny.
Skóre Vitality poskytuje přehled o pozitivním dopadu cvičení na vaše zdraví. Udržení 7denního skóre Vitality na úrovni 100 může mít zásadní pozitivní vliv na zdraví v dlouhodobém horizontu. Je založeno na doporučeních Světové zdravotnické organizace (WHO) týkajících se fyzické aktivity a sedavého životního stylu.
Dle WHO by zdraví dospělí měli týdně absolvovat 150 až 300 minut mírně intenzivního cvičení nebo 75 až 150 minut intenzivního cvičení, případně kombinaci obou. Platí, že jakékoli cvičení je přínosnější než žádné a nahrazení sedavého životního stylu mírně intenzivním cvičením pozitivně ovlivňuje zdraví.
Skóre Vitality je vypočítáváno na základě vašeho věku, klidového srdečního tepu, maximální tepové frekvence a údajů o cvičení z posledních 7 dní. Pro získání skóre je nezbytné, abyste během cvičení měli nasazený náramek. S rostoucím skóre se zvyšuje i náročnost na získání nových bodů.
Skóre Vitality odráží vaši fyzickou kondici za posledních 7 dní. Pro získání bodů není potřeba intenzivní denní cvičení; body se získávají za jakoukoliv fyzickou aktivitu během týdne. Pro zachování dobrého fyzického i psychického zdraví se doporučuje cvičit minimálně dvakrát až třikrát týdně.
Za jeden den lze získat maximálně 80 bodů, což znamená, že za 7 dní můžete získat až 560 bodů. S narůstajícím skóre se ale zvyšuje i obtížnost získávání nových bodů. Dosáhnutím 7denního skóre Vitality 60 splňujete minimální týdenní množství cvičení doporučované WHO.
SpO2
Náramek Smart Band 8 Pro dokáže měřit také hladinu SpO2, což je saturace kyslíku v krvi. Tento údaj je klíčový pro monitorování zdravotního stavu. Měření SpO2 je užitečné při diagnostice a sledování dýchacích poruch, výškové nemoci, spánkové apnoe nebo srdečních komplikací. sportovcům může měření SpO2 poskytnout cenné informace o úrovni okysličení krve během fyzické aktivity a pomoci tak při optimalizaci tréninkových plánů.
Pokud nemáte zapnuté neustálé sledování úrovně okysličení krve během dne, můžete v této sekci provést jednorázové měření. Náramek poté zhruba půl minuty monitoruje průtok krve přes zápěstí a zobrazí výsledek. V ideálním případě by měl být v rozmezí 95 až 100 %. V nastavení je možné zapnout i funkci pro celodenní sledování, včetně upozornění na pokles pod stanovenou mez.
Přesnost měření úrovně okysličení krve je bohužel bez lékařského oxymetru nemožné posoudit. Můžeme tedy posuzovat pouze z naměřených hodnot, které se pohybovaly mezi 93 % a 98 %, že výsledky odpovídají očekávání.
Spánek
Monitorování spánku patří mezi silné stránky fitness náramků od Xiaomi. V této sekci najdete informace o délce spánku z předchozí noci včetně podrobného grafu, který ukazuje průběh jednotlivých fází spánku, jejich procentuální zastoupení a počet probuzení. V nastavení můžete aktivovat pokročilé sledování spánku a skóre dýchání během spánku.
Pro zaměstnance pracující na směny bude jistě dobrou zprávou, že Xiaomi Smart Band 8 Pro umí detekovat i spánek v průběhu dne. Tuto skutečnost jsme měli možnost prakticky otestovat a můžeme konstatovat, že náramek správně detekoval začátek i konec spánku.
Míra stresu
Náramek umožňuje měření hladiny stresu během celého dne, a to na základě změn v tepové frekvenci. Pro správné fungování této funkce je potřeba mít zapnuté nepřetržité sledování srdečního tepu, což lze aktivovat v nastavení přímo na náramku. Pochopitelně to bude mít vliv na výdrž baterie.
Přesnost měření hladiny stresu lze posuzovat jen velmi obtížně. Každopádně Smart Band 8 Pro nám měřil výrazně nižší hodnoty než hodinky Xiaomi Mi Watch. Zatímco při měření hodinkami jsme v některých okamžicích dosahovali až 80 bodů, s náramkem jsme se nedostali přes 50, což je celkem značný rozdíl. Subjektivně bychom však řekli, že blíže realitě je náramek.
Počasí
Funkce Počasí je velmi praktická. Pro její správnou funkčnost je však nezbytné nejprve v aplikaci Mi Fitness, v sekci Zařízení-Počasí, aktivovat možnost Aktualizace počasí a vybrat místo či místa, která chcete sledovat.
Na náramku se poté zobrazí aktuální teplota spolu s očekávanou nejnižší a nejvyšší teplotou pro den a piktogram ilustrující aktuální počasí. K dispozici jsou informace o znečištění ovzduší, časech východu a západu slunce, hodnotě UV indexu a vlhkosti vzduchu. Pod těmito údaji najdete krátkou předpověď počasí na další čtyři dny.
Kalendář
Náramek Xiaomi Smart Band 8 Pro vás může upozorňovat na události, které máte naplánované v kalendáři na svém telefonu (tj. nejčastěji v Kalendáři Google). Aby tu fungovalo, je nejprve nutné v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení aktivovat přepínač Synchronizovat události.
Poměrně zásadní je skutečnost, že se přenášejí pouze události naplánované v následujících sedmi dnech. Pokud provede nějakou změnu (např. zrušíte schůzku nebo změníte datum či čas jejího konání), promítne se tato skutečnost do náramku až po provedení synchronizace.
V tomto směru můžeme konstatovat naprostou spokojenost – náramek upozorňoval na všechny události se čtvrthodinovým předstihem, tak, jak máme nastaveno v Kalendáři Google. Všechny schůzky a další akce jsme díky tomu měli neustále po ruce a kdykoli jsme se mohli podívat na to, co nás daný den čeká.
Budík
U funkce Budík máme dvě skvělé zprávy. První z nich je, že budík lze nastavit jak přímo z náramku, tak i prostřednictvím mobilní aplikace. Každý budík můžete nastavit buď jako jednorázový, nebo s opakováním v určené dny týdne. Někoho možná zamrzí, že Smart Band 8 Pro nedokáže rozlišovat mezi lichými a sudými týdny.
Druhá, a z našeho pohledu zajímavější novinka, je podpora inteligentního probuzení. Tuto funkci můžete nastavit zvlášť pro každý budík. Jak vysvětluje popisek v aplikaci: „Náramek rozpozná ideální čas probuzení během spánkového cyklu, který začíná 10 minut před nastaveným časem budíku.“
Klíčem je, že náramek sleduje vaše spánkové fáze, o čemž jsme již mluvili v jedné z předchozích kapitol. Pokud aktivujete inteligentní probuzení, náramek se pokusí probudit vás ve fázi mělkého spánku.
Probuzení ve fázi mělkého spánku je obvykle mnohem příjemnější než náhlé probuzení z hlubokého spánku. I když tím můžete „ztratit“ až deset minut spánku, po probuzení byste se měli cítit výrazně lépe, než kdyby vás náramek probudil přesně ve stanovený čas. Tuto funkci jsme testovali během celého našeho testování a můžeme potvrdit, že funguje velmi dobře.
Nastavení
Sekce Nastavení na náramku Smart Band 8 Pro nabízí řadu možností pro konfiguraci zařízení. Projdeme si je ve stručném přehledu:
- Styly displeje náramku – umožňuje změnit ciferník náramku. Ciferníky lze také přímo na náramku mazat.
- Displej – nastavení jasu (manuálně nebo automaticky), doby, po které obrazovka zhasne, a další funkce jako Zvednutím probudit, Aktivní displej (AoD) a zhasnutí obrazovky zakrytím.
- Vibrace – umožňuje nastavit sílu vibrací s možnostmi Normální, Silné nebo Vypnout.
- Nastavení režimu nerušit – umožňuje zapnout a konfigurovat automatický režim Nerušit, režim Spánku a synchronizaci s telefonem.
- Oznámení aplikace – nastavení chování oznámení z telefonu, včetně automatického rozsvícení obrazovky u oznámení a filtru zobrazování podle toho, zda je náramek na ruce.
- Automatická detekce – náramek dokáže automaticky rozpoznat a nabídnout měření pro některé typy aktivit, jako je chůze, běh, jízda na kole a další.
Nastavení náramku (Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro) Nastavení náramku (Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro) - Předvolby – obsahuje možnosti pro způsob probuzení, stisknutí a přidržení pro změnu ciferníku a uzamknutí displeje vyžadující gesto po probuzení.
- PIN – umožňuje zabezpečení náramku šestimístným PINem, což může být vnímáno jako zbytečné, jelikož náramek neumožňuje platby.
- Baterie – zobrazuje aktuální stav nabití baterie a umožňuje aktivaci spořiče baterie.
- Systém – nabízí možnost restartovat, vypnout nebo resetovat náramek do továrního nastavení.
- O náramku – poskytuje informace o zařízení, včetně názvu produktu, verze firmware, MAC adresy a dalších.
Nastavení náramku (Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro) Nastavení náramku (Recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro)
Úkoly
V této sekci se zobrazují Úkoly, které můžete na telefonech Xiaomi vytvářet v aplikaci Poznámky. Aby se tyto úkoly promítaly do náramku, je nutné v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení aktivovat přepínač Synchronizovat úkoly. Následně lze přímo z náramku označovat jednotlivé úkoly jako splněné.
Jednotlivé úkoly se mohou skládat z „odškrtávacího seznamu“. Je možné jim nastavit termín splnění (datum a čas) a případně i opakování (denně/v pracovní dny/týdně/každý měsíc/každý rok). Funkci vnímáme jako užitečnou například pro nákupní lístky, ve kterých můžete označovat již zakoupené položky.
Dechová cvičení
Dechová cvičení pro relaxaci jsou součástí náramků Xiaomi už delší dobu. Vyberete si délku cvičení a poté vás animace spolu s jemnými vibracemi provedou sérií nádechů a výdechů, které vám pomohou dosáhnout klidného stavu.
Cyklus
Tato funkce bude pravděpodobně zajímat především ženy, protože poskytuje informace o menstruačním cyklu. Náramek zobrazuje, ve které fázi cyklu – ať už jde o menstruaci, ovulaci nebo plodné dny – se nositelka nachází, a to na základě údajů, které zadala do aplikace Mi Fitness v sekci Cyklus.
Stopky
Stopky nabízejí měření s přesností na setinu sekundy. Umožňují měřit časy jednotlivých kol a mají funkci pro pozastavení a opětovné spuštění. V podstatě pokrývají všechny základní funkce, které od takové aplikace očekáváte.
Hudba
Náramek nepodporuje ukládání souborů, tudíž z něj nelze přehrávat hudbu. Nicméně může sloužit jako dálkový ovladač hudebního přehrávače na spárovaném telefonu. Umožňuje pozastavit a opětovně spustit přehrávání, přeskakovat mezi skladbami a upravovat hlasitost.
S náramkem jsme byli schopni ovládat v telefonu Xiaomi 12 výchozí aplikaci Hudba, YouTube, YouTube Music, a dokonce i Spotify. Teoreticky by mělo být možné ovládat jakoukoli multimediální aplikaci, která zobrazuje ovládací prvky v oznámeních.
Najít telefon
Mnoho uživatelů ocení funkci hledání ztraceného telefonu. Pokud je telefon v dosahu chytrého náramku, lze ho najít prostřednictvím sekce Najít telefon. Po stisknutí tlačítka Vyhledat telefon začne zvonit, a to i když je nastaven na tichý režim nebo režim Nerušit. Zvuk vyzvánění můžete zastavit aktivací obrazovky telefonu.
Světové hodiny
Pokud potřebujete komunikovat nebo spolupracovat s lidmi z jiných částí světa, může se vám hodit znát místní čas. Sekce Světové hodiny na náramku je určena právě pro tento účel. Můžete si v ní nastavit místa, jejichž čas chcete sledovat. Po vstupu do této sekce se zobrazí aktuální čas ve zvolených lokalitách.
Ztišit telefon
Funkce Ztišit telefon je užitečná, když potřebujete utišit zvuky spárovaného mobilu, ale nemůžete nebo nechcete to udělat přímo na telefonu. Stisknutím tlačítka telefon přejde do Tichého režimu a dalším stiskem tlačítka se Tichý režim deaktivuje.
Fotoaparát
Náramek může sloužit jako dálková spoušť fotoaparátu ve vašem telefonu. Stačí, když telefon umístíte na vhodné místo a postavíte se před objektiv. Poté na displeji náramku stisknete spoušť a vyfotíte sami sebe, nebo cokoli jiného.
Pro použití této funkce musíte nejdříve náramek spárovat v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Fotoaparát. Klepněte na tlačítko Spárovat a potvrďte stiskem tlačítka Spárovat. Pak už můžete začít fotit buď okamžitě po stisku tlačítka na náramku, nebo s krátkou prodlevou 3 nebo 5 sekund, aby na fotce nebyl vidět váš prst držící náramek.
Časovač
Časovač je vlastně minutka, která se velmi hodí třeba při vaření. Nabízí možnost výběru z několika přednastavených časových intervalů (1, 3, 5, 10, 15, 30 minut nebo 1, 2 hodiny) nebo umožňuje nastavit vlastní čas v rozmezí od 1 minuty do 23 hodin a 59 minut. Jakmile uplyne nastavený čas, náramek vás upozorní vibrací.
Svítilna
Náramek může fungovat i jako nouzová Svítilna. Kvůli malým rozměrům a omezenému jasu obrazovky pravděpodobně nedokáže osvětlit cestu lesem, ale při hledání klíčů v kabelce se může ukázat jako praktický pomocník. Po zapnutí se obrazovka náramku rozsvítí na maximální jas a zobrazí bílou barvu, což je pro tyto situace ideální.

Soustředění
Sekce Soustředění vychází z techniky Pomodoro, což je známá metoda pro zvýšení produktivity. Předpokládáme, že Xiaomi ji muselo přejmenovat z důvodů autorských práv. Francesco Cirillo tuto techniku vytvořil v roce 1990 a pojmenoval ji podle italského slova „pomodoro“ (rajče), což odkazuje na tvar kuchyňské minutky, jež používal při svých experimentech s pracovními intervaly.
Metoda Pomodoro spočívá v rozdělení práce do 25minutových bloků, zvaných „pomodora“, po nichž následuje 5minutová pauza. Po absolvování čtyř takových bloků si lze udělat delší přestávku, trvající 15 až 30 minut.
Cílem Pomodoro techniky je zlepšit soustředění a omezit možnost rozptylování. O této metodě se můžete dočíst více na Wikipedii nebo v knize „Technika Pomodoro“, kterou v českém překladu vydalo nakladatelství Jan Melvil Publishing.
Možnost instalace dalších aplikací
Jak jsme uvedli výše, Smart Band 8 Pro přichází se 26 aplikacemi, které jsou naprosto stejné jako u Smart Bandu 8. S ním sdílí i tu vlastnost, že nepodporuje instalaci žádných dalších aplikací, což znamená, že co v náramku není od výrobce, to už do něj prostě nedostanete.

Pro většinu uživatelů to pravděpodobně nebude významný nedostatek, protože náramek obsahuje téměř všechny aplikace, které by od něj mohl očekávat průměrně náročný uživatel. Ti, kdo mají vyšší požadavky, si budou muset vybrat zařízení z vyšší cenové kategorie – ideálně chytré hodinky s nějakým operačním systémem.
Hry
Jednou z novinek Smart Bandu 8 bylo šest her, které je možné hrát na jeho obrazovce. Tedy, abychom byli zcela přesní, nejednalo se o hry v podobě aplikací, ale o ciferníky, které bylo do náramku možné nahrát a následně využít jako hry.

Ačkoli jsou si Smart Band 8 Pro i Smart Band 8 ze softwarového hlediska podobné téměř jako vejce vejci, větší z obou jmenovaných bohužel hry nenabídne. Sekce Nové a zábavné v sekci Styly displeje náramku v tomto případě zcela chybí.
Oznámení z telefonu
Po spárování náramku s chytrým telefonem lze využívat funkci zobrazování notifikací na obrazovce náramku. K oznámením se můžete dostat tak, že na úvodní obrazovce potáhnete směrem shora dolů. Hned v úvodu můžeme konstatovat, že texty se na větší obrazovce čtou výrazně lépe než na Smart Bandu 8.
Oznámení lze nastavovat v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Oznámení aplikace. Zde je pak možné zvolit, zda se mají oznámení na náramek posílat jen tehdy, je-li obrazovka mobilu uzamknutá, a jestli se má při přijetí notifikace rozsvěcet displej hodinek.
Dále lze určit, zda se na náramek mají posílat veškerá oznámení, jež se objeví v notifikacích na telefonu, nebo jestli si přejete zobrazovat pouze oznámení z vámi vybraných aplikací. K tomu, aby vše fungovalo, je nutné aplikaci Mi Fitness umožnit přístup k oznámením – jedině odsud totiž dokáže přebírat texty notifikací. Přímo k jednotlivým aplikacím se z bezpečnostních důvodů nedostane.
Můžeme konstatovat, že oznámení fungovala správně a spolehlivě po celou dobu recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro. Líbilo se nám, že náramek zobrazuje zmenšenou ikonu aplikace, ze které oznámení pochází. Nezaznamenali jsme také žádné problémy s českými znaky nebo se zobrazováním většiny smajlíků.
Pro některé uživatele bude možná zklamáním skutečnost, že z náramku nelze na oznámení nijak reagovat. Nelze tak například odeslat odpověď na zprávu či SMS, a to ani předdefinovanou. To je ale v této kategorii víceméně standardem.
Telefonní hovory
Xiaomi Smart Band 8 Pro vás může upozorňovat na příchozí hovory. Protože není vybaven mikrofonem a reproduktorem, nemůže fungovat jako hlasité handsfree čili na něm není možné hovor přijmout, ani z něj volat. I tak se ale může jednat o užitečnou funkci.
Upozornění na příchozí hovory je nutné aktivovat v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Příchozí hovory. Aby vše fungovalo, bude nutné aplikaci povolit přístup k telefonním hovorům a kontaktům, díky čemuž bude umět zobrazovat na displeji náramku jméno volajícího.
V nastavení je dále možné Ztišit hovory z neznámých čísel – na takové vás pak náramek nebude upozorňovat. Kromě toho je možné nadefinovat texty zpráv, jež lze odeslat jako SMS volajícímu, kterému z nějakého důvodu odmítnete přijmout hovor.
Když vám někdo zavolá, zobrazí se na obrazovce náramku jméno volajícího a náramek začne vibrovat. Můžete hovor odmítnout nebo, pokud to nastavíte v aplikaci, odmítnout hovor a zároveň odeslat textovou zprávu (SMS). Je k dispozici několik přednastavených textů a také možnost vytvořit si vlastní. Potěšila nás možnost ztišení hovoru bez nutnosti jeho odmítnutí.
Placení
Náramek Xiaomi Smart Band 8 Pro pro čínský trh sice podporuje NFC, nicméně globální verze bohužel tuto možnost nenabízí. To v praxi znamená jediné: s tímto náramkem není možné bezkontaktně platit. To je docela škoda, neboť by to značně zvýšilo jeho užitnou hodnotu.
Always on Display
Samozřejmě, že mezi funkcemi náramku najdeme i Always on Display (AoD), díky které se na obrazovce neustále zobrazují základní informace, obvykle čas a datum. To umožňuje AMOLED displej, na němž svítí jen některé pixely, zatímco ty černé energii nespotřebovávají.
Stejně, jako v předchozím roce, režim AoD nelze zapnout přes aplikaci Mi Fitness, ale výhradně z náramku v sekci Nastavení-Displej-Aktivní displej. Nabízí se tři volby: AoD vypnutý, Inteligentní (adaptivní podle situace) nebo Vlastní (umožňuje nastavit, v jakých hodinách má AoD fungovat).
Aktivace AoD má významný dopad na výdrž baterie. S vypnutým AoD aktivními všemi pokročilými funkcemi vydržel náramek na jedno nabití sedm sní, při zapnutém AoD a aktivních pokročilých měřeních se jeho výdrž zkrátila na pět dní.
Základní měření aktivit
Náramek měří celou řadu zdravotních údajů a pohybových aktivit. Počítá kroky absolvované v průběhu dne a převádí je na překonanou vzdálenost a spálené kalorie. Kromě toho počítá i počet stání či minut v pohybu v průběhu každého dne. V každém případě je nutné brát uvedené hodnoty jako orientační.
Počítání kroků
Uvnitř náramku se nachází sada senzorů, včetně akcelerometru a gyroskopu. Tyto dva snímače slouží především k počítání kroků absolvovaných v průběhu dne. Měření kroků vychází z detekce pohybů ruky a otřesů. Tyto signály následně analyzují algoritmy, aby určily, zda se jednalo o skutečný krok. Na základě zaznamenané chůze pak systém počítá také dobu, kdy jste stáli.
Přesnost počítání kroků vnímáme jako uspokojivou. Při chození po bytě, během kterého byly některé kroky provedeny jako otočky, napočítal náramek 956 kroků, zatímco my jich ručně spočítali přesně tisíc. Rozdíl 4,4 % tedy není nijak zásadní. Podobné odchylky jsme za stejných podmínek dosáhli i s náramkem Smart Band 8.
Náramek sleduje vaši aktivitu a na základě toho, jak chodíte, počítá počet stání. To je obzvláště prospěšné pro lidi se sedavým zaměstnáním, které představuje zdravotní riziko. Pro započítání jednoho stání je nutné ujít během jedné hodiny (tj. od XY:00 do XY:59) alespoň minimální počet kroků. Pokud vstanete a budete chodit například od 16:58 do 17:02, systém vám započítá stání za dvě hodiny.
Překonaná vzdálenost
Mezi další parametry, které náramek sleduje, ale jsou viditelné pouze v aplikaci Mi Fitness, patří ušlá vzdálenost v daném dni. Tato hodnota je vypočítávána na základě počtu učiněných kroků a výšky postavy, kterou uživatel zadá. Bohužel aplikace neumožňuje nastavit vlastní délku kroku, což znamená, že u osob s netypickým způsobem chůze nemusí být údaje o vzdálenosti zcela přesné.
Spálené kalorie
Náramek při výpočtu spálených kalorií kromě počtu kroků zohledňuje i tepovou frekvenci. To ale může vést k nepřesnostem u lidí se zvýšeným nebo naopak nižším než průměrným tepem. Ve srovnání s hodinkami Xiaomi Mi Watch náramek ukazuje výrazně vyšší počet spálených kalorií – přibližně dvojnásobek.
Proč nemusí náramek počítat kroky správně?
Při počítání kroků pomocí gyroskopu a akcelerometru můžeme narazit na několik nedostatků, které ovlivňují jejich přesnost. Jedním z klíčových faktorů je pohyb zápěstí, na kterém je náramek nošen. Vzhledem k tomu, že tyto senzory reagují na pohyb a otřesy, může být zaznamenaný počet kroků nepřesný, pokud se zápěstí s náramkem nehýbe v typickém rytmu chůze.

Další nepřesnosti mohou nastat v situaci, kdy uživatel tlačí předměty, jako jsou nákupní košíky, dětské kočárky, nebo se při chůzi opírá o hůlku či berle. V těchto případech může být pohyb zápěstí výrazně omezený nebo se nemusí vyskytovat vůbec, což vede k tomu, že zařízení nedokáže správně registrovat kroky.

Nakonec je důležité zmínit, že i nějakým způsobem neobvyklá chůze může způsobit nepřesnosti v počítání kroků. Pokud například někdo chodí s minimálním pohybem zápěstí, může zařízení tuto aktivitu počítat s menší přesností.
Měření zdravotních údajů
Základním prvkem pro měření zdravotních údajů je optický měřič tepové frekvence a pulzní oxymetr, umístěný na spodní straně hodinek. Výrobce na oficiálních stránkách uvádí, že se jedná o čtyřkanálový monitorovací modul s datovými algoritmy nové generace, který oproti předchozím generacím poskytuje o 10 % vyšší přesnost měření tepu a o 5 % lepší přesnost měření úrovně okysličení krve.

„Vynikající konfigurace spolu s vylepšeným čtyřkanálovým monitorovacím modulem dokáže přenášet a shromažďovat více signálů pro přesnější sledování pohybu a monitorování zdravotního stavu. Komplexní aktualizace algoritmu poskytují přesné a profesionální výsledky pro vnitřní i vnější kontrolu.“ uvádí Xiaomi.
Měření tepové frekvence
Základním sledovaným údajem je měření tepové frekvence, které může probíhat buď na vyžádání, nebo průběžně po celý den. Náramek vás také může upozornit na příliš vysoký, nebo naopak nízký tep. Zkusili jsme zkontrolovat přesnost pomocí ručního měření a můžeme konstatovat, že Smart Band 8 Pro měří srdeční tep dostatečně přesně.
Měření hladiny kyslíku v krvi
Dalším parametrem je měření hladiny kyslíku v krvi, tedy takzvané krevní saturace, známé pod zkratkou SpO2. Měření hladiny kyslíku v krvi je ve výchozím nastavení dostupné pouze na vyžádání uživatele. Nicméně k dispozici je i možnost zapnout kontinuální sledování této hodnoty po celý den.
V rámci tohoto sledování si lze nastavit upozornění na případně nízké hodnoty hladiny kyslíku v krvi, konkrétně na 80 %, 85 % nebo 90 %. Pokud dojde k poklesu pod tyto hodnoty, může to být varovný signál možných zdravotních problémů, který by neměl být přehlížen. Jak jsme uvedli výše, přesnost v tomto případě nedokážeme vyhodnotit, ale poskytované hodnoty odpovídaly očekáváním.
Měření hladiny stresu
Dalším sledovaným parametrem je celodenní monitorování hladiny stresu. Pokud si tuto možnost aktivujete, bude náramek na základě variability tepové frekvence určovat, zda jste ve stresu, případně jak velkém. Volitelně je možné zapnout si Připomenutí odpočinku, které vás vyzve k provedení dechového cvičení, pokud je míra stresu delší dobu vyšší než 80.
Přesnost měření nám připadala dostatečná. V průběhu recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro jsme nebyli vystaveni zvýšené stresové zátěži a hodnoty poskytované náramkem odpovídaly této skutečnosti – dosahovaly nejvýše 50 ze 100 bodů.
Monitorování spánku
Rozhodně bychom neměli přehlížet ani schopnost monitorování spánku, včetně jeho délky, fází a celkové kvality. Náramek sám rozpoznává začátek i konec spánku a dělá to poměrně přesně. V aplikaci Mi Fitness lze v sekci Zařízení-Spánek aktivovat rozšířené měření, které přináší sledování srdečního tepu a REM spánku. Kromě toho je možné nechat si měřit Skóre dýchání, nicméně tato funkce je aktuálně stále v beta verzi.
V aplikaci pak lze získat poměrně širokou paletu informací o tom, jak spíte. K dispozici jsou údaje o celkové délce spánku, průběhu a délce jednotlivých fází (hluboký, lehký, probuzení). V dlouhodobých statistikách pak lze sledovat délku spánku v jednotlivých dnech a poměr lehkého, hlubokého a REM spánku. Zajímavé jsou také údaje o časech usnutí a probuzení.
Přesnost hodnotíme jako velmi dobrou. Náramek správně vyhodnocoval čas usnutí i probuzení, a to nejen v noci, ale i průběhu dne. V tomto směru určitě není Smart Bandu 8 Pro co vytýkat a je vidět, že výrobce na této funkci celkem intenzivně pracoval.
Měření sportovních aktivit
Výrobce na oficiálních stránkách slibuje podporu měření více než 150 typů sportovních aktivit. Jednotlivé sporty jsou rozdělené do deseti kategorií, obsahujících od tří do čtyřiceti položek.
Podporované sportovní aktivity
Ostatní vodní sporty (17 položek):
- Otevřená voda
- Plachtění
- Paddleboarding
- Vodní pólo
- Vodní sporty
- Vodní lyžování
- Jízda na kajaku
- Rafting
- Veslování
- Motorový člun
- Ploutvové plavání
- Skoky do vody
- Synchronizované plavání
- Šnorchlování
- Kitesurfing
- Flowriding
- Dračí lodě
Venkovní aktivity (11 položek):
- Pěší turistika
- Terénní běh
- Triatlon
- Horolezectví
- Skateboarding
- Kolečkové brusle
- Parkour
- Čtyřkolky
- Paragliding
- BMX
- Sportovní chůze
Trénink (40 položek):
- HIT
- Jóga
- Jízda v hale
- Eliptický trenažér
- Veslování
- Fitness schody
- Stepper
- Spinning
- Core trénink
- Flexibilita
- Pilates
- Gymnastika
- Strečink
- Silový trénink
- Kruhový trénink
- Běh do schodů
- Aerobik
- Fitness
- Wall ball
- Jednoruční činky
- Činky
- Vzpírání
- Mrtvý tah
- Angličáky
- Sedy lehy
- Funkční trénink
- Horní část těla
- Dolní část těla
- Břišní svalstvo
- Záda
- Air walker
- Hrazda
- Bradla
- Stepper
- Skupinová gymnastika
- Bojové kardio
- Posilovací lano
- Kombinace aerobiku
- Chůze uvnitř
- Posilovna
Tanec (14 typů sportů):
- Tančení v parku
- Břišní tance
- Balet
- Street dance
- Zumba
- Lidový tanec
- Jazzový tanec
- Latinskoamerické tance
- Hip Hop
- Pole dance
- Breakdance
- Společenský tanec
- Moderní tanec
- Tanec
Bojové sporty (12 typů sportů):
- Box
- Zápas
- Bojová umění
- Tchaj-ťi
- Muay Thai
- Judo
- Taekwondo
- Karate
- Kickbox
- Kendó
- Sportovní šerm
- Džiu-džitsu
Bojové sporty (26 položek):
- Tenis
- Basketbal
- Golf
- Fotbal
- Volejbal
- Baseball
- Softball
- Americký fotbal
- Hokej
- Stolní tenis
- Badminton
- Kriket
- Házená
- Bowling
- Squash
- Kulečník
- Košíček
- Plážový fotbal
- Plážový volejbal
- Sepak takraw
- Futsal
- Hakysák
- Bocce
- Pelota
- Gateball
- Vybíjená
Zimní sporty (11 typů sportů):
- Snowboarding
- Lyžování
- Běh na lyžích
- Bruslení
- Bruslení v hale
- Curling
- Ostatní zimní sporty
- Sněžný skútr
- Lední hokej
- Boby
- Sáňkování
Rekreační sporty (14 položek):
- Lukostřelba
- Šipky
- Jízda na koni
- Přetahování lana
- Hula hoop
- Pouštění draků
- Rybaření
- Létající talíř
- Košíček
- Houpání
- Somatosenzorické hry
- Stolní fotbal
- Šoupaná
- Esports
Karetní/stolní hry (5 typů):
- Šachy
- Dáma
- Go
- Bridž
- Stolní hry
Ostatní (3 položky):
- Jezdectví
- Atletika
- Automobilové sporty
Z výše uvedeného seznamu vyplývá několik faktů. Xiaomi se svou podporou „více než 150 sportovních aktivit“ není daleko od pravdy – nacházíme zde 153 aktivit, což je o dvě více než nabízí Smart Band 8 (konkrétně přibyla Otevřená voda a Triatlon). Mezi nimi jsou však minimálně tři sporty (košíček, stepper a veslování), které se v nabídce opakují. Nejsme si jisti, zda jde o chybu nebo pouze o nešťastný překlad.

Na druhou stranu, stále chybějí některé v Česku oblíbené aktivity, jako je jízda na koloběžce, ať už tradiční či elektrické. Na rozdíl od minulého roku už ale v seznamu aktivit nechybí jízda na kolečkových bruslích. Překvapivě mezi sportovními aktivitami najdeme i karetní a sportovní hry, což se nám zdá být poněkud neobvyklé.
Odolnost proti vodě a prachu
Náramek Xiaomi Smart Band 8 Pro má deklarovanou odolnost proti vodě („vodotěsnost“) do 5 ATM. U tohoto údaje je však na oficiálních stránkách hvězdička, která odkazuje na poznámky pod čarou, kde jsou uvedeny další podrobnosti.
Tam výrobce výslovně uvádí, že „zařízení lze nosit v bazénech, při plavání u pobřeží a během jiných aktivit v mělké vodě. Zařízení není vhodné k nošení v horké sprše, sauně ani při potápění. Dbejte na to, aby hodinky nebyly při vodních sportech zasaženy přímým, prudkým proudem vody. Vodotěsnost není trvalého charakteru a může se v průběhu času snižovat.“

Dlouholeté praktické zkušenosti s podobnými produkty z našeho servisu ukazují, že náramky Xiaomi lze poměrně snadno „vytopit“. Deklarovaná odolnost totiž platí pro situaci, kdy náramek leží ve vodě a nehýbe se. Například při intenzivnějším plavání (kraul apod.) na něj může působit vyšší tlak vody, který zařízení prostě nevydrží.,
Doporučujeme tedy v tomto směru určitou opatrnost. Určitě není dobrý nápad se s náramkem potápět do větší hloubky, neboť při pohybech rukou ve vodním prostředí může dojít k překročení deklarovaných limitů odolnosti. Jak upozorňuje výrobce, neměli byste ho mít na zápěstí ani v sauně či během sprchování.
Poziční satelitní systémy
Jak již několikrát zaznělo, tento náramek podporuje poziční satelitní systémy. To je jeden z největších rozdílů proti základní verzi Xiaomi Smart Band 8, u které je nutné pro zaznamenávání a měření absolvované trasy nosit mobilní telefon. Smart Band 8 Pro to zvládá sám, takže telefon můžete nechat doma.

Výrobce uvádí, že vestavěný nezávislý čip GNSS lze používat jako samostatné zařízení nebo v kombinaci s telefonem. Náramek podporuje pět satelitních pozičních systémů: americký GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS, čínské BeiDou a Japonské QZSS.
Pochopitelně jsme vyzkoušeli přesnost měření trasy, přičemž při prvním pokusu nás překvapilo, že náramek (respektive aplikace Mi Fitness) aktivoval GPS ve spárovaném mobilním telefonu. Měření tak bylo velice přesné a odpovídalo očekáváním náročnějšího uživatele. Je však nutné počítat se skutečností, že zapnutá GPS výrazně zvyšuje spotřebu baterie telefonu.

Při druhém pokusu jsme tedy na telefonu vypnuli Bluetooth, abychom mohli posoudit přesnost určování polohy samotným náramkem. Musíme konstatovat, že výsledek nebyl úplně dokonalý. Při chůzi mezi vysokými budovami jsme se v mapě pohybovali po opačné straně ulice než ve skutečnosti. V záznamu trasy lze vidět celou řadu „odskočení“ a naměřená délka trasy se od reality lišila asi o 10 %.

Třetí pokus dopadl doslova tragicky. Opět jsme odpojili náramek od telefonu, abychom mu zamezili ve využívání GPS z mobilu. Šli jsme vyzvednout balíček do Zásilkovny, následně k bankomatu a poté zpět domů. Cesta vedla zastavěnou oblastí s domy vysokými okolo pěti pater.
Nejprve trvalo téměř dvacet sekund, než náramek určil svou polohu a bylo možné zahájit pohybovou aktivitu. Ani poté nebyl záznam trasy přesný a vypadalo to, jako bychom v podroušeném stavu přebíhali tam a zpět jednu z nejrušnějších ostravských ulic.
Poté, co jsme vstoupili do pobočky Zásilkovny, ztratil náramek signál a v mapě jsme se virtuálně posunuli o 80 metrů. Poté, co jsme se vrátili na ulici, už hodinky signál nenašly a zbytek cesty nezaznamenaly. V tomto směru tedy bohužel musíme konstatovat velkou nespokojenost.

Později jsme provedli ještě jeden test na ulici s domy vysokými maximálně tři patra. Výsledky byly o něco lepší, nicméně stále nebyly dokonalé. Ačkoli jsme směrem tam šli po jedné straně ulice a směrem zpět po druhé, zaznamenaná trasa místy poletovala z jedné strany na druhou. Výsledek tedy nebyl ani zdaleka uspokojivý.

Co náramek měří během venkovních aktivit?
Měření venkovní aktivity jsme vyzkoušeli při chůzi a můžeme konstatovat, že náramek poskytuje celou řadu údajů. Jako první je to datum a čas aktivity, překonaná vzdálenost a čas. Nechybí údaj o spálených aktivních a celkových kaloriích, průměrném tempu, průměrném tepu a celkovém počtu kroků.
Níže jsme pak našli graf vývoje srdečního tepu v průběhu času s průměrnou a maximální hodnotou, jakož i rozdělení času podle zón tepové frekvence (lehká, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max). Jako další následuje graf vývoje tempa chůze v čase s uvedením průměrné a maximální hodnoty.
Ještě níže je graf rytmu v průběhu času, zobrazující počet kroků za minutu. Ani zde nechybí informace o průměrné a maximální hodnotě. Ještě níže najdeme informaci o tréninkové zátěži a je možné pomocí emotikon zhodnotit dojem z tréninku.
Co náramek měří během indoorových aktivit?
Měření aktivit odehrávajících se pod střechou jsme otestovali na dvou sportech: józe a jízdě na rotopedu. Patrně nikoho nepřekvapí, že v těchto případech Smart Band 8 Pro nezaznamenává trasu, ale soustředí se výhradně na měření základních údajů.
Na hodinkách lze v průběhu cvičení sledovat čas, počet spálených kalorií a aktuální tepovou frekvenci. Na obrazovce vpravo najdete ovládání hudebního přehrávače v telefonu, na obrazovce vlevo pak tlačítka pro pozastavení a ukončení měření.
V aplikaci Mi Fitness jsou pak k dispozici podrobnější údaje. Na prvním místě je zobrazeno datum a čas zahájení cvičení. Následuje údaj o délce sportovní aktivity, počtu spálených kalorií a průměrné tepové frekvenci. Níže je graf, vyjadřující srdeční tep v průběhu času a informace o maximální tepové frekvenci.
Následuje sloupcový graf, který ukazuje, kolik času jste strávili v jedné z pěti zón tepové frekvence (lehká, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max). Ještě níže je údaj o tréninkovém efektu a prostor pro zhodnocení cvičení pomocí smajlíků.
Automatické měření aktivit
Smart Band 8 Pro dokáže automaticky rozpoznávat určité typy pohybových aktivit, jako jsou chůze, běh, jízda na kole, skákání přes švihadlo, veslování a cvičení na eliptickém trenažéru. To znamená, že když nějakou dobu provádíte jednu z těchto aktivit, náramek se vás zeptá, jestli si přejete aktivovat měření. Tuto funkci můžete povolit pouze přímo na náramku v sekci Nastavení pod položkou Automatická detekce. V aplikaci Mi Fitness tuto možnost nastavit nelze.
Na rozdíl od minulého modelu, kde uživatelé mohli vybírat, které typy aktivit má náramek rozpoznávat, je v této verzi možné funkci automatické detekce buď zapnout, nebo úplně vypnout. Nastavit sledování jen konkrétních typů aktivit již není možné. Přestože při aktivaci této funkce náramek upozorňuje na možný vliv na výdrž baterie, skutečný dopad na ni není nijak dramatický.
Aplikace Mi Fitness
Náramek Xiaomi Smart Band 8 lze spárovat jen a pouze s aplikací Mi Fitness, která je k dispozici zdarma pro mobilní telefony s operačními systém Android a iOS. Názory na tuto aplikaci jsou rozdělené. Někteří uživatelé si cení její jednoduchosti a přehledného grafického rozhraní, zatímco jiní ji považují za nepřehlednou a zbytečně složitou. Z našeho pohledu je zřejmé, že aplikace má svou vnitřní logiku uspořádání.
Základní rozhraní aplikace je rozděleno do čtyř hlavních sekcí, mezi kterými se dá snadno přepínat pomocí tlačítek v dolní části obrazovky. Hlavní sekce Zdraví shromažďuje všechny údaje naměřené náramkem. V sekci Cvičení můžete spustit měření jedné z čtyř podporovaných aktivit. Otázkou však zůstává, proč byste to měli dělat přes aplikaci, když náramek sám podporuje širší spektrum aktivit.
Třetí sekce, Zařízení, umožňuje provádět nastavení náramku. Zde můžete nahrávat nové ciferníky, konfigurovat upozornění na příchozí hovory a oznámení z telefonu či nastavovat měření různých parametrů. Sekce Profil pak slouží k propojení s dalšími platformami, k personalizaci nastavení uživatelských údajů nebo k odeslání zpětné vazby.
Na rozdíl od předchozích recenzí tentokrát nebudeme postupně procházet jednotlivé sekce aplikace Mi Fitness a popisovat jejich účel a funkce. Veškeré informace můžete načerpat z našeho článku Mi Fitness: návod k aplikaci k náramkům a hodinkám Xiaomi, ve kterém se velice podrobně věnujeme všem sekcím.
Propojení s dalšími aplikacemi
Proti předchozí recenzi náramku Smart Band 8 budeme v případě možností propojení s dalšími aplikacemi maličko méně kritičtí. Mi Fitness totiž ve spojení se Smart Bandem 8 Pro nabízí hned tři platformy, do kterých můžete posílat údaje o svých aktivitách.
Kromě Stravy je tu nově také zdravotní a fitness sledovací platforma Google Fit a dále finská platforma SUUNTO. Zmínit bychom měli také možnost importu dat z aplikace Zepp Life, která je kompatibilní s předchozími generacemi Smart Bandů.
V aplikaci Mi Fitness však nadále chybí možnost exportovat data o aktivitách do souborů ve formátu GPX, což by umožnilo jejich import do různých sportovních aplikací. Jediný dostupný formát pro získání záznamu o sportovní aktivitě je obrázek, což je značně nedostatečné.
Oproti aplikaci Amazfit, která kromě Stravy a Google Fit podporuje další čtyři platformy (WeChat, Relieve, Amazon Alexa a Adidas Running), je toto omezení značně nepříjemné. Není jasné, proč Xiaomi nabízí tak omezené možnosti propojení, když u Amazfitu je spolupráce s dalšími platformami bez problémů.
Ačkoliv je omezení na jednu sportovní platformu zklamáním, existuje způsob, jak ho obejít. Propojením Stravy se službou Tapiriik lze data synchronizovat s téměř jakoukoliv sportovní platformou. Tuto možnost lze využívat zdarma, pokud vám postačí ruční synchronizace dat jednou za hodinu. Tento postup jsme detailně popsali ve článku Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit? v sekci „Jak přenést data ze Stravy do jiné platformy?“
Recenze Xiaomi Smart Band 8 – baterie a výdrž na jedno nabití
Pohon náramku zajišťuje uživatelsky nevyměnitelná integrovaná baterie s kapacitou 289 mAh (o 20 % větší než u Smart Bandu 7 Pro), která dle deklarace výrobce vydrží až 14 dní typického používání, respektive až 6 dní v případě, kdy si aktivujete funkci AoD. Skutečná výdrž samozřejmě závisí na tom, jaké funkce si aktivujete, jak budete náramek používat a zda a jak často budete měřit trasu pomocí GPS.
Sám výrobce deklaruje typické používání takto: „Baterie plně nabita s výchozím továrním nastavením a výchozím ciferníkem; vypnuto vysoce přesné monitorování spánku, monitorování kvality dýchání ve spánku, monitorování stresu po celý den; zapnuto 30minutové monitorování tepové frekvence / monitorování tepové frekvence po celý den; zapnuto připomínání zpráv (100 zpráv, 10 připomínek volání, 3 budíky denně); displej hodinek aktivován 200krát denně; data aplikace synchronizována.“

V praxi jsme měli zapnuté všechny funkce, včetně inteligentního měření tepové frekvence, celodenního monitorování hladiny okysličení krve, stresu, rozšířeného měření spánku a skóre dýchání. V průběhu první testovací fáze jsme ani jednou nepoužili GPS. V tomto případě mizela baterie tempem 14,1 % za den, takže celková výdrž se pohybovala okolo sedmi dní, což lze považovat za uspokojivé.
Následně jsme náramek znovu nabili a zapnuli AoD v časech od 6:00 do 22:00, tedy na 16 hodin denně. Tato skutečnost se citelně podepsala na snížené výdrži na jedno nabití. Při zapnutých všech aktivních měření baterie mizela tempem 20 % za den (tj. o 42 % rychleji), čímž se celková výdrž na jedno nabití zkrátila na 5 dní.
Nabíjení
Nabíjení probíhá přes nabíjecí kabel, na jehož jednom konci je konektor USB-A, a na druhém dvoupinový magnetický konektor. Můžete ho připojit k USB portu počítače, notebooku, powerbanky či jiného zdroje. Díky magnetickému uchycení a promyšlenému umístění pinů se druhý konec sám „přicvakne“ na příslušné místo ve spodní části těla náramku.

Doba nabíjení je, díky o něco větší baterii, maličko delší než v případě základního Smart Bandu 8. Výrobce deklaruje plné nabití vybitého náramku za 80 minut. Tuto hodnotu můžeme potvrdit na základě vlastního měření, kdy jsme byli schopni nabít baterii za 1 hodinu a 30 minut. Nabíjení tedy trvalo o deset minut déle, než slibuje výrobce, což není nic, co by si zasloužilo větší kritiku.
Smart Band 8, nebo Smart Band 8 Pro?
Pokud bychom si to chtěli hodně zjednodušit, tak prostě prohlásíme, že Xiaomi Smart Band 8 Pro je v podstatě Smart Band 8 s citelně větší obrazovkou a podporou pozičních satelitních systémů. A určitě bychom měli pravdu, protože tyto dva produkty se od sebe kromě fyzické schránky a GPS v podstatě neliší.

Hlavní otázka při výběru tedy bude znít: jste ochotni připlatit si za lepší čitelnost a možnost netahat s sebou při venkovních cvičení mobil asi 630 Kč? Za nás je odpověď jasná: bylo by to velice rozumné rozhodnutí v zájmu zvýšení uživatelského komfortu.
Další rozdíly mezi oběma vyplývají z rozdílného provedení. Verzi Pro nelze nosit na krku jako přívěsek nebo nainstalovat na botu. Ale je to pro vás podstatné? To už záleží jen na vás a vašich potřebách. Pro většinu potenciálních zákazníků bude patrně jedinou výhodou základního Smart Bandu 8 nižší cenovka.
Závěry recenze Xiaomi Smart Band 8 Pro
Náramek Xiaomi Smart Band 8 Pro nabízí zajímavou kombinaci ceny a výkonu. V této cenové kategorií vyniká především poměrně velkým AMOLED displejem s funkcí AoD a obnovovací frekvencí 60 Hz, na kterém se dobře čtou doručené zprávy, a dostatečným jasem, aby byl dobře čitelný i za slunečného počasí.
Kladně hodnotíme možnosti personalizace, ať už formou změny ciferníků, kterých jsou v nabídce dvě stovky, nebo výměnou řemínku, která je díky novému upínacímu mechanismu mimořádně jednoduchá a rychlá. Není tak problém v průběhu dne během pár sekund změnit styl náramku třeba ze seriózního na sportovní.

Náramek je tenký a lehký, takže vám určitě nebude překážet při sportu ani při běžných každodenních činnostech. Pochvalu si určitě zaslouží výdrž baterie – při trochu umírněnějším používání není problém dostat se až na deklarované dva týdny, takže nebudete muset příliš často nabíjet.
Další pochvala musí přiletět za všestranné sledování zdravotního stavu, zahrnující měření tepu, okysličení krve, stresu a spánku v průběhu celého dne, respektive v noci. Z hlediska sportování pak oceňujeme slušné množství podporovaných aktivit a zejména pak možnost záznamu a měření trasy bez nutnosti nosit s sebou telefon.

Pojďme ale na negativa. Za patrně nejzásadnější nedostatek považujeme nemožnost dostat z aplikace Mi Fitness jakákoli podrobnější data o aktivitách (např. export trasy) a pouze tři podporované platformy, na které lze sdílet naměřené údaje. Tady je opravdu značný prostor ke zlepšení!
Škoda také chybějícího NFC, kvůli čemuž není možné tímto náramkem platit. Kdyby tato možnost byla, neváhali bychom ho označit slovem „téměř dokonalý“. Nicméně chápeme, že si Xiaomi tuto možnost nechává pro (dražší) modely svých nositelných produktů. Výtku musíme mít také k (ne)přesnosti GPS a tendenci používat služby pro určování polohy v telefonu.

Celkově Xiaomi Smart Band 8 Pro nabízí skvělý poměr cena/výkon, dobrou výdrž baterie a užitečné sledovací funkce pro monitorování zdraví. I přes několik nedostatků je to atraktivní volba pro ty, kteří hledají spolehlivý a cenově dostupný fitness náramek.
Cena a dostupnost
Hned v úvodu začneme dobrou zprávou: pokud by vás tento produkt zaujal, můžete si ho koupit v naších obchodech. V českém e-shopu stojí 1 471 Kč, ve slovenském online obchodě pak přijde na 67,78 eur. K dispozici máme stříbrnou i černou variantu, přičemž zboží máme skladem, což v praxi znamená, že ho můžeme odeslat nejpozději následující pracovní den po objednávce.
Slušný článek
Dobrý den,
děkuji za pochvalu, pokud to tak bylo míněno.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den, dají se už někde stáhnout cz ciferníky? Děkuji za odpověď
Dobrý den,
ne, bohužel nedají. A nemyslím si, že by to někdy v budoucnosti mělo jít. V rámci aplikace Mi Fitness je k dispozici 200 ciferníků ve dvanácti kategoriích. Z jiných zdrojů se ciferníky instalovat nedají.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Hezký den,
je prosím možné současné zobrazení běžících stopek a aktuálního denního času?
Děkuji.
Dobrý den,
ne, tuto funkci bohužel Xiaomi Smart Band 8 Pro nemá.
Přeji hezký den.
Karel Kilián