Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C: s čím přijdou chystané nové telefony?

Redmi připravuje další nové telefony – tentokrát půjde o zařízení nejnižší třídy, mířící na zákazníky, pro které je jednou z priorit příznivá cena. Novinky se mají jmenovat Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C a všechny tři budou pohánět procesory MediaTek.

Řada Redmi 9 má navázat na „nízkonákladový model“ Redmi 8, který byl představen v říjnu loňského roku. V našem českém e-shopu ho pořídíte za cenu od 3290 Kč, ve slovenském online obchodě začíná na částce 123 eur. Telefon jsme také podrobně recenzovali – zaujal nás dobrým poměrem ceny a výkonu, jakož i velmi slušnou výdrží na jedno nabití.

Redmi 9A – pro nejméně náročné

Hned na začátek je vhodné říci, že všechny níže uvedené specifikace jsou neoficiální. Vycházejí z příspěvku, který na sociální síti Twitter přinesl renomovaný informátor, vystupující pod přezdívkou Sundashu, nicméně nebyly ze strany čínského výrobce žádným způsobem potvrzeny.

Nejnižší model ponese dle tohoto zdroje označení Redmi 9A a pohánět ho bude procesor MediaTek Helio G35. Tento čip zatím nebyl oficiálně představen, takže kromě grafického akcelerátoru, kterým bude Mali-G31, neznáme žádné další podrobnosti. Telefon nabídne 3 GB operační paměti a interní úložiště s kapacitou 32 GB, jež bude možné rozšířit až 512GB paměťovými kartami microSD.

Všechny tři chystané modely mají mít obrazovku s úhlopříčkou 6,53″. S ohledem na nízkou cenu se pochopitelně bude jednat o IPS LCD displej, který v tomto případě poskytne rozlišení HD+, konkrétně 1600 × 720 obrazových bodů. Z toho plyne poměr stran 20:9 a jemnost 269 ppi.

Na zadní straně bude jeden fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, přední foťák pak nabídne rozlišení 5 Mpx. Energii má zajišťovat akumulátor s kapacitou 5000 mAh, jež by s ohledem na malé rozlišení obrazovky a méně výkonné komponenty mohl vydržet až několik dnů na jedno nabití.

Redmi 9A bude mít dva sloty na SIM karty formátu nanoSIM. Na jeho těle najdeme nabíjecí konektor USB-C a klasický konektor pro připojení sluchátek. Na horní hraně má být infračervený vysílač, díky kterému bude možné mobil použít k ovládání domácí elektroniky. Z další výbavy zmiňme čtečku otisků prstů, senzor zrychlení, gyroskop, senzor okolního světla a snímač přiblížení.

Očekávané cenové rozmezí tohoto modelu se pohybuje mezi 100 a 120 eury, tedy od 2660 do 3190 Kč.

Redmi 9C – jeden foťák navíc

Redmi 9C bude prakticky identický telefon jako Redmi 9A. Jeho srdcem tedy bude taktéž MediaTek Helio G35 s grafikou Mali-G31, na přední straně najdeme IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,53″ a rozlišením 1600 × 720 obrazových bodů.

V základních specifikacích jsou patrné jen dva rozdíly. Tím prvním je interní paměť o velikosti 64 GB, zatímco RAM zůstává na hodnotě 3 GB. Druhým rozdílem je sekundární fotoaparát na zadní straně – vedle 13Mpx snímače přibude ještě 2Mpx. Je otázkou, jakou bude mít roli – buď se může jednat o hloubkový senzor, sloužící k rozmazávání pozadí, nebo makro fotoaparát.

Redmi Note 10 Pro

I v tomto případě bude energii zajišťovat akumulátor s kapacitou 5000 mAh a telefon bude vybaven konektory USB-C a 3,5mm audio „jackem“. Chybět nebude čtečka otisků prstů, infračervený vysílač, senzor zrychlení, gyroskop, snímač okolního světla a přiblížení. Údajně mají existovat dvě varianty tohoto modelu: jedna s NFC a druhá bez NFC.

Očekávané cenové rozmezí tohoto modelu se pohybuje mezi 130 a 150 eury, tedy od 3450 do 3980 Kč.

Redmi 9 – o něco lepší výbava

Ještě o několik pomyslných stupínků výše míří Redmi 9. Ten bude pohánět lepší osmijádrový procesor MediaTek Helio G70, jehož nejvýkonnější jádra mohou běžet na frekvenci až 2,0 GHz. Grafiku v tomto případě zajišťuje akcelerátor Mali-G52 MC2 s maximální rychlostí 820 MHz. Redmi 9 přijde se 4 GB operační paměti a interním úložištěm s kapacitou 64 GB, které bude možné rozšířit paměťovými kartami microSD s kapacitou až 512 GB.

Obrazovka bude sice stejně velká, jako u Redmi 9A a 9C, ale poskytne vyšší rozlišení 2400 × 1080 obrazových bodů. Tomu odpovídá poměr stran 20:9 a výrazně vyšší jemnost 403 ppi. I v tomto případě se, pochopitelně, bude jednat o IPS LCD panel.

Podstatně širší má být fotografická výbava. Na přední straně najdeme fotoaparát s rozlišením 5 Mpx, vzadu pak budou čtyři foťáky: 13 Mpx, 8 Mpx, 5 Mpx a 2 Mpx. Podrobnější parametry nejsou známy, ale vedle hlavního fotoaparátu bychom očekávali ještě širokoúhlý a možná makro snímač.

Také v tomto případě můžete počítat s akumulátorem s kapacitou 5000 mAh, který nabídne několikadenní výdrž. Další výbava je stejná, jako u předchozích dvou modelů – telefon bude mít konektory USB-C a 3,5mm audio „jack“, čtečku otisků prstů, infračervený vysílač, senzor zrychlení, gyroskop, senzor okolního světla a přiblížení.

Očekávané cenové rozmezí tohoto modelu se pohybuje mezi 160 a 180 eury, tedy od 4250 do 4780 Kč.

Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C: s čím přijdou chystané nové telefony?
Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C: s čím přijdou chystané nové telefony?

Závěrem raději ještě jednou opakujeme, že výše uvedené informace nejsou oficiální a nemusejí tak odrážet skutečný stav. Jakmile budou telefony Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C představeny, což bude patrně v průběhu června, budeme vás o tom podrobně informovat.

Těšíte se na tyto novinky?

Zdroje: twitter.com, xiaomist.com, portaltele.com.ua, mysmartprice.com.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Redmi 9: unikly další informace o chystaných nejlevnějších telefonech
Redmi 9: unikly další informace o chystaných nejlevnějších telefonech

Minulou středu jsme přinesli první informace o připravovaných smartphonech Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C. Díky filipínskému prodejci mobilních Číst dál...

Redmi 9A a Redmi 9C: přicházejí dvě novinky pro nejméně náročné
Redmi 9A a Redmi 9C: přicházejí dvě novinky pro nejméně náročné

V úterý 30. června budou v Malajsii představeny dvě novinky nejnižší třídy: Redmi 9A a Redmi 9C. Oba telefony se Číst dál...

Xiaomi Mijia ECG Sport T-shirt: sportovní tričko, které měří EKG
Xiaomi Mijia ECG Sport T-shirt: sportovní tričko, které měří EKG

V srpnu loňského roku uvedlo Xiaomi na čínský trh sportovní tričko schopné měřit srdeční tep a EKG. Nyní se Xiaomi Číst dál...

Redmi Note 10 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x