Ve čtvrtek Redmi představí novinku (nebo novinky). Co to bude?

Ve čtvrtek 10. ledna bude oficiálně oznámeno, že Redmi bude fungovat jako samostatná značka. Součástí události bude s největší pravděpodobností také představení nových telefonů. Zásadní otázkou však je: čím hodlá čínský výrobce nastartovat nový brand – co Redmi představí?

Otázkou, proč Xiaomi odděluje Redmi jako samostatnou značku, jsme se zabývali v úterním článku Redmi bude samostatná značka. Proč to Xiaomi udělalo? Jde o současný trend – například Xiaomi takto již několik měsíců provozuje brand Pocophone, Huawei má Honor a konkurenční Oppo poměrně úspěšný OnePlus.

Redmi 7, Note 7, Pro 2, nebo X?

Většinu příznivců čínského giganta nyní více než fakt, že Redmi bude fungovat samostatně, zajímá, s čím přijde. Nejčastěji se objevují spekulace, že se bude jednat o Redmi 7 (už je čas – od Redmi 6 už uplynulo více než půl roku), Redmi Note 7 či Redmi Pro 2.

V posledních dnech se také objevily informace o Redmi X, které však vycházejí především z objevené stránky internetového obchodu JD.com. To není úplně důvěryhodný zdroj, protože takový e-shop si může dát na web prakticky cokoli, co ho napadne.

Jednou z nejčastěji zmiňovaných informací, která se v souvislosti s očekávanou novinkou často zmiňuje, je rozlišení fotoaparátu 48 Mpx. Upřímně řečeno: nezní to úplně realisticky. Honba za co nejvíce obrazovými body (snad) už skončila, a pokud by to byla pravda, z takového mobilu by „lezly“ zbytečně obrovské fotky (z hlediska rozměrů i objemu dat).

V tomto případě se přikláníme spíše k variantě, že oněch 48 Mpx bude součtem rozlišení dvou nebo tří fotoaparátů, jimiž bude novinka vybavena. Nicméně stále jde jen a pouze o nijak nepodloženou spekulaci.

Co Redmi představí? Máme tu fotky!

Generální ředitel Xiaomi Lei Jun zveřejnil níže uvedené obrázky s tím, že nejde o rendery, ale skutečné fotografie chystaného telefonu Redmi. Smartphone má 2,5D sklo na přední a zadní straně, což je osvěžující změna v porovnání s předchozími modely z polykarbonátu a kovu. Telefon bude k dispozici v černé a dvou variantách barevných gradientů.

Co Redmi představí ve čtvrtek 10. ledna?
Co Redmi představí ve čtvrtek 10. ledna?

Na zadní straně je umístěn duální fotoaparát s vertikálním uspořádáním a víceméně tradiční kruhová čtečka otisků prstů. Na spodní hraně najdeme dvě mřížky (reproduktor bude patrně jen pod jednou z nich) a nabíjecí/datový konektor USB-C.

Předchozí zprávy uváděly, že novinka bude mít obrazovku s úhlopříčkou 6,3″ a baterii s velmi solidní kapacitou 4000 mAh. Je ale otázkou, zda s výše uvedenými parametry dokáže být Redmi stále zástupcem nejlevnější třídy telefonů.

Takto má vypadat nový telefon Redmi
Takto má vypadat nový telefon Redmi

Každopádně to, a ještě mnohé další podrobnosti se dozvíme již zítra u příležitosti představení Redmi coby samostatné značky. O všem samozřejmě budeme informovat na našem blogu, takže chcete-li znát všechny novinky, „zůstaňte naladěni“!

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Co myslíte, že Redmi zítra představí?

Zdroj: gizmochina.com.

Xiaomi Mi 8X: další zajímavá novinka na obzoru! S čím přijde?

Zahraniční média koncem minulého týdne informovala o dalším připravovaném telefonu čínského výrobce, který ponese označení Xiaomi Mi 8X. Pojďme společně Číst dál...

Představení telefonu Xiaomi Redmi 5 je na spadnutí

Blíží se konec roku 2017, nicméně stále nás ještě čekají nějaké novinky z dílny společnosti Xiaomi. Patrně nejočekávanějším modelem je Číst dál...

Začínají beta testy MIUI 9. Víme, jak se můžete zapojit!

Včera jsme informovali, že MIUI 9 oficiálně zahájí 26. července v 8:00 našeho času spolu s Xiaomi Mi 5X v Číst dál...

Apple AirPonds Pro 2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x