Problémy s LTE na Xiaomi Mi A1 vyřešila aktualizace

Koncem prosince jsme informovali o tom, že na telefonech Xiaomi Mi A1 po updatu na Android 9 Pie nefungují 4G LTE data. Díky zpětné vazbě od našich čtenářů můžeme s radostí oznámit, že problémy s LTE na Xiaomi Mi A1 vyřešila aktualizace!

Nutno konstatovat, že aktualizace na Android 9 Pie zaváněla velkým průšvihem. Kromě toho, že se uživatelům z nepochopitelných důvodů změnila MAC adresa bezdrátového síťového adaptéru (týká se i modelů Mi A2 a Mi A2 Lite), přestaly telefony podporovat LTE v pásmech B4, B7, B8, B20 a B38.

Problémy s LTE na Xiaomi Mi A1

Pro české uživatele byla největším problémem absence podpory LTE na 800 MHz, kterou někteří operátoři používají mimo velká města (proto část majitelů problém vůbec nezaznamenala). Telefony Xiaomi Mi A1 byly za těchto okolností schopné používat pouze výrazně pomalejší 2G a 3G sítě.

Poté, co jsme o problému jako první (a patrně jediní) informovali, se pod článkem rozjela poměrně rozsáhlá diskuze, ve které se nešťastní majitelé dělili o své zkušenosti. Xiaomi se k problému oficiálně nijak nevyjádřilo, nicméně během několika dní byla aktualizace na Android 9 Pie pozastavena. Z toho jsme dedukovali, že výrobce o potížích ví a bude na ně reagovat.

Následné ohlasy ukázaly, že chybou jsou postižené verze systému s číslem sestavení 10.0.2.0 i později vydaná 10.0.3.0. Dle odezvy oficiální podpory to ovšem chvílemi vypadalo, jako když Xiaomi vůbec o ničem neví.

Aktualizace na sestavení 10.0.4.0

9. ledna 2019 v 9:12 čtenář, který se podepsal jako Jarda, ohlásil v komentářích přijetí aktualizace s číslem 10.0.4.0. Sám však nemohl její dopad posoudit, neboť telefon používal v hlavním městě, kde operátoři na dotčených frekvencích nevysílají, tudíž výpadek LTE nezaznamenal.

Vzápětí se však začali hlásit další uživatelé, kteří potvrdili, že po instalaci 71,5 MB velkého aktualizačního balíčku problémy s LTE na Xiaomi Mi A1 zmizely. V oficiální seznamu provedených změn („change logu“) však o žádné opravě v tomto smyslu není ani zmínka. Skoro to vypadá, jako by čínský gigant nechtěl, aby se o potížích mluvilo….

Úplné vymizení problémů s LTE do večera potvrdilo hned několik čtenářů, kterým touto cestou velice děkujeme za zpětnou vazbu, díky které můžeme nyní přinést dobrou zprávu všem majitelům Xiaomi Mi A1.

Problémy s LTE na Xiaomi Mi A1 vyřešila aktualizace na 10.0.4.0
Problémy s LTE na Xiaomi Mi A1 vyřešila aktualizace na 10.0.4.0

Pokud jste se tedy v uplynulých dnech potýkali s problémy s LTE na Xiaomi Mi A1, pak vyčkejte na aktualizaci! Předpokládáme, že je jako obvykle uvolňována postupně, takže na některé telefony může přijít až v následujících dnech. Každopádně dobrá zpráva je, že řešení je na cestě!

Zdroj: milí čtenáři našeho blogu 🙂

Redmi Note 10
Xiaomi Mi A1: pomalá Wi-Fi při zapnutém Bluetooth a GPS?

Není to ještě ani týden, co čínský výrobce úspěšně vyřešil problémy s nefunkční LTE konektivitou na Xiaomi Mi A1 po Číst dál...

Který telefon Xiaomi koupit? Poradíme vám s výběrem!

Čínská společnost Xiaomi působí v segmentu chytré elektroniky už osm let. Za tu dobu připravila několik desítek produktů, včetně dlouhé řady Číst dál...

Xiaomi Mi A2, Mi A2 Lite a Mi A1 nelze z Androidu 9 Pie vrátit na Oreo

Telefony Xiaomi Mi A2, Mi A2 Lite a Mi A1 dostávají očekávanou aktualizaci na nejnovější Android 9 Pie. Pro většinu Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Miloš Tkáč
Miloš Tkáč
2 let před

Áno, dnes mi prišla aktualizácia , 4G funguje bez problémov . Super !

Tomáš
Tomáš
2 let před

Po aktualizaci se mi telofon xiaomi a1 výrazně zpomalil

3
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x