Rozbalili jsme Xiaomi Mi Watch: nejlepší chytré hodinky do 3000 korun

Na současném trhu je na výběr z nepřeberného množství chytrých hodinek. Jen v našem e-shopu najdete více než dvacet různých hodinek značek Huami, Haylou, Amazfit, Mibro či IMILAB. Hledáte hodinky, pod kterými je podepsaná přímo firma Xiaomi? Pak vaší pozornosti můžeme (ba přímo musíme) doporučit Xiaomi Mi Watch – dle našeho mínění jde o nejlepší hodinky s cenou do 3000 korun.

Rozbalili jsme Xiaomi Mi Watch: nejlepší chytré hodinky do 3000 korun
Rozbalili jsme Xiaomi Mi Watch: nejlepší chytré hodinky do 3000 korun

Začněme dobrou zprávou: Xiaomi Mi Watch máme skladem, přičemž v našem českém e-shopu je pořídíte za cenu od 2690 korun a ve slovenském online obchodě začínají na 103 eurech. Je to hodně, nebo málo? To záleží na tom, co od chytrých hodinek očekáváte.

Xiaomi Mi Watch – hodinky nejen pro sportovce

Začneme obrazovkou, která má kruhový tvar, úhlopříčku 1,39″ a rozlišení 454 × 454 obrazových bodů. Jedná se o AMOLED panel, což znamená jasné barvy, skutečně černočernou černou, vysoký kontrast a hlavně: dostupnost funkce Always on Display (AoD).

AMOLED obrazovka
AMOLED obrazovka

Hodinky jsou dostupné ve třech barevných provedeních: černém, modrém a béžovém. Tělo je vyrobené z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny, má rozměry 45,9 × 53,35 × 11,8 milimetrů a váží 32 gramů. Na jeho pravé hraně najdete dvě tlačítka – horní slouží k otevření seznamu aplikaci a návratu na domovskou obrazovku (ciferník), dolní ke spuštění měření sportovní aktivity.

Tři barevná provedení
Tři barevná provedení

Řemínek je termoplastického polyuretanu („silikonová guma“) a jeho délku lze díky sedmnácti otvorům nastavit v rozmezí 130 až 220 milimetrů. Pozici zajišťuje plastová spona a dvě přezky. Hodinky i s řemínkem váží 49 gramů. Pokud by vám polyuretanový řemínek nevyhovoval, není problém ho vyměnit za jiný – stačí hledat alternativu širokou 22 milimetrů.

Řemínek je termoplastického polyuretanu
Řemínek je termoplastického polyuretanu

Na spodní straně těla hodinek najdete novou generaci optických snímačů, které slouží k průběžnému měření tepové frekvence a úrovně okysličení krve (SpO2). Kromě nich jsou zde přítomny ještě dva nabíjecí piny. Celkově můžeme konstatovat, že hodinky Xiaomi Mi Watch působí velmi solidním, moderním  a díky kruhovému ciferníku i lehce konzervativním dojmem.

Nová generace optických snímačů
Nová generace optických snímačů

Našlapané funkcemi

Vyjmenovat vše, co tyto hodinky umí, by zabralo spoustu času a místa. Ostatně již brzy se to dozvíte v podrobné recenzi, kterou pro vás právě připravujeme. Začněme počítáním kroků a spálených kalorií. Zmínit musíme také upozornění na dlouhodobé sezení – pokud sedíte déle než hodinu, hodinky vám připomenou vibrací, že byste měli vstát.

Xiaomi Mi Watch - hodinky počítají kroky
Xiaomi Mi Watch – hodinky počítají kroky

Nemůže chybět funkce kontinuálního měření tepové frekvence nejen v průběhu sportovních aktivit, ale i celého dne. Další zajímavou funkcí je výpočet energie s ohledem na délku a kvalitu spánku i prováděné aktivity. Logicky je k dispozici i monitoring a vyhodnocování spánku či měření úrovně stresu. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak již zmíněné měření okysličení krve.

Z dalších zajímavých funkcí zmiňme například možnost ovládání hudebního přehrávače v mobilním telefonu. K dispozici je pozastavení a spuštění přehrávání, přeskakování mezi skladbami a nastavení hlasitosti. Novinkou po poslední aktualizaci je možnost vzdáleného ovládání spouště fotoaparátu v mobilu.

Xiaomi Mi Watch - hodinky
Xiaomi Mi Watch – hodinky

Hodinky lze pochopitelně propojit s aplikací Xiaomi Wear v chytrém telefonu. Ta je o něco jednodušší než např. aplikace Mi Fit, Zepp, Glory Fit či Haylou Fit, což je dané faktem, že většinu věcí lze sledovat a nastavit přímo na hodinkách. Nechybí například perfektně fungující notifikace z vybraných aplikací, možnost vyhledání ztraceného telefonu či upozornění na příchozí hovor (z hodinek však nelze telefonovat).

Samsung Galaxy S23

V aplikaci můžete měnit pořadí widgetů a nabízených cvičení či nastavit funkci spodního tlačítka na konkrétní sportovní aktivitu. Nemůže chybět možnost změny ciferníku – těch je na výběr přesně 98, tj. o maličko méně, než uvádí výrobce na oficiální stránce.

Xiaomi Mi Watch - hodinky s možností změny ciferníku
Xiaomi Mi Watch – hodinky s možností změny ciferníku

Sport na prvním místě

Zatímco běžné hodinky a náramky se chlubí podporou deseti až dvaceti druhů sportovních aktivit, Xiaomi do toho pořádně praštilo a nabízí jich více než sto. K čemu je to dobré? Například k tomu, když chcete v historii odlišit zumbu od latinských tanců nebo jógu od aerobiku 🙂

U jednotlivých aktivit lze nastavovat různé cíle, jako je čas, vzdálenost nebo spálené kalorie. Hodinky vás také mohou v nastaveném intervalu informovat o dosavadním průběhu cvičení – v takovém případě zavibrují a zobrazí naměřené hodnoty. Výhodou v tomto směru je zvýšená odolnost proti vodě do 5 ATM, což znamená, že se nemusíte bát deště, sprchy, napuštěné vany, ani plavání v bazénu.

Hodinky Xiaomi Mi Watch jsou nejen pro sportovce
Hodinky Xiaomi Mi Watch jsou nejen pro sportovce

U outdoorových cvičení se díky podpoře satelitních pozičních systému GPS, GLONASS, Galileo a Beidou můžete těšit na přesné měření a záznam absolvované trasy. Díky schopnosti měřit tlak vzduchu jsou k dispozici i přesné údaje o nadmořské výšce. Poslední aktualizace přinesla funkci automatického pozastavení měření aktivity.

Podpora satelitních pozičních systémů
Podpora satelitních pozičních systémů

Podporované sportovní aktivity

Opravdu dokážou hodinky Xiaomi Mi Watch měřit více než sto typů sportovních aktivit? Rozhodli jsme se je přepočítat a zde vám poskytujeme jejich přesný seznam. Názvy jednotlivých typů sportů přebíráme z oficiální aplikace.

 1. Chůze
 2. Jízda v hale
 3. Jóga
 4. Jízda na kole
 5. Volný styl
 6. Pěší turistika
 7. Venkovní běh
 8. Běžecký pás
 9. Terénní běh
 10. Pěší turistika
 11. Triatlon
 12. Plavání v bazénu
 13. Otevřená voda
 14. Eliptický trenažér
 15. Veslování
 16. HIIT
 17. Švihadlo
 18. Plachtění
 19. Paddleboarding
 20. Vodní pólo
 21. Ostatní vodní sporty
 22. Vodní lyžování
 23. Jízda na kajaku
 24. Rafting
 25. Veslování
 26. Motorový člun
 27. Ploutvové plavání
 28. Skoky do vody
 29. Synchronizované plavání
 30. Šnorchlování
 31. Kitesurfing
 32. Horolezectví
 33. Skateboarding
 34. Kolečkové brusle
 35. Parkour
 36. Čtyřkolky
 37. Paragliding
 38. Fitness schody
 39. Stepper
 40. Core trénink
 41. Flexibilita
 42. Pilates
 43. Gymnastika
 44. Strečink
 45. Silový trénink
 46. Kruhový trénink
 47. Běh do schodů
 48. Aerobik
 49. Fitness
 50. Wall ball
 51. Jednoruční činky
 52. Činky
 53. Vzpírání
 54. Mrtvý tah
 55. Angličáky
 56. Sedy-lehy
 57. Funkční trénink
 58. Horní část těla
 59. Dolní část těla
 60. Břišní svalstvo
 61. Záda
 62. Tančení v parku
 63. Břišní tance
 64. Balet
 65. Street dance
 66. Zumba
 67. Lidový tanec
 68. Jazzový tanec
 69. Latinskoamerické tance
 70. Box
 71. Zápas
 72. Bojová umění
 73. Tchaj-ťi
 74. Muaythai
 75. Judo
 76. Taekwondo
 77. Karate
 78. Kickbox
 79. Kendó
 80. Sportovní šerm
 81. Fotbal
 82. Basketbal
 83. Volejbal
 84. Baseball
 85. Softball
 86. Americký fotbal
 87. Hokej
 88. Stolní tenis
 89. Badminton
 90. Tenis
 91. Kriket
 92. Házená
 93. Bowling
 94. Squash
 95. Kulečník
 96. Košíček
 97. Plážový fotbal
 98. Plážový volejbal
 99. Sepak takraw
 100. Bruslení
 101. Curling
 102. Ostatní zimní sporty
 103. Sněžný skútr
 104. Lední hokej
 105. Boby
 106. Sáňkování
 107. Lukostřelba
 108. Šipky
 109. Jízda na koni
 110. Přetahování lanem
 111. Hula hoop
 112. Pouštění draků
 113. Rybaření
 114. Létající talíř
 115. Jezdecké sporty
 116. Atletika
 117. Automobilové sporty
Více než sto sportovních aktivit
Více než sto sportovních aktivit

Ač výrobce na oficiálním webu deklaruje podporu 107 sportovních aktivit, my jich napočítali ještě o deset víc. To je něco, čemu může konkurovat opravdu málokteré zařízení!

Xiaomi Mi Watch – takřka dokonalé hodinky

K velmi silným stránkám těchto hodinek patří dlouhá výdrž na jedno nabití. Díky lithium-polymerové baterii s kapacitou 420 mAh výrobce deklaruje až 16 dní. Nám zatím z dosavadního průběhu recenze vychází, že dva týdny určitě nebudou problém. Pokud ale aktivujete funkci AoD. počítejte se zkrácením výdrže na polovinu.

Xiaomi Mi Watch - hodinky s dvoutýdenní výdrží
Xiaomi Mi Watch – hodinky s dvoutýdenní výdrží

Pozitivně vnímáme skutečnost, že hodinky Xiaomi Mi Watch i aplikace Xiaomi Wear jsou lokalizovány do češtiny. Slovenské čtenáře bohužel zklameme – jejich mateřština není podporována. Z chybějících funkcí zmiňme například NFC (čili hodinkami není možné platit) a mikrofon s reproduktorem (takže hodinky neumí vydávat zvuky a nelze z nich telefonovat).

Podpora češtiny
Podpora češtiny

Pokud si tyto hodinky koupíte v našem českém e-shopu či ve slovenském online obchodě, bude vás čekat dlouhá matně černá krabička. V ní najdete kromě hodinek ještě magnetickou nabíječku s koncovkou USB-A a dokumentaci, jako je záruční list či stručná uživatelská příručka.

Xiaomi Redmi Note 11

Párování s mobilem je tak jednoduché, že ho zvládnou i naprostí začátečníci. Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Mi Watch, provést registraci nebo se přihlásit účtem Xiaomi, přidat zařízení, potvrdit párování a je hotovo!

Máte nějaké otázky k hodinkám Xiaomi Mi Watch? Ptejte se v komentářích!

Rozbalili jsme telefon Poco F2 Pro. Co odhalil unboxing?
Rozbalili jsme telefon Poco F2 Pro. Co odhalil unboxing?

Telefon Poco F2 Pro je aktuální vlajkovou lodí se vším, co k tomu patří. Protože už ho v našich e-shopech Číst dál...

Nové chytré hodinky Redmi Watch 3 mají NFC a umí telefonovat
Nové chytré hodinky Redmi Watch 3 mají NFC a umí telefonovat

Značka Redmi v úterý 27. prosince představila řadu novinek. Kromě nové řady telefonů Redmi K60 a Redmi Note 12 Pro Číst dál...

Aplikace Xiaomi Wear umí nově importovat data z aplikace Mi Fit
Aplikace Xiaomi Wear umí nově importovat data z aplikace Mi Fit

Chystáte se přejít z náramku Mi Band na hodinky Xiaomi Mi Watch či Xiaomi Mi Watch Lite? Pak vás jistě Číst dál...

Xiaomi Redmi Pad

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
machy
machy
2 let před

Škoda že tyhle hodinky neumí exportovat zaznamenanou trasu. Přitom některé starší to umí. A pokud by do nich šla nahrát .gpx trasa a zobrazit ji ve formě jednoduché “drobečkové “navigace, byl by to pro mě asi ideální volba… Umí tohle některé ze zde nabízených hodinek?

machy
machy
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Dobrý den,
kolega má hodinky Xiaomi, které se propojují s mobilem pomocí aplikace zepp a tahle aplikace umožňuje export tras na stravu…

...
...
2 let před

Dobrý den nevíte náhodou jestli mají automatickou regulaci jasu

Peter
Peter
2 let před

Je možné exportovať dáta z hodiniek do aplikácie strava?

Last edited 2 let před by Peter
Dalibor
Dalibor
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Škoda tých exportov. Xiaomi vyrobilo super hodinky, kde ale nedovolili jednu funkciu (export .gpx) a tým vyradili z okruhu potencionálnych kupujúcich značnú časť ľudí, ktorí aktívne športujú a zdieľajú svoje dáta napr. v Strave. Už som rozmýšľal o nich ako o náhrade Stratosov (hodinky sú dobré, ale Zepp funguje podľa toho ako fúka vietor.. :() Mám ich iba 2 mesiace a kvôli nedotiahnutej aplikácii mám chuť ich posunúť ďalej.

Ivo Uher
Ivo Uher
Odpovědět  Peter
1 rok před

Data nemůžete exportovat – nechápu, co je na tom tak obtížného? ALE! Se Stravou je můžete sdílet přes Xiaomi Wear, resp. Xiaomi účet, ze kterého si je Strava bude brát automaticky. Tzn. např. ihned po cvičení.

Last edited 1 rok před by Ivo Uher
David
David
2 let před

Mohli by udělat něco s navigací. Prostě hodinky, které umí šipkou na mapě ukazovat směr trasy . Něco jako třeba Garmin Fenix 6..

Franz
Franz
2 let před

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jsem pochopil správně, že hodinky mají zabudovanou GPS? Není to teda tak, že GPS mám v mobilu a hodinky jsou s ním pouze spárovány, ale že hodinky samotné mají GPS a při například běhání není třeba sebou brát mobil?

Franz
Franz
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Děkuji mnohokrát za rychlou odpověď.

Franz
Franz
Odpovědět  Karel Kilián
2 let před

Super, děkuji!

Petr
Petr
2 let před

Je možné stáhnout aplikaci STRAVA?
Díky 😎

Jonathan
Jonathan
2 let před

Hodinky sú naozaj fajn, no chyba je tá aplikácia. Uzatvorená, bez možnosti exportu záznamu aktivity do iných aplikácií ako strava, relive, Google fit. Verím že to vyrieši nejaká budúca aktualizácia.

Ďalšia chyba je, že aplikácia nepodporuje žiadnu váhu. Mnoho zákazníkov má smart hodinky či náramok, k tomu váhu v jednej aplikácii – mi fit či Zepp.
Toto snáď opäť vyrieši aktualizácia.

Komu sa ale nechce čakať na rozmary čínskych “expertov”, odporúčam kúpiť o chlp drahšie amazfit gtr2e. Sú to defacto xiaomi watch, ktoré majú navyše offline ovládanie hlasom a pracujú s aplikáciou Zepp, kde môžete mať váhu už teraz.

Petr Mazur
Petr Mazur
1 rok před

Dobrý den líbí se mi tyto hodinky, lze je spojit s GOOGLE FIT?
Děkuji
Petr Mazúr

Adéla
Adéla
9 měsíců před

Prosím pomooooc, nemůžu za boha přijít na to, jak se mění čas 🙁 začínám být trochu nevrlá☝️😂Prosím poraďte mi 🤗

28
0
Napište nám svůj komentář!x