Rozdíly: Redmi Note 11 vs. Realme 9i: čínský souboj ve střední třídě
Máme tu neděli, která je na našem blogu tradičně věnována srovnání dvou produktů. Tentokrát proti sobě postavíme dva nové telefony střední třídy – na jedné straně to bude Redmi Note 11, na straně druhé Realme 9i. V obou případech chystáme podrobné recenze a v tomto článku se zaměříme na porovnání parametrů.

Tentokrát začneme porovnání cen, neboť oba telefony již můžete zakoupit v našich e-shopech. Redmi Note 11 začíná v českém e-shopu na 5 289 korunách, zatímco na Slovensku ho prodáváme od 215 eur. Realme 9i je nepatrně dražší – na XM.cz ho nabízíme za částku od 5 490 korun, zatímco na XM.sk startuje na 223 eurech.
Tělo a obrazovka
Redmi Note 11 je ve srovnání se svým konkurentem drobnější a lehčí – měří 159,9 × 73,9 × 8,1 milimetrů a váží příjemných 179 gramů. V případě Realme 9i jsou rozměry telefonu 164,4 × 75,7 × 8,4 milimetrů a ručička váhy se zastaví na hodnotě 190 gramů. Ve prospěch značky Redmi hovoří i zvýšená odolnost proti kapkám vody a částečkám prachu dle normy IP53.

Oba telefony disponují dvěma hlasitými reproduktory, takže v režimu na šířku produkují stereofonní zvuk. Ve výbavě nechybí 3,5mm konektor pro připojení klasických drátových sluchátek. Čtečka otisků prstů je v obou případech integrována do tlačítka pro zapnutí/vypnutí.
Odlišné rozměry se pochopitelně promítly do velikosti obrazovky. Ta má v případě Redmi úhlopříčku 6,43″ a rozlišení 1080 × 2400 obrazových bodů. Realme nabídne o trochu větší displej s úhlopříčkou 6,6″ a podobným rozlišením 1080 × 2412 obrazových bodů.

Nesmíme ale minout dva parametry, ve kterých vítězí Redmi Note. Tím prvním je AMOLED panel, který poskytne dvakrát vyšší jas a podporu funkce Always-on Display. Realme používá levnější technologii IPS LCD s nižším jasem, navíc nemá ani notifikační LED. Druhým faktorem ve prospěch mobilu Redmi je „značkovější“ odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3, zatímco obrazovku telefonu Realme chrání sklo Dragontrail Pro Glass.
Hardware Redmi Note 11 a Realme 9i
Oba telefony jsou postavené na osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 680 vyráběném 6nm procesem, což by mělo přinést nižší spotřebu elektrické energie. Čtyři výkonná jádra Kryo 265 Gold mají maximum na 2,4 GHz, maximální taktovací frekvence dalších čtyř úsporných jader je 1,9 GHz. Vykreslování náročnější grafiky zajišťuje akcelerátor Adreno 610.

Z hlediska dostupných konfigurací operační a interní paměti jsou na tom oba telefony úplně stejně. Seženete je tedy ve verzích 4 GB + 64 GB, 4 GB + 128 GB, nebo 6 GB + 128 GB. Paměti jsou staršího typu LPDDR4X, interní úložiště je taktéž starší UFS 2.2. Interní paměť lze v obou případech rozšířit o paměťovou kartu microSD, pro kterou je připraven dedikovaný slot.
Fotoaparáty
Z hlediska fotografické výbavy nabídnou oba telefony velmi podobné parametry. V jejich čele je hlavní fotoaparát s rozlišením 50 Mpx, světelností f/,8 a ostřením pomocí fázové detekce scény (PDAF). Mobily s ním zvládnou natáčet video v rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu. Dále na zádech najdeme makro fotoaparát s rozlišením 2 Mpx a světelností f/2,4 a hloubkový snímač s rozlišením 2 Mpx.

Redmi Note 11 má ale na zádech jeden fotoaparát navíc. Konkrétně se jedná o širokoúhlý snímač s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2,2, schopný snímat scénu v záběru 118 stupňů. To se může hodit zejména při focení objektů, od kterých z nějakého důvodu není možné získat dostatečný odstup.

Další rozdíl najdeme v průstřelu obrazovky, kde se skrývá přední fotoaparát. V případě Redmi je umístěn uprostřed horní části displeje, nabídne rozlišení 13 Mpx a světelnost f/2,4. U Realme ho najdeme v levém horním rohu obrazovky a poskytuje vyšší rozlišení 16 Mpx i lepší světelnost f/2,1.
Konektivita Redmi Note 11 a Realme 9i
Oba telefony mají dva sloty na SIM karty formátu nanoSIM a ani jeden však nepodporuje mobilní sítě páté generace (5G) – maximem je v tomto směru 4G (LTE). Shodně podporují bezdrátové sítě Wi-Fi standardů 802.11 a/b/g/n/ac v pásmu 2,4 i 5,0 GHz.

Redmi Note 11 i Realme 9i podporují Bluetooth ve verzi 5.0. Dostupnost NFC v případě Redmi závisí na regionu, zatímco Realme tuto možnost vůbec nepodporuje. V případě Redmi Note je navíc infračervený vysílač, který lze použít k ovládání spotřební elektroniky, což Realme 9i nenabízí. Z hlediska satelitních pozičních systémů podporují oba telefony americké GPS, evropské Galileo, ruský GLONASS a čínské Beidou.

Baterie, nabíjení a systém
Oba telefony mají lithium-polymerovou baterii s kapacitou 5000 mAh, která by měla na jedno nabití bez problémů vydržet dva dni. Shodně podporují pouze nabíjení kabelem výkonem až 33 wattů. Zajímavé ale je, že u Redmi Note 11 výrobce deklaruje plné nabití za 60 minut, zatímco v případě Realme 9i je to o 10 minut déle.
Redmi Note 11 je dostupný ve třech barevných verzích: šedivé (Graphite Gray), bílé (Pearl White) a modré (Star Blue). V případě Realme 9i je na výběr ze dvou barevných variant: černé (Prism Black) a modré (Prism Blue).
Oba telefony přicházejí na trh s Androidem 11, přičemž v obou případech lze předpokládat aktualizaci na nejnovější Android 12. V případě Redmi nad ním běží poměrně hutná nadstavba MIUI ve verzi 13, zatímco Redmi sází na podstatně odlehčenější Realme UI 2.0.
Na závěr zopakujme, že Redmi Note 11 začíná v našem českém e-shopu na 5 289 korunách, zatímco na Slovensku ho prodáváme od 215 eur. Realme 9i je nepatrně dražší – na XM.cz ho nabízíme za částku od 5 490 korun, zatímco na XM.sk startuje na 223 eurech.
Proč si vybrat Redmi Note 11?
- Jelikož má AMOLED displej.
- Neboť má širokoúhlý fotoaparát.
- Protože je trochu levnější.
- Jelikož má deklarovanou odolnost proti vodě a prachu IP53.
- Neboť je menší a lehčí.
- Protože displej chrání odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3.
- Jelikož má infračervený vysílač.
Proč si vybrat Realme 9i?
- Protože má větší obrazovku.
- Jelikož má přední foťák s vyšším rozlišením a lepší světelností.
- Neboť má lehčí grafickou nadstavbu.
Dobrý den,
Děkuji za srovnání těchto základních řad (jsem hodně zvědav na srovnání 11s vs 9pro , popř. těch nejvyšších řad s 5G),
Má to RN 11 opravdu Notifikační LED ?
U obou těchto modelů je podobný sensor? Tedy ten Samsung’s S5KJN1 ?
Psalo se, že 9I by mělo mít nějaký 50Mpx sensor od Sony?
Já vidím krok zpět u nasazeného procesoru, 680 je pomalejší než ta 678 (250 000 vs 281 000), 680 má menší rychlost stahování souborů (omezeno na 390 Mbps – 678 má kolem 600).
Nechápu proč SD680 nemá rychlejší nabíjení než ta SD678 (680 podporuje pouze Quick Charge 3 ), která má Quick Charge 4+.
Příjemný den
Dobrý den,
Redmi Note 11 nemá notifikační LED, pokud vím. Na rozdíl od Realme 9i má ale AMOLED a funkci AoD.
Jaký fotografický snímač má Realme 9i jsem bohužel nikde nedopátral. Ala za denního světla dělá pěkné fotky, nicméně už při zatažené obloze šla kvalita rapidně dolů. Za tímhle bych viděl spíše nějaký levný snímač od Samsungu.
Výhodu Snapdragonu 680 proti 678 vidím ve výrobní technologii (6 nm vs. 11 nm). Je to znát víc, než jsem si uměl představit – s Realme 9i jsem bez problémů dosahoval třídenní výdrže a osmi hodin s rozsvícenou obrazovkou.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
ptal jsem se na diodu, protože jsem to myslím zahlédl ve Vašem článku, divil jsem se že to tam je.
AoD je stejně všude žrout baterky a Widgety jako nic moc.
U obou modelů se píše, že obsahují ten KJN1, což je jako nic moc.
Počkám na srovnání třeba s 9 PRO+ , kde má být IMX od Sony
Dobrý den,
nene, o notifikační LED jsem psal jen u Realme – že ji nemá, což je v jeho případě mínus, protože nemá ani AoD.
Ten Redmi má alespoň AoD, takže nevnímám absenci notifikační LED jako nedostatek.
Přeji hezký den.
Karel Kilián