Samsung ukázal, jak testuje odolnost ohebných telefonů [Video]

Společnost Samsung představila Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 jako první skládací voděodolné smartphony. Včera pak zveřejnila video, na kterém ukazuje, jak tvrdě pracuje na tom, aby telefony opravdu něco vydržely. Na snímku můžeme vidět všechny přísné testy, kterými zařízení procházejí, než se dostanou na trh.

Samsung netestuje jenom panty

Podle oficiální tiskové zprávy musí skládací telefony vydržet 200 000 složení, aniž by se poškodily – to znamená skládat a rozkládat telefon 100x denně po dobu více než pěti let.

Testy v komoře prostředí zajišťují, že telefony budou fungovat i v extrémních povětrnostních podmínkách – v suchu i vlhku, horku i chladu.

Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 procházejí také testy ponoření do vody a rozsáhlými testy pera S Pen. Drobným písmem Samsung ve videu je uvádí, že se nedoporučuje telefon ponořovat do slané mořské vody. Dokonce ani do bazénu kvůli chemikáliím, které se do vody přidávají, aby se udržela čistá. Výrobce tak jasně říká, že není voda jako voda. S tím jak se mění hustota a obsah minerálů či chemikálií, může docházet k nejrůznějším druhům poškození. Zatímco změna hustoty tekutiny může mít vliv na samotné utopení zařízení, minerální látky mohou způsobit usazování a oxidaci i na vnějších částech zařízení. Stejně tak i různá chemie může ovlivnit přístroj nejen zevnitř, ale i navenek. Například nejrůznějšími druhy koroze. Dávejte si tedy na své zařízení pozor i když je voděodolné.

Zdroj: TZ

Samsung a Android 12: Druhá beta přinese barevné motivy podle tapety
Samsung One UI 4

Vzhledem k tomu, že vydání Androidu 12 pro telefony Pixel bylo odloženo, spousta nadšenců sleduje, kdo se o stabilní aktualizaci Číst dál...

Příští vlajková loď Xiaomi dostane OLED displej od Samsungu

Korejská média informují, že Samsung podepsal dohodu s čínskou společností Xiaomi, které bude dodávat 6,01" obrazovky. Dodávky by měly být Číst dál...

Bitva pokračuje! Bude Xiaomi první výrobce s aktualizací na Android 12?

Předevčírem Google vydal finální kód Androidu 12 v AOSP, včera Samsung vydal další veřejnou betu, dnes Xiaomi hlásí vydání stabilní Číst dál...

Xiaomi Mi 11

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu DAxAM Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x