Seznamte se: praktický ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu robotických i tyčových vysavačů. Co když ale potřebujete vysát drobky z klávesnice nebo nanesený nepořádek z auta? Nejen v takovém případě se vám může velice hodit praktický ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini.

Seznamte se: praktický ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini
Seznamte se: praktický ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini

Hned v úvodu začneme cenou, abyste měli představu, v jaké cenové kategorii se toto zařízení pohybuje. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini prodáváme v našem českém e-shopu za 973 Kč a ve slovenském online obchodě stojí 39 eur.

Praktický ruční vysavač

Přístroj se prodává v bílé kartónové krabičce ve tvaru kvádru, na jejíž horní hraně je kromě oranžového loga Mi a šedého nápisu „Mi Vacuum Cleaner Mini“ také vyobrazen. Na bočních stranách jsou pak vyjmenovány některé jeho funkce a vlastnosti.

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini

V balení najdete samotné tělo vysavače, nabíjecí adaptér (s výstupem 5 V a 2 A), kabel (s konektory USB-A a USB-C), dva nástavce (jeden plochý a druhý s kartáčovým zakončením) a nějakou tu dokumentaci. To je v podstatě vše, co můžete k provozu tohoto přístroje potřebovat.

Dva vyměnitelné nástavce
Dva vyměnitelné nástavce

Tělo vysavače má tvar válce, je vyrobené z matného bílého plastu (konkrétně se jedná o akrylonitrilbutadienstyren; ABS) a s rozměry 267 × 55 × 55 milimetrů a hmotností přibližně půl kilogramu příjemně padne do ruky. Horní část tvoří průhledná nádobka na zachycené nečistoty, uvnitř které se nachází jemný kovový filtr a hepa filtr.

Jak Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini funguje?

Ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini má velmi jednoduché ovládání. Na jeho těle najdete jediné tlačítko – jeho stisknutím zapnete vysávání na nižší režim výkonu, dalším stiskem přepnete na vyšší výkon. Třetím stiskem lze vysavač vypnout, a tak pořád dokola. Nad tlačítkem se nachází LED, indikující blikáním bílým světlem nabíjení a oranžovým svitem docházející baterii.

Vysavač má dva režimy výkonu
Vysavač má dva režimy výkonu

Hlavní výhodou tohoto přístroje je snadná přenositelnost. Na rozdíl od klasického vysavače ho nemusíte nikam vláčet, ani hledat zástrčku, do kterého byste ho mohli zapojit. Pohání ho totiž integrovaná baterie s kapacitou 2000 mAh, která vydrží až 30 minut provozu na nižší a 9 minut na vyšší výkon. Zcela vybitou baterii jsme přiloženou nabíječkou nabili na plnou kapacitu za 1 hodinu a 31 minut.

Vydrží až 30 minut provozu
Vydrží až 30 minut provozu

Informaci o výdrži na jedno nabití jsme pochopitelně ověřili vlastním testem. Na jeho základě můžeme potvrdit, že bez zátěže běžel přístroj na vyšší výkon přesně 9 minut a 15 sekund, poté se samovolně vypnul. Lze předpokládat, že při vysávání to bude o něco méně. Při běhu na vysoký výkon se tělo přístroje lehce zahřívá, avšak nejedná se o nic zásadního.

Zkušenosti z praxe

Vysáté nečistoty jsou zachytávány v průhledné nádobce, díky čemuž budete mít průběžný přehled o tom, kdy je nutné ji vyprázdnit. Jedná se o relativně jednoduchý proces: nejprve je nutné posunout přepínač u nádobky směrem dolů, poté ho stisknout a následně odklopit horní část přístroje. Obsah nádobky pak snadno vysypete do odpadkového koše.

Jednoduché vysypávání nádobky
Jednoduché vysypávání nádobky

Jednou za čas je také vhodné vyčistit filtry. V takovém případě stačí pootočit nádobkou a následně za ní zatáhnout, čímž dojde k jejímu oddělení od těla. Pak můžete vytáhnout kovový filtr a následně z něj pomocí kovového očka pootočením vyndat i hepa filtr. Oba lze propláchnout vodou – před vrácením zpět je, pochopitelně, nutné je nechat důkladně vyschnout.

Sledujte nás na Telegramu
Kovový filtr a hepa filtr
Kovový filtr a hepa filtr

Zkusili jsme pomocí vysavače uklidit vnitřní prostory osobního automobilu s textilními koberečky, ve kterých bylo nanošené velké množství zaschlého bláta. Při využití maximálního výkonu se nám povedlo vysát všechny prostory, včetně kufru, na dvě nabití. Výsledek hodnotíme jako velmi uspokojivý, srovnatelný s vysavači dostupnými na čerpacích stanicích.

Kdy se hodí ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini?

Ač je ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini svými rozměry relativně kompaktní, dokáže poskytovat překvapivě vysoký výkon. Jeho bezkartáčový motor je schopen dosahovat až 88 tisíc otáček za minutu a poskytuje tak úctyhodný sací výkon 13 000 Pa. To je dostatečné pro vysátí prachu z hlubin textilních i jiných povrchů.

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini má sací výkon 13 000 Pa
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini má sací výkon 13 000 Pa

Takový přístroj se hodí pro různé situace, pro které je klasický vysavač příliš velký, neohrabaný či nepraktický. Je ideální k úklidu v autě, vysávání drobků ze stolu či nečistot z počítačové klávesnice. Hodí se také k vysávání sedacího nábytku, lůžek, nebo hůře dostupných míst. Jeho velkou výhodou je bateriový pohon, poskytující nezávislost na elektrické síti.

Ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini
Ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini

Na základě vlastních praktických zkušeností, získaných v průběhu dvou měsíců, můžeme ruční vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini doporučit. Zbývá připomenout, že ho prodáváme v našem českém e-shopu za 973 Kč a ve slovenském online obchodě stojí 39 eur.

3 nejlepší témata: zkuste obléknout MIUI do černo-bílé
3 nejlepší témata: zkuste obléknout MIUI do černo-bílé

Máme tu pátek, a to na našem blogu už bezmála čtyři měsíce znamená, že se podíváme na zajímavá grafická témata, Číst dál...

Rozdíly: Redmi Note 11 vs. Redmi Note 10 aneb Vyplatí se upgrade?
Rozdíly: Redmi Note 11 vs. Redmi Note 10 aneb Vyplatí se upgrade?

Tento týden měly velkou premiéru nové telefony řady Redmi Note 11 a poprvé byla prezentována globální varianta nadstavby MIUI ve Číst dál...

Xiaomi eBook Reader je nová čtečka elektronických knih
Xiaomi eBook Reader je nová čtečka elektronických knih

Již koncem minulého týdne se objevily první zvěsti o tom, že Xiaomi chystá představení čtečky elektronických knih s úspornou obrazovkou Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x