Telefon Xiaomi Mi A1 v červené barvě byl představen v Indonésii

Xiaomi Mi A1 je prvním smartphonem této značky, vydaným ve spolupráci s Googlem v rámci projektu Android One. Jako operační systém je v tomto případě místo obvyklého MIUI nainstalován prakticky úplně čistý Android. Cílem této snahy je popularizovat značku Xiaomi a dostat ji i k uživatelům, které dosud odrazovala čínská ROMka. Telefon je k dispozici ve třech barevných variantách: černé (v našem e-shopu za 5674 Kč), zlaté a růžové. Včera přibyla další: v Indonésii byl představen Xiaomi Mi A1 v červené barvě. Konkrétně má zařízení červené tělo, zatímco předek zůstává černý.

Telefon Xiaomi Mi A1 v červené barvě
Telefon Xiaomi Mi A1 v červené barvě

Xiaomi Mi A1 v červené barvě

Nejednalo se o velké překvapení, neboť nedlouho předtím byl v Číně představen červený model Mi 5X. Xiaomi Mi 5X je přitom identickým zařízením, které se liší jen tím, že jde o „čistokrevné Xiaomi“, včetně MIUI. Z hlediska technických parametrů nedošlo u novinky k žádným zásadním změnám.

Xiaomi Mi A1 má displej s úhlopříčkou 5,5″ a rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (FullHD). Jeho srdcem je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, kterému sekundují 4 GB operační paměti. Pro aplikace a data je připraveno 64GB interní úložiště, které lze rozšířit paměťovou kartou microSD s kapacitou až 128 GB. Své příznivce si Mi A1 může získat také duálním fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx a dvojnásobným optickým zoomem či baterií s kapacitou 3080 mAh.

Operačním systémem je Android 7.1.2 Nougat, nicméně v dohledné době by se majitelé tohoto telefonu měli dočkat aktualizace na Android 8 Oreo. V současnosti již probíhá neveřejné beta testování osmé generace Androidu.

Cena telefonu Xiaomi Mi A1 v červené barvě je 3 099 000 indonéských rupií, což je v přepočtu asi 5000 Kč. Aktuálně je určen výhradně pro indonéský trh. Kdy se smartphone v této barvě objeví na jiných trzích (a zda vůbec) není v tuto chvíli známo.

Líbí se vám Xiaomi Mi A1 v červené barvě?

Zdroje: xiaominews.su, gizchina.com, gizmochina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.