Jak fotí Xiaomi Redmi 5 Plus? Přesvědčte se sami!

Telefony Xiaomi v minulosti rozhodně nepatřily k těm, které by zákazníky lákaly na špičkový fotoaparát. To se však v poslední době radikálně mění a například Mi Note 3 překonal v tomto směru i zavedenou konkurenci, když se dostal do „horní desítky“ v DxOMarku. Celkem logicky lze předpokládat, že lepší fotky pořídíte dražšími modely, které mají lepší fotografické čipy. Jak jsou na tom levnější zařízení? To můžete posoudit sami na ukázkách fotek, pořízených nedávno představeným telefonem střední třídy Xiaomi Redmi 5 Plus.

Připomeňme, že telefon Xiaomi Redmi 5 Plus má na zadní straně fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a světelností f/2,2. S pořizováním obrázků pomáhá ostření na principu fázové detekce, režim HDR a dvoutónový LED blesk. Telefon zvládá natáčet videa s rozlišením 1080p při třiceti snímcích za sekundu. Přední foťák má rozlišení 5 MPx a taktéž dokáže nahrávat videa v rozlišení 1080p.

Telefon Xiaomi Redmi 5 Plus
Telefon Xiaomi Redmi 5 Plus

Doplňme, že tento model přišel na trh s 5,99″ displejem s poměrem stran 18: 9 a rozlišením 1080 x 2160 obrazových bodů. Srdcem je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, který může pracovat na maximální frekvenci 2 GHz. Telefon je k dispozici ve dvou variantách: se 3 GB RAM a 32GB úložištěm a se 4 GB RAM a 64GB úložištěm.

Jak fotí Xiaomi Redmi 5 Plus?

Pojďme se nyní podívat na samotnou kvalitu pořízených fotografií. Snímky pořízené za dobrých světelných podmínek vykazují docela hezkou úroveň detailů a také solidní přesnost podání barev. U obrázků s nízkým osvětlením (vnitřní i noční) se však zřetelně zvyšuje úroveň šumu a dochází ke ztrátě detailů. Není to sice něco, co by bylo pro telefon v tomto cenovém rozpětí nepřijatelné, ale rozhodně jsme daleko od telefonů s nejlepšími fotoaparáty.

Celkově se dá konstatovat, že Xiaomi Redmi 5 Plus dokáže (za dobrých podmínek) udělat hezké fotky. Zjevně ale nejde o telefon, u kterého by focení bylo jednou z hlavních vyzdvihovaných vlastností. Pokud vám tedy záleží na kvalitě fotek, a nechcete sahat hluboko do peněženky, pak stojí za úvahu spíše Xiaomi Mi A1, který v našem e-shopu pořídíte za 5 671 Kč. Závěrem ale můžeme konstatovat, že Xiaomi produkuje mobilní telefony s více než slušnými vlastnostmi za velmi konkurenceschopné ceny.

Jak se vám líbí fotky z Xiaomi Redmi 5 Plus?

Zdroje: gizmochina.com, xiaomitoday.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.