Telefon Xiaomi Mi Mix 4 letos nepřijde, potvrdil manažer propagace

Když Xiaomi chystalo na 24. září tiskovou konferenci, očekávalo se, že představí také Xiaomi Mi Mix 4. Později prosákly zvěsti, že novinka ponese označení „Alpha“. Stále však platil předpoklad, že půjde o čtvrtou generaci modelové řady Mi Mix. To se nakonec nestalo.

Představený Mi Mix Alpha je „koncepčním telefonem“, tedy spíše ukázkou technologií, která bude prodávána pouze v omezeném množství za vysokou cenu. Záhy se vyrojily spekulace, že nástupce modelu Mi Mix 3, který v našem e-shopu nabízíme za 9890 Kč, bude představen v dohledné době.

Není kam spěchat?

Xiaomi Mi Mix 3 byl představen 25. října loňského roku, což by znamenalo, že při obvyklém ročním aktualizačním cyklu by další generace měla přijít již tento měsíc. To se předpokládalo zejména poté, co bylo zřejmé, že Mi Mix Alpha není nástupnickým modelem.

Čekalo se, že Mi Mix 4 převezme některé rysy od Mi Mix Alpha. Nejčastěji se mluvilo o tom, že by měl být vybaven 108Mpx fotoaparátem s novým snímačem Samsung ISOCELL Bright HMX. Jak je u této modelové řady zvykem, očekávaly se také minimalistické rámečky kolem obrazovky a nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 855+.

Dá se říci, že modelová řada Mi Mix slouží k demonstraci nových technologií. V těchto chytrých telefonech firma nejprve implementovala displej bez rámečků. Dosavadním pomyslným vrcholem je Mi Mix 3 s předním fotoaparátem ve výsuvném mechanismu.

Mi Mix 4 letos nebude

Manažer pro propagaci značky Xiaomi Edward Bishop však prostřednictvím příspěvku na čínské sociální síti Weibo potvrdil, že v letošním roce nebudou představeny žádné další chytré telefony modelové řady Mi Mix. Do konce roku se výrobce hodlá zaměřit na uvolnění omezeného počtu zařízení Mi Mix Alpha.

Telefon Xiaomi Mi Mix 4 letos nepřijde, potvrdil manažer propagace
Telefon Xiaomi Mi Mix 4 letos nepřijde, potvrdil manažer propagace

V průběhu října sice hodlá čínský gigant představit nějakou novinku pro segment chytrých telefonů. Ta však ta bude součástí nové série Mi CC. Zvěsti o telefonu Xiaomi Mi Mix 4, který měl nabídnout až 16 GB operační paměti, se tak nyní jeví jako nepodložené.

Co říkáte na fakt, že se letos nedočkáme Xiaomi Mi Mix 4?

Zdroje: gizmochina.com, portaltele.com.ua, hi-tech.mail.ru, gsmarena.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.