Xiaomi Mi Mix Alpha podruhé: podívejte se na oficiální obrázky

Před týdnem byl na tiskové konferenci v Pekingu představen koncept telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha. Dnes se k tomuto neobvyklému zařízení vracíme, a kromě dalších informací přinášíme i oficiální obrázky poskytnuté výrobcem.

Před týdnem byl představen koncept telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha
Před týdnem byl představen koncept telefonu Xiaomi Mi Mix Alpha

Ač se původně očekávalo, že Alpha bude nástupce telefonu Mi Mix 3, který v našem e-shopu prodáváme za 9 950 korun, opak je pravdou. Alpha je pouze konceptem, který se bude prodávat v omezeném počtu kusů. V průběhu října by měl být představen Xiaomi Mi Mix 4.

Alpha je pouze konceptem
Alpha je pouze konceptem

Druhý pohled na Xiaomi Mi Mix Alpha

Alpha je jednoznačně nejunikátnějším mobilem, jaký kdy čínský výrobce představil. Dovolíme si tvrdit, že je to v současnosti nejrevolučnější smartphone, kterým se Xiaomi staví do role průkopníka nových technologií v oblasti designu.

Nejmarkantnějším znakem je obrazovka, která doslova „obtáčí“ či „obaluje“ zařízení ze všech stran. Kromě proužku na zadní straně, kam výrobce umístil fotoaparáty, ji najdete vpředu, vzadu i na dvou delších hranách. Xiaomi toto provedení označuje jako „Surround Display“.

Nejmarkantnějším znakem je obrazovka
Nejmarkantnějším znakem je obrazovka

Nad a pod obrazovkou jsou extrémně tenké rámečky, takže se v podstatě dá říci, že celé tělo tohoto modelu je tvořeno zobrazovací jednotkou. Čínský gigant si dal záležet i na materiálech a pro výrobu použil titan (rám), sklo, keramiku (proužek na zadní straně) a „safírové sklo“ (objektivy foťáků).

Nad a pod obrazovkou jsou extrémně tenké rámečky
Nad a pod obrazovkou jsou extrémně tenké rámečky

Telefon, který nelze přehlédnout

Xiaomi Mi Mix Alpha bude vyráběn v omezené sérií, což se spolu s drahými materiály pochopitelně muselo promítnout do ceny. Telefon má na čínském trhu stát 19 999 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 66 400 Kč. Pokud připočteme DPH, dostaneme se nad 80 tisíc korun, takže jestli se tento model objeví na českém trhu, očekávali bychom cenovku kolem 90 000 Kč.

Očekáváme cenovku kolem 90 000 Kč
Očekáváme cenovku kolem 90 000 Kč

Z hlediska hardwarových parametrů má tento mobil OLED obrazovku s rozlišením 2088 × 2250 obrazových bodů. Zmínit musíme i 12 GB operační paměti a interní úložiště UFS 3.0 s kapacitou 512 GB bez možnosti rozšíření paměťovými kartami. Srdcem je nejnovější osmijádrový procesor od Qualcommu – Snapdragon 855+.

Srdcem je nejnovější osmijádrový procesor od Qualcommu - Snapdragon 855
Srdcem je nejnovější osmijádrový procesor od Qualcommu – Snapdragon 855

Energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 4050 mAh, který lze dobíjet pomocí rychlého 40W dobíjení. S ohledem na velikost obrazovky neočekáváme výdrž na jedno nabití delší než jeden den. Operačním systémem je MIUI 11, postavená na Androidu 10.

Telefon má fotoaparát s rozlišením 108 Mpx
Telefon má fotoaparát s rozlišením 108 Mpx

Dalším výkřikem posledních technologií je hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx, o kterém jsme psali již na začátku srpna. Kromě něj je k pořizování fotek připraven 12Mpx foťák s teleobjektivem a 20Mpx širokoúhlý fotoaparát. Telefon nemá přední foťák – díky obrazovce na zadní straně lze k pořizování selfies a videohovorům použít zadní fotoaparáty.

Oficiální videa Xiaomi Mi Mix Alpha

Na závěr jsme pro vás připravili několik oficiálních videí s touto žhavou novinkou

Co říkáte na Xiaomi Mi Mix Alpha?

Zdroj: androidheadlines.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.