Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na Android 9 Pie

U většiny výrobců platí, že úplně nejlevnější telefony v jejich portfoliu dostávají pouze malé opravné aktualizace. Důvod je prostý: z nízké ceny jde na další vývoj softwaru jen malá finanční částka. Neplatí to ale vždy, jak ukazují telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A, které právě dostávají update na MIUI 10 s Androidem 9 Pie.

Oba uvedené modely již mají své letošní nástupce, nicméně stále je můžete pořídit v našem e-shopu. Výkonnější Xiaomi Redmi 6 u nás v nejlevnější variantě přijde na 3003 Kč, méně výkonný Redmi 6A pak začíná na 1962 korunách.

Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A s MIUI 10

V loňském roce se objevilo několik seznamů telefonů, které by měly dostat aktualizaci na MIUI 10. Na červnovém byl původně pouze Redmi 6, v říjnu už se objevil dokonce i Redmi 6A. Z hlediska očekávaného updatu na Android 9 Pie to však vypadalo podstatně hůř.

V dubnu jsme se od Xiaomi dozvěděli, že zařízení, jako jsou Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6A, zřejmě nedostanou aktualizaci na Android 9 Pie. Firma však evidentně později změnila názor a začala nabírat beta testery aktualizace pro obě zařízení. Poté více než měsíc trvajícím uzavřeném testování konečně nyní vychází globální aktualizace pro uvedené modely.

Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na Android 9 Pie
Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na Android 9 Pie

Vydání updatu je vítaným krokem vpřed. Oba mobily byly totiž představeny v červnu roku 2018 a po zahájení prodejů měly MIUI ve verzi 9.1, postavenou na Androidu 8.1 Oreo. Později dostaly aktualizaci na MIUI 10, avšak stále jen s Androidem 8.1 Oreo.

Android 9 Pie přichází

Nejnovější aktualizace pro telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A přináší opět nadstavbu MIUI 10 (ostatně novější verze ještě není k dispozici), avšak postavenou na Androidu 9 Pie. Aktualizační balíček je velký 1,3 GB a verze softwaru po instalaci je 10.4.1.0.PCBMIXM. Její součástí jsou i červencové bezpečnostní záplaty.

Z vizuálního hlediska se toho po updatu mnoho nezmění – ostatně pořád jde o MIUI 10, kterou oba telefony již mají k dispozici. Z novinek jmenujme například podporu tmavého grafického režimu nebo přidání možnosti odemykat telefon obličejem.

Aktualizace už je šířena formou OTA („Over the Air“ neboli vzduchem), nicméně tradičně je uvolňována postupně, v několika etapách, takže může trvat až několik týdnů, než se dostane na váš telefon. Zkusit její dostupnost můžete v Nastavení-O telefonu-Aktualizace systému-Zkontrolovat aktualizace.

Spolu s aktualizací společnost Xiaomi také vydala na svém Githubu aktualizované zdrojové kódy kernelu pro obě zařízení. To by mělo pomoci při vývoji kernelů a vytváření alternativních ROMek, založených na Androidu 9 Pie.

Co říkáte na to, že Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na MIUI 10 a Android 9 Pie?

Zdroj: xda-developers.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.