Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na Android 9 Pie

U většiny výrobců platí, že úplně nejlevnější telefony v jejich portfoliu dostávají pouze malé opravné aktualizace. Důvod je prostý: z nízké ceny jde na další vývoj softwaru jen malá finanční částka. Neplatí to ale vždy, jak ukazují telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A, které právě dostávají update na MIUI 10 s Androidem 9 Pie.

Oba uvedené modely již mají své letošní nástupce, nicméně stále je můžete pořídit v našem e-shopu. Výkonnější Xiaomi Redmi 6 u nás v nejlevnější variantě přijde na 3003 Kč, méně výkonný Redmi 6A pak začíná na 1962 korunách.

Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A s MIUI 10

V loňském roce se objevilo několik seznamů telefonů, které by měly dostat aktualizaci na MIUI 10. Na červnovém byl původně pouze Redmi 6, v říjnu už se objevil dokonce i Redmi 6A. Z hlediska očekávaného updatu na Android 9 Pie to však vypadalo podstatně hůř.

V dubnu jsme se od Xiaomi dozvěděli, že zařízení, jako jsou Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6A, zřejmě nedostanou aktualizaci na Android 9 Pie. Firma však evidentně později změnila názor a začala nabírat beta testery aktualizace pro obě zařízení. Poté více než měsíc trvajícím uzavřeném testování konečně nyní vychází globální aktualizace pro uvedené modely.

Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na Android 9 Pie
Telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na Android 9 Pie

Vydání updatu je vítaným krokem vpřed. Oba mobily byly totiž představeny v červnu roku 2018 a po zahájení prodejů měly MIUI ve verzi 9.1, postavenou na Androidu 8.1 Oreo. Později dostaly aktualizaci na MIUI 10, avšak stále jen s Androidem 8.1 Oreo.

Android 9 Pie přichází

Nejnovější aktualizace pro telefony Xiaomi Redmi 6 a 6A přináší opět nadstavbu MIUI 10 (ostatně novější verze ještě není k dispozici), avšak postavenou na Androidu 9 Pie. Aktualizační balíček je velký 1,3 GB a verze softwaru po instalaci je 10.4.1.0.PCBMIXM. Její součástí jsou i červencové bezpečnostní záplaty.

Z vizuálního hlediska se toho po updatu mnoho nezmění – ostatně pořád jde o MIUI 10, kterou oba telefony již mají k dispozici. Z novinek jmenujme například podporu tmavého grafického režimu nebo přidání možnosti odemykat telefon obličejem.

Aktualizace už je šířena formou OTA („Over the Air“ neboli vzduchem), nicméně tradičně je uvolňována postupně, v několika etapách, takže může trvat až několik týdnů, než se dostane na váš telefon. Zkusit její dostupnost můžete v Nastavení-O telefonu-Aktualizace systému-Zkontrolovat aktualizace.

Spolu s aktualizací společnost Xiaomi také vydala na svém Githubu aktualizované zdrojové kódy kernelu pro obě zařízení. To by mělo pomoci při vývoji kernelů a vytváření alternativních ROMek, založených na Androidu 9 Pie.

Co říkáte na to, že Xiaomi Redmi 6 a 6A dostávají update na MIUI 10 a Android 9 Pie?

Xiaomi Mi Band 6

Zdroj: xda-developers.com.

Xiaomi představilo novinky své nejlevnější řady: Redmi 6 a Redmi 6A

Již minulý týden čínský gigant avizoval, že v úterý 12. června představí novinku své nejlevnější modelové řady: Xiaomi Redmi 6. Číst dál...

Poco F1 dostane aktualizaci na Android 9 Pie a za rok i na Android 10 Q

Xiaomi je všeobecně známo poměrně dlouhou dobou podpory svých starších zařízení (viz například 41 telefonů Xiaomi, které dostaly či dostanou Číst dál...

Telefon Xiaomi Redmi 6 bude představen až 12. června

Včera společnost Xiaomi na čínské sociální síti Weibo tvrdila, že dnes oznámí něco nového. Téměř všichni čekali, že si svou Číst dál...

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní
Anonymní
1 rok před

A kdy@?

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Uz mam cca 14 dni.

Dodo
Dodo
1 rok před

Stále nič a to je 12.09.2019

Dodo
Dodo
1 rok před

Nebude lepšie keď si zmením „lokalizáciu“? Obnoviť telefón do továrenského nastavenia a potom všetko nanovo inštalovať …. do sa mi teda veľmi nechce 😉 lebo nemám žiadne problémy s telefonónom

Jiří
Jiří
1 rok před

me osobne pro Redmi 6A přišla dnes

Tom
Tom
1 rok před

No, to je sice pěkné, ale aktualizace se stáhne, začne se aktualizovat, proběhnou asi 2% a hodí to chybu, že soubor s aktualizací je porušen. Setkal jste už někdo s tímto problémem na Redmi 6A?

Martin Janoušek
Martin Janoušek
1 rok před

Jsou nějaké větší zkušenosti se zmiňovaným updatem? Myslím tím třeba zda hrozí úbytek funkcí, zpomalení apod….
Díky!

Mirek
Mirek
1 rok před

Mám redmi 6 a po aktualizaci se ozve konečně zvuk i při poslané fotografii. Předtím to nechodilo. Horší je to s kalendářem, tam upomínka někdy zapípá včas, někdy ale i hodinu nebo dvě po vypršení události. Automatický jas nyní chodí daleko hůř než předtím. Kolikrát se sníží natolik,že není skoro nic vidět. Vybíjení baterie nastejno s Androidem 8 i 9. Takže něco lepší,něco horší.

Mirek
Mirek
1 rok před

Ten zvuk u foto jsem myslel přes Whatsapp

Mirek
Mirek
1 rok před

Děkuji za tip, vyzkouším to. Ještě najít nějaký šikovný program na kompletní zálohu telefonu,ať o něco nepřijdu 🙂

19
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x