3 (ne)známé produkty Xiaomi: hodinky pro děti, tiskárna a sluchátka

Máme tu pátek a před námi je horký letní víkend. To mimo jiné znamená, že tu máme 101. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme produkty značky Xiaomi. Dnes to budou samé novinky: chytré hodinky pro děti, černobílá kapesní tiskárna a bezdrátová sluchátka s funkcí potlačení okolního hluku.

Xiaomi Mi Bunny Watch 3C – chytré hodinky pro děti

Xiaomi má ve svém portfoliu řadu chytrých hodinek, počínaje nejlevnějšími Mi Bip (v našem e-shopu za 1590 Kč) a konče například sportovně laděnými Amazfit 2 Stratos (v našem e-shopu za 4055 Kč). Ale co děti? Ne, nebudeme se ptát, jestli si mají kde hrát, ale na to, jaké hodinky jsou určeny pro ně.

Chytré hodinky Xiaomi Mi Bunny Watch míří na nejmenší uživatele, ale i jejich rodiče. Disponují řadou působivých funkcí, které pomohou vašemu dítěti zůstat v bezpečí a udržovat ho v kondici. Kromě nízké úrovně vydávaného záření zaujmou například dedikovaným tlačítkem pro tísňová volání nebo odolností proti vodě dle standardu IPX7.

Xiaomi Mi Bunny Watch 3C - chytré hodinky pro děti
Xiaomi Mi Bunny Watch 3C – chytré hodinky pro děti

Hodinky jsou vybaveny AMOLED obrazovkou s rozlišením 240 × 240 obrazových bodů a pozorovacími úhly 160 stupňů. Obrazovku kryje odolné 2,5D sklo Corning Gorilla Glass s olejofobní vrstvou, která má zabránit zachytávání otisků prstů.

Po pravé straně mají dvě tlačítka. Horní slouží k telefonování nebo přijímání telefonních hovorů, druhým tlačítkem se rozsvěcí a případně zhasíná obrazovka. Kromě toho je možné ho použít také pro účely tísňového volání. Hodinky jsou pro tyto účely vybaveny mikrofonem, situovaným pod displejem.

Součástí je také fotoaparát s rozlišením 2 Mpx, který slouží především jako HD kamera pro videohovory. Má širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 84,8 stupňů a světelností f/2,4. Kromě toho hodinky zahrnují schopnost učení umělé inteligence a nástroje pro výuku dětí předškolního a školního věku.

Chytré hodinky pro děti Xiaomi Mi Bunny Watch 3C
Chytré hodinky pro děti Xiaomi Mi Bunny Watch 3C

Řemínek hodinek Xiaomi Mi Bunny se zcela liší od řemínků jiných chytrých hodinek pro děti, které najdete na trhu. K jeho nastavení totiž budete muset použít šroubovák. Samotný řemínek je však pohodlný a měkký, ideální pro jemnou dětskou pokožku.

Telefonování i vodeohovory

Kvůli podpoře telefonních hovorů je zařízení pochopitelně vybaveno slotem pro SIM kartu. Kvalita hovoru je podle prvních recenzí velmi dobrá a z hlediska datových přenosů lze počítat s podporou 4G sítí. V hodinkách je celá řada aplikací, které rozšiřují jejich schopnosti a funkce. Některé věci je vhodné nastavit ještě před předáním hodinek dítěti, což vám může pomoci zajistit jeho bezpečí.

Chytré hodinky pro děti Xiaomi
Chytré hodinky pro děti Xiaomi

Nechybí ani funkce určování polohy, založená na pěti technologiích: sledování okolních Wi-Fi sítí a základnových stanic mobilní sítě, družicových systémech GPS a Glonass a G-senzoru. Zařízení je tak schopné přesně určovat svou pozici.

Hodinky lze propojit s aplikací pro chytré telefony. Tu budete moci používat, abyste převzali kontrolu nad funkcemi zařízení. Můžete například sledovat pozici své ratolesti, takže nehrozí, že by se vám dítě ztratilo nebo někam zatoulalo. Na jedno nabití vydrží Xiaomi Mi Bunny Watch díky baterii s kapacitou 780 mAh při normálním použití až 4 dny a 7 dní v pohotovostním režimu

Hodinky budou k dispozici v modré a růžové barvě v čínských obchodech Mi Mall, Tmall, Jingdong a Suning. Doporučená maloobchodní cena je stanovena na 398 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1300 českých korun.

Xiaomi Youdao Memobird G4 – kapesní tiskárna

Druhým produktem dnešního dílu je kapesní tiskárna Xiaomi Youdao Memobird G4. Vejde se do kapsy a používá metodu termálního tisku – z hlediska principu fungování tedy nejde o sublimaci tuhých barviv, ale pouze o zahřívání pásky. Uživatelé mohou počítat s černobílým tiskem s rozlišením 306 dpi.

Xiaomi Youdao Memobird G4
Xiaomi Youdao Memobird G4

Tiskárny Memobird jsou poměrně populární: s jejich pomocí můžete tisknout různé materiály od poznámek, nákupních seznamů a receptů, až po fotografie a generované QR kódy (například pro fyzický přenos hlasových zpráv).

K dispozici bude nejen bílý, ale i barevný papír v několika barvách. Značková třívrstvá páska je chráněna před vyblednutím na slunci a při vysokých teplotách, odolná proti vodě a mastnotě. Dle tvrzení výrobce vydrží výtisky čitelné až 25 let.

Xiaomi Youdao Memobird G4 - kapesní tiskárna
Xiaomi Youdao Memobird G4 – kapesní tiskárna

Tiskárna se připojuje k chytrému telefonu přes Bluetooth. Ve čtvrté generaci se Memobird zaměřuje na vzdělávání, takže doprovodná aplikace proto obsahuje databázi s různými cvičeními od základní po střední školu. Za sekundu můžete získat nejen odpověď, ale také postup, který objasňuje proces řešení.

Kapesní tiskárna Xiaomi Youdao Memobird G4 měří 86,8 × 79,3 × 39 milimetrů a váží pouhých 165 gramů. Lithiová baterie s kapacitou 900 mAh zajišťuje provoz po dobu až dvou hodin. Na jedno nabití tedy dokáže potisknout až osm pásek.

Kapesní tiskárna Xiaomi Youdao Memobird G4
Kapesní tiskárna Xiaomi Youdao Memobird G4

Zařízení je zatím k dispozici pouze v Číně v rámci crowdfundingové platformy Youpin. Jeho cena je stanovena na 299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 980 korun. Zda bude tento výrobek dostupný i na globálním trhu není v tuto chvíli známo.

Xiaomi Mi Noise Reduction Collar Headset – sluchátka s potlačením hluku

Do třetice všeho dobrého tu máme další novinku právě uplynulého týdne. Jedná se o bezdrátová špuntová sluchátka s aktivním potlačením hluku Xiaomi Mi Noise Reduction Collar Headset. Díky nim si můžete vychutnat svou oblíbenou hudbu i když například jedete metrem nebo letíte letadlem.

Čím jsou tato sluchátka zajímavá, je hybridní potlačení šumu, které kombinuje jak aktivní, tak pasivní technologii potlačování okolního hluku. Výsledkem je lepší potlačení šumu a výrazně menší spotřeba energie.

Sluchátka mají dva režimy potlačování hluku, které jsou vhodné pro různé situace. Slabší mód dovoluje průnik některých zvuků z okolí. Silnější režim filtruje tak, že vás prakticky „odřízne od okolního světa“ a je vhodný pro použití v hlučném prostředí.

Servis XM.cz
Sluchátka s potlačením hluku
Sluchátka s potlačením hluku

Pokud jde o hardware, sluchátka využívají pohyblivou cívku o průměru 13,6 mm a pohyblivou železnou akustickou architekturu. Díky dynamické jednotce vyniknou nízké frekvence a účinně se zvyšuje dynamický výkon při zachování kvality zvuku.

Sluchátka komunikují přes protokol Bluetooth 5.0, který má vyšší přenosovou rychlost, větší odolnost proti rušení, stabilnější signál a nižší spotřebu energie. Kromě toho podporují také technologii Sony LDAC Bluetooth.

Xiaomi Mi Noise Reduction Collar Headset
Xiaomi Mi Noise Reduction Collar Headset

Přes 20 hodin poslechu

U bezdrátových sluchátek je jedním z důležitých parametrů jejich výdrž na jedno nabití. Ta je v případě Xiaomi Bluetooth Collar opravdu nadprůměrná – díky nové generaci čipů s nízkou spotřebou zvládnou nepřetržité přehrávání hudby po dobu více než 20 hodin. V případě zapnutých funkcí potlačování hluku vydrží na jedno nabití 15 hodin.

Kromě rušení hluku, kvality zvuku a výdrže baterie je také velmi důležitým kritériem pohodlí. Náhlavní souprava je vyrobena z měkké pryže a kovu. Zakřivená límcová část používá jako materiál měkkou gumu, ohleduplnou k pokožce. Ovládací tlačítka jsou umístěna na špičce límcové části.

Xiaomi Mi Noise Reduction Collar Headset
Xiaomi Mi Noise Reduction Collar Headset

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi Noise Reduction Collar Headset jsou nyní k dispozici na Youpinu s crowdfundingovou cenou 439 čínských jüanů (cca 1430 Kč). Poté budou prodávána za doporučenou maloobchodní cenou 499 čínských jüanů (asi 1630 Kč).

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: projektor, počítačové brýle a fritéza
3 (ne)známé produkty Xiaomi: projektor, počítačové brýle a fritéza

Již podesáté vám letos budeme představovat zajímavé produkty Xiaomi a přidružených značek. Tentokrát se podíváme na úplně nový projektor, velmi Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, USB-C kabel a klimatizace
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, USB-C kabel a klimatizace

Máme tu poslední únorový pátek, a jak je na našem blogu zvykem, budeme se věnovat zajímavým produktům Xiaomi. Dnes to Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: klimatizace, krční masážní přístroj a pračka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: klimatizace, krční masážní přístroj a pračka

Máme tu první květnový pátek a s ním také 184. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám týden, co týden představujeme Číst dál...

Servis XM.cz
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Alois Nepereny
1 rok před

Velmi zajimave, technicka jde dopredu kazdym dnem

L.D.
L.D.
1 rok před

Dobrý den, mám vážný zájem o Xiaomi Mi Bunny Watch, budete je mít v nabídce?

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x