3 (ne)známé produkty Xiaomi: myš, sterilizátor a přístroj proti štípancům

Máme tu pátek a s ním i 98. pokračování našeho pravidelného seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Dnes vám představíme novou bezdrátovou myš, sterilizátor jídelních hůlek a příborů, a nakonec prostředek proti komářím štípancům.

Xiaomi MIIIW Wireless Dual Mouse S500 – myš

Dnešní díl zahájíme produktem, který pravděpodobně při čtení těchto řádků držíte ve své ruce – tedy počítačovou myší. Xiaomi MIIIW Wireless Dual Mouse S500 je novinka značky MIIIW, která se specializuje na počítačové periferie.

Xiaomi MIIIW Wireless Dual Mouse S500
Xiaomi MIIIW Wireless Dual Mouse S500

Myš Wireless Dual Mouse S500 je, jak avizuje už název, bezdrátová a pro komunikaci s počítačem používá moderní protokol Bluetooth 5.0 BLE. Jeho výhodou je velký dosah, vysoká kvalita přenosu a nízká spotřeba elektrické energie. Dalším lákadlem může být schopnost pracovat údajně na téměř jakémkoli povrchu.

Myš Xiaomi MIIIW Wireless Dual Mouse S500
Myš Xiaomi MIIIW Wireless Dual Mouse S500

Novinka přichází jako levná alternativa pro ty, kteří vyžadují bezdrátovou myš s nízkou spotřebou energie a kompaktním designem. Tělo je vyrobeno z termoplastického polyuretanu (TPU) a celá myš váží jen 115 gramů. Díky tvaru bude na této myši spočívat v uvolněné poloze prakticky jakýkoliv typ ruky.

Dobře padne do jakékoli dlaně
Dobře padne do jakékoli dlaně

Z ovládacích prvků je připraveno jedno kolečko, vyrobené z hliníku, pohybující se nahoru a dolů, vlevo a vpravo. Po obou jeho stranách najdeme hlavní tlačítka, která nabízejí dlouhou životnost až 20 milionů stisknutí. Další dvě „rolovací“ tlačítka se nacházejí na boku myši. Nejvýznamnější funkcí je možnost přepínání mezi dvěma zařízeními, k čemuž slouží tlačítko pod rolovacím kolečkem.

Nová myš od Xiaomi
Nová myš od Xiaomi

Myš Xiaomi MIIIW Wireless Dual Mouse S500 je napájena dvěma mikrotužkovými bateriemi (AAA; jsou součástí balení), které by měly zajistit dostatečně dlouhou životnost. Pro komunikaci s počítačem je nutné připojit do portu USB miniaturní dongle.

Myš pohánějí dvě AAA baterie
Myš pohánějí dvě AAA baterie

Jak je obvyklé u tohoto typu výrobků, byl zatím uveden na trh pouze v Číně prostřednictvím crowdfundingové platformy Youpin. Myš je zde nabízena za cenu 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 660 Kč. Uvidíme, zda a za jakou cenu se po zahájení distribuce objeví i na dalších serverech.

Xiaomi Chopstick Sterilizer – sterilizátor hůlek

Další gadget zaujme milovníky asijské kuchyně a možná i provozovatele restaurací, ve kterých hosté používají jídelní hůlky. Xiaomi Chopstick Sterilizer je sterilizátor jídelních hůlek, které se používají jako příbor v mnoha asijských zemích včetně Číny, Japonska, Korea, Tchaj-wanu a Vietnamu.

Xiaomi Chopstick Sterilizer - sterilizátor hůlek
Xiaomi Chopstick Sterilizer – sterilizátor hůlek

Hůlky se vyrábějí z různých materiálů, počínaje dřevem, přes plast, bambus, stříbro, až po zlato. Jedním ze základních předpokladů spokojeného strávníka je pochopitelně jejich dokonalá čistota – a právě tu můžete zajistit pomocí tohoto sterilizátoru.

Sterilizátor hůlek Xiaomi Chopstick Sterilizer
Sterilizátor hůlek Xiaomi Chopstick Sterilizer

Jeho cílem je umožnit opakované použití hůlek, které se tak nemusejí vyhazovat a používat jako jednorázové nádobí. Rozměry přístroje jsou 244 × 87 × 68 milimetrů, povrch zařízení je proveden z bílého a z hlediska designu působí minimalistickým dojmem.

Sterilizátor hůlek
Sterilizátor hůlek

Sterilizátor používá k dezinfekci ultrafialové záření a chlubí se 98% účinností proti nejčastějším bakteriím, které se nacházejí v tomto typu potravinářského nádobí, jako jsou ecoli, staphylococcus a další.

Sterilizátor lze instalovat na zeď

Uvnitř je prostor pro uložení 20 hůlek. Poradí si s jakýmkoli materiálem – od dřeva, přes plast, až po všechny druhy kovu. Vnitřní prostor je dostatečně velký, takže ho můžete použít i ke sterilizaci jiných příborů, jako jsou nože, vidličky a lžíce. Stačí jen vložit nádobí, zavřít dvířka a nastavit teplotu.

Také Xiaomi Chopstick Sterilizer je zatím k dostání jen na crowdfundingové platformě Youpin za cenu 99 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 330 českých korun. Předpokládáme, že se časem objeví i na dalších webech.

Xiaomi Mijia Anti-Itch – prostředek proti komářím štípancům

Do třetice všeho dobrého tu máme produkt, který v tomto období určitě oceníte. Xiaomi má ve svém portfoliu řadu lapačů a odpuzovačů komárů – ty je však možné používat pouze v rámci domácnosti. Xiaomi Mijia Anti-Itch řeší situaci, kdy vás tento obtížný hmyz píchne.

Xiaomi Mijia Anti-Itch

Plastový kolíček z ABS plastu je dlouhý deset centimetrů (přesné rozměry jsou 95 × 26 × 17 mm) a váží jen 40 gramů, takže ho můžete pohodlně nosit při sobě. Je napájen dvěma tužkovými bateriemi, které stačí na 200 aplikací. Zapíná se tlačítkem na boku, po jeho stisku se rozsvítí zelená LED a konec zařízení se zahřeje na 49 stupňů Celsia.

Prostředek proti komářím štípancům

Právě zahřátí na uvedenou teplotu po dobu deseti sekund má mít údajně zklidňující účinek na štípance od komárů. Samozřejmě je nedokáže vyléčit ani odstranit, ale tepelným rozkladem kyseliny mravenčí v ráně odstraní ten nejnepříjemnější příznak v podobě svědění a poskytne tak příjemnou úlevu.

Přístroj se vejde do kapsy

Produkt pro Xiaomi vyrábí firma Konjac a na Youpinu je nabízen za 99 čínských jüanů, tedy přibližně 330 českých korun. Koupit ho můžete také na AliExpressu, kde přijde na 24,53 dolarů, což je v přepočtu 560 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.