Tipy na 10 chytrých dárků, které zaručeně udělají radost [Vánoce 2021]

Přesně za měsíc je tu Štědrý den! Pokud ještě nemáte nakoupené dárky, už byste pomalu ale jistě měli začít. Nechce-li se vám do přeplněných obchodních center, máme pro vás jednoduché řešení: objednejte si je z našeho českého či slovenského e-shopu. Dnes vám přinášíme tipy na 10 chytrých dárků, které zaručeně udělají radost.

Tipy na 10 chytrých dárků, které zaručeně udělají radost [Vánoce 2021]
Tipy na 10 chytrých dárků, které zaručeně udělají radost [Vánoce 2021]
V úvodu musíme podotknout, že článek vzniká s určitým předstihem. Protože se v této bouřlivé době ceny prakticky neustále mění, mohou se částky uváděné ve článku mírně lišit. Aktuální cenu se vždy dozvíte po klepnutí na odkaz, směřující do našich online obchodů.

Dárek do 250 Kč: Xiaomi Mi Smart LED Bulb (Warm White)

Říkáte si, že je divné dát někomu jako vánoční dárek žárovku? V případě chytré žárovky Xiaomi Mi Smart LED Bulb (Warm White) to rozhodně neplatí! Obdarovaný jistě ocení možnost rozsvěcet a zhasínat světlo z mobilního telefonu či pomocí hlasových asistentů Amazon Alexa či Asistent Google.

Xiaomi Mi Smart LED Bulb (Warm White)
Xiaomi Mi Smart LED Bulb (Warm White)

Žárovku stačí nainstalovat do běžné objímky a provést úvodní nastavení. Pak ji lze ovládat z aplikace Mi Home, jež je zdarma k dispozici pro chytré telefony s Androidem a iOS. Kromě rozsvěcení a zhasínání je také možné uživatelsky nastavovat úroveň jejího jasu.

Jak se dnes cítíte?

Nechybí ani možnosti automatizace – žárovka Xiaomi Mi Smart LED Bulb se například může rozsvěcet a zhasínat ve zvolený čas. Zdrojem světla jsou LED, vyzařující teplé žluté světlo. Výsledkem je měkké osvětlení, které vám pomůže uvolnit se a váš domov bude díky němu působit útulnějším dojmem.

Dárek do 500 Kč: Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Chytrá osobní váha Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 zaujme jednoduchým designem a širokou paletou nabízených funkcí. Dokáže vážit s přesností na 0,1 kilogramů, přičemž její maximální nosnost je 150 kilogramů.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Hlavní síla spočívá v propojení s bezplatnou aplikací Mi Fit. Do ní jsou zaznamenávány nejen údaje o hmotnosti, ale i další údaje, které umí detekovat. Dokáže měřit množství tuku a vody v těle, analyzovat objem svalové či kostní hmoty. Na základě těchto údajů je schopna spočítat BMI a doporučit denní příjem kalorií. Zajímavostí je možnost otestovat si pomocí váhy svou stabilitu.

Díky těmto schopnostem a funkcím dokáže chytrá váha Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 splnit požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů, kteří potřebují informace o své hmotnosti ať už ze zdravotních důvodů nebo kvůli sledování sportovních výkonů.

Dárek do 1000 Kč: Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Chcete či potřebujete mít kontrolu nad tím, co se děje doma, v kanceláři nebo jiných prostorách v době, kdy tam nejste? Snadným řešením je použití bezpečnostní kamery Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K.

Poco F3
Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K
Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Pojďme si nejprve rozebrat název tohoto produktu. 360° znamená, že kamerou lze vzdáleně otáčet, takže můžete kontrolovat prostor kolem ní. Home značí, že jde o kameru určenou pro domácnosti, respektive pro nasazení v interiéru. Security deklaruje bezpečnostní funkce – například upozornění na narušení prostoru. Poslední položka 2K je rozlišení, v jakém kamera pořizuje záznam – konkrétně 2304 × 1296 obrazových bodů.

Co z názvu nezjistíte, ale určitě to najdete ve specifikacích, je skutečnost, že se jedná o chytrou kameru. V praxi to znamená, že ji budete moci připojit, nastavit a ovládat z aplikace Mi Home v chytrém telefonu, do kterého vám také mohou chodit výstrahy.

Dárek do 2500 Kč: Xiaomi Mi Air Purifier 3C

Spolu s tímto dárkem darujete obdarovanému čistější a tím pádem i zdravější ovzduší. Chytrá čistička Xiaomi Mi Air Purifier 3C dokáže zajistit vzduch, který je čistější než na horách – odstraní až 99,97 % znečišťujících částic do velikosti 0.3 μm.

Xiaomi Mi Air Purifier 3C
Xiaomi Mi Air Purifier 3C

Mi Air Purifier 3C sází na třívrstvé filtrování, jehož součástí je hepa filtr True HEPA. Díky svému výkonu zvládá „vyprat“ až 320 kubických metrů vzduchu za hodinu. 360stupňový systém zajišťuje cirkulaci čistého vzduchu v celé místnosti.

Během jedné hodiny hravě vyčistí vzduch v prostorech s podlahovou plochou až 106 m2, přičemž velice přesné laserové senzory sledují úroveň znečištění a automaticky přizpůsobují výkon čističky. Díky propojení s aplikací v chytrém telefonu lze čističku nastavovat na dálku prakticky odkudkoli na světě. Zapnout a vypnout ji také můžete pomocí hlasových příkazů přes asistenty Amazon Alexa a Google Asistent.

Dárek do 4000 Kč: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Chcete mít doma dokonale uklizené podlahy, ale nebaví vás trávit čas jejich úklidem? Jasnou odpovědí na tyto požadavky je robotický vysavač! Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential patří k nejlevnějších chytrým vysavačům, přesto dokáže nabídnout zajímavé vlastnosti a funkce.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Základní funkcí vysavače je pochopitelně vysávání. V tomto případě můžete počítat s tahem až 2200 Pa, což je dostatečné i pro hloubkové vysávání koberců s dlouhým vlasem. Kromě sání tento přístroj také zametá smetí pomocí hlavního a bočního kartáče. Vedle vysávání přístroj zvládne i mokrý úklid. Má elektronicky ovládanou nádržku na vodu s objemem 200 mililitrů. Díky elektronice může dávkovat množství vody dle potřeby ve třech stupních, takže za ním nebudou zůstávat mokré šmouhy.

Jednou z největších výhod robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential je možnost ovládat ho z mobilní aplikace Mi Home, která je k dispozici zdarma pro telefony s operačními systémy Android a iOS. Kromě zahájení a ukončení úklidu můžete v aplikaci naplánovat pravidelné vysávání a vytírání na vybrané časy a dny v týdnu.

Dárek do 6000 Kč: Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Máme tu další čističku vzduchu – Xiaomi Mi Air Purifier Pro H zvládne za hodinu „vyprat“ až 600 kubíků vzduchu. Obdarovaný tak bude moci dýchat dokonale čistý vzduch bez prachu, pylu, alergenů a dalších potenciálně zdraví škodlivých částic.

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H
Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Tato čistička dokáže ze vzduchu odstranit částečky prachu až do velikosti 2,5 mikronů, poradí si také se zdraví škodlivým formaldehydem, toluenem, zápachy, alergeny, a dokonce i viry a bakteriemi. Čistička nabízí tři provozní režimy: vysokou, střední a nízkou rychlost. Můžete tak přizpůsobit její výkon aktuálním potřebám. Dále je k dispozici speciální režim pro spánek, u kterého jistě oceníte tichý chod, kdy přístroj generuje šum s úrovní hluku jen 34,1 dB(A).

Servis XM.cz

Čističku Mi Air Purifier Pro H lze ovládat pomocí dotykového OLED displeje, na kterém zobrazuje údaje o aktuální míře znečištění vzduchu. Kromě toho je možné ji spárovat s aplikací v chytrém telefonu, zapojit do systému chytré domácnosti a ovládat například hlasem.

Dárek do 9000 Kč: Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Elektrické koloběžky jsou aktuálním hitem městské mobility. Jejich cena už spadla pod deset tisíc korun, což potvrzuje i nejlevnější Xiaomi Mi Electric Scooter 1S. Její silnou stránkou je snadné skládání, které netrvá déle než tři sekundy, a jednoduché přenášení.

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S
Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Pohon koloběžky zajišťují lithium-iontové baterie s kapacitou 7650 mAh, respektive 275 Wh, které jsou uložené v podvozku. Díky nim je koloběžka schopná ujet na jedno nabití až 30 kilometrů a dosahuje maximální rychlosti 25 km/h.

Koloběžku můžete přes Bluetooth připojit k mobilnímu telefonu a z aplikace Mi Home ji pak odemykat a zamykat, jakož i získávat celou řadu informací. Zjistíte zde například stav akumulátoru nebo počet najetých kilometrů.

Dárek do 12000 Kč: Roborock S6 Max V

Roborock S6 MaxV je globální verzí robotického vysavače Roborock T7 Pro, která je kromě LIDARu nově vybavena dvěma kamerami. Díky nim může chytřeji monitorovat prostor, ve kterém se přístroj pohybuje. Umělá inteligence byla vylepšena tak, aby lépe rozpoznávala překážky a vyhýbala se jim.

Roborock S6 Max V
Roborock S6 Max V

Vylepšením tohoto modelu je zvýšení sacího výkonu o 25 % – tedy konkrétně ze 2000 na 2500 pascalů. Toho bylo dosaženo díky novému ventilátoru HyperForce, se kterým vysavač dokáže vysát jemný prach z ještě větší hloubky koberců. Přístroj si umí ukládat mapy uklízených prostor, přičemž podporuje budovy s více patry či jinak oddělenými prostory.

Další vylepšení se odehrálo v oblasti mokrého úklidu – takzvaného „mopování“. Nádržka s elektronickým čerpadlem na vodu má objem 297 mililitrů a vysavač je schopen s ní vytřít až 200 m2 podlahové plochy. Kromě možnosti nemopovat na kobercích lze také nastavit intenzitu dávkování vody zvlášť pro jednotlivé místnosti.

Dárek do 14000 Kč: Roborock S7

Nebaví vás úklid, nebo je zkrátka dle vašich očekávání nedokonalý? Nechcete neustále vytahovat vysavač, abyste vysáli jedno smítko pod stolem? Pořiďte si robotického pomocníka Roborock S7, který práci obstará za vás! Nabídne automatické rozpoznávání pokojů, skvělou navigaci PreciSense s technologií LiDAR, omyvatelný vzduchový filtr, adaptivní trasové algoritmy a mnoho dalšího.

Xiaomi Roborock S7
Xiaomi Roborock S7

Baterie vysavače má kapacitu 5200 mAh a na jedno nabití vydrží až 3 hodiny provozu. Pokud energie dojde, přístroj se sám vrátí na nabíjecí základnu a poté bude pokračovat v místě, kde skončil. Další silnou stránkou je technologie mokrého sonického čištění – Roborock S7 důkladně drhne podlahu až 3000× za minutu a odstraní tak zaschlé nečistoty.

V kombinaci s celogumovým hlavním kartáčem a sáním sílou až 2500 Pa získáte stroj, který hloubkově vyčistí každý kout místnosti. Samozřejmě ani v tomto případě nechybí možnost ovládání a nastavování z aplikace v chytrém telefonu nebo pomocí hlasových asistentů.

Xiaomi Mi 11

Dárek do 45000 Kč: Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150”

Chcete si při sledování filmů a videí užívat ten nejlepší možný obraz, kterými svými rozměry překoná i největší televize na trhu? Laserový projektor Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150” je zařízení pro opravdové fajnšmekry, kterým poskytne spojení technologie používané v kinech s kvalitním zvukem a chytrými funkcemi.

S ohledem na možnosti a požadavky lze umístěním projektoru volit mezi úhlopříčkou obrazu od 80 do 150 palců, tedy od 203 do 381 centimetrů. Díky vynikajícímu projekčnímu poměru 0,233 stačí umístit projektor pouhých 14 až 50 centimetrů od plátna. Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150” tak můžete například umístit na televizní stolek a nebudete muset řešit složitou instalaci a tažení kabeláže.

Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150”
Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150”

V zadní části projektoru (tj. té, jež během projekce míří k divákům) jsou pod mřížkou ukryté čtyři reproduktory, z toho dva výškové a dva basové. Zvukový systém si Xiaomi nechalo vyrobit na zakázku a jeho silnou devizou je věrné podání zvuku s podporou standardů Dolby Audio a DTS-HD. Podrobnou recenzi tohoto produktu si můžete přečíst ve článku Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’: co umí projektor za 60 tisíc?

Další tipy na vánoční dárky

Pokud jste si z naší nabídky nevybrali, nevěšte hlavu! V následujících dnech přineseme další tipy na vánoční dárky a výběry zajímavých produktů, ve kterých se budete moci inspirovat. Zatím se podívejte na naše další tipy na vánoční dárky.

Máte k výše uvedeným produktům dotazy? Ptejte se v komentářích pod článkem!

Tipy na nejlepší vánoční dárky do 1000 Kč [Vánoce 2021]
Tipy na nejlepší vánoční dárky do 1000 Kč [Vánoce 2021]

Ano, samozřejmě víme, že Vánoce tu budou „až“ za dva měsíce. Jenže kdo je připraven, ten není zaskočen! Proto na Číst dál...

Jaké chytré hodinky vybrat jako vánoční dárek? [Vánoce 2021]
jake-chytre-hodinky-vybrat-jako-vanocni-darek-vanoce-2021

Do Štědrého dne zbývá něco přes sedm týdnů, takže pokud nepatříte k fanouškům adrenalinových sportů, pak pomalu nastává čas začít Číst dál...

Jaký mobil od 2400 do 7000 Kč vybrat jako vánoční dárek? [Vánoce 2021]
Jaký mobil od 2400 do 7000 Kč vybrat jako vánoční dárek? [Vánoce 2021]

Vánoce jsou tady už za 44 dní, takže je pomalu ale jistě na čase začít shánět nadílku. Dnes vám zkusíme Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x