Udělala vám aktualizace z Xiaomi Mi A2 Lite cihlu? Pak telefon reklamujte!

Aktualizace na Android 10 pro Xiaomi Mi A2 Lite, se tak úplně nepovedla. Když ji čínský výrobce před týdnem konečně vypustil do světa, musel ji velice rychle zastavit. U řady zákazníků totiž po její instalaci už telefon nenastartoval, jak jsme informovali ve článku Aktualizace na Android 10 udělala z telefonů Xiaomi Mi A2 Lite těžítka.

Xiaomi Mi A2 Lite je součástí řady telefonů zařazených do projektu Android One. V jeho rámci nabízejí výrobci svá zařízení bez jakékoli grafické nadstavby – pouze s čistým Androidem. Díky tomu by měly být k dispozici častější a rychlejší aktualizace, což se ale poslední dobou příliš nedaří.

Cihla z Xiaomi Mi A2 Lite

Xiaomi Mi A2 Lite není zdaleka jediným telefonem, u kterého se uživatelé potýkají s problémy. Dalším příkladem je zatím poslední model projektu Android One – Xiaomi Mi A3. Také u něj byla aktualizace na Android 10 pozastavena z důvodu řady problémů a chyb.

Cihla z Xiaomi Mi A2 Lite
Cihla z Xiaomi Mi A2 Lite

V případě A2 Lite začali uživatelé hlásit řadu problémů prakticky hned po uvolnění aktualizace. Ta byla následně ze strany výrobce pozastavena, neboť řada telefonů po ní zůstala ve stavu neschopném startu.

Xiaomi tedy zareagovalo poměrně rychle a oficiálně přiznalo, že aktualizace na Android 10 na některých zařízeních skončila v podstatě nefunkčním zařízením. Vývojáři nyní pracují na opravě aktualizačního balíčku, který by mohl být uvolněn v průběhu března.

Co s nefunkčním telefonem?

Výrobce také požádal postižené uživatele, aby svá poškozená zařízení přinesli do autorizovaného servisního střediska, kde jim bude poskytnuta pomoc. Španělská pobočka Xiaomi v oficiálním oznámení uvádí:

  • Naše týmy nyní pracují na vyřešení problému a naším cílem je implementovat OTA aktualizaci v průběhu března.
  • Dotčeným uživatelům se doporučuje, aby svá zařízení přinesli do autorizovaného servisního střediska Xiaomi za účelem záručního servisu.
  • Vedle toho se uživatelé mohou obrátit na prodejce a požádat o RMA (servisní objednávku). Vadné zařízení bude opraveno prostřednictvím autorizovaného servisního střediska.
Co s nefunkčním telefonem?
Co s nefunkčním telefonem?

S ohledem na skutečnost, že model Mi A2 Lite je na trhu od července roku 2018, jsou všechny telefony prodané na našem území ještě v záruce. V praxi to znamená, že zařízení, která přestala po aktualizaci na Android 10 fungovat, můžete reklamovat u prodejce či dodavatele, u kterého jste je zakoupili.

Určitě nedoporučujeme řešit situaci svépomocí podle návodů, které se objevily na internetu. O dalším vývoji ohledně aktualizace telefonů Xiaomi řady Mi A na Android 10 vás budeme průběžně informovat na našem blogu.

Dotkly se vás problémy s Androidem 10?

Zdroj: piunikaweb.com.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Které telefony dostaly ve 42. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 42. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou 42. týden roku 2020, a protože je pondělí, tak se podíváme na to, které telefony dostaly v Číst dál...

Xiaomi Mijia Robot 2: nový robotický vysavač se sacím výkonem 2800 Pa
Xiaomi Mijia Robot 2: nový robotický vysavač se sacím výkonem 2800 Pa

Čínský gigant má ve svém portfoliu celou řadu robotických vysavačů. Tento týden do ní přidal další novinku v podobě zařízení Číst dál...

Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13
Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13

Minulý týden vydala společnost Huami, která je mimo jiné výrobcem náramků Mi Band, dvě aktualizace aplikace Mi Fit. Jejich cílem Číst dál...

Redmi Note 10 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Xiaomi A2 Lite - android 10
Xiaomi A2 Lite - android 10
2 let před

A2 lite po aktualizaci na Android 10 dne 9.3. mrtvý, reklamovaný, servis nahrál Android 9, funkční (čistý, všechna data pryč!), dnes 25.3. se sama zase nainstalovala desítka, nabídla reset, ale bojím se toho, udělal to někdo? funguje?

Anonymní
Anonymní
2 let před

Dobrý den,
mám úplně stejný problém, také jsem se svůj A2 lite pokusil aktualizovat na Android 10 a také se nerozběhl .10.3. jsem ho šel reklamovat do DATARTu, dnes jsem si ho vyzvedl s tím, že odborný servis v Sezimově Ústí konstatoval dne 13.3. že se závada popisovaná v reklamaci neprojevila a 14.3. ukončil opravu, přičemž test byl proveden až po uvedení zařízení do továrního nastavení, takže všechna data taky fuč… Výsledek tedy je, že zařízení bylo vráceno bez opravy?? tak nevím, proč jsem musel být bez telefonu dalších 14 dnů… No neva… když jsem ho dnes nastartoval, proběhla aktualizace zabezpečení k 1.1.2020 a jsem tedy také zvědav, jestli mi bude nabídnuta znovu aktualizace na Android 10 a jak to potom dopadne…
Tak si držme palce, ať to dopadne lépe 🙂
S přátelským pozdravem
Milan Zlámal

Anonymní
Anonymní
2 let před

No já pořád čekám, aktualizace A10 proběhla, verze “January 2020” velikost 1,08 Gb a to je podle mě špatně, furt to hlásí, že mám restarovat, ale neudělám to, nechci tu procedůru s reklamací opět protrpět! Kdy se soudruzi z Číny ozvou, až po pandemii?

Anonymní
Anonymní
2 let před

Tak nic, budu stále odmítat restart, horší bude, když se mobil vybije!, pak jestli nenaběhne, tak přístroj zrovna zahodím, nebudu to martyrium podstupovat znova! Samozřejmě, že bych rád restartoval, ale je to podle mě stále ta původní nepovedená aktualizace, akorát mi nejde do hlavy, proč se sama nainstalovala, když byla aktualizace A10 na tento přístroj pozastavena!

S pozdravem Antonín Beníček

Mi A2 lite
Mi A2 lite
2 let před

Dobrý den. Telefon se mi již vrátil z reklamace, podle servisní zprávy byl vyměněn display a nahráno tovární nastaveni. Takže jsem přišel o všechno, ne vlastní vinou. Čekal jsem alespoň nějakou oficiální omluvu od Xiaomi, ale nic. Tímto s touto značkou končím. A to máme v rodině 4 telefony od nich.

Jan Šuhaj
Jan Šuhaj
2 let před

O data přijde jen ten, co si je nezálohuje. Synek si taky pustil do A2 Lite tu zmršenou aktualizaci a následoval brick. Telefon sem oživil a data vrátil ze zálohy. Píši sem ale z jiného důvodu. Aktualizace ze začátku měsíce byla jen bezpečnostní záplata což už je poznat podle velikosti 75MB. Chybí mi zde (kdekoliv, nebo neumím hledat?) ale jakákoliv zmínka o opravené verzi A 10, kterou máme od rána 14.4. nainstalovanou na obou A2 Lite co máme doma. Nenarazil sem na nic co by bylo špatně. Pokud tuto aktualizaci vypustili jen pro náhodně vybrané telefony, tak máme doma dvě náhody 🙂
comment image

Anonymní
Anonymní
2 let před

@Jan Šuhaj

Dobrý den,

píšete, že od 14.4. máte nový update A10 a bez problémů. Tedy ani 4 dny poté se nic nenormálního nestalo a hned po update a restartu běželo vše, jak mělo? Momentálně mám pozastavený tento update a hledám info, jestli napodruhé je vše ok.

Díky za info

Standa

aktualizace na 10
aktualizace na 10
2 let před

Tak jsem to zkusil. Předevčírem březnová záplata a dnes ráno Android 10. 😉 Vše proběhlo bez problémů a teď všechno funguje! A2 lite Petr B

Android 10 na druhý pokus
Android 10 na druhý pokus
2 let před

Dobrý den,
tak jsem to po zkušenosti Petra B. riskl a stáhl Android 10 podruhé a zdá se, že to je v pořádku. Telefon tentokrát po restartu normálně naběhl 🙂 Přeji i ostatním podobný úspěch 😉
Milan Zlámal

18
0
Napište nám svůj komentář!x