Xiaomi Huami Amazfit GTS vs. Amazfit GTR – dvojvaječná dvojčata

V nedávné recenzi jsme měli příležitost seznámit se s velmi zajímavými hodinkami Xiaomi Huami Amazfit GTR. Ty nabízejí za poměrně málo peněz hodně muziky a to nejen z oblasti funkční výbavy. Už jen kvůli tomu by byla velká škoda opomenout jejich dvojče v podobě hodinek Xiaomi Huami Amazfit GTS. Pojďme tedy v dnešním článku porovnat oba modely a zjistit, který je ten pravý právě pro vás.

Na úvod ještě musíme upozornit, že se tentokrát nejedná o klasickou recenzi hodinek Xiaomi Huami Amazfit GTS. Spolu s Amazfit GTR totiž představují dvojici prakticky identických hodinek. Pokud jste tedy zatím nečetli naši recenzi Xiaomi Huami Amazfit GTR, odkážeme vás nejdříve na ni. V dnešním článku se zaměříme čistě na rozdíly mezi těmito modely (kterých rozhodně není tolik, kolik by se mohlo na první pohled zdát) a přidáme také nějaké subjektivní dojmy z každodenního použití.

Na první pohled příbuznost zapírají

Chytré hodinky Amazfit GTR a Amazfit GTS jsou sice v nitru prakticky identické, jejich zevnějšek to však rozhodně nedává znát. Zatímco Amazfit GTR vsadily na klasičtější, dalo by se říct i elegantní vzhled, Amazfit GTS jdou takřka opačným směrem. Jejich design tak lze označit za moderní a o poznání sportovnější.  Hlavním rozdílem je zde pochopitelně displej, který je v případě Xiaomi Huami Amazfit GTS obdélníkový s poměrem stran takřka 4:3.  Svými rozměry a hmotností se pak hodinky blíží spíše Amazfit GTR v menší, 42mm variantě. Oproti modelu s kruhovým displejem však nenabízí možnost volby mezi více velikostmi. Zájemce o tyto hodinky obdélníkovým designem se tak bude muset spokojit s pouzdrem o rozměrech 43,25 x 36,25 a s tloušťkou 9,4 mm. K malým rozměrům pak patří i nízká hmotnost pouze 24,8 gramů.

V těle je pak usazen AMOLED displej s úhlopříčkou 1,65″. Ta se může oproti 1,2″, respektive 1,39″ u Amazfit GTR zdát jako velká, nicméně to je skutečně dáno pouze rozdílným tvarem displeje a reálně má uživatel k dispozici přibližně stejnou plochu jako v případě menší varianty s kruhovým displejem. Mimochodem, také dispej Amazfit GTS nabídne skvělou jemnost obrazu. Ta zde konkrétně činí 341 ppi, čehož bylo dosaženo díky rozlišení 348 × 442 px. Velkou pochvalu si zaslouží i velmi dobrá čitelnost displeje na slunci, za což vděčí nejen použité technologii ale rovněž přítomnosti automatické regulace jasu. Displej je pak, stejně jako v případě sourozence s kruhovým displejem, překryt tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 3 – u Xiaomi Huami Amazfit GTS však s výrazným zaoblením po okrajích. Právě zaoblení pak krásně navazuje na zbytek konstrukce pouzdra. To je ve všech dostupných variantách tvořeno hliníkem, jen různě lakovaným.

Xiaomi Huami Amazfit GTS vs GTR
Na první pohled si hodinky příliš podobné nejsou

Barevné varianty Xiaomi Huami Amazfit GTS

Hodinky Xiaomi Huami Amazfit GTS lze pořídit v celé plejádě barev. Například verze s šedým pouzdrem a oranžovým páskem podtrhuje sportovní zaměření. Dámy pak ocení zlatou či růžovo-zlatou verzi a konzervativněji smýšlející uživatelé zase mohou sáhnout po černé variantě. Nás zaujala i šedá varianta, kterou jsme měli k dispozici. Je pravda, že šedý silikonový pásek nevypadá zvlášť honosně, jeho záměnou například za kovový tah by však mohl design hodinek rázem získat úplně jiný šmrnc.

Každodenní použití Xiaomi Huami Amazfit GTS

Pouzdro hodinek Xiaomi Huami Amazfit GTS disponuje standardním uchycením pro 20mm pásek. Po vybalení hodinek na něm naleznete připevněný silikonový pásek se soft-touch povrchem a klasickou přezkou. Tento základní pásek nás však příliš nezaujal, zejména proto, že se pod ním poměrně hodně potí ruka. Po delší době strávené s hodinkami na rukou či při sportu tak začaly být hodinky vcelku nepříjemné na nošení. Jedná se sice o subjektivní vjem, nicméně Amazfit GTR jsou na tom z našeho pohledu o něco lépe. Sice rovněž využívají silikonový řemínek, nicméně ten má alespoň na spodní straně výstupky, které umožňují alespoň nějaký přístup vzduchu k pokožce a ta se tím pádem tolik nepotí. Pranýřovat Xiaomi Huami Amazfit GTS za použitý pásek však nemá cenu a to už jen kvůli jeho zmíněnému standardnímu uchycení. Pokud vám tedy nebude výchozí pásek vyhovovat, vyměnit jej je otázkou chvilky a určitě to žádného majitele nezruinuje.

Ovládání Xiaomi Huami Amazfit GTS usnadňuje jediné fyzické tlačítko sloužící k zapnutí/vypnutí hodinek, kroku zpět a rychlému vyvolání vybrané funkce. Kvůli tomu všemu jsou vybaveny kruhové Amazfit GTR hned dvojicí tlačítek, avšak s poněkud nevyužitým potenciálem – viz naše nedávná recenze. Značná nevýhoda, plynoucí z využití jediného hardwarového tlačítka je pak poněkud překvapivá. Kvůli jeho umístění na střed hodinek společně s vysokým zdvihem až nepříjemně často docházelo k nechtěnému vypínání hodinek – stačilo jen trochu víc ohnout zápěstí. Co se týče propojení s telefonem, příjmu notifikací či synchronizace dat, jsou na tom hodinky shodně – ani u jedněch jsme neevidovali v tomto směru žádný problém.

Na sport jsou lepší volbou Amazfit GTS

Fitness výbava je u obou dnes porovnávaných hodinek identická. Nalezneme zde tedy senzor srdečního tepu, 6-osý akcelerometr, 3-osý kompas. barometr a v samozřejmě také GPS. Právě poslední zmíněná GPS však představuje jeden z argumentů, který by pomyslný jazýček vah mohl při vašem rozhodování přesunout na stranu Xiaomi Huami Amazfit GTS. Ta se totiž ukázala být, minimálně v případě testovaných kousků, o úroveň lepší právě u hranatých Amazfit GTS. Oproti Amazfit GTR jsme se zdaleka tak často nesetkávali s výpadky GPS signálu ani přeskakováním mezi ulicemi. V hustší zástavbě sice měly problém i Amazfit GTS a s tradičními sport trackery nelze srovnávat ani je, to však nic nemění na tom, že v praxi byly i tak mnohem lépe použitelné. Samozřejmě je nasnadě otázka, do jaké míry je toto chování ovlivnitelné případnými budoucími aktualizacemi. My však v tuto chvíli můžeme hodnotit pouze hodinky s aktuálním firmware a v tomto případě jsou jednoznačně lepší Amazfit GTS.

Xiaomi Huami Amazfit GTR spodní strana

Výdrž baterie je však na straně Amazfit GTR

Horší GPS však mohou leckomu Amazfit GTR vykompenzovat velmi slušnou výdrží na baterii. Ta v našem testu dosáhla až na 15 dní. Oproti tomu Xiaomi Huami Amazfit GTS nám vydržely s odřenýma ušima 10 dní bez nabíječky. Na vině je pochopitelně menší baterie. Zatímco 47mm varianta Amazfit GTR v sobě ukrývá baterii s nadstandardní kapacitou 410 mAh, menší a o třetinu lehčí Amazfit GTS se musí spokojit s „pouze“ 220mAh baterií. V obou případech byly pochopitelně aktivní všechny funkce hodinek, jako měření srdečního tepu, synchronizace včetně notifikací, nebo automatická regulace jasu. I desetidenní výdrž na jedno nabití je však dle našeho názoru více než slušná, navíc, když máte v záloze ještě úsporný režim, který výrazně omezí chytré funkce hodinek. Lví podíl na tom má pochopitelně i použitý operační systém. Ten je v případě obou srovnávaných hodinek zcela identický.

Servis XM.cz

Xiaomi Huami Amazfit GTS a GTR vedle sebe

Tak které tedy?

Asi vás nepřekvapí, že chybu neuděláte ani s jedněmi ze srovnávaných hodinek a při výběru bude záležet v první řadě na vašich preferencích a vkusu. Z objektivního hlediska jsou zásadní rozdíly mezi hodinkami dva. Tím prvním je lépe fungující GPS v případě Amazfit GTS a tím druhým přibližně o třetinu lepší výdrž baterie na straně Amazfit GTR. Zbytek je už čistě subjektivní. Máte radši chytré hodinky s klasickým, elegantním designem a nevadí vám jejich větší rozměry či hmotnost? Jasnou volbou jsou Xiaomi Huami Amazfit GTR. Preferujete naopak moderně a spíše sportovně vypadající hodinky s malými rozměry? Směle do Xiaomi Huami Amazfit GTS!

Rozhodování by vám teoreticky mohla ulehčit také cena. Zde totiž získávají plusový bod právě hranaté Amazfit GTS, které na našem e-shopu startují na velmi zajímavých 2 990 Kč s DPH, přičemž k dispozici jsou aktuálně hned v 5 barevných variantách. Menší 42mm Amazfit GTR pak můžete zakoupit za cenu startující o 200 korun výše – na 3 190 Kč s DPH.  Zde však nemůžete počítat s výhodou v podobě vyšší výdrže, neboť kapacita baterie je v tomto případě ještě o něco málo nižší než v případě Amazfit GTS. S výraznějším příplatkem se pak setkáte právě až u 47mm varianty Xiaomi Amazfit GTR, které pořídíte od 3 629 Kč s DPH.

 

Kterým hodinkám z této dvojice byste dali přednost vy?

Xiaomi Huami Amazfit GTR: nové chytré hodinky s nádechem luxusu
Xiaomi Huami Amazfit GTR: nové chytré hodinky s nádechem luxusu

Společnost Huami, spadající pod křídla Xiaomi, představila v úterý 16. července na tiskové konferenci nové modely chytrých hodinek, které by Číst dál...

Hodinky Amazfit GTR a GTS dostávají aktualizaci, která zpřesňuje GPS
Hodinky Amazfit GTR a GTS dostávají aktualizaci, která zpřesňuje GPS

Hodinky Amazfit GTR a GTS jsou aktuálním hitem - za příznivou cenu nabízejí kvalitní dílenské provedení a celou řadu užitečných Číst dál...

Huami představí chytré hodinky Amazfit Verge 2 s EKG a eSIM

Pozor, hodinky Amazfit Verge 2 již byly představeny! Všechny informace najdete ve článku Amazfit Verge 2: nové chytré hodinky s Číst dál...

Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Pavel
5 měsíců před

Dobry den jaky je rozdil mezi amazfit gts vs mi watch? jde pouzit u nich placeni pres hodinky?
Dekuji

Karel Kilián
Odpovědět  Pavel
5 měsíců před

Dobrý den,

těch rozdílů je tolik, že by jejich výčet vydal na samostatný článek. Placení v případě Amazfit GTS určitě nejde, u Mi Watch to zatím není známo.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

2
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x