Unboxing Amazfit T-Rex 2: Lepší než byste čekali?

Před pár dny mi kurýr dovezl další balíček se značkou „Unboxing“. Když jsem balíček rozbalil a vykoukla na mne krabička s nápisem Amazfit T-Rex 2, manželka vykřikla: „Ony už jsou dvojky? Ukaž to, ukaž to!“. Ještě pár týdnů nazpět totiž přemýšlela, že by si objednala první generaci. Když jsem ale hodinky vybalil, vyzkoušel je a zjistil o nic všechny důležité informace, bylo už víceméně rozhodnuto, že tohle bude ta správná cesta. A co jsou tedy tyhle hodinky zač?

Unboxing chytrých hodinek Amazfit T-Rex 2

Na první pohled je jasné, že tyhle hodinky si nevezmete na ples, ale spíš na túru nebo do lesa. Tělo hodinek je sice vyrobeno z plastu nebo nějaké plastové směsi (bohužel jsem se nikde nedočetl jaké přesně), na omak je však znát, že to rozhodně není problém. Jsou velice pevné a je znát, že nejde o laciný plast. Jde o materiál, který pomohl hodinkám splnit hned 15 náročných zkoušek armádních standardů. Hodinky jsou tak vodotěsné až do tlaku 10 ATM (čili zhruba do 100 metrů), vydrží vysoké vnější teploty, velmi nízké vnější teploty (-30°C), musí být odolné proti nárazu do určité síly atd.

Řemínek hodinek je pryžový, což je pro outdoorové hodinky asi ta nejrozumnější možnost. Díky tomu dokáží splnit spoustu náročných požadavků. Nicméně, někdo by mohl namítnout, že se pod náramkem budou potit ruce. Inu, s tím nic moc nenaděláte, protože řemínek se nezdá být vyměnitelný. Na bocích v jeho upnutí se sice nachází nějaké šroubky, ale pochybuji, že by sloužily k výměně řemínku. Výrobce tuto možnost nikde nezmiňuje, takže jsem to ani nezkoušel.

Pokud jde o displej, tak ten má průměr 1,39″ a rozlišení 454 x 454 pixelů. Jedná se o AMOLED displej, takže je úsporný, černá je opravdu černá a ostatní barvy jsou krásně syté. Displej má i rozumnou reakční a obnovovací frekvenci, takže se vše hýbe plynule a bez viditelných záseků. Díky zvolené technologii bylo také možné nasadit funkci Always On, díky které vám po zhasnutí displeje zůstane viditelný ciferník.

Co umí a jak dlouho vydrží?

Na spodní straně se pak nachází optický senzor, který nese název 6PD BioTracker 3.0 PPG. Jako většina dnešních senzorů umí kontinuálně měřit srdeční tep. To ale zdaleka není vše. Ke kontinuálním měřením se zde přidává také měření okysličení krve a míra stresu. I díky tomu všemu dokáže senzor velmi přesně vyhodnocovat sportovní aktivity, kterých můžete měřit až 150. 11 z nich pak má v hodinkách k dispozici tréninkové plány. Své sportovní výsledky pak můžete sledovat i v pokročilém vyhodnocovacím systému PeakBeats.

Hodinky jinak disponují vším, co v dnešní době chytré hodinky mají mít. Systém je sice proprietární, ale díky párovací aplikaci Zepp umožní všechny potřebné synchronizace. Notifikace a hovory jsou tedy samozřejmostí. Hodinky také disponují elektronickým kompasem a barometrem, určovat polohu pak umí dvou frekvenčně a navíc hned pomocí pěti různých satelitních služeb – GPS, GLONAS, Galileo, DBS a QZSS.

Zepp(formerly Amazfit)
Zepp(formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free

Také výdrž je celkem solidní. Instalovaná baterie má kapacitu 500 mAh, což podle výrobce umožní používat hodinky až 10 dní velmi náročným způsobem. 24 dní pak vydrží, pokud hodinky budete používat „běžnýmzpůsobem a až 45 dní vydrží v úsporném režimu. Pokud byste měli neustále zapnuté zjišťování polohy a navigaci, vydrží úctyhodných 26 hodin. To vše na jedno nabití.

Takže? Já své manželce tyto hodinky schválím. A co vy? Bude to i váš výběr? Nebo dáte přednost nějakým elegantnějším?

Xiaomi Smart Band 7 vs. Smart Band 7 Pro: je lepší náramek, či hodinky?
Xiaomi Smart Band 7 vs. Smart Band 7 Pro: je lepší náramek, či hodinky?

Počátkem týdne jsme se dočkali představení celé řady novinek - mimo jiné i nových chytrých hodinek Xiaomi Smart Band 7 Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu
Nové chytré hodinky Xiaomi Watch S2 změří teplotu i podíl tuku
Nové chytré hodinky Xiaomi Watch S2 změří teplotu i podíl tuku

V neděli 11. prosince proběhla v čínském Pekingu akce, během které byla představena celá řada novinek. Těmi patrně nejdůležitějšími byly Číst dál...

Rozdíly: Amazfit GTS vs. Amazfit GTR aneb Chytré hodinky pod 2000 Kč
Rozdíly: Amazfit GTS vs. Amazfit GTR aneb Chytré hodinky pod 2000 Kč

Pokud uvažujete o pořízení chytrých hodinek, přičemž máte jako limit hranici 2000 korun, určitě byste měli zauvažovat nad hodinkami Huami Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Harry
Harry
9 měsíců před

Mám hodinky již 3 týdny a jsem maximálně spokojen. Jinak při náročnějším používání a zapnutém always-on displeji vydrží hodinky maximálně 5 dní, víc ani ťuk 🙂

Karel Kilián
Odpovědět  Daniel Macho
9 měsíců před

Přesně tak. Ono hodně záleží na tom, co má člověk zapnuté. Při recenzi Smart Bandu 7 se například ukázalo, že zapnutý AoD zkracuje výdrž o polovinu.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Karel Kilián
Odpovědět  Harry
9 měsíců před

Dobrý den,

děkuji za sdílení zkušeností. Momentálně se chystám na jejich podrobnou recenzi, takže jsem zvědav, zda dospěji ke stejným zkušenostem.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jarda 75
Jarda 75
9 měsíců před

Ahoj hodinky mám 2 měsíce a jsem maximálně spokojený,co se týče výdrže baterie když jsem vypnul vše co šlo dostal jsem se v pohodě na 16 dnů bez nabití a to je super!!!!!!

Karel Kilián
Odpovědět  Jarda 75
9 měsíců před

Dobrý den,

děkuji za sdílení zkušeností! Já je právě začal testovat, pro začátek jsem si zapnul vše, kromě AoD, tak jsem zvědav, jak si povedou. O výsledky se určitě podělím v podrobné recenzi.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

Jindrich
Jindrich
9 měsíců před

Na Aliku jsem řemínky pro ně našel,tak asi řemínek vyměnit jde.

Karel Kilián
Odpovědět  Jindrich
9 měsíců před

Dobrý den,

ano, mohu potvrdit, že řemínek by měl být vyměnitelný.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

8
0
Napište nám svůj komentář!x