Unboxing Xiaomi Band 7: Znovu vylepšený starý známý

Kolegové z našeho e-shopu mi zaslali k rozbalení další horkou novinku. Když jsem ji obdržel, byla tak horká, že jste si ji ještě ani nemohli koupit. Samozřejmě jde o novou generaci toho nejoblíbenějšího fitness náramku vůbec – Xiaomi Band 7. Co vše se změnilo? Jaké umí nové funkce? A je již možné ho zakoupit? Na to vše vám odpovím ve videu a o pár řádků níže.

Unboxing Xiaomi Band 7

Co se změnilo na pohled?

Začněme hezky od začátku. Design krabičky se od minulé generace nijak příliš nezměnil. Stále se jedná o podlouhlou černou krabičku s přístrojem na obrázku. Po jejím otevření vytáhneme vnitřní platíčko, které obsahuje samotné zařízení Xiaomi Band 7, které je již vsazené do pryžového náramku, nabíjecí magnetický kabel a uživatelský manuál.

Pryžový náramek se již od první generace vlastně nijak nemění. Zapínací mechanismus je stále stejný, mění se jen šířka náramku a velikost výřezu pro zařízení samotné. Jak ale již z přechozích řádků zaznívá, změnil se nabíjecí kabel, který je nově magnetický. To znamená, že odpadá všelijaké usazování zařízení do nabíjecí kolébky nebo zasouvání do nabíjecího slotu. Tentokrát se stačí s kabelem jen přiblížit k zadní straně zařízení a on se sám magneticky přichytí přesně tak, aby dolehly nabíjecí piny. Nabíjení je tak snazší a pohodlnější. Asi to nejpříjemnější na to je, že náramek může zůstat v náramku a není třeba ho vyloupávat.

Pokud jde o zařízení samotné, tak i to se dočkalo několika líbivých změn. Tělo zařízení se nepatrně zmenšilo, zatímco displej se nepatrně zvětšil. Získali jsme tedy nepatrně užší rámečky, což nikdy není na škodu. Nový displej s sebou ale nese také další novinku, na kterou jsme všichni čekali celé roky. Always On Display. Ano, je to tak. Xiaomi Band 7 konečně umí zobrazovat čas a další důležité informace i bez nutnosti rozsvícení celého displeje. Drobnost, ale jak příjemná.

Nové funkce Xiaomi Band 7

Po funkční stránce se zde dočkáváme také nemalé porce změn. První změna se odehrává v samotném prostředí, které se změnilo tak, aby se více podobalo prostředí z hodinek Watch S1. Je zde také hromada nových ciferníků, včetně dynamických a takových, do nichž můžete zapojit vlastní fotografie. Předinstalovaných jich je jen několik. Dalších více než sto jich najdete v doprovodné aplikaci Zepp Life.

‎Zepp Life
‎Zepp Life
Developer: Huami Inc.
Price: Free+

Novinky se dočkali i vášniví sportovci. Nově se dá měřit více než sto různých sportovních aktivit, což ocení zejména ti, kteří v předchozích verzích tu svou nenašli. Nyní ji pravděpodobně najdou, pokud se nejedná o nějaký opravdu okrajový sport.

Kontinuální měření srdečního tepu uměly již přechozí generace náramku. Xiaomi Band 7 ale přichází s kontinuálním měřením okysličení krve, což se může hodit zejména těm, kteří sportují maximální na gauči.

Myslím také, že je důležité zmínit, že oproti předchozí generaci narostla kapacita baterie. A to na rovných 180 mAh, což by mělo náramku zajistit až 15 dní běžného provozu a nebo až 9 dní náročného provozu. Co na druhou stranu zamrzí, je stále se opakující absence GPS čipu. Pokud tedy chcete zaznamenávat svou trasu, i nadále budete muset nosit telefon.

Na konec ještě dodám, že podobně, jako tomu bylo u přechozí generace, se i tentokrát dočkáme dvou verzí náramku. Jedna bude disponovat NFC a druhá ne. Dávejte si tedy pozor, jakou verzi kupujete, abyste pak nebyli překvapeni, že jedna verze umí bezkontaktní platby a druhá nikoli.

Apple AirPonds Pro 2
Recenze Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G: Má potenciál, ale také spoustu nedostatků
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G - náhled

Pokud se alespoň trochu zajímáte o dění kolem mobilních telefonů a obzvláště pak kolem značky Xiaomi, jistě vám neunikl fakt, Číst dál...

Dynamické motivy: Xiaomi, Oppo, OnePlus, Realme i Nokia – všichni je chtějí

Dynamické motivy jsou bezpochyby jednou z nejvýznamnějších novinek v uživatelském rozhraní Androidu za poslední roky. Tato funkce analyzuje barevnou paletu Číst dál...

Rozbalili jsme chytré hodinky Amazfit GTS 2. Co nabízejí?
Rozbalili jsme chytré hodinky Amazfit GTS 2. Co nabízejí?

Chytré hodinky byly jednoznačným hitem letošních Vánoc. Jedním z nejzajímavějších modelů je druhá generace „gé-té-esek“. Tento model se sice na Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel
Karel
8 měsíců před

Magnetický nabíjecí kabel je u náramku již od verze 5.

Karel Kilián
Odpovědět  Karel
8 měsíců před

Dobrý den,

ano, v tomto máte pravdu.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

2
0
Napište nám svůj komentář!x